Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Těžko se mi k tomu vyjadřuje, protože nejsem cílovka téhle knížky. Zajímavé téma (kolik z toho by se dalo vytřískat!), čte se to dobře, ale mě to celkem nudilo. Mladší a milovníci fantasy to ale asi potěší.

15.06.2018 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Ale tak nebylo to zas tak špatné. Rozhodně bych tomu neříkala thriller, ale příběh mě bavil, četlo se to dobře, na tyhle teplé líné dny vlastně fajn čtení a byla jsem docela dost zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne.

15.06.2018 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Za mě jednoznačná pecka! A ač nejsem milovníkem scifi, čtení jsem si na maximum užila! Autor dokázal stvořit zajímavý svět, sympatického detektiva a (mně) hrůzu nahánějícího androida. Klidně bych brala další díly!

12.06.2018 5 z 5

Druhá dívka Druhá dívka David Swinson

Ano, ano, ano! Tohle jsem si náhodou půjčila z knihovny a byla jsem nadšená. Detektiv sympaťák, i když dost průserář a na rovinu řečeno - feťák. Čtení jsem si užila, krátké svižné kapitoly mi sedly. A myslím, že tohle se bude líbit milovníkům seriálového Dextera, dost mi ho hlavní hrdina připomínal :)

12.06.2018 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Je to jednoduché a celkem dobré čtení ze života.

12.06.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Tohle bylo tak strašně dobré!
Prosím, přečtěte si to. Ať se vám taky Petra vryje pod kůži.
Ať teď začnu číst jakoukoliv knížku, bojím se, že mi nebude líbit. Tak vysoko Petra nasadila laťku.

03.06.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak bohužel tohle není čtení pro mě. Vzala jsem si Dědinu na víkend k rodičům s tím, že tam si to čtení pěkně užiju. Jazykově je to super a mně hodně blízké, ale častokrát jsem se přistihla, že myslím při čtení na něco úplně jiného. Tohle by podle mě fungovalo skvěle jako film. Já mám v české literatuře přece jen radši nějaké to dramatično...

29.05.2018 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Ano ano, tak tohle bylo skvělé. Moje první setkání s Jakubou Katalpou jsem si opravdu užila. Baví mě objevovat české spisovatele a tématicky mi kniha neskutečně sedla. Předválečné, válečné i poválečné období mě neustále fascinuje, do toho přimíchat trošku mezilidských vztahů a je z toho úžasné čtivo. Stejně tak mi sedl styl, jakým je kniha napsána.
Vzhůru na Doupě!

25.05.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Právě jsem dočetla Sběratele motýlů a já vám teda nevím no.. Je to takové zvláštní, úchylné (o tom žádná), četlo se to dobře, ale že bych se už těšila na další díl? To zatím ne-e. Pro mě žádné napětí, ale moc se mi líbil styl, kdy se prolínalo vyšetřování a vyprávění hlavní hrdinky.
Tohle by možná daleko líp fungovalo jako film ;)

24.05.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina dočtena! Důkaz toho, že nejsou třeba hektolitry krve a násilí, aby se moje thrillerová duše tetelila blahem. Tohle bylo vážně dobré! Jediná věc která mě mrzí je, že jsem si ji nedokázala šetřit na večery, abych si dostatečně bála, ale zhltla jsem ji za slunečného dne. Takže Strach si jednoznačně též přečtu!

10.05.2018 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Včera jsem přečetla Cop a jsem nadšená. Já budu vždycky thrillerová a detektivková holka, ale Odeon to (se mnou) prostě umí. Tři ženy, tři národnosti, tři příběhy, tři osudy, tři touhy. Skvělá kniha a bylo mi až líto, že tak brzy skončila.

08.05.2018 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Přečteno za jeden den - docela příjemná detektivní jednohubka. Ale hlavně - odehrává se v Jindřichově Hradci a tam já se narodila, takže díky tomu se mi kniha líbila ještě víc! :)

29.04.2018 4 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Tak skvělý námět! Ale tak špatně zpracovaný.. Bavilo mě to, ale mám pocit, že by to šlo daleko líp. Přišlo mi to takové rychle rychle, tohle támhle, konec. Škoda.

28.04.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Není to napínavé, není to akční, neděje se tu něco, čemu bych chtěla přijít na kloub. Ale těšila jsem se z práce domů, i na cestu tramvají až se zase začtu, a po ranní procházce se psem jsem chvátala zpátky do postele, abych si před uspěchaným dnem přečetla ještě pár stránek... Takže ano - něco na té Ferrante bude.

28.04.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Čtivá kniha. Žádné přehnané násilí, sympatická hlavní hrdinka, příjemně vymyšlená střídající se prostředí.

28.04.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě asi nejlepší Bryndzovka, tak nějak se mi nejvíc dostala pod kůži.

Rebelka pod zámkem Rebelka pod zámkem Ava Lackovská

Proč? Proč tak příšerná obálka, když ten příběh je docela dobrý a čtivý? V tomhle případě absolutně sedí "nesuď knihu podle obalu".

21.04.2018 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Mně se tahle kniha hodně líbila a nemohla jsem se od ní otrhnout.
Tématicky jsem nikdy nic podobného nečetla a musím uznat, že je to velmi "přitažlivé" čtení.

Křik Křik Nicolas Beuglet

Po dlouhé době něco, co mě fakt vtáhlo a nepustilo! Skvělé téma + napětí.

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Pamatuju si, jak jsem četla první Cobenovku a byla jsem nadšená, jakého nového a ihned oblíbeného autora jsem objevila! Pak přišla druhá, třetí, potom tahle... A tak trošku mě tahle už nebavila, protože mi přijde, že Harlan to píše docela šablonovitě. Asi to chce číst jeho knihy s větším odstupem.

21.04.2018 2 z 5