Tajemství kůže

Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy. Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366961/ink-tajemstvi-kuze-oFA-366961.png 3.7178

Ink 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Ink, 2017

Kniha Tajemství kůže

zazvorka

Nádherná obálka, zajímavý rozjezd na začátku, neotřelý nápad - tetování. A pak to ztrácí šťávu a začíná to být takové... prázdné? Nicméně přiznám, že bych si ráda přečetla i další díly, třeba se vlak zase rozjede a zamíří správným směrem!

SaraArang
09.11.2020

Taková průměrná YA. Zajímavé téma a originální, ale za mě tedy špatně zpracováno. Já se celou dobu nudila. Postavy takové nijaké... Nebylo to úplně špatně, ale ani mě to nenadchlo. Určeno spíše pro mladší čtenáře, nebo méně náročné, kteří nečekají extra velký děj. Jinak obálka knihy je moc hezká, zaujme na první pohled.

Alice146
21.08.2020

Námět byl super, kniha mě v knihkupectví hned zaujala. Koupila jsem si jí s tím, že jí zkusím. Kniha mě ale zklamala. Postavy špatné, s žádnou jsem se nedokázala sžít. Děj nudný. Knihu ke dvěma hvězdičkám zachraňuje pouze její fajn námět a závěr, který se mi vcelku líbil. Jinak ale za mě špatné a do dalších dílů se rozhodně pouštět nebudu.

NymphMaeve
18.08.2020

Kniha mne vábila už od jejího vydání, čekala jsem ale, až bude série kompletní. A hned jsem se do ní pustila. Koupě rozhodně nelituju, protože je to jedna z mála knih, která mne ovlivnila i v reálném životě. Už se moc těším, až se začtu do dalších dílů. Příběh je velmi pečlivě propracovaný, stejně tak i samotné postavy. Filozofie světa, ve kterém Leora žije je v něčem nepochopitelná a v jiném zase tak podobná tomu našemu, až se tomu věřit nechce. Postavy se vyvíjejí a o zvraty není nouze. K tomu všemu je ještě povídání doplněno pověstmi a legendami. Místy je děj tak napínavý, že se nechce odtrhnout. Leora i Verity mi moc přirostly, jako dobré kamarádky a i když vím, že cílová skupina jsou mladší čtenáři, mne kniha opravdu velmi zaujala a moc se mi líbila. Zamyslela jsem se nad určitými aspekty života a určitě mi přečtení dalo něco navíc. Jsem napjatá, jak si dále Leora povede, protože ten konec je skutečně otevřený k druhému dílu. Rozhodně doporučuji.

Domulenka
17.05.2020

Kniha je klidne čteni, zezačatku popisuje, pak se vic rozjede a nakonci jste napnuti. :-)

Ellinek
13.05.2020

Pro mě skvělá knížka. Celé to poselství knihy se mi moc líbilo. Boj mezi dvěma "odlišnými" rasami, útlak slabších, nesympatický starosta, kterému nevěřím ani nos mezi očima, manipulace systému - vlastně jsem nejdřív ani netušila, co za příběh to čtu, ale jakmile jsem si uvědomila všechny tyhle detaily, kniha hned dostala nový rozměr. Ano, děj se sice poklidně táhne, ale v tomhle případě mi to ani nevadilo. Nápad s tetováním je skvělý a celý ten svět, především jeho legendy a pověsti, mi učaroval. Zápletka a tajemství kolem hlavní hrdinky sice byla předvídatelná, ale Leora byla po dlouhé době sympatická dívčí postava, které jsem nutně nepotřebovala vrazit pár výchovných. Těším se na pokračování, které musím okamžitě sehnat.

uteklazreality
03.04.2020

... tajemství, nadřazenost, hledání pravdy, přátelství, víra a odvaha, obavy z budoucnosti
Kdokoliv se na mě podívá, přečte můj život. Každá událost v mém životě je mi vepsaná do kůže a slouží jako kniha dobrých a špatných skutků. Nic nemůžu úkryt, každá tečka a každá barva má svůj význam. Nenamáhám se cokoliv říct, ostatním stačí jen pohled na mou kůži. Moje cesta je předem určena. .

DeathHarmony
02.01.2020

Asi takhle: Je nápad dobrý? Rozhodně ano. Je zpracován hezky? Podle mě ano. A má příběh pořádnou šťávu? Nooooo... podle mě je to spíše oddechové čtení. Samozřejmě tam je zápletka, dokonce i celkem napínavá, ale něco tomu prostě chybí. Hlavně je kniha poměrně krátká, takže se tam nestihne odehrát mnoho. Mám už však přečtený 2. díl a vesele čekám na 3., takže vím, že první kniha byla napůl pouhý úvod do celého dění a více se to možná rozjelo až v té druhé...
Každopádně jsem celkem spokojena:)