Tajemství kůže

od:


KoupitKoupit eknihu

Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy. Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366961/ink-tajemstvi-kuze-oFA-366961.png 3.995
Série:

Ink (1.)

Orig. název:

Ink (Skinbooks Trilogy #1) (2017)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
bookcase
18. ledna

Líbilo se mi, hlavně nápad s tetováním. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.

Nikoll2
12. ledna

Obálka knihy odráží i její děj. Originální a poutavá.
Příběh knihy, ve kterém hraje velkou roli odlišné fungování společnosti, nám ukazuje, jak nám můžou pravidla, působící na nás celý život, zastínit logické myšlení a rozvinutí našich vlastních názorů. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na její pokračování.
Doporučuji!

Brambu
30.12.2018

Autorka měla velmi zajímavý napád, vytvořila svět, kde si lidé musí nechat vytetovat na kůži všechny důležité milníky života. Každý dle tetování pozná, kdo jste a co jste prožili. Ovšem takové tetování s sebou přináší i hanbu. Například takový cejch. A tak se v příběhu setkáváme jak s příznivci, tak i s odpůrci tohoto "značkování". Jde o velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě bavil a už se těším, jak tento zajímavý příběh bude pokračovat. A ta obálka je jedna velká krása!

AloneJane
12.12.2018

Jak bylo již několikrát zmíněno, kniha má poutavý obal, kterému jsem podlehla i já. Co se týče příběhu byl celkem příjemný a jako oddechová četba proč ne. Uvidíme, zda mu druhý díl pomůže v rozvoji a větším napětí, nebo příběh zůstane na stejné vlně.

janyska13
25.11.2018

Nádherná obálka, krásný a originální příběh. Jsem hodně zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

LilianaFalcon
04.11.2018

Tak tohle mě vážně nezaujalo. Bohužel jsem se neprokousala 1/3 knihy. Nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. A ani příběh mi nepřipadal poutavý.

lucygreen
21.10.2018

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Byl to velice originální a hezký příběh o světě, kde se všichni řídí tetováním. Kniha má moc povedený obal, který mě hned zaujal. Příběh bych nehodnotila všemi pěti hvězdičkami, protože to nebylo něco extra wow a četla jsem ho poměrně dlouho což jsem nečekala, ale určitě vás čtení této knihy neurazí ;).

Luciefever
17.09.2018

Pro šestnáctiletý holky dobrý, já už z tohoto typu vyprávění vyrostla;) Příště budu v oddělení sci-fi/fantasy vybírat rozvážněji. Kromě motivu potetovaných a prázdných byl příběh průměrný a nijak zvlášť překvapivý. Asi od první třetiny jsem tušila, jak se děj bude ubírat.

DDD
07.09.2018

Anotace na obalu knihy moc neprozrazovala, ale kniha mě na první pohled zaujala krásným obalem a tak jsem si ji koupila. Příběh byl trochu podobným příběhům, kde jsou lidé kontrolování od vlády apod. Nicméně tady to bylo lehce okořeněné tajemstvím a tetováním.
Kniha se mi vcelku líbila, určitě bych si chtěla přečíst další díl.
Dávám 4 hvězdičky za příjmené a srozumitelné psaní autorky a za napětí a zvědavost, které vás knížkou provází.

Irsaf
31.08.2018

Kniha se mi líbila u uz se tesim na pokračování.

Anna27
23.08.2018

Kniha se mi moc líbila. Příběh, zápletka, závěr. Přečetla jsem během odpoledne. Pro fanoušky tajemna, doporučuji! :)

Lena91
20.08.2018

Jedna z mála young adultovek, na kterou si nepřipadám stará a která vážně stojí za přečtení. Prvních pár stránek mě trochu udivilo a přivedlo k myšlenkám typu.."panebože, co to tam dělají s těma mrtvýma" apod., ale jak jsem se začetla do kultury tetovaných a příběhu Leory, nemohla jsem se odtrhnout. Paráda.

Efeméra
19.08.2018

Myslím, že o námětu této knihy s krásnou obálkou můžu říct rovnou dvě věci – rozhodně originální, ale zároveň tak trošku morbidní. Já bych tedy určitě doma nechtěla mít kůže svých předků v podobě knih. Nicméně mytologie, s níž Broadwayová přichází a která je jednou z nejsilnějších částí celé knihy, podává celou věc zajímavě a stravitelně. Vůbec nejvíc mě na celé knize zaujaly myšlenky, které systém nastolený ve světě hlavní hrdinky ve čtenáři nevyhnutelně vyvolává. Je správné, aby člověk měl tajemství, o kterých nikdo neví? Je správné, aby lidé v okolí měli přístup do našeho soukromí? Můžete člověka poznat jen z významných momentů, které si nechal vytetovat na kůži? Můžete na základě takových tetování říct, že žil správný život? Nebo znamená to, že má někdo knihu vyrobenou z vaší kůže doma, promlouvá k vám a zapaluje pro vás svíčky, že žijete věčně?

Je velká škoda, že děj samotné knihy je už trochu slabší. Jedná se o první díl trilogie, ale při čtení jsem měla spíš pocit, že jde o takový prolog k dalším dílům. Děj knihy se táhl. Akce tu moc nenajdete. Celá zápletka se točí okolo knihy kůže otce hlavní hrdinky Leory a jeho tajemství. Toto tajemství je v závěru vlastně docela zajímavé, ale nemyslím si, že by se jednalo o námět na celou knihu. Problém knihy spočívá také v její anotaci, která vyzrazuje skoro celý děj knihy. To společně s táhnoucím se vyprávěním zrovna na čtivosti knihy moc nepřidává. K tomu ještě můžu přičíst potíž s hlavní hrdinkou, kdy desítky stran dopředu víte, co se děje, zatímco ona ani přinejmenším. Někdy jsem nad její natvrdlostí opravdu kroutila hlavou. Několik věcí v knize dokonce moc nedávalo smysl, skřípalo. Za mě v závěru takový průměr.

TimetoStyle
08.08.2018

Na Instagramu jsem zahlédla soutěž o tuto krasavici s lesklou obálkou. Přečetla jsem si anotaci a řekla jsem si, že je to sice trošku morbidní nápad, ale je hlavně originální. Když mi napsali, že jsem vyhrála, byla jsem nadšená. Knížka mi přišla velmi rychle – asi do třech dnů. Málem jsem se do ní pustila už na poště :-) ale musela jsem to vydržet.
Když jsem ji konečně držela v rukou, tak jsem pochopila, proč všichni chválí její obálku – je lesklá a taky je něco mezi tvrdou a měkkou vazbou. Až knížku přečtete, tak na obálce pochopíte ty obrázky.
Teď se konečně dostávám k samotnému ději – s Leorou jsem se ztotožnila okamžitě. Byla mi ihned sympatická. I ta její praštěná kamarádka Verity byla super.
Leořiny rodiče se mi taky moc líbily do té doby, dokud se Leora nedozvěděla pravdu. Od té doby jsem je moc nemusela, ale stejně jsem si k nim zase cestu našla.
Knížka se mi četla skvěle. Vážně jsem uvažovala o tetování, protože se to v knížce tolikrát omílalo, že bych si ho málem nechala i udělat. (naštěstí ho nemám, možná si nechám udělat jen dočasné)
U konce knížky jsem měla vážně otevřenou pusu a říkala jsem si – panebože! Okamžitě potřebuju další díl! :-) ten bohužel vyjde až někdy ke konci tohoto roku…

PetaZ
02.08.2018

Zajímavé a to hodně, ale proč o jednu hvězdu míň? Příběh mě dokázal upoutat, ale neposadil mě na zadek.. I přesto si ale druhý díl pořídím až vyjde

Andy0892
30.07.2018

Pátá hvězdička by byla za nádhernou obálku. Jinak velmi zajímavý (a trochu morbidní) nápad. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování...

a.k
29.07.2018

Pokud vám nevadí představa, že někdo může mít doma (a s láskou opečovávat) knihovnu, která je plná knih z kůží jeho předků, pak je to vskutku velmi zajímavý dystopický román.

teri1003
22.07.2018

Ano, kniha mě na první dojem upoutala svou obálkou... po přečtení anotace jsem byla dost natěšená. Autorka vymyslela příběh s originální tématikou, podobnou knihu jsem zatipm nečetla a to fantasy knihy jsou v mé velké oblibě. Kniha se mi dost líbila ale asi jsem se nedokázala do děje začíst tolik, že by mě kniha pohltila. Hlavní hrdinka za mě dělala někdy až moc ukvapené závěry ale beru to. Neříkám, že mě kniha nebavila, byla pěkná a dobře se četla ale jednu hvězdičku ji strhnout bohužel musím. Neměla jsem z ní pocit, že to je zrovna ta kniha, kterou si zamiluju.

Ivuska.09
18.07.2018

Po delší době zase naprosto originální dílo. Už jenom kvůli tomu stojí za přečtení.

Márinka
16.07.2018

Autorka vytvořila nový fantasy svět s dokonalou mythologií. Pohádky tohoto světa, které prolínají celým příběhem, jsou ale velmi podobné těm našim. Ba co víc, celé téma tetování a následné rozhodování o osudu knih, tedy lidí, je ve skutečnosti obraz totalitního režimu, který dříve narození znají “na vlastní kůži”. Proto může kniha, která je prvoplánově určena “mladým dospělým” zaujmout i jejich rodiče.

inkatenysek
15.07.2018

Tak to by šlo. Jak fantasy skoro vůbec nečtu, tak tato knížka se mi velmi líbila. A to nejen kvůli nádherné grafické úpravě obálky, ale i díky příběhu uvnitř, který mě úplně pohltil. Kdybych chtěla, tak bych ji zvládla přečíst za necelý den, ale chtěla jsem si ji vychutnat, tak jsem se čtením nechvátala a prožila s ní skoro týden.

Příběh o boji dobra se zlem, intrikách, lžích, strachu, lásce, pochybách, odvaze a velkých tajemstvích, zavádi čtenáře do Svatoměstí, kde žijí potetovaní, lidé, jimž je jejich životní příběh vytetován formou značek na kůži. Jejich protivníky jsou prázdní, lidé bez tetování, kteří je podle legend odedávna pronásledují a škodí jim. Jenže je tomu opravdu tak? Jsou potetovaní opravdu těmi hodnými, kteří jsou obětí, která se jen snaží bránit a ochránit? Není skutečnost jiná, než jak tvrdí vláda? Jsou prázdní opravdu tak zlí? A co legendy? Opravdu se to všechno kdysi odehrálo? Těmto a dalším otázkám musí čelit hlavní hrdinka, tajemstvími opředená, Leora, která se musí rozhodnout, komu a čemu věřit a na čí stranu se postavit. Jenže dá se vůbec někomu věřit?

Na knížce se mi líbilo právě to, že ačkoliv se jedná o fantasy, tak i přesto vede čtenáře k zamyšlení. Například pasáž, kde Leora pochybuje o legendách a všem, čím potetovaní jsou, mi připomněla vlastní pochybnosti v otázce víry v Boha a minulosti křesťanství... Ocenit bych chtěla také zakomponování jednotlivých legend, díky nimž čtenář může poznat celý smysl fungování společnosti potetovaných.

Pokud hledáte nějakou změnu a chcete si přečíst něco, co normálně nečtete, tak Ink je určitě tou správnou volbou a i když je primárně určen spíše pro dospívající, tak si myslím, že potěší určitě nejen je.

Už se moc těším na další díly. Doufám jen, že budou stejně dobré, jako tento a ne, že budou jedním velkým zklamáním...

Arianne
10.07.2018

Neměla jsem úplně čtecí náladu, takže nemůžu říct, že bych přečetla jedním dechem. Nicméně námět mě velmi zaujal a z příběhu jsem rozhodně nebyla zklamaná. Je tam hodně sebezpytování, seznamujeme se se společností, která žije v pouze domnělé svobodě a samozřejmě tu máme rebely, kteří by ji rádi napravili. Líbilo se mi poselství knihy o tom, že v každém člověku je více, než je na první pohled vidět a také o tom, že dějiny píší vítězové.
Moc mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

anishta
08.07.2018

Můj hlavní problém byl, že jsem tuto knihu začala číst ve slovenštině. Slovenský překlad byl pro mě těžko stavitelný, i když mi běžně slovenština problém nedělá. V půlce jsem přešla na češtinu a šup, je to přečteno. Velmi pěkný nápad, na mě dost pomalý rozjezd, ale jsem hodně zvědavá jak Leořin příběh bude pokračovat.

carollfu
05.07.2018

Zprvu se mi nelíbila představa, že v této knize dělají z kůže mrtvých knihy, ani hlavní postava mi nebyla moc sympatická. Postupně jsem se ale do toho začetla víc a víc a ke konci jsem se již nemohla odtrhnout. Těším se na další díl. 4*

Zrzavá_Tereza
15.06.2018

Těžko se mi k tomu vyjadřuje, protože nejsem cílovka téhle knížky. Zajímavé téma (kolik z toho by se dalo vytřískat!), čte se to dobře, ale mě to celkem nudilo. Mladší a milovníci fantasy to ale asi potěší.

SknihouVrukách
21.04.2018

Od knihy som nič neočakávala a preto ma veľmi prekvapila.Autorka nás skvelo uviedla do nového sveta.Hlavnou hrdinkou knihy je Leora. Pre mňa bola neutrána postava,nejako zvlásť som si ju neobľúbila. Niektoré veci som odhadla, ale veľa vecí mi boli jasných až na konci. Dávam 4,5* z 5*, pretože v tom strede mi niečo chýbalo a pre mňa sa to dosť pomaly čítalon

Autor a jeho další knihy

Alice Broadway

Alice Broadway
britská, 1980

  • Tajemství kůže (2018)
  • Jiskra (2018)

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených6x
v Přečtených118x
v Čtenářské výzvě21x
v Doporučených8x
v Knihotéce73x
v Chystám se číst133x
v Chci si koupit50x
v dalších seznamech4x