Nadobro ztracený

od:

Nadobro ztracený

Kriminální thriller vypráví příběh mladého muže, pátrajícího po zmizelé přítelkyni a nezvěstném bratrovi, podezřelém z vraždy. V malém městečku v New Jersey byla nalezena znásilněná a uškrcená studentka, bývalá spolužačka a první láska hlavního hrdiny románu. Policie považovala za pachatele vraždy jeho staršího obdivovaného bratra, jehož krev byla identifikována na místě činu. Než mohl být obviněn, podařilo se mu uprchnout, a tak případ nebyl nikdy uzavřen. Po jedenácti letech se hrdina společně se svým přítelem a mladší sestrou zavražděné dívky pouští do pátrání na vlastní pěst, neboť se objevily nové stopy, svědčící o bratrově existenci. Tíživou situaci mu ještě zkomplikuje náhlé nevysvětlitelné zmizení jeho přítelkyně, o kterou se začne zajímat policie. Postupně začíná odhalovat nečekané souvislosti všech záhadných událostí a je stále více vtahován do krutého a nelítostného světa organizovaného zločinu, korupce, obchodu s drogami a prostitucí. Má se také stát nástrojem osobní msty jednoho z vedoucích představitelů FBI....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21504/nadobro-ztraceny-NQD-21504.jpg 4.2101
Originální název:

Gone for good (2002)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Přidat komentář
agatha2
29.12.2017

Ano, jsem fanynkou pana Cobena, mám pro jeho knihy slabost. Ano, jeho knihy mohou působit někdy až moc překombinovaně. Ale proč ne? Jeho knihy mě vždy přikovají ke knize, vždy jeho knihy čtu jedním dechem a vždy mi na konci zůstane údivem pusa dokořán. Za mě je toto definice správného thrilleru. A právě pro toto výše uvedené, jsou pro mě knihy pana Cobena, těmi pravými zástupci dobrých a poctivých thrillerů.

knihovniceS
18.11.2017

Když já na ty thrillery nejsem :( , nemůžu

haski
13.11.2017

Coben je zkrátka mistr. Umí Vás udržet v napětí celou dobu a konec umí pěkně vygradovat. Pěkně se to čte.

lenka666
28.10.2017

Ze začátku jsem se nemohla pořádně začít a myslela jsem, že je to nejslabší kniha od tohoto autora. Avšak po určité době přišlo pořádné napětí jak u tohoto autora známe a ten konec byl překvapující. Autor opět nezklamal.

mulder
24.10.2017

Četl jsem druhé vydání z roku 2017 s jiným obalem knihy. Kniha má napětí, spád, zvraty a zajímavý konec. Jako fanoušek tohoto autora doporučuji:-)

josska
22.10.2017

Knížka se četla sama,napínavá

ArwenAragorn
25.09.2017

Velmi dobrý příběh, jak je u autora zvykem, ale četla jsem od něj lepší knihy. Přesně to vystihuje kneslova, s jejím hodnocením se ztotožňuji.

Jana77
22.09.2017

Harlan Coben je mistr závěrů. Konce jeho knih jsou nepřekonatelné, hraje si s námi celou dobu, ovšem na závěr nás dokonale šokuje. Opět tleskám!

kap66
12.09.2017

Coben je po pěti přečtených knihách můj velký - pětihvězdičkový! - oblíbenec. Tak proč jsem tak zklamaná z této (v pořadí mé šesté) knihy? Nevadí mi jeho schéma, naopak: několik provázků, zdánlivě nespojených, které se v závěru propletou do pointy. To mi vždycky maximálně vyhovovalo a bavilo mě to. Jindy jsem se nemohla odtrhnout a četla a četla - a teď se mi dialogy a vypravěčovy komentáře (zvlášť v poslední čtvrtině knihy) převalovaly v ústech jako hrachová kaše, rostly a staly se nestravitelnými. Tak nevěrohodné a neumětelsky napsané mi přišly. Samotný vypravěč mi taky přišel nevěrohodný - dostal od života takovou pálku, že by porazila i vola; a on, popisovaný jako citlivka, reaguje na vyšetřovatele ironicky - jen aby to asi pro čtenáře vyznělo vtipně. Přiznávám: je mi líto, že se mi kniha tak nelíbila. Cítím se, jako by mě zradil kamarád, vážně. Ale ještě mi několik jeho románů zbývá, nelámu nad autorem hůl. Jednu hvězdičku tedy přidávám navíc v naději, že příště jich bude zase pět.

m2056
08.09.2017

Nezklamalo ale trochu mě to připadalo chvilkama jako Mrtvá z Nevady.

Paja1974
05.09.2017

Pani tak to byla zase jizda.Coben jako vzdy nezkalmal.To je proste Pan spisovatel.Az do posledni stranky proste nevis nic.

Liduka
23.08.2017

Kniha se mi celkem líbila, ale připadalo mi, že tam bylo nakonec až moc zvratů a celkově to na mě působilo dost překombinovaně. Za mě tři a půl hvězdičky

konicekbily
10.08.2017

Od tohoto autora jsem se nechal pěkně vodit za nos, jsem četbou "nadobro - úplně ztracený". Toleruji rozvláčnost některých pasáží - a těším se na další knížku!

LibraryGirl
07.08.2017

Celou dobu si myslíte, že víte...ale na poslední stránce zjistíte pravý opak. Coben si s vámi pěkně pohrává, vede vás v bludišti a nechá odbočit i do slepých uliček, ale nakonec se nad vámi slituje a zasadí ránu z milosti. Tohle byla exkluzivní jízda. Smekám a těším se na další knihy od Cobena:-)

Danago
03.08.2017

Všechno je jinak...... to knížku přesně vystihuje .

Dousabel
25.07.2017

Starý dobrý Coben. Četla jsem tuto knihu už před několika lety, tak jsem si ji u příležitosti nového vydání přečetla znovu. Je pravda, že oproti novějším titulům mi děj místy přišel trochu rozvláčnější, je tam pár mrtvých míst a kniha se dá v pohodě odložit, což u těch novějších dílek prakticky nejde. Ale i tak, skvělý thriller, jak jinak u pana Cobena :)

kneslova
10.07.2017

Bravurní příběh jako vždy od tohoto výborného spisovatele, ale přesto má lepší knihy, za mne tak 4,5 hvězdiček, tihle hrdinové mi nijak k srdci nepřirostli

11lucie
15.06.2017

Já tu knížku miluju .

barusak1
05.04.2017

Ač mi chvílemi přišlo, že se to táhne, tak nakonec jsem byla unešená a nadšená. Konec byl šokující, skvělý, rychlý. Prostě skvělá kniha a těším se na další od autora

Jája92
24.02.2017

Další brilantně napsaná kniha od mého oblíbeného autora. Umí perfektně vykreslit charaktery postav a dokáže udržet čtenáře v napětí do poslední chvíle.

moudivlacek
18.12.2016

Už jsem četla pár knih tohoto autora a je pravda, že každá kniha umí povědět příběh, který nějakým způsobem vždy silně zaujme, bylo to i u tohoto čtenáře.
Je pravda, že jsem tu knihu odložila a nevěděla, jestli má cenu ji číst, přišlo mi to takové zmatené, ale po pár stránkách se to konečně začalo prudce měnit. Skvěle vylíčené postavy, hlavně jejich pocity, jako kdyby byl autor v jejich hlavách. Od začátku jsem milovala Willa, je to taková čistá duše, která nemůže uvěřit zlu a možná ani zpočátku nechce. Konec je opravdu vystupňován až do vrcholného napětí hrdiny citů Willa i vás, čtenářů. Je mi líto, že Will musel poznat tak krutou pravdu, ale jak sám tvrdí, lepší krutá pravda než nevědět, na čem člověk je.
Mohu jen tuto knihu doporučit.

adelaska
12.08.2016

Souhlas s komentářem pode mnou - do poslední chvíle nevíš nic. Perfektní, Harlan opět nezklamal.

Miruš
19.02.2016

...do poslední chvíle nevíš nic...

ovpana
28.01.2016

Hezké čtení, zajímavý děj , napínavé až do konce.

Kamienkova33
26.10.2015

Kniha sa mi páčila, aj keď chvíľami som bola zmätená, ale možno to bolo spôsobené prekladom.

proton
02.02.2015

Slušná zápletka,nepředvídatelné, bavila jsem se až do konce.

Bagriela
21.12.2014

Skvělá knížka! Nečekané, alespoň pro mě, rozuzlení. Akční části popsané poutavě, nenuceně. Dávám pět hvězdiček.

mirka7503
17.10.2014

Já jsem si půjčila v knihovně, tak to zkus :-) Stojí to za přečtení....

Moniks
10.01.2014

Je tato kniha sehnatelna i v češtine ?