zpevSusannah zpevSusannah komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl! Jak by řekl můj brácha - bylo to mrteeeeeeeee, kámo! :D
Trochu mě mrzelo, že zde často Geralt propadal v beznaděj a tím se ze sexy hrdinského chlapa pomalu stával ufňukánek. Naštěstí má ale kolem sebe parádnej a divnej kompanyji, která ho za žádnou cenu nechce nechat na holičkách :)
A Regis? Nová postava jak se patří!

Dovolím si jednu nádhernou citaci: "Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš nazpět." (Geralt, Vlk z Rivie)

09.05.2017 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Další díl a opět velká paráda. Kniha je napěchovaná magií, krví, intrikami a hlavně Geraltem, Ciri a Yennefer. Jsem nadšená! Získávám novou knižní závislost :). Naštěstí ještě pár dílů zbývá, takže na odvykačku je čas :D.

30.04.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Doufám, že tahle zaklínačská sága nikdy neskončí! S takovouto hloubkou a sílou příběhu jsem se už dlouuuuuuuuho nesetkala.
Povídky sice skončily, ale souvislý příběh začíná a s ním osudy mým oblíbených postav - Geralta, který zaklel mé srdce, rozverné a sladké Ciri a v neposlední řadě Yennefer, jejíž fialové oči dokáží vyvolat mráz v zádech.
Jen v té politické rozmluvě králů a mágů jsem se celkem ztrácela. Ty jejich jména jsou prostě nezapamatovatelná :-D.

23.04.2017 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Ach Geralte, Geralte! Ty, jenž jsi k mému srdci navždy přirostlý! Miluju Tě! Miluji Tě za tvůj drsný důvtip, za tvé ďábelské oči, obrovské srdce a hrdinské činy. Tvá veliká osobnost se mi vryla do paměti a doufám, že tyto runy ani kouzlem nezmizí.
Odhodlaně a statečně budu s tebou kráčet až k poslednímu dílů této dokonalé ságy!

17.04.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak tohle byl čtenářský orgasmus :) !!!
Absolutně jsem netušila, že by mě Zaklínač mohl takto chytit. Pořád jsem nechápala, proč moje kamarádka tuto "pohádkovou" sérii tak vynáší do nebes. A teď? Teď mi to je více než jasné. Ten vtip, ten nadhled a jalový sarkasmus, který doprovází Geralta na jeho cestách. Já jsem se normálně zamilovala! Nemůžu se dočkat toho, co bude dál.

09.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dvěma slovy - ULTIMÁTNĚ SKVĚLÉ!!!
Jsem nadšená, že po delší přestávce se Keplerům povedl perfektní comeback. Bylo tu všechno. Šokující momenty, samé dějové uzlíky, akce a promyšlená zápletka až do konce.
PS: Ještě že nejsem milovník králíků :).

02.04.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět krásně čtivé s rychlým spádem. Člověk čte a čte a najedou kouká, že je už na konci.
Hlavní zápletka knihy byla tentokrát více propracovanější než u Dívky v ledu. Jen je škoda, že se tu opakovaly některé stejné prvky jako v prvním díle, hlavně co se týkalo Eriky a jejího chování. Proto budu tentokrát přísnější a strhávám jednu hvězdičku. Fanoušci snad prominou :-).

26.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak toto, vážení, bylo opravdu zajímavé!
Z počátku jsem si říkala, sakra práce, co všichni na této knize vidí? Vždyť je to jen obyčejný krimi příběh s klasickou a nijak zvlášť promyšlenou zápletkou... ALE pak se to STALO! Zhruba od poloviny knihy vše začalo nabírat skvělý spád, jen jsem stíhala koulet očima a byla jsem zcela pohlcena. Musela jsem jen číst a číst. V metru, v tramvaji, na zastávce, na záchodě, prostě kdekoliv!
Plný zasloužený počet hvězdiček. A hned se vrhám na další případ Eriky a jejího neohroženého týmu :)

16.03.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Parádní severská detektivka! Velký plus za mnohovrstevnatý děj. Nečekané rozuzlení.
Musím uznat, že se mi všeci ti "andílci" vryli na delší dobu do mozku! Brrrrrrr...
Jedním slovem jsem NADŠENÁ.

05.03.2017 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Kompletní vydání série Labyrint v jedné knize musím hodnotit průměrnou známkou, tedy za tři. Ať dělám, co dělám, lépe to nevidím.
První kniha byla super. Skvěle vykreslené prostředí celého labyrintu, neustálé zvraty, které udržovaly napínavou atmosféru až po finální vstup do Spáleniště. Navíc si člověk hned najde své oblíbence, kterým přeje, aby to vydrželi až do konce...
Druhá kniha už začala za tou první malinko pokulhávat. Ale přesto se našly momenty, které uměly překvapit a být až skoro děsivé.
Ale to, co udělal z posledním dílem Dashner, se mi už moc nezamlouvalo. Zbytečné protahování, nekonečné až téměř nesmyslné testy a častečně upadající pointa celého příběhu. I závěr mi přišel, že po tom všem, co Thomas a jeho přátelé prožili, by si zasloužil o trochu více... Škoda toho.

20.02.2017 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak já nevím. Asi jsem divná a mé srdce umí být občas jako kus ledu...
Tento román nechci úplně kritizovat, to určitě neee, ale prostě nedokážu pochopit, proč aktuálně v žebříčku nejlépe hodnocených knih je na 31. místě. Ale jasně, dle gusta žádný dišputát :-)
Nevím, jak jste na to nahlíželi vy, ale některé postavy byly fakt na zabití! Velice mě rozčilovala nekonečná hloupost a jednoduchost paní Bennetové, slizkost a úchylná podlízavost pana Collinse a až hloupá dokonalost Jane Bennetové.
Co se mi ale líbilo, bylo krásné a jednoduché vykreslení slov "Pýcha" a "Předsudek". Žádné hledaní významu mezi řádky, žádné odhadování a kladení si otázek, jak to jen ta Austenová zamýšlela. Prostě taková ideální povinná četba pro střední školy.
Závěrem musím poznamenat, že tři hvězdičky mého hodnocení si zaslouží hlavně pan Darcy. Do něj by se zamilovala asi každá, je to typický románový muž. :-)
Těším se na divadelní zpracování v Národním divadle. Snad si tento příběh zachová něco ze svého idealismu a Daniel Špinar z toho neudělá děsivě nelogickou modernu...!

20.01.2017 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Opět nádhera!
Nechci se opakovat pořád dokola, ale May je kouzelník. Jeho slova popisující přírodu jsou tak barvitá, že nejsou potřeba ani fotografie.
Tentokrát mě celou knihou doprovázela jakási melancholie. Snad proto, že se jednalo o závěrečný díl. Snad proto, že osud k Finovi nebyl přívětivý...
Každopádně děkuju za úžasný čtenářský zážitek. Budeš mi chybět, Fine!

09.01.2017 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Mno, já nevím. Zdá se mi to, nebo tento díl byl zatím nejslabší?
Za mě docela zdlouhavé a to, že se z Amélie postupně stává superžena, tomu moc nepřidává. Ba naopak!
Naštěstí zajímavé rozuzlení vše téměř zachránilo. Tentokrát za tři, pane Deaver.

29.12.2016 3 z 5

Přátelství: Diář 2017 Přátelství: Diář 2017 Paulo Coelho

Juchůůůůů! Mám, MÁM, taky už MÁM!!! :-)
Už se těším na každou stránku, co otočím, a na každý citát, co polapí mou aktuální náladu v srdci :-)

19.12.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Naprosto perfektní záležitost! Úplně jsem zapomněla, jaký umí být Peter May skvělý spisovatel. Umí kouzlit slovy. Popis tamější krajiny byl tak věrohodný, že jsem si dokázala snadno představit každé zákoutí ostrova, pocítit písek na chodidlech a ledový vítr za krkem.
A co teprve když nám umožnil nahlédnout do mysli Tormoda Macdonalda... Demence je zlo. Bylo mi z toho chvilkami až smutno.
Celkově měla kniha velkou myšlenku, která poukázala na spoustu aspektů v lidských osudech.
Za mě velká jednička a vřele doporučuji všem, co hledají tak trochu jinou detektivku.

28.11.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Dlouho jsem se odhodlávala vzít tuto knihu do ruky (přece jen ji mám doma skoro už rok), protože kritiky na ni zde bylo dost a dost. Nakonec jsem si řekla, že kašlu na negativní hodnocení a vrhnu se na ni. Přece jen 145 stran se dá přelouskat za 2 hodiny :-)
A musím říct, vážení moji kolegové ze zdejšího webu, nelituju toho! Nesba a jeho styl psaní jsem v tom spatřila během pár stránek a vůbec jsem se nenudila. Naopak. Bez zbytečných opisů, popisů a odbíhání od hlavní zápletky jsem byla vtažena do děje a bavila jsem se na jedničku. Závěr - překvapující! Co tedy pak bude v tom druhém díle? To mi vrtá dost v hlavě. Už jen ze zvědavosti po něm musím co nejdříve sáhnout.

14.11.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Nevím, jak vy, ale já jsem byla opět spokojená :-) Knihovna duší byla ladným zakončením celého, občas až divokého, příběhu o podivných lidech.
Finální stránky knihy mě mile překvapily, čekala jsem mnohem horší klišé a mnohem růžovější happy end. Prostě jednoduše řečeno - taková pohádka pro dospělé na dobrou noc.
A i když se budu opět opakovat, fotografie v knize byly bombastické. Těšila jsem se na každou z nich a celému příběhu to dalo obrovskou jiskru.

11.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě je to určitě skvělá kniha. Trochu depresivní, ale skvělá.
Z některých příběhů mi bylo opravdu ouzko. Ženy zde hodně vystupovaly jako oběti mužské bezcitnosti. Jejich "ženská" naivita mě až děsila, ve spoustě věcí jsem se viděla. Znovu jsem cítila pocit beznaděje a strach, že všechny moje sny a plány se sypou jako domeček z karet stejně jako u většiny "hrdinek".
Myslím, že osudy dvanácti žen mi dlouho zůstanou v hlavě.
Trošku mě ale mrzí některé až příliš otevřené konce. Naopak se mi velice líbilo, jak se v každém příběhu objevilo alespoň jednou slovo bábovka. Vždycky jsem se těšila, v jakém pojetí to bude tentokrát :-)

24.10.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak tohle bylo opět parádní!
Nejprve jsem se neustále ptala: "Kde je Hirtmann?", "To udělal jako Minier schválně, že po druhém díle o Hirtmannově osudu a pletichách tu nepadá téměř ani slovo?". Ale jak plynul s knihou čas, tak jsem na své otázky zapomněla a totálně se nechala polapit krutou sítí zla, která se začala pomalu kolem Christine utahovat. Celou dobu jsem jen nevěřicně zírala, koulela očima, trpěla a nadávala.
Výborná a originální zápletka!
PS: Miniere, toho Hirtmanna ti stejnak nedaruju! Chce to čtvrtý díl a to okamžitě a střelhbitě :-).

17.10.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě tedy opět jednička s hvězdičkou! :-) A ať si brblalové říkají, co chtějí :-P
Naprosto skvělý motiv, výborně Minier schoval do příběhu skutečného vraha (ani jsem se neodvážila hádat, prostě jsem neměla sebemenší potuchy do poslední stránky) a mrazivý děs některých výjevů mě pronásledoval celou knihou.
V neposlední řadě neustále vykukující Hirtmann mi nedal spát a nutně už potřebuju vědět, jak proplete nitky kolem Servaze dál. Proto měním své veškeré čtecí plány a sahám rovnou po Tmě! Hirtmanne jdu si pro tebe :-)

27.09.2016 5 z 5