zpevSusannah zpevSusannah komentáře u knih

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Panebože, to byla ale absolutní blbost a slátanina!
Mor zabil totálně vše a včetně mě!!! Atlantský gen mě malinko navnadil, že by Riddle nemusel být úplně marný sci-folog, a tak jsem se hrdinsky pustila do druhého dílu. Ale to, co na mě vypadlo z knihy, bylo špatný. Hodně špatný... Děj tonoucí a zmatený, samé tubusy, immariové, "E.T technika" a do toho divoký kmen na koních - jako WTF???
Nemůžu dát ani jednu hvězdičku, protože knihu jsem nedočetla a myslím, že se o to ani nikdy už pokoušet nebudu.

10.09.2016 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu bych nikdy neřekla, že tohle řeknu - ta kniha měla duši. Čistou a naprosto smutnou duši.

Vždycky jsem se vyhýbala rádoby romantickým příběhům, které s reálným životem nemají a nikdy neměly nic společného. Byla jsem hlavně zvědavá, proč je kolem této knihy takové obrovské halooo, a tak jsem s velkým sebezapřením poprosila sestru, zda ji nevytáhne ze své knihovny a nezapůjčí mi ji. Mimochodem jsem se musela předem neustálými otázky u sestry ujistit, že to nebude zase nějaká červená knihovna, kdy se bohatý a neodolatelný pan Dokonalý zamiluje do nějaké zoufalky a udělá z ní královnu. Přece jen mé srdce je prohnané samými thrillery a detektivkami...

Teď musím uznat, jak hluboce jsem se spletla! Nic silnějšího jsem v poslední době nečetla. Byl to obrovský nával emocí a myslím, že na své smíšené pocity, které jsem prožívala s každou otočenou stránkou, jen tak nezapomenu...

30.08.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Wow! Pro mě tedy byla tato kniha téměř dokonalá.
Každá stránka byla mrazivě ledová, každé slovo útočilo na můj mozek a naplňovalo můj čtenářský chtíč. Ještě teď mám husí kůži, když si vzpomenu na některé pasáže.
Velikým plusem byla perfektně vykreslená atmosféra Pyrenejí - děsivá a zároveň tak krásná.
Celkový dojem mi jen malinko narušil konec a nezískání některých odpovědí. Ale mám takový pocit, že Kruh všechno přebije a časem si na žádné nedostatky ani nevzdechnu :-). Takže hrrrrrrr na něj!

25.08.2016 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Deaver, autor píšící neuvěřitelně čtivé a poutavé knihy. Už potřetí mě utvrdil v tom, že s jeho knihou se nikdy nemůžu nudit.
Zápletka propracovaná do každého detailu, člověk do poslední chvíle netuší, co se z toho všeho vyklube.
A přestože mám velkou fóbii z hmyzu, tak výklad chování všech brouků, blanokřídlých a dalších bzučivých i nebzučivých potvor vs. chování člověka mě bavil a dobarvil celý příběh.
Za mě jasných pět hvězdiček.

05.08.2016 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Úplně jiný Nesbo, ale opět skvělý Nesbo!
Neuvěřitelně propojené a promyšlené story o tom, jak myška dokáže chytře utéct kocourovi (i když měla namále) a obratem se sama stát lovcem.
Přistupovala jsem k této knize opatrně a ve výsledku se ze mě stal nadšený čtenář, který zalitoval, že se už dostal na poslední stránku.

07.07.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tento příběh je pro mě tak silný, že ani nenacházím slova...
Vždy, když jsem zavřela knihu, cítila jsem hluboký pocit smutku. A i přes ten silný pocit úzkosti jsem musela číst dál a dál.
Sexuálně nenaplněný Stingo občas u mě vyvolával rozpaky a otázky, zda opravdu zapadá do té celé hrůzy okolo schizofréního Nathana a krutého osudu Sophie. Závěrem ale musím říct, že ano. Zaplnil všechny potřebné mezery a dal člověku možnost na chvíli vydechnout a uniknout před hrůzou nacismu a Osvětimi.
Pět hvězd je málo.

Dotaz: " Řekněte mi, kde byl v Osvětimi Bůh? "
Odpověď: " Kde byl člověk? "

03.07.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Předem se musím omluvit všem zde přítomným nadšeným čtenářům, kteří v této knize našli něco "velkolepého a jedinečného".
Já jsem, bohužel, malinko zklamaná. Asi proto, že jsem od třetího dílu čekala větší bombu. Říkala jsem si, že Rowlingová od Volání kukačky musela nabrat dost zkušenností s psaním detektivek (pozn. protože Harry byl prostě jiný kafíčko) na to, aby to všechno frčelo jako po másle. Ale omyl!
Děj byl na můj vkus moc roztahaný. Kdyby kniha byla o polovinu tenčí, tak by to možná mělo svižnější ráz a člověk by se ani nestačil u čtení pořádně nadechnout. To by pak bylo počteníčko na pět hvězdiček :-)
Jinak samotná zápletka byla zajímavá a čtivost na jedničku. Ostatně jinak to ani Rowlingová neumí.
Musím se ale přiznat, že vraha jsem dobře a docela snadno odhalila. Jsem na sebe pyšná :-)
Suma sumárum - kniha neurazí a ani nenadchne. Výsledkem jsou tři hvězdy.

08.06.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha roku? Jako vážně???
Malinko jsem se bála toho, že je Dívka ve vlaku přirovnávaná ke Zmizelé. Protože Zmizelá byla fakt peklem vystavěného z hloupostí. Naštěstí věčně nasávací dívka jezdící každý den do "práce" kolem útulného domku se zahradou bylo už menší zlo.
Přesto je tu spousta ALE... Všechny postavy nesympatické, zvláště Anna. Nekonečné jízdy vlakem. Pořádné rozběhnutí děje až na posledních 50 stranách.
Děkuji Bohu alespoň za ten konec (dvě hvězdy) a za čtivost (jedna hvězda)! Suma sumárum - spravedlivé tři hvězdy pro Paulu Hawkins.

14.05.2016 3 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Kniha to nebyla špatná - napětí nechybělo, ani stav okamžitého překvapení a zvratu. Přesto mi něco na této story o Lovci očí nesedělo - možná to byly heroické výkony slepé Aliny, která přežila vše a zvládala prapodivné výkony (říkám si - není to už přitažené malinko za ouška?), možná to bylo jen tou nesmrtelnou kulkou...
Každopádně děj měl spád a vlastně se to četlo samo.
Děkuju Sebastianovi za závěr - tím dal celé knize větší thrillerovou noblesu.

05.05.2016 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Naprosto dokonalé!
Nevím, jak to Deaver udělal, ale po přečtení posledního slova knihy mi hned začal Tanečník chybět - jeho lstivost a genialita. Až mě mrzí, že skoro vždycky "thrilleroví padouši" musí udělat nějakou chybu, kratičký přešlap a nepozornost, která naruší preciznost jejich činů a zavede je do rukou spravedlnosti. Většinou spravedlnosti jménem Smrt...
A Lincoln? Po druhé jsem se přesvědčila, že Lincoln je prostě perfektní kriminalista s neomezenou inteligencí.Takový lehký konkurent Harryho Holea :-).
Jsem zvědavá, co ještě předvede dále, a zda opět budu v takové euforii, jako jsem teď :-).

24.04.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Velmi hezký příběh, aneb jak se z ganster-kačátka stala bílá labuť.
Prostě taková pohádka pro ty, kteří stále věří, že zázraky se dějí a že vůle dítěte je silnější než rodinné pouzdro a zkaženost přátel.
Navíc je hezké si alespoň přečíst o tom, že láska ghetta přenáší, když už ne hory :-)
A proč o hvězdičku méně? Protože za celkem zásadní rušivý element považuji velké množství tiskových chyb. Tohle by se už nemělo v dnešní době stávat...

11.04.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Áááááááááááá!!! Áááááááá!!! .... A ještě několikrát musím zakřičet z plných plic!!!
Lidi, já jsem se fakt bála. Ale opravdu! To je po hodně dlouuuhé době, kdy jsem se knížku odvážila číst jen přes den (poprvé při Osvícení od S. Kinga).
Ještě teď mě mrazí, když si vzpomenu na dokonale vykreslenou duchařskou atmosféru. Pořád slyším to zlé chichotání a pořád vidím v mé mysli bílou malou ručičku sahající .... brrrrr, lepší nedopovědět!
A ten konec! Prostě mrtví si někdy pamatují víc, než bychom sami chtěli....

14.03.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Pane jo!
Může být Nesbo pořád tak skvělý a stále vytvářet geniální detektivky??? Může! A Syn je toho důkazem. Je zde nádherně patrné, že za čtivostí jeho knížek a pekelně napruženém strunovém napětí nestojí jen neurotický a nevyrovnaný Harry Hole.
Sonny a jeho "naivní nevinnost" dokáže zahřát ne jedno dívčí srdce a přes jeho drsné činy, plné krve, drog a msty vedené láskou ke svému otci, přitáhne čtenáře tak, že mu i drží palce, aby to vše řádně dotáhl do konce a u toho zůstal naživu.
Já byla jeho fanynkou od prvního až do posledního písmene :-).
Více takto talentovaných autorů a v při jízdě pražským metrem spatříme více knih než mobilů :-).

06.03.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Je zajímavé, jak je zde zobrazena jedna vlastnost, která je pro celé lidstvo společná - TAJEMSTVÍ. Tak jednoduché slovo a přitom zásadní. Myslím, že tohle slovo dokáže ovlivnit naše osudy, aniž bychom jsme si to za včas uvědomili.
Kniha je povedená a za mě mnohem lepší než Alice a její rána do hlavy.

15.02.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak já Vám nevím. Tohle je snad moje první knížka, kterou jsem nezvládla dočíst :-( Omlouvám se všem nadšencům zde zdejším za mé hodnocení, ale opravdu jsem se snažila... Byl to pro mě tak trochu čtenářský očistec.
Toulat se po hvězdách a zažívat různé životy - mno, nevím, nevím. Povídky bez spojitosti a se zvláštním poselstvím... Asi jsem ještě do takového žánru úplně nedospěla a nebo jsem se pustila do této knížky ve špatném období.
Každopádně některé přečtené pasáže z vězeňského prostředí byly zajímavé - abych nebyla tak přísná :).

15.02.2016 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Jak to ta ženská dělá, že je to vždycky tak děsně čtivé? To mi vysvětlete :-D
O proti Volání kukačky mnohem propracovanější detektivní zápletka, kdy do poslední chvíle jsem tipovala, kdo by mohl být tím, co jisto jistě na konci knihy skončí ve spárech Cormorana.
Celkově zajímavě udělané, ale přesto se pořád nemůžu zbavit pocitu, že už nikdy ve svých knihách nevykouzlí to, co dokázala za pomoci Harry Pottera. That´s it :-)

02.02.2016 4 z 5

Antistresové omalovánky pro dospělé Antistresové omalovánky pro dospělé Jolana Daňková

Netušila jsem, že může takhle něco fungovat na uklidnění duše a ztlumení mého šíleného mozku, který by neustále nad něčím dumal, vymýšlel nějaké teorie a tím mi občas přiváděl stav lehké deprese a smutku...Je úžasné, jak se člověk dokáže zcela zkoncentrovat na jednotlivé úzké linie a plochy. Div, že u toho nevystrkuju soustředěním jazyk, jako to dělají některé malé děti :-D A ta radost, když je dílo hotovo a září všemi barvami!!!
Takže děkuju Lence a Jolance za to, že přišly s něčím, co dokáže zahřát srdíčko mně a dalším podobným šílencům :-).

02.02.2016 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

No, proč já vždycky sáhnu po tak smutných knížkách... Zasáhlo mě to, obzvláště když i u mých blízkých se objevuje toto zlé a černé slovo "rakovina". Proč bývají ty jasné hvězdy nebeské tak nepřející k některým lidem? Vím, rovnováha na světě je potřeba, ale za jakou cenu?
Bolest prý posiluje... Nemyslím si. Je to jen jeden z dalších filosofických blábolů. Protože fyzická bolest člověka neposílí ani za nic, obzvláště ta přetrvávající...
Tento příběh mladých lidí bojujících se svým zlým osudem by si měl přečíst každý, hlavně ti co se den co den rozčilují nad maličkostmi, nad pouhými banálními věcmi a myslí si, jak se ten svět kolem nich hroutí a jak jim tím vším podkopává nohy. I já jsem to udělala a jsem za to ráda. Mám zase nad čím přemýšlet...

04.01.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Taková oddychovka pro dlouhééé dny a dlouhééé noci :-)
PS: Myslím si, že občas by někteří lidé (včetně mě :-D) taky potřebovali pořádnou ránu do hlavy...

29.12.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Uf! Tak toto je, vážení, velká kniha s velkou duší! Stačí mi si vybavit některé pasáže a hned mám husí kůži, obzvláště když hlavní téma je natolik aktualní v současném světě. Je neuvěřitelné, jak dokáže lidský mozek pracovat, jak nenávist dokáže změnit celý svět. Děsím se těchto lidí...
Kniha je slohově dokonalá a neuvěřitelně čtivá.
Děkuju kamarádce za to, že mi toto dílo zapůjčila. Díky ní jsem do ruky dostala zbraň, která mě donutila zamyslet se nad spostou věcí a uvědomit si, že život je tak křehký...

08.12.2015 5 z 5