zpevSusannah

Přečtené 218Hlasy
leden - únor 2020
Hlasy 2017, U. Poznanski

Skvěle vybrané prostředí pro kriminální zápletku, celkem zdařilé nahlédnutí do myslí duševně nemocných lidí. Co se týká samotné dějové linie nejsem si s pozitivním hodnocením zcela jistá. Celé to bylo takové utahané, romantické vstupy rušivé a nepotřebné, závěr celkem průhledný a na zadek jsem si z toho rozhodně nesedla... Škoda! Za mě je to spíše taková oddychovka na zpříjemnění nudné cesty metrem.


Čtvrtá opice
leden 2020 (16.-29.)
Čtvrtá opice 2018, J. Barker

Tak tomu říkám parádní překvápko! Vůbec jsem nečekala, že tato kniha bude taková a že mě natolik chytne. Když mi ji kamarádka nadšeně podávala do ruky se slovy "To si prostě MUSÍŠ přečíst", usmála jsem se a řekla si proč ne, J.D. Barker je pro mě spisovatel zcela neznámý, tak si aspoň rozšířím obzor... A ono ejhle! To bylo něco! Zápletka perfektní, Opičí vrah tak akorát ujetý, Sam Porter sympatický a závěr? Škoda mluvit. To se prostě MUSÍ zažít! Doporučuji a doufám, že kamarádka se stejně lišáckým úsměvem přede mě někdy položí i díl následující :-).


Dlouhý pochod
leden 2020 (06.-16.)
Dlouhý pochod 2012, R. Bachman (pseudonym)

Zajímavá kniha. King zde skvěle vykresluje měnící se psychiku jednotlivých hrdinů. Od nadšených slov plných vítězství, odhodlání a síly až po naprostý propad do absolutní temnoty, ze které byl jen jeden možný únik - zastavit se. Občas jsem měla sama pocit, že cítím puchýře na nohou a s každým výstřelem jsem malinko přivřela oči... Kniha je nadčasová, přestože světlo světa spatřila už v roce 1979. Jen škoda toho konce. Byl na mě moc rychlý a tak nějak nedotáhnutý. Knihu jsem zavírala se zmatenými a zklamanými pocity, že jsem se nedozvěděla víc. Možná jsem i těch pár posledních vět ani nepochopila... Teď fakt nevím. Každopádně čtyři hvězdy jsou absolutně zasloužené!


Smrtící tajnosti
prosinec 2019 - leden 2020
Smrtící tajnosti 2019, R. Bryndza

Nemůžu si pomoci, ale tentokrát mi tato kniha přišla dost předvídatelná... Průměrné čtení, průměrná zápletka, průměrný čtenářský zážitek. Což mě docela překvapilo, protože použití slova "průměrnost" při hodnocení knih s naší oblíbenou Erikou Fosterovou je dost neobvyklé slovo. Ano jistě, závěr měl nějaké to ostřejší koření navíc, které člověka nakoplo, ale přesto... Omlovám se, ale dnes to bude za tři, pane Bryndzo.


Nůž
listopad - prosinec 2019
Nůž 2019, J. Nesbø

Miluju knihy od Nesbo a k tomu všemu mám slabost pro Harryho Holea. Dohromady jsou silnou dvojicí ve světě detektivních thrillerů. Proto nemůžu jinak a musím dát plný počet hvězd. Samozřejmě, občas mi připadá, že zápletka už malinko tahá za vlasy tím, jak je pořádně zauzlovaná, a že se Harry stává malinko jistým supermužem, který dokáže vždy porazit jakéhokoliv démona a opět povstat.... Ale což. Tak to přece máme rádi. Na to se přece třeseme od první otočené stránky :-). Parádní jízda! Na 100% potřebuju další dávku této drogy a to hneeeeeed!


Smrtící bílá
říjen - listopad 2019
Smrtící bílá 2019, R. Galbraith (pseudonym)

Já nevím, čtu tady celkem dost kritiky, ale mně se kniha líbila... 700 stran? Proč ne, když Rowlingová dokonale ovládá zásadní kouzlo jménem Čtivost. Moc postav? Ale prosím vás, vždyť tak to má Joanne vždycky, jinak to snad ani neumí. Obyčejná záplatka? A není to náhodou občas příjemná změna po všech těch heroických výkonech v detektivkách ze severu? Sečteno a podtrženo - já se bavila znamenitě, knihu jsem si náležiště vychutnala do posledního písmene a doufám, že se někdy dočkáme dalšího dílu.


Lux Perpetua
říjen 2019 (11.-30.)
Lux Perpetua 2008, A. Sapkowski

A zase - mnoho zbytečných jmen, mnoho zbytečné omáčky a k tomu ta latina! Jasně, svým způsobem tyhle všechny ingredience, pokud jsou řádně zamíchané, dávají této trilogii to zvláštní kouzlo, ale... Myslím si, že kdyby místo tří knih byly dvě, a kdyby se ubralo všech těch okrasných příloh, tak z toho máme parádní příběh o hrdinovi jménem Reynevam, který má to "štěstí" na sebe lepit jeden průšvih za druhým. Mno, škoda... Každopádně za přečtení to rozhodně stálo. Ovšem nutno na závěr musím tiše podotknout, Zaklínač je Zaklínač, pane Sapkowski :-). Ámen.


Boží bojovníci
září - říjen 2019
Boží bojovníci 2005, A. Sapkowski

Reynevan a jeho zběsilá jízda životem pokračuje... Je to stále on, ale přesto tak nějak dospělejší a vyrýsovanější životem. Inu rok 1427 z člověkem udělá mnohé. Druhý díl je stejně povedený jako ten první. Latinská slovíčka se ztenčila, jména všech možných biskupů, rytířů, králů, husitů, sirotků zase naopak přibyla. Aby se v tom čert vyznal :-D. Jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Co ještě pan Sapkowski přimíchal do pohárů života pro Samsona, Šarleje a samozřejmě Reinmara a jeho milovanou Juttu? To se záhy pozná - Lux Perpetua přichází.


Narrenturm
září 2019 (02.-23.)
Narrenturm 2005, A. Sapkowski

Není to Zaklínač a přesto to má ty správné koule - humorné scénky, akce a neustálé očekávání co zase ten Reynevan provede :-). Zcela jsem si tohoto "nešiku" se svým malým "klanem" ochranitelů zamilovala. Narrenturm je prostě dobrodružný fantazy příběh, který v tomto stylu umí napsat snad jen pan Sapkowski. Taaaakže, Boží bojovníci, jedeme dál a to přímo do Čech!


Nabarvené ptáče
srpen - září 2019
Nabarvené ptáče 1995, J. Kosiński

Po knize jsem sáhla, když jsem narazila na rozhovor s Václavem Marhoulem. Celý ten znovuzrozený "rozruch" kolem Nabarveného ptáčete, plus skoro až zhnusené komentáře zde na databázi, mě přesvědčily, že si to potřebuju přečíst a udělat si o tom všem svůj vlastní obrázek. A že to byl obrázek dost šílený... Celá kniha od začátku až do konce je podbarvená jakousi šedivostí a chladem. Co kapitola to ukázka primitivní lidské zkaženosti, hlouposti, zvrhlosti a nekonečného strachu. Chlapec s černými vlasy a černýma očima zažívá a hlavně přežívá neskutečné věci. Občas jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Ale chápu tu symboliku, co tím chtěl Kosinski říct. Protože jak nejlépe lidem otevřít oči - šokovat je.


Slepá mapa
? - srpen 2019
Slepá mapa 2018, A. Mornštajnová

Tohle byla moje první kniha od autorky a musím uznat, že je skvělá! Zanechala ve mně všemožné pocity. Příznám se ale, že ze začátku, prvních pár stran, jsem se moc nechytala. Ztrácela jsem se ve všech těch jménech začínajících na A, nedokázala jsem si zapamatovat, kdo je kdo, a samotný styl psaní mi přišel taky poněkud jiný, než jsem zvyklá. Stačilo ale pár dalších otočení a kniha mě zcela pohltila. Cítila jsem mrazení v zádech, smutek nad osudy lidí v té zatraceně šílené době a hlavou mi lítala jedna zásadní věta - není nad to žít v 21. století, i když vše má své mouchy ... Těším se, až se mi do rukou dostanou další její knihy, protože tahle spisovatelka určitě stojí za pozornost.


Duch domu Ashburnů
srpen 2019 (10.-22.)
Duch domu Ashburnů 2019, D. Coates

Zajímavá duchařinka. Byly chvíle, kdy jsem měla pocit, že mi kniha ožije v rukách... V průběhu celého čtení mnou procházel tíživý pocit, pocit blízký strachu. Musím říct, že mě Duch domu Ashburnů celkem překvapil. Nic zvláštního jsem od toho nečekala a možná o to lepší jsem z toho měla čtenářský zážitek. Ale ten konec?! Poslední strana knihy? Nevím jak vám, ale mně to už přišlo docela komické. Omlouvám se tedy Darcy, ale za tohle ti opravdu musím strhnout hvězdu z celkového hodnocení. Smát se u hororu? To fakt nechceš :-D.


Hotýlek
srpen 2019 (05.-10.)
Hotýlek 2015, A. Mornštajnová

Alena Mornštajnová zase nezklamala. Miluji její příběhy plné lidskosti, komplikovanosti a osudů. Kniha je jak horská dráha - nikdy člověk nemůže tušit, co mu přinese další hodina života. A o tom to je. To je to kouzlo, co spisovatelka vždycky dokáže vdechnout svým knihám. Děkuju za to.


Tatér z Osvětimi
červenec - srpen 2019
Tatér z Osvětimi 2018, H. Morris

Kniha je neskutečně čtivá, člověk ji zhltne a ani neví, jak se to stalo. Malinko mě ale zarážejí některé situace, které Lale zažil. Byl to takový silný kontrast pozitivního myšlení na pozadí děsu a hrůzy holocaustu... Člověku se pak ani nechce věřit, že byl příběh napsaný podle reálné vzpovědi. Možná to tak lidé jen prostě mají - snaží se hrůzostrašné vzpomínky zaobalit do mírnějšího obalu krutosti a raději vzpomínat na lásku a dobré skutky. Ať tak či onak, kniha stojí za přečtení. Vkládá další dílek do skládačky zla, které ve mně bude vždy vyvolávat pocit bolesti a strachu...


Ocelový polibek
červenec 2019 (02.-24.)
Ocelový polibek 2016, J. Deaver

656 stran? Zbytečné... Případy Lincolna Rhyma mě chytily za srdce od první knihy a obliba této série je stále stejná jako na úplném začátku. Přesto přese všechno však musím podotknout, že Ocelový polibek patří mezi ty méně silné kousky. Zbytečně moc stran a zbytečné omáčky okolo. A přitom takové zajímavé jádro příběhu tu je. Škoda, škoda, škoda...


Prvok, Šampón, Tečka a Karel
červen - červenec 2019
Prvok, Šampón, Tečka a Karel 2012, P. Hartl

Tak to byl fajnový "zápisníček" do kabelky na cesty. Vždyť i můj diář je větší :-D. Co ale kniha ztrácí na rozměrech, to dohání obsahově. Životní lehkosti a těžkosti čtyř dospěláků, kteří si musí dokázat, že mají ještě "koule" na svým místě, i když už jim není nějakou tu dobu dvacet... Hartl jednoduše do příběhu opět zakomponoval vtip, slova k zamyšlení a obyčejnost lidského bytí. Krásná práce! :-)


Sběratel kůží
červen 2019 (12.-25.)
Sběratel kůží 2014, J. Deaver

Tak tohle byla parádní jízda! Po dočtení poslední stránky mi hlavou lítaly stále dvě stejné otázky - Co to bylo? Co se to právě stalo? Deaver nám zde ukazuje, že nic není nikdy takové, jak se na první pohled zdá (nooo, možná ani na druhý a třetí pohled :-))... A i když už si slavnostně blahopřejeme, že jsme se dohrabali do očividně jasného finále, zjistíme, že opět jsme vedle jak ta jedle. Vychytralý padouch + neomylný mozek Rhyma = jednoduše DOKONALÁ záležitost!


Tiché roky
červen 2019 (04.-11.)
Tiché roky 2019, A. Mornštajnová

Nevím.. Asi nebylo úplně nejlepší sáhnout po této knize hned po Haně. Stále mám totiž v sobě silné vzpomínky, které ne a ne odeznít. Tiché roky jsou opravdu tiché a Hanu nepřekřičely. Přesto ale musím tento kousek opět ocenit. Alena Mornštajnová je prostě kouzelnice se slovy a dokáže i ledovcem pohnout. Obdivuji, jak ladně umí do příběhu zanést opravdovou lidskost a tím vypustit lavinu emocí na srdce čtenáře. Obyčejný příběh se tímto stává zcela vyjímečný. Jsem vážně ráda, že jsem tuto spisovatelku objevila. Těším se na další hodiny strávené ve spárech slov z pera paní Mornštajnové.


Hana
květen - červen 2019
Hana 2017, A. Mornštajnová

Došly mi slova! Snad poprvé nevím, co ke knize napsat. Srdce přitom nemlčí, ale urputně křičí a snaží se vést moji ruku po klávesnici...Já si ale myslím, že je škoda plýtvat slovy, protože ať napíšu cokoliv, nebude to znít tak jako hlas v mém nitru. Silný příběh dělá velkou knihu.


Konec hlídky
květen 2019 (13.-23.)
Konec hlídky 2016, S. King

Víte, čeho jsem si všimla? Že v závěrech některých svých knížek Kingovi malinko přeskočí a do děje vloží něco šíleného. Něco, co mi hlava nepobere, něco, co ve mně vyvolá pocity typu "to jako myslí vážně??!!". Tento pocit jsem poprvé zažila u TO... Když jsem ale začala s touto sérií, byla jsem celkem mile překvapena, jak si umí King poradit s prostým tématem - detektivka. Byly to pro mě sladké čtenářské lahůdky, taková ideální četba do metra. Ale teď? Opravdu vám to nepřipadalo už moc? Všechny ty rybičky, záblesky, střídání těl a podobně? Hmmmmm, nevím, nevím... Jedinou kliku má King v tom, že jeho tvorbu miluju a ledacos mu odpustím. :-)


Právo nálezce
duben - květen 2019
Právo nálezce 2015, S. King

Sračky jsou hovno a Kingoviny jsou časované bomby, které explodují v ten správný okamžik, tak aby čtenář zavřel knihu s pocitem, že sladká finální třešnička byla sežrána celá i se stopkou! Druhý díl nezklamal, i když rozjezd byl malinko vleklý a rozpačitý oproti Panu Mercedesovi. Těším se na poslední kousek z této série, protože čuchám, čuchám velkou jízdu :-).


Nejlepší víkend
duben 2019 (15.-24.)
Nejlepší víkend 2018, P. Hartl

Za mě zase jedna z povedených Hartlovin. Ano, jistě. Najdeme zde mouchy, ale v celkovém kontextu jsou pro mě jen malými muškami. Musím ale souhlasit s ostatními, že těch postav zde možná bylo až moc. Pokud si člověk dal na nějakou dobu voraz, hned pochopil, že to nebyl úplně zase tak dobrý nápad. Já osobně jsem začala okamžitě plavat mezi jmény. Proto malé doporučení - zkuste tuto knížku při čtení moc neodkládat. Budete mít z toho hned lepší prožitek :-). A závěrem? V skoro každé postavě jsem se svým způsobem našla. Tohle byla prostě parádní mozaika lidských vztahů, zklamání, bolesti, štěstí, lásky a dobrých konců. Občas si říkám, jak by to asi vypadalo, kdyby si můj život vzal do parády Patrik Hartl a přenesl ho na papír... :-)


Pan Mercedes
březen - duben 2019
Pan Mercedes 2014, S. King

King. Stephen King. Prostě James Bond mezi spisovateli. Miluji Kinga a jeho tak trochu jiný a ujetější postoj k psaní, alespoň co se týká hororů. Tohle ale bylo úplně jiné kafíčko. První třetinu jsem z knihy byla malinko zklamaná. Přišlo mi to takové obyčejné oproti severským kriminálkám, které hltám jedním dechem. Nemohla jsem se ubránit, že měl pan King zůstat radši u hororů. Ale potom to přišlo! Jako pomalu klíčící semínko se ve mně začaly objevovat pocity, které každý čtenář od pořádné knihy očekává a potřebuje - napětí, mráz a neustálá dychtivost po skvělém konci. 3x done! Prostě paráda s velkým P. Opět král písma nezklamal. Takže jedeme dál - Právo nálezce...


Sestry
březen 2019 (05.-15.)
Sestry 2019, B. Minier

Já tu sérii prostě a jednoduše žeru! Co žeru! Já ji potřebuju!!! Potřebuju další a další díl. Je to moje další "krimi-droga". Sestry byly opět povedené. Pohled do roku 1993, kdy Servaz jako mladý kluk s dlouhým hárošem nejistě rozjíždí svou policejní kariéru, je skvělý a chvilkami i úsměvný, obzvláště když víme, jakým týpkem se náš hrdina Martin stal. V této knize prostě nechybělo nic - uzel, který se neustále rozmotával a zase utahoval, čtivost, napětí, atraktivita motivu a svým způsobem i tajemno, které přinesly sestry oblečené v šatech k prvnímu svatému přijímání. Nezbývá mi nic jiného, než začít netrpělivě vyhlížet další díl. Doufám, že nebudu čekat zase moc dlouho :-).


Lazar
únor - březen 2019
Lazar 2018, L. Kepler

Tak tohle byla mistrovská jízda! Lazar vás vystřelí z trenek a to přímo do výšek plného čtenářského adrenalinu a s každou otočenou stránkou nabírá děj větší a větší rychlost k dosažení absolutního uspokojení. Jsem nadšená. Přestože je to sedmý díl v pořadí, Keplerovi neztrácí nic z toho, co je potřebné pro perfektní krimi. Svižnost, zvraty, dokonalý "staro-nový" padouch, žádné extra velké supermanovské činy členů vyšetřovacího týmu a finální wow efekt. Díky, díky, díky! :-)


Kříďák
únor 2019 (15.-22.)
Kříďák 2018, C. J. Tudor

Pokud přivřu obě oči na malinkatou štěrbinu a budu dělat, že jsem tu neviděla vykrádání charakterů Kingových postav z knihy TO (a že mě to ze začátku dost iritovalo), tak musím uznat, že zase tak zlé to nebylo. Nápad s křídovými postavičkami byl zajímavý a měl obrovský potenciál, i když zde byl využit jen z části. Škoda. Kniha však měla dobrý spád a nutně jsem potřebovala neustále vědět, co bude na další a další stránce. Což je za mě velké plus. A závěr? Hmmm, vůbec nebyl špatný :-).. Určitě stálo za to si počkat na poslední list.


Pokoj smrti
leden - únor 2019
Pokoj smrti 2013, J. Deaver

Miluju Deavera a jeho inteligentní vrahy a ještě inteligentnějšího Lincolma Rhyma! V tomto případě ale musím podotknout, že má láska k těmto lidem pro tentokrát nestačila na pět hvězd. Nevím, ale něco mi tu vadilo. Možná to politické téma, možná spletitý uzel případu, který byl na můj vkus až moc prapodivně zacuchaný. Možná občasná hluchá místa (naštěstí nutkání přelítnout je halabala očima jsem odolala). Ale což, i mistr tesař se občas utne. Jedeme dál. Ještě pár kousků v této sérii mě čeká :). PS: Nepřestává mě neustále fascinovat sepsaná tabule důkazů. To jako vážně? To se jako všechno může na nějakou tabuli vejít? :-D


Okamžiky štěstí
leden 2019 (19.-31.)
Okamžiky štěstí 2016, P. Hartl

Asi začínám měknout nebo co, ale jsem nadšená! Tahle kniha měla srdce. Ukazuje, že život přináší stále nová překvapení a to i v případech, když už si myslíme, že je všechno na velký prdeček... Absolutně nejoriginalnější mi přišla forma, jakou je tento celý příběh sourozenců vyprávěn. Z pohledu Veroniky a z pohledu Jáchyma. Je na každém, ke kterému životu se připojí jako první. Já zvolila Veroniku a vůbec toho nelituju. Vše ve finále do sebe krásně zapadlo jako puzzle dílky a výsledkem se stal román lapající moji čtenářskou duši. Patriku, děkuji.


Chladnokrevně
leden 2019 (15.-19.)
Chladnokrevně 2018, R. Bryndza

Mám ráda tuhle sérii s Erikou. Zatím Bryndza nikdy nezklamal a ani zde tomu nebylo jinak. Tentokrát zde hlavní roli hraje láska. Láska která v krajních případech dokáže dokonce stvořit vraha... Toto spojení (láska a zločin) je už klišé, ale pokaždé zafunguje. Bylo tomu tak i zde. Kniha mě bavila, těšila jsem se na každé nové otočení listem. Přesto si myslím, že Bryndza už dokázal stvořit lepší krimi příběh. Proto jednu hvězdu strhávám za méně originální námět.


Šelma
leden 2019 (07.-15.)
Šelma 2018, A. Mayne

Dámy a pánové, zrodila se superhvězda s vlastnostmi podobnými supermanovi a věštkyně! Ano, i tak by se dala charakterizovat hlavní postava profesora bioinformatiky... Naštěstí má tato kniha několik předností, které se zasloužily o to, že z původních třech hvězd jsem udělala upgrade na čtyři. V první řadě musím vyzvednout dokonalou obálku, kterou se pokochají jak mé zrakové tak i hmatové vjemy. Dále je tu dost zajímavý a originální nápad s typem zabijáka - "šelma", sériový zabiják. A v neposlední řadě čtivost. Kniha díky krátkým kapitolám rychle odsýpala. Škoda ale všech těch těžko uvěřitelných pasáží, na které se tu dá často narazit...


Malý pražský erotikon
prosinec 2018 - leden 2019
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl

Patrika Hartla mám ráda jako člověka. Miluju jeho nespoutaný smích a humor, kterým se prezentuje při různých talkshow. Je super pozorovat, jak se jeho bezprostřednost odráží i v jeho tvorbě. Malý pražský erotikon byl pro mě milým překvapením. Skvěle vykreslené postavy a jejich životní trable napříč celou generací. Bavilo mě pozorovat, jak se pohled na život a na problémy s tím spojené u každého člověka mění s postupně přibývajícími roky. Vše bylo popsáno tak lidsky, přirozeně a reálně. Kniha mě chytla za srdce a určitě musím okusit i další "Hartloviny".


Playground
prosinec 2018 (04.-18.)
Playground 2016, L. Kepler

Tohle je snad poprvé, co jsem se pustila do čtení knížky, protože mě zajímalo, proč ji tady všichni tak haní. Ano, jistě, je to úplně něco jiného než Keplerovské detektivky, ale o tom to snad je, ne? Je škoda, že tato sympatická švédská dvojice je zaškatulkovaná jen do sféry krimi. Já osobně si myslím, že mají určitý potenciál i na "hřišti" toho typu, jako je Playground. Nápad zanést celou hlavní dějovou linii do doby několika málo minut klinické smrti mi přijde perfektní. Jen by chtělo příště více zapracovat na samotné záplatce. Tohle bylo takové moc jednoduché, nemastné a neslané. Prostě průměrné tři hvězdičky :).


Dům na kopci
listopad - prosinec 2018
Dům na kopci 2015, S. Jackson

Hill House. Jak krásně to zní a kolik možností tyto dvě slova nabízejí... Škoda jen, že tento potenciál úplně autorka nevyužila. Přesto se kniha četla dobře a při větším zapojení fantazie se člověk může i lehkým děsem ošívat. Svým způsobem má celý příběh určité kouzlo, kterého je dosaženo díky perfektnímu vykreslení domu. Tři hvězdičky jsou zasloužené, i když závěr knihy mě nijak nepřekvapil.


Hořící drát
listopad 2018 (05.-22.)
Hořící drát 2010, J. Deaver

Téměř každé Deaverovo slovo má elektrizující sílů, u které hrozí, že obloukovým výbojem zasáhne dalšího zvědavého čtenáře jako mě :). Přestože zde tentokrát byly sem tam pasáže, které mi přišly nudné a po deváté opět stále stejné, musela jsem knihu ohodnotit 5 hvězdičkami. A to hlavně proto, že tu opět zářil dokonalý padouch, který si navíc vybral nečekanou a originální zbraň. Miluju tyhle vychytralé zločince.


To prší moře
říjen - listopad 2018
To prší moře 2015, R. Třeštíková

Ou, ou, ou. Já nevím jak vy, ale já mám z této knihy jednu velkou depresi. Došlo to až tak daleko, že mi i slza ukápla. Byla to slza lítosti nad životy jednotlivých lidí, byla to slza zoufalství z toho, jak je někdy všechno na jedno velké h.... Byl to prostě jeden velký a emociálně těžký čtenářský zážitek, který mi opět nasadil do hlavy několik myšlenek. Díky, Radko :)


Rozbité okno
říjen 2018 (03.-24.)
Rozbité okno 2008, J. Deaver

Jedním slovem SKVĚLÉ! Jako vždy dokolaný a téměř geniální pachatel. Prostě se jen kochám každou stránkou a těším se na to, co nám ten padouch zase předvede. Navíc toto téma v dnešním světě je až moc aktuální a až moc děsivé. Jak se píše v knize - Informace jsou mocnou zbraní ...


Veselí
září - říjen 2018
Veselí 2018, R. Třeštíková

Přestože by se asi na první pohled zdálo, že je tato kniha napsaná obyčejně, není tomu tak. Od začátku ve mně vyvolávala návaly emocí. Úsměv na tváři a slzy smíchu na krajíčku mi na střídačku nahrazovala bolest, lítost a pocit, že je občas všechno v životě jen jeden bludný kruh... Bohužel, sama sem tam zažívám ten pocit, který nazývám "zoufalé plácání se na místě"... Celá kniha mi přirostla k srdci, její strohost a ráznost slov, prostě vše, co udělalo tento příběh příběhem.


Selfies
srpen - září 2018
Selfies 2017, J. Adler-Olsen

Tuhle sérii mám opravdu ráda a ne jen pro Asadovy vtipné hlášky :-D. Knihy vždy frčí, pořád se něco děje a postavy dostávájí stále nový prostor pro vývoj, někdy až dost překvapující. Selfies zapadá do standardu Olsena až na jednu větší drobnost - tento příběh byl fakt mnohovrstevnatý, skoro až překombinovaný. Náhoda propojila další náhodu a stal se z toho případ s velkým P... Hmmm, možná toho bylo až moc. Přesto celek hodnotím jako slušnou parádičku a těším se na další díl.


Zhubni
srpen 2018 (18.-23.)
Zhubni 2012, S. King

Hmm, hmmm... Zajímavá knížka. Taková strašidelná atrakce. Centrifuga. Jízda, kterou nikdo nechce okusit, protože jakmile jednou nasedne, tak se odsoudí k záhubě. Kniha nám ukazuje, jací lidé dokážou být, když jim jde o kejhák. Jaké osobnosti našeho já převezmou vládu nad naší myslí. Byly zde momenty, kdy mi naskakovala husí kůže. Po dočtení jsem měla pocit, jako kdybych sama ztratila pár kil... Naštěstí mi váha v chodbě potvrdila, že tomu tak není. UF! :)


Manželka mezi námi
srpen 2018 (14.-18.)
Manželka mezi námi 2018, S. Pekkanen

Knížek v tomto duchu je spousta a málokterá mě zaujala natolik, abych ji hodnotila takto pozitivně. Téma je zajímavé a strašidelně skutečné, jen je škoda, že vše je lehce prokouknutelné od samého začátku.. To knize dává malinkou jizvičku na kráse. A co si myslíte o posledních 3 stránkách? Malé překvápko, že? :-)


1