zpevSusannah zpevSusannah komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po přečtení této knihy mám pocit, že se mi v hlavě udělala trhlina... To jako vážně? Vážně jsem právě dočetla to, co si myslím??? A nebo frčím na nějakém tripu?
Jěště teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na poslední desítky stran.
Mám pocit, že některé obrazce ze své hlavy budu dostávat složitě a dlouho. Tribeč mě lapil a moji skeptickou mysl rozcupoval na tisíc kousků...

29.01.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha byla velmi čtivá a měla zajímavý konec, ale to bylo asi jediný, co mě drželo, abych Sedmilhářky nezavřela a neodložila do knihovny.
Nevím. Prostě mi to celé přišlo tak nějak hloupoučké, naivní. Všechny postavy mě svým způsobem rozčilovaly.
Seriál ale prý stojí za to, tak hurá na něj. Ještě této story dám šanci v jiném podání :-).

20.01.2018 3 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Tato kniha byla tak nabitá kouzly a magií, že jsem měla pocit, že mi snad začne levitovat i v rukách :-D.
Neee, ale teď vážně!
Tento díl byl perfektní. Celé to byla jedna velká iluze, která člověka udržovala ve stavu pozornosti. Taky jste si říkali, že jste to celé prokoukli, ale ve finále to bylo zase jen šikovné odvedení pozornosti? :-) Já jsem s tímto pocitem bojovala od první do poslední stránky.
Bravo, Deaver!

10.01.2018 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Cože? Cože? Cože? A ještě jednou cože???
Nemám slov a snad ani nemám sílu k tomuto závěrečnému dílu napsat ještě něco jiného...
Bylo to drsný, nesmírně překvapující, šílené, velké, děsivé a celkově to byl jeden velký masakr... Brrrr....
Zlo je silné a dokáže stvořit zase jen zlo a málokdo tomu dokáže zabránit.
Občas i dumám nad tím, zda vůbec člověk duševně v pořádku dokáže napsat takovou knihu... NEUVĚŘITELNĚ ŠÍLENÉ !!!

12.12.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po hodně dlouhé době jsem se opět vrátila k sérii Oddělení Q a musím uznat, že to byl příjemný comeback :-).
Asad mě opět neskutečně bavil a těšila jsem se na každou jeho hlášku či rčení.
Co se týká samotné zápletky, tak musím, bohužel říct, že to Olsen umí lépe... Ale i tak jsem se dobře bavila, bylo to čtivé a závěr mě překvapivě chytil za pačesy. A tak by to mělo být :-) Čtyři krásné hvězdičky!

13.11.2017 4 z 5

To To Stephen King

Za svých hodně mladých let jsem toto dílo od Velkého Pána hororů četla a pamatuji se, že jsem byla uchvácena :-). Ale protože filmové ztvárnění tančícího klauna v podání skvělého Billa Skarsgarda mě zcela odrovnalo (samozřejmě v pozitivním slova smyslu), rozhodla jsem se, že si tento čtenářský orgasmus po letech musím rozhodně zopakovat! Takže Pennywise, mám tě! Opět!!! :-)
Jinak musím dodat, že při druhém čtení jsem objevila zase další neuvěřitelné detaily, které mi před tím unikaly, a to více jsem si všechno užila! Až na ten úlet ke konci s obnovením síly jejich propojení (všichni asi budou hned vědět :-D).
Závěrem ale musím říct, že TO bude navždy mým cenným diamantem v knihovně! :-)

30.10.2017 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Po hodně, ale opravdu hodně dlouhé době jsem opět sáhla po Kingovi. Teď, když mám těch cca 720 stran za sebou, se ptám, proč jsem tuhle knihu tak dlouho odsouvala a přehlížela. Protože ve finále byla naprosto perfektní.
Člověk si zde uvědomí, že vše co se děje, má svůj důvod, a že je lepší nevědět, co naše aktuální činy provedou z budoucností... Díky Bohu za to, že ten svět je takto zařízený! Člověk by se pak bál utrhnout kytičku, aby to náhodou za 50 let nezpůsobilo vyhynutí včel.
Opět jsem se přesvědčila, že Stephen King je pánem svého řemesla!

20.09.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Výborná kniha. Přestože člověk už nějakou chvilku tuší, co se z toho vyklube a jak to v jádru věci asi je.
Pro mě ideální plážová četba, která ani jednou stránkou nenudí.
Celý příběh skvěle dokreslen dopisy. Možná se nechám zlákat i dalšími knihy této autorky :)

03.09.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Prvních padesát stran mě popravdě vyděsilo. Říkala jsem si: "Je ta ženská normální? Vážně právě dělá to, co dělá?". Ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh psychicky a fyzicky týraných žen.
Zajímavě uchopené téma dnešní doby.

03.09.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Možná o malý fousek slabší než V lese visí anděl, ale přesto si tento druhý díl zaslouží pět hvězdiček.
Krásně čtivé a cca z posledních 100 stran jsem měla fakt husí kůži. Občas si říkám, zda jsou autoři těchto žánrů zcela v pořádku a nebo přece jen trpí částečnou narušenou osobností. Jinak si ty některé zvrácenosti nedokážu vysvětlit :-D .
Jinak doufám, že v případných dalších pokračování bude Mia už psychicky stabilnější. Trošičku mně to lezlo na nervy.

22.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak tohle byl docela slušný guláš. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.... A proč tam muselo být tolik zbytečných postav? A k tomu všemu jsem z toho neustálého přeskakování v čase skoro chytila tik v oku :D
Přesto musím říct, že se mi to zdálo o chlup lepší než bláznivá ožralka z vlaku. Bylo tu lehké tajemno a závěr tomu všemu dodal aspoň lehké ostřejší okořenění.
Závěrem díky Bohu za to, že jsem si tu knihu nekoupila a jen půjčila. Zvědavost jsem ukojila a stále si myslím, že všechny ty stříbrné a zlaté placky "bestsellerů" uděluje nějaký mimoň...

15.08.2017 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nemám slov! Za mě naprosto skvělá kniha. Každou otočenou stránkou se ve mně mísily protichudné pocity - srdceryvná lidskost se zlobou, láska s nenávistí, odvaha s zbabělstvím, pocit štěstí se smutkem a pochopení s nevěřícným kroutením hlavou...
Do toho všeho má člověk možnost náhlednout na počáteční rozvoj lékařství, pokusit se pochopit jednotlivá náboženská uvědomění.
Už dlouho jsem v ruce nedržela takovýto knížní poklad! Mám pocit, že životní příběh Roberta mě jen tak nepustí...

11.08.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Bohužel, tato poslední třešnička na dortu z celé série byla malinko už kyselejší. Něco tomu chybělo, možná větší akce, možná hlubší myšlenka než hon za meči.
Přesto Geralt je Geralt. Jedna velká srdcovka! A jsem ráda, že jsem si ho mohla zase připomenout a strávit s ním pár daších (tak trochu bonusových) chvil.

25.07.2017 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Teda, ať jsem koukala sebevíc, tak jsem tu vůbec nenašla otisk Nesba. Ale i přesto to byl příjemný čtenářský zážitek. Musím říct, že tato kniha měla srdce. A to pořádné. Jsem ráda, že jsem s Ulfem mohla strávit dva hezké dny :)

16.07.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tohle byl tedy SAKRA zkurvenej příběh!
Z počátku jsem si říkala, že Minier nám nějak změknul a stal se z něho pouhý vypravěč. Bože, jak já se spletla! Omlouvám se za svou předčasnou kritiku, pane Minier, protože to, co jste ve finále předvedl, bylo špičkové umění klamu. Děkuji a tleskám :)

14.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak jako já nevím...
Zhruba dvě třetiny kniky jsem si říkala, co to zase je! Modlila jsem se, ať to není zase nějaká hloupá jednoduchost, jako je například Zmizelá (všem fanouškům se předem omlouvám). Pořád dokola tu totiž jen sledujeme ženskou hysterii a co všechno psychika dokáže v mozku vykouzlit. Jasně, je to na místě, když matka přijde o své dítě, ale na 200 stránkách? Jako vážně?
Naštěstí a díky Bohu za to, se ke konci začne něco dít. Story o unoseném dítěti nabere takové obrátky, až se z toho stane jedno velké psycho...
Btw. Přišla vám nějaká postava z této knihy normální??? :-D
Suma sumárum - děkuji pěkně, ale vážně toho bylo dost! Už žádná Zmizelá, Dívka ve vlaku či Manželé odvedle.

03.07.2017 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Můj oblíbený Harry Hole je zpět a to v plné polní! Opět se tetelím blahem.
Žízeň byla dle mého gusta prostě jedna velká jízda! A víte co? Mám žízeň! Prahnu po dalším dílu. Prosím, Nesbo, ještě jedeeeeen! Smutně koukám :)
PS: Tinder okamžitě mažu :D

30.06.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Zazvonil zvonec a pohádky je konec...
Ach joooo, já nechciiiiiii!!! Byl to neuvěřitelně fantastický příběh. Geralt, Ciri a Yennefer se stali za tu dobu mou knižní rodinou. Zamilovala jsem si je a myslím, že dlouho na ně nezapomenu. Bylo mi s vámi krásně! Díky Sapkowski :)

18.06.2017 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Sapkowski a jeho vypravěčský talent snad ani nejde ještě více vychválit. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích. Já můžu už jen uctivě mlčet, zhluboka se poklonit a zatleskat jako malá holčička, která konečně dostala pod stromeček vysněnou panenku :-) Geralt a jeho příběh je mojí panenkou. Jsem nadšená, že toto brilatní fantasy můžu prožívat vkuse už několik týdnů. Sice se občas malinko ztrácím v tom kdo, kdy, proti komu, změna věrnosti, zase zrada, nová politická hra a dokonce některá jména si asi nikdy nezapamatuju, ale to jsou jenom detaily, které mi ten celkový prožitek nemůžou zkazit :-).
Jsem napnutá jak kšanda, protože netuším, jak tohle všechno dopadne. Ciri, Geralte, Yennefer jdu si pro vás k "Paní jezera"!

23.05.2017 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl! Jak by řekl můj brácha - bylo to mrteeeeeeeee, kámo! :D
Trochu mě mrzelo, že zde často Geralt propadal v beznaděj a tím se ze sexy hrdinského chlapa pomalu stával ufňukánek. Naštěstí má ale kolem sebe parádnej a divnej kompanyji, která ho za žádnou cenu nechce nechat na holičkách :)
A Regis? Nová postava jak se patří!

Dovolím si jednu nádhernou citaci: "Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš nazpět." (Geralt, Vlk z Rivie)

09.05.2017 5 z 5