Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222384/zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.3986
Série:

Zaklínač (8.)

Originální název:

Sezon burz (2013)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (147)

Přidat komentář
meredith6677
17. ledna

Bouřkovou sezónu jsem četla jako první knihu ze série a byla hezkým doplněním hlavního děje, lépe jsem se pak orientovala v posloupnosti děje, zvláště co se čarodějek týče :) Kniha byla hezkým zpestřením příběhu se zajímavými osudy.

Mathrael
31.12.2017

Kniha, která je sice již trochu slabší než předchůdci série, ale přesto, prostě Geralta a jeho příběhy mám ukořeněné hluboko v srdci.

KlariN
28.12.2017

Návrat do řeky tak úplně nevyšel, vysoká očekávání nenaplněna. Epizodická vyprávěcí struktura podtrhuje rozvleklost příběhu. Zábava na jedno přečtení.

Enlighted267
26.12.2017

Absolútne nechápem kritiku na adresu Maestra, v jeho najnovšom románe.... áno, je v tom iná štruktúra, iný príbeh a trochu viac šablónovitosti, ale stále to nestráca na osudovosti, epickosti, detailnosti sveta, hĺbke dialógov... použitie latinčiny vo väčšine len plusom, asi naozaj platí že k oceneniu Sapkowského tvorby je treba trochu viac čitateľskej a životnej skúsenosti... za mňa nemám čo vytknúť, Maestro opäť v plnej sile a teším sa na ďalšiu tvorbu

Otto von Pluto
22.12.2017

Sapkowského nevšední vyprávěcí dovednosti jsou mi již dlouho známé a toto své umění autor předvádí i ve Bouřkové sezóně. Potíž je v tom, že Sapkowski byl i mistr obsahu, tedy (v jeho případě) promyšlených a nevšedních příběhů. A v tom spatřuji hlavní problém Bouřkové sezóny, ta je totiž slepencem fádních a klišoidních fantasy námětů slepených dohromady. V tomto ohledu celkem zklamání.

VERDIKT: Forma zvítězila nad obsahem, což je v případě Sapkowského docela průser.

amaenium
20.12.2017

Abych se přiznala, chvílemi jsem se nutila knihu číst, hlavně ze začátku. U žádného jiného dílu se mi to ještě nestalo. Příliš mě nebavily pasáže právního řádu, včerně častého výskytu latinských spojení. Líbila se mi postava Aguary a konec byl už lepší a poslední kapitola, zakončení se mi moc líbilo!

Hakem
19.12.2017

Zaklinace jsem teprve objevila a jsem rada, ze jsem tak nemusela cekat 14 let na tento kousek, ale mohla jsem ho hned zaradit do souvisleho cteni. Mam za sebou tedy 3 povidkove knihy. Bourkova sezona casove patri tak do 2/3 Mece osudu, ale 2 udalosti jsou casove trosku mimo. Geralt je charismaticky sympatak, takovy Mr. Right v kazde situaci. Rekla bych, ze jeden z nej hrdinu co jsem zatim cetla. Nadhled, vtipnost, neprekrocitelne moralni zasady.
Naopak carodejky, v porovnani se Zemeplochou vetsinou nesympaticke. Yennefer snad neprisel na chut nikdo, Koral v tradici pokracuje.. Prisery super, vedlejsi postavy super - trpaslici boduji. Jen na ty casove skoky jsem se musela soustredit.
A k Bourkove sezone souhlasim se zbytecne mockrat pouzivanou latinou a naopak se mi nezdalo, ze by kniha byla jen o honeni se za meci. Ty Geralt celkem rychle pustil z hlavy a nedelal kolem toho zadne velke sceny (i kdyz ho to stvalo) - proste pro nej v tuto chvili nejsou a pro ostatni jsou neviditelne :D
Listice byla paradni. A zaverecne setkani s mladou cestovatelkou dava nadeji, ze se Getaltovi dobre dari i v budoucnu

dedliipf
01.12.2017

Rozjezd nic moc, druhá půlka super... a odkazy na jiné příběhy! Pro lepší pocit doporučuji přečíst na jeden až dva zátahy. Je to jako povídka vymáchaná v zaklínačské sáze.

shey
30.11.2017

Sapkowski měl zůstat u povídek. Už sága o Ciri byla rozvleklá a nějak neohromila. Tato kniha v tom pokračuje...pro mě celkem zklamání

BelphegorSara
22.11.2017

Tuto knihu teprve začínám číst, ale už jsem si nějaký obrázek udělala. Všechny příběhy o Zaklínači mne bavily, ale tenhle je zatím nejslabší. Kniha mne baví, ale délka kapitol a mnoho latinských výrazů působí přehnaně. Snad bude zbytek knihy lepší :)

Dany1006
21.10.2017

Tato kniha byla druhá, co jsem od Sapkowského četl. Kniha si velmi rychle získala moji plnou pozornost. Bohužel, po pár kapitolách, už ji ztrácela. Od čtení mě odrazovala délka kapitol. Nemam rád kapitoly dlouhé přibližně 10 stran. Děj knihy na mě působil dost zmateně. Chvíli Geralt něco dělal a asi po jedné kapitole, už byl někde úplně jinde a dělal něco jiného.
Uděluji knize 3*.

Schary
04.09.2017

Pěkný návrat Geralta na scénu i s jeho pátkem Marigoltem, řeší intriky sdružení a pak čarodějů a taky jedné čarodějky, nemluvě o problémech na místním královském dvoře....

Aniday
16.08.2017

"Pověst pokračujte. Příběh nikdy nekončí." ...

Irimie
15.08.2017

Spíš průměr. Knížku jsem četla asi před půlrokem a v hlavě mi z ní moc neutkvělo, dokonce jsem nabyla dojmu, že jsem jí snad ještě nečetla, a přitom jo. Na pentalogii o Ciri nenavazuje, což je také trochu zklamání.

zpevSusannah
25.07.2017

Bohužel, tato poslední třešnička na dortu z celé série byla malinko už kyselejší. Něco tomu chybělo, možná větší akce, možná hlubší myšlenka než hon za meči.
Přesto Geralt je Geralt. Jedna velká srdcovka! A jsem ráda, že jsem si ho mohla zase připomenout a strávit s ním pár daších (tak trochu bonusových) chvil.

LadyAlis
09.07.2017

Dávám jen 4* z důvodu, že první polovina mě opravdu moc nebavila, vzhledem k tomu, že se tam neustále řešili jen Geraltovy meče. Druhá polovina byla už super :)

Albertos
08.07.2017

Konečně zase starý dobrý zaklínač. Konečně zase návrat k prvním dílům a tam, proč máme Geralta tak rádi.

Anyv
05.07.2017

Podle mne nejslabší kousek. Začátek byl nezajímavý, autor používá přehnaně moc latinských výrazů. Druhá půlka knihy už byla zajímavější, ale stále mi tam něco chybělo.

woodward
27.06.2017

Sapkowského povídky a romány o zaklínači vznikaly nějakých 23 let. Tím se blíží svému velkému vzoru; Tolkien svým vyprávěním o Středozemi věnoval skoro tři desetiletí. Na rozdíl od něj Sapkowski nemá příslušné "odborné" vzdělání, není lingvista, ani literární vědec. A nevybavil svůj svět aparátem vysvětlivek, genealogických přehledů a "historických" statí. Netvrdí čtenáři, že jeho dílo je souhrnnou historií Geraltovy doby. Předkládá nám ne zcela souvislou mozaiku příběhů jako souhrn výsledků bádání v kronikách a legendách, jejichž záznam je často neúplný nebo nepříliš důvěryhodný a případné diskrepance v časových a logických souvislostech lze tedy přičíst různým interpretacím událostí ze strany autorů těchto starých textů. To je asi jeden z důvodů, proč se v románu Bouřková sezóna, objevuje čarodějka Nimue, expertka na Geralta, Ciri a jejich dobu, jejímž prostřednictvím autor už v Pentalogii vyložil čtenáři, jak složité a nejisté je bádání v historických pramenech. Aby se čtenáři připomnělo, že se nemá dát zmást občasnými prohřešky proti logice předkládaných faktů.
Zaklínač například čarodějům na Rissbergu vypráví o svých zkušenostech s démony, ale jaksi opomíjí příběh známý čtenářům z povídky Poslední přání. Přitom právě tehdy se Geralt poprvé potkal s Yennefer (ať už si o jejich seznámení Korál myslí cokoliv). atd. atd.
Těch nesedících detailů je tam (i v jiných příbězích zaklínačské ságy) víc; nebudu je všechny dohledávat. Podstatné je, že si tímto způsobem autor uvolnil ruce a mohl čtenářům tu a tam nabídnout i různé verze vývoje zaklínačova příběhu. Zmíněná Nimue v epilogu mluví o tom, že Geralt s Yennefer odjeli do země jabloní, což souhlasí se závěrem Pentalogie. Ale kdo chce, nemusí se spokojit s takto nejistým, rozostřeným koncem. Takovým čtenářům pan Sapkowski už dávno v jedné z povídek sbírky Meč osudu nabídl rozverné vyprávění o slavné svatbě na hradě Rozrog, kam se sjeli hosté ze všech koutů zaklínačských příběhů. Tolkien svůj svět budoval jako vědec. Sapkowski na to šel jako spisovatel, vypravěč příběhů. Jak by řekl Marigold: "Balady se nepíšou proto, aby se jim věřilo. Píšou se, aby dojímaly."
Určitě na tom něco je.

fvalek
26.06.2017

Ještě sice budu číst komiksy, ale je to takové moje rozloučení s originálním Geraltem a fakt mi z toho je smutno. Musím říct, že po zachování pořadí "povídky-sága-Bouřková sezóna" mi už dost chyběla Ciri. Ale na druhou stranu bylo super přečíst si rozsáhlejší příběh z Geraltovy zaklínačské minulosti. Dost mě štvala ta latina... sice ji maličko ovládám tuhle právní, ale přišlo mi to občas až zbytečné (u soudu ještě chápu, u mágů, kteří to v předešlých knihách zas tak nepoužívají už to bylo moc). Příběh byl ale dobrý, mísilo se v tom hodně různých dobrodružství, ale zachovalo si to dobrou koherenci. Docela mě zamrzelo, že si to Geralt nevyřídil se zloději mečů :D
No ale jinak příběh s kouzelníky z Rissbergu (nová sorta dost nepříjemných čarodějů, což mě štvalo), Vixenou (hodně zajímavá postava i stvoření), Kerackou vládou (tam to občas bylo na ránu)... Lytta, Mozaïk, Nimue... já jsem spokojený :)

Zapinka
18.06.2017

Za mě super, moc mě to bavilo. :)

Gi-Gi
18.05.2017

Opet nezklamal, respektive oba nezklamali, jak geralt tak andrzej

Knihožroutová
06.05.2017

Začátek super, pak trochu nuda, ale na konci mi zas bylo líto, že už je konec. Kniha ve mně zanechala pachuť smutku, jako předešlé díly. Něco končí, něco začíná. Zaklínače mám prostě ráda.

jan.bures
04.05.2017

Příjemné, avšak trochu vleklé honění se za ztracenými meči. Některé části baví, jiné nutí přeskakovat. Nicméně ji doporučuji.

Evickar
04.05.2017

Upřímně byla celá série Zaklínače pro mě zklamáním. Zamilovala jsem se do her, ale že tvůrci her budou ve vytváření příběhu mnohem lepší než samotný autor...to jsem nečekala. Bouřková sezóna je román o tom, jak se Geralt honí za svými nenahraditelnými meči. To je vše. To, že je lamač čarodějnických srdcí mě upřímně rozčilovalo už od začátku ságy. Příběh je docela nudný. Jediná výborná část v knize je zakázka na hradu Rissberg. Myslela jsem si, že kniha bude nějak navazovat na celou ságu, ale spletla jsem se. Řekla bych, že se odehrává někde před příběhem s Ciri popř. když byla Ciri u Melitelé.

Majkrofon
28.04.2017

Posledná kniha zo série, ktorá však chronologicky patrí medzi poviedky. Zo začiatku je to trošku pomalšie ale hneď ako sa dej rozbehne, je to starý dobrý Sapkowski. Kniha ma bavila, rád som sa vrátil do môjho obľúbeného fantasy sveta a verím, že autor nezavesil zaklinačské meče na klinec.

BoredCop
19.04.2017

Velice, ale velice pomalý rozjezd v první půli je sice vyvážen zábavnou druhou půlí, ve které mi třeba Geralt vyhovoval daleko víc než v původní románové sérii, protože byl konečně zaklínačem, který bez zbytečného vylévání srdíčka zabíjí monstra ve všech podobách, ale pořád to jaksi není ono.

Osobně mám pocit, že Sapkowski se ke své nejslavnější literární postavě vracel spíš jen proto, že musel. Hodnocení ze 3* na 4* tak vlastně převážil hlavně vztah k celému zaklínačovu světu.

MorriconeTheGod
14.04.2017

No, nebylo to špatné. Ta epizoda s liškou a lodí byla dokonce vysloveně stylová a hororová jak se patří.

jan14s
21.03.2017

Nedosahuje úplně kvalit předchozích dílů, přesto mě vtáhla do děje a už nepustila.

tlllk
06.03.2017

tento diel neprekročil tieň ucelenej série o Ciri, obávam sa že za pol roka si nespomeniem o čom bola práve táto kniha ....