Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222384/zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.31145

Zaklínač

Sezon burz (2013)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Alyx

Je docela legrační, jak řada čtenářů začíná svůj post slovy "Nevím, co proti té knize máte, já myslím, že je dobrá..." a přitom má hodnocení 85%. Takže dobrá asi je, a "něco" proti ní má jen málokdo.

Na Bouřkové sezóně je strašně zajímavé, že poskytuje jiný čtenářský zážitek člověku, který četl Zaklínače od začátku a jiný tomu, kdo Geralta ještě nezná. Myslí, že v obou případech silný a výjimečný, ale jiný. Pro druhou skupinu je to zajímavý lehkým perem napsaný román, který jim otevře cestu do kouzelného světa. Ale první skupina ví, že je to vlastně strašně smutná knížka, protože my už víme, že Korál podruhé v kritické situaci "neuteče před bitvou" a jak to dopadne, víme, kde využije své znalosti - jistě načerpané i ze spisu získaného v aukci v Novigradu - Marti Sodergern a jak to dopadne...

Říkám si, jestli Sapkowski nenapsal Bouřkovou sezónu právě kvůli tomu, aby mohl na své čtenáře takhle pomrkávat, zkoušet jejich pozornost a hlavně jim v poslední kapitole Geraltovými ústy poděkovat. Kdo nebyl dojatý, není mistra hoden :-)

zuzana4291

Tato kniha je ze všech románů o zaklínači jedna z nejlepších. Ale stejně je tam spousta zbytečných stránek. I když má tato kniha většinou děj a většinou se i něco děje, tak tomu stále něco chybí jako v povídkách.

Peťulka3

Příběh nikdy nekončí.

budhaj

Nejslabsi z romanu o Geraltovi, ale porad celkem dobre

Azmodan

Po všech těch knihách a hrách předtím je tohle již vyzrálé dílo se zajímavým příběhem a vším, co k tomu patří. Aby taky ne, když první příběh Geralta začal již před mnoha a mnoha lety. Kniha se mi líbila, i když Geraltovi souboje bych snesl o něco hlouběji, podrobněji a detajlněji popsané, abych si mohl vychutnat zaklíačský um.

ladaol

Skvělá kniha, jako všechny z této série, těším se, že se k nim ještě vrátím.

Ondracool

Je to první kniha Zaklínače, co jsem přečetl. I přestože moc žánr fantasy nemusím, mě poměrně chytla. Geralt se mi zapíše na dlouho do paměti.....

HoyaCarnossa

Takový krásný dovětek či předmluva. Budu muset celou ságu přečíst znovu.

pomero

"Trápí mě žaludeční vředy a nechutenství, takže hodovní síně už pro mě nejsou. Projevila se u mě jaterní choroba, tudíž mám zakázáno i pít. Fujarka, no dobrá - ta se mi ještě postaví, ale je fuška, aby vydržela stát, takže i ten sex spíše unaví, než potěší. Co mi ještě zbývá, he?"
"Politika?"
"Bravo Marigolde, jako obvykle přesná trefa."

Bouřková sezona je lehká oddechovka bez nějaké hlubší zápletky, která nepostrádá Sapkowskeho vtipný, odlehčený styl, ovšem nějak neubíhá. Člověka nezajímá, co bude dále. Všechno jako kdyby se už stalo v jiných knihách. I tak si ji ovšem člověk rád přečte. Sága je však někde jinde.

Faila

Bouřková sezóna mi atmosférou připomněla mé první setkání se Zaklínačem. A nejvíce vděčná jsem za Epilog, neboť to je pro mne to pravé ukončení celé ságy.

modrakytara

Super :)

Kutcho

Pre mňa milé prekvapenie. Veľa ľudí kritizuje túto knihu, takže ani ja som od nej nečakal veľa. Možno práve preto som od nej dostal viac, ako som predpokladal. Hoci všetky knihy sú skvele napísané, práve prvé dve poviedkové a táto sa mi obsahovo páčili najviac. Príbeh tu nie je možno tak prepracovaný a temný ako v päťdielnej románovej ságe, ale dej ubieha rýchlo, narozdiel od ságy sa tu autor nezdržuje presunmi a v podstate stále sa niečo deje. Je to napínavé, aj zábavné, pútavé, Geralt opäť potešil pár žien a najmä je to odlahčené. Pán Sapkowski vedel, že si takúto knihu môže dovoliť, nakoľko veľký príbeh bol už dopovedaný. Bolo fajn stretnúť staré ale aj nové postavy a možno nebyť posledných 20% knihy, kedy sa tempo zvoľnilo a už sa len doriešovali veci a uzatváral príbeh, dal by som aj 5*.

aachilovka

mám ráda Zaklínače, ale toto mi přišlo jako nejslabší. Nicméně přečteno a nelituji

špulo

Bez komentára. Nech nám Andrzej napíše o Geraltovi čokoľvek, vždy to čítať budem. Vlastne, budeme...

DeathStroke

Sice poněkud slabší díl, ale měl něco do sebe. Na Sapkowskiho se člověk nemůže zlobit

oleg121

Sapkowski tentoraz síce neprináša veľmi celistvý dej, na druhej strane je ale svižne vyrozprávaný a bez zdĺhavých pasáží. Celkom spokojnosť.

postoran-CZ

Zřejmě nejslabší kniha ze Zaklínačské série. Možná dílem tím, že jsem ji četl po dočtení předešlých sedmi knih. Ne, že by se četla nějak špatně. To vůbec ne. Pokud bych ji bral jako samostatnou knihu, tak byla velice dobrá. Ale prostě tomu srovnání s předešlými knihami (a především pak s poslední knihou - Paní jezera) se nejde ubránit.

Dolina

Po předchozích knihách o Zaklínači celkem zklamání. Byly tam nějaké skvělé momenty, ale jinak mi to přišlo takové nijaké. To, co se mi na předchozích knihách tak líbilo, mi tady chybělo.

Rooz

Ačkoliv se nejedná o žádný literární zázrak, stejně jsem rád, že Sapkowski své slovo ohledně Geralta nedodržel a napsal o něm další knihu. Protože o Geraltovi si vždycky člověk rád počte. Jasně, všeobecně asi máme od pojmu "zaklínač" opravdu značně vysoká očekávání, rádi bychom si zase přečetli něco tak vynikajícího, jako jsou povídky ve sbírkách Poslední přání a Meč osudu, nicméně to, že jsme se myšlenkami i srdcem zase jednou mohli vrátit do tohoto světa je prostě uspokojující.

Heisenberg

Tak jsem se konečně dostal k velmi neopěvované Bouřkové sezóně. A co k tomu říci? Zjednodušeně a ve zkratce: není to ono. Tahle kniha je čtivá, ale nedostala a nepřekvapila mě tak, jako předchozí knihy. Zápletka se mi líbila, kniha se mi celkově taky líbila, ale když se nad příběhem hlouběji zamyslím, tak je to vlastně jeden velký mišmaš a slepenec událostí. Bohužel, nejslabší kousek z celé série. Pěkně čtivé, ale ne tak kvalitní, jak jsem očekával. Alespoň jsem se zlepšil v latině...

DarthSoren

Opravdu nechápu hejt na Bouřkovou sezónu. Myslím, že to bylo stejně dobré jako předešlé povídky a romány... okej, možná to bylo víc šablónovité, ale mistr Sapkowski nestratil nic ze svého autorského umu a umění. Geralt je zde pořád Geraltem jak ho známe (i když je tohle vlastně prequel), příběh je zajímavý, napínavý a nepustí od začátku dokonce.

meredith6677

Bouřkovou sezónu jsem četla jako první knihu ze série a byla hezkým doplněním hlavního děje, lépe jsem se pak orientovala v posloupnosti děje, zvláště co se čarodějek týče :) Kniha byla hezkým zpestřením příběhu se zajímavými osudy.

Mathrael
31.12.2017

Kniha, která je sice již trochu slabší než předchůdci série, ale přesto, prostě Geralta a jeho příběhy mám ukořeněné hluboko v srdci.

KlariN
28.12.2017

Návrat do řeky tak úplně nevyšel, vysoká očekávání nenaplněna. Epizodická vyprávěcí struktura podtrhuje rozvleklost příběhu. Zábava na jedno přečtení.

Enlighted267
26.12.2017

Absolútne nechápem kritiku na adresu Maestra, v jeho najnovšom románe.... áno, je v tom iná štruktúra, iný príbeh a trochu viac šablónovitosti, ale stále to nestráca na osudovosti, epickosti, detailnosti sveta, hĺbke dialógov... použitie latinčiny vo väčšine len plusom, asi naozaj platí že k oceneniu Sapkowského tvorby je treba trochu viac čitateľskej a životnej skúsenosti... za mňa nemám čo vytknúť, Maestro opäť v plnej sile a teším sa na ďalšiu tvorbu

Otto von Pluto
22.12.2017

Sapkowského nevšední vyprávěcí dovednosti jsou mi již dlouho známé a toto své umění autor předvádí i ve Bouřkové sezóně. Potíž je v tom, že Sapkowski byl i mistr obsahu, tedy (v jeho případě) promyšlených a nevšedních příběhů. A v tom spatřuji hlavní problém Bouřkové sezóny, ta je totiž slepencem fádních a klišoidních fantasy námětů slepených dohromady. V tomto ohledu celkem zklamání.

VERDIKT: Forma zvítězila nad obsahem, což je v případě Sapkowského docela průser.

amaenium
20.12.2017

Abych se přiznala, chvílemi jsem se nutila knihu číst, hlavně ze začátku. U žádného jiného dílu se mi to ještě nestalo. Příliš mě nebavily pasáže právního řádu, včerně častého výskytu latinských spojení. Líbila se mi postava Aguary a konec byl už lepší a poslední kapitola, zakončení se mi moc líbilo!

Hakem
19.12.2017

Zaklinace jsem teprve objevila a jsem rada, ze jsem tak nemusela cekat 14 let na tento kousek, ale mohla jsem ho hned zaradit do souvisleho cteni. Mam za sebou tedy 3 povidkove knihy. Bourkova sezona casove patri tak do 2/3 Mece osudu, ale 2 udalosti jsou casove trosku mimo. Geralt je charismaticky sympatak, takovy Mr. Right v kazde situaci. Rekla bych, ze jeden z nej hrdinu co jsem zatim cetla. Nadhled, vtipnost, neprekrocitelne moralni zasady.
Naopak carodejky, v porovnani se Zemeplochou vetsinou nesympaticke. Yennefer snad neprisel na chut nikdo, Koral v tradici pokracuje.. Prisery super, vedlejsi postavy super - trpaslici boduji. Jen na ty casove skoky jsem se musela soustredit.
A k Bourkove sezone souhlasim se zbytecne mockrat pouzivanou latinou a naopak se mi nezdalo, ze by kniha byla jen o honeni se za meci. Ty Geralt celkem rychle pustil z hlavy a nedelal kolem toho zadne velke sceny (i kdyz ho to stvalo) - proste pro nej v tuto chvili nejsou a pro ostatni jsou neviditelne :D
Listice byla paradni. A zaverecne setkani s mladou cestovatelkou dava nadeji, ze se Getaltovi dobre dari i v budoucnu

dedliipf
01.12.2017

Rozjezd nic moc, druhá půlka super... a odkazy na jiné příběhy! Pro lepší pocit doporučuji přečíst na jeden až dva zátahy. Je to jako povídka vymáchaná v zaklínačské sáze.

shey
30.11.2017

Sapkowski měl zůstat u povídek. Už sága o Ciri byla rozvleklá a nějak neohromila. Tato kniha v tom pokračuje...pro mě celkem zklamání