Bouřková sezóna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/big_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.21908
Série:

Zaklínač


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Sezon burz, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (270)

Kniha Bouřková sezóna

Haloon
18. ledna

Báječný návrat do světa Zaklínače. Nabízí více informací, víc lokací a mnoho nových postav. Z poutavého vyprávění, které Sapkowski obohacuje jakousi intelektuální svěžestí se nic nevytratilo, jen mu tentokrát možná trochu ujela ruka s latinskými výrazy. Ale to mi radost z nového Zaklínače rozhodně nezkazí.

ArkAngel
29.12.2021

Dodatečné dobrodružství o bělovlasém zaklínači, které Sapkowski zasadil do období povídkových knih, nám představuje další střípek Geraltova života. Jako jde z knihy částečně cítit, že jí autor vydal, aby si přilepšil na herní trilogii, ale knížka pořád funguje. Z nových postav určitě zaujme čmuchající vlkodlak a musím Sapkowského pochválit i za rozvedení charakteru čarodějky Korál, kdy tak noví čtenáři, kteří by to četli chronologicky, můžou oplakávat smrt postavy na Soddenském pahorku, kde jinak postava funguje vlastně jenom jako kulisa. Co si však autor mohl odpustit jsou prdící strážkyně, to vážně nebyla zábava ani při jednom čtení.


Lokina
18.12.2021

Bylo skvělé se zase vrátit do světa Zaklínače. Když jsem si sérii kupovala, nemohla jsem vynechat ani tento díl. Moc mě to bavilo, jak intriky, souboje na krev a monstra. I když v knize je plno odboček, děj i přesto zůstával plynulý, čtivý, napínavý a nenudila jsem se, protože se tam pořád něco zajímavého objevovalo. Za mě je kniha velmi slušné zpestření celé série.

andysek88
09.12.2021

Nejslabsi díl Zaklinace, ale i přesto je skvělý.

puczmeloun
04.12.2021

Nemasné neslané. Hon za MacGuffinem v podobě dvou mečů vyznívá tak nějak naprázdno. Výsledek je směs různorodých příhod, které u sebe drží jen silou vůle. Některé jsou tematicky zajímavé a dobré, i když spíš mi to připomíná hru Zaklínač, než jeho dvě povídkové knížky nebo knižní ságu. Humoru (trpaslického) je pomálu, stejně tak pohledů do světa nebo hrátek se stylem vyprávění. Je tam zaklínání, podivuhodné obludy, zase je tam nová čarodějka na "vztah", Marigold i nové království, četba/poslech člověka baví, ale tak nějak to není ono.

iskovsky
30.10.2021

Geralt neváha do žiadnej obludy vraziť svoj meč a do žiadnej krásnej čarodejky svoj... no to je jedno...
Skvelé dialógy a perfektne vyrozprávané poviedky, ktoré sa tentoraz navzájom spájajú do jedného príbehu...
veľmi podarená sonda do zaklínačskej duše a sveta v ktorom žije... k tejto knihe od Sapiho sa vraciam najradšej...

Aykiru
05.10.2021

Bouřková sezóna je příjemnou jednohubkou na závěr bez většího přesahu. Děj plyne přiměřeným tempem a vše se vrací ke známému schématu. Čarodějky smilní a intrikují, běžní zločinci kují prosté pikle leckdy dostatečně absurdní, aby pobavili a netvoři, jak se v Zaklínači ukazuje, jsou občas lidštější, než lidé, kteří je pronásledují.
A Geralt?
Zabíjí netvory ve všech podobách, hláškuje, smilní a jako obvykle se naivně snaží spasit svět. Nic nového pod sluncem.
Pokud jste velkými příznivci „zaklínačské klasiky“ kniha se vám jistě bude líbit, pokud však až takovými nadšenci stejně jako já nejste, zjistíte, že Bouřková sezóna je příjemná stereotypní jednohubka, která potěší, ale nenadchne. Nic víc, nic míň.

MartinvonHau
29.09.2021

Stejně jako ostatní díly Zaklínače, i tuto knihu jsem četl několikrát. A pokaždé jsem přemýšlel, proč je kolem ní tolik rozruchu a tolik kontroverzí. Zaklínače miluji a je to jedno z nejlépe napsaných fantasy vůbec. A tento díl podle mě není výjimkou. Sapkowski je nejenom skvělý vypravěč, ale především nesmírně vzdělaný člověk. Kniha, stejně jako ty ostatní (včetně třeba Husitské trilogie), je proložena spoustou rafinovaných vtípků a odkazů, je to čtivé a zábavné. A že to psal pro peníze, aby využil úspěch počítačových her? No a co. Především, kdyby šlo jen o to vydělat peníze, asi by ta kniha vypadala jinak. Byla by šitá horkou jehlou, což Bouřková sezóna není. Podle mě je to zcela plnohodnotný díl série a nemám s ním sebemenší problém. Možná jedinou výtkou by mohlo být to, že děj je až příliš složitý.

1 ...