Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji...

Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222384/zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.3851

Zaklínač

Sezon burz (2013)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Aniday

"Pověst pokračujte. Příběh nikdy nekončí." ...

Irimie

Spíš průměr. Knížku jsem četla asi před půlrokem a v hlavě mi z ní moc neutkvělo, dokonce jsem nabyla dojmu, že jsem jí snad ještě nečetla, a přitom jo. Na pentalogii o Ciri nenavazuje, což je také trochu zklamání.

zpevSusannah

Bohužel, tato poslední třešnička na dortu z celé série byla malinko už kyselejší. Něco tomu chybělo, možná větší akce, možná hlubší myšlenka než hon za meči.
Přesto Geralt je Geralt. Jedna velká srdcovka! A jsem ráda, že jsem si ho mohla zase připomenout a strávit s ním pár daších (tak trochu bonusových) chvil.

LadyAlis

Dávám jen 4* z důvodu, že první polovina mě opravdu moc nebavila, vzhledem k tomu, že se tam neustále řešili jen Geraltovy meče. Druhá polovina byla už super :)

Albertos

Konečně zase starý dobrý zaklínač. Konečně zase návrat k prvním dílům a tam, proč máme Geralta tak rádi.

Anyv

Podle mne nejslabší kousek. Začátek byl nezajímavý, autor používá přehnaně moc latinských výrazů. Druhá půlka knihy už byla zajímavější, ale stále mi tam něco chybělo.

woodward

Sapkowského povídky a romány o zaklínači vznikaly nějakých 23 let. Tím se blíží svému velkému vzoru; Tolkien svým vyprávěním o Středozemi věnoval skoro tři desetiletí. Na rozdíl od něj Sapkowski nemá příslušné "odborné" vzdělání, není lingvista, ani literární vědec. A nevybavil svůj svět aparátem vysvětlivek, genealogických přehledů a "historických" statí. Netvrdí čtenáři, že jeho dílo je souhrnnou historií Geraltovy doby. Předkládá nám ne zcela souvislou mozaiku příběhů jako souhrn výsledků bádání v kronikách a legendách, jejichž záznam je často neúplný nebo nepříliš důvěryhodný a případné diskrepance v časových a logických souvislostech lze tedy přičíst různým interpretacím událostí ze strany autorů těchto starých textů. To je asi jeden z důvodů, proč se v románu Bouřková sezóna, objevuje čarodějka Nimue, expertka na Geralta, Ciri a jejich dobu, jejímž prostřednictvím autor už v Pentalogii vyložil čtenáři, jak složité a nejisté je bádání v historických pramenech. Aby se čtenáři připomnělo, že se nemá dát zmást občasnými prohřešky proti logice předkládaných faktů.
Zaklínač například čarodějům na Rissbergu vypráví o svých zkušenostech s démony, ale jaksi opomíjí příběh známý čtenářům z povídky Poslední přání. Přitom právě tehdy se Geralt poprvé potkal s Yennefer (ať už si o jejich seznámení Korál myslí cokoliv). atd. atd.
Těch nesedících detailů je tam (i v jiných příbězích zaklínačské ságy) víc; nebudu je všechny dohledávat. Podstatné je, že si tímto způsobem autor uvolnil ruce a mohl čtenářům tu a tam nabídnout i různé verze vývoje zaklínačova příběhu. Zmíněná Nimue v epilogu mluví o tom, že Geralt s Yennefer odjeli do země jabloní, což souhlasí se závěrem Pentalogie. Ale kdo chce, nemusí se spokojit s takto nejistým, rozostřeným koncem. Takovým čtenářům pan Sapkowski už dávno v jedné z povídek sbírky Meč osudu nabídl rozverné vyprávění o slavné svatbě na hradě Rozrog, kam se sjeli hosté ze všech koutů zaklínačských příběhů. Tolkien svůj svět budoval jako vědec. Sapkowski na to šel jako spisovatel, vypravěč příběhů. Jak by řekl Marigold: "Balady se nepíšou proto, aby se jim věřilo. Píšou se, aby dojímaly."
Určitě na tom něco je.

fvalek

Ještě sice budu číst komiksy, ale je to takové moje rozloučení s originálním Geraltem a fakt mi z toho je smutno. Musím říct, že po zachování pořadí "povídky-sága-Bouřková sezóna" mi už dost chyběla Ciri. Ale na druhou stranu bylo super přečíst si rozsáhlejší příběh z Geraltovy zaklínačské minulosti. Dost mě štvala ta latina... sice ji maličko ovládám tuhle právní, ale přišlo mi to občas až zbytečné (u soudu ještě chápu, u mágů, kteří to v předešlých knihách zas tak nepoužívají už to bylo moc). Příběh byl ale dobrý, mísilo se v tom hodně různých dobrodružství, ale zachovalo si to dobrou koherenci. Docela mě zamrzelo, že si to Geralt nevyřídil se zloději mečů :D
No ale jinak příběh s kouzelníky z Rissbergu (nová sorta dost nepříjemných čarodějů, což mě štvalo), Vixenou (hodně zajímavá postava i stvoření), Kerackou vládou (tam to občas bylo na ránu)... Lytta, Mozaïk, Nimue... já jsem spokojený :)

Zapinka

Za mě super, moc mě to bavilo. :)

Gi-Gi

Opet nezklamal, respektive oba nezklamali, jak geralt tak andrzej

Knihožroutová

Začátek super, pak trochu nuda, ale na konci mi zas bylo líto, že už je konec. Kniha ve mně zanechala pachuť smutku, jako předešlé díly. Něco končí, něco začíná. Zaklínače mám prostě ráda.

jan.bures

Příjemné, avšak trochu vleklé honění se za ztracenými meči. Některé části baví, jiné nutí přeskakovat. Nicméně ji doporučuji.

Evickar

Upřímně byla celá série Zaklínače pro mě zklamáním. Zamilovala jsem se do her, ale že tvůrci her budou ve vytváření příběhu mnohem lepší než samotný autor...to jsem nečekala. Bouřková sezóna je román o tom, jak se Geralt honí za svými nenahraditelnými meči. To je vše. To, že je lamač čarodějnických srdcí mě upřímně rozčilovalo už od začátku ságy. Příběh je docela nudný. Jediná výborná část v knize je zakázka na hradu Rissberg. Myslela jsem si, že kniha bude nějak navazovat na celou ságu, ale spletla jsem se. Řekla bych, že se odehrává někde před příběhem s Ciri popř. když byla Ciri u Melitelé.

Majkrofon

Posledná kniha zo série, ktorá však chronologicky patrí medzi poviedky. Zo začiatku je to trošku pomalšie ale hneď ako sa dej rozbehne, je to starý dobrý Sapkowski. Kniha ma bavila, rád som sa vrátil do môjho obľúbeného fantasy sveta a verím, že autor nezavesil zaklinačské meče na klinec.

BoredCop

Velice, ale velice pomalý rozjezd v první půli je sice vyvážen zábavnou druhou půlí, ve které mi třeba Geralt vyhovoval daleko víc než v původní románové sérii, protože byl konečně zaklínačem, který bez zbytečného vylévání srdíčka zabíjí monstra ve všech podobách, ale pořád to jaksi není ono.

Osobně mám pocit, že Sapkowski se ke své nejslavnější literární postavě vracel spíš jen proto, že musel. Hodnocení ze 3* na 4* tak vlastně převážil hlavně vztah k celému zaklínačovu světu.

MorriconeTheGod

No, nebylo to špatné. Ta epizoda s liškou a lodí byla dokonce vysloveně stylová a hororová jak se patří.

jan14s

Nedosahuje úplně kvalit předchozích dílů, přesto mě vtáhla do děje a už nepustila.

tlllk

tento diel neprekročil tieň ucelenej série o Ciri, obávam sa že za pol roka si nespomeniem o čom bola práve táto kniha ....

Alfirin

Za mně v pořádku :-) Pořád starý dobrý Zaklínač.

kraah

Asi nejhorší kniha ze série o Zaklínači. Začátek nuda, teprve od poloviny jsem knihu četl s nadšením.

Cacolinka

Jako nebylo to špatné...sice jsem měla na začátku knížky trochu dojem jako by ji překládal do češtiny někdo jiný. Zvláště některé Marigoldovy komentáře jako by ani nebyly od něj. To jsem si jen pokaždé myslela: Jak to mluvíš s Geraltem, Marigolde...a pak v tom pokračoval i Geralt..:D Nakonec se to ale nějak vytříbilo a oba se už chovali jako vždy. Nebo mi to tak aspoň připadalo.

Jinak příběh byl pěkný, jen jak říká Jack_Dark, zaklínačské meče jsou, jak se tak hezky německy říká, jen Mittel zum Zweck.

Kacul

Zaklínač je znovu tady a pořád stejný :-)

NavoSever
18.12.2016

Začátek mi připomenul první povídky o Geraltovi. Chvilku trvalo, než se děj rozběhl, ale druhá polovina knihy byla naprosto strhující a poslední stránky jsem otáčel smutný, že už je zase konec. Inu něco končí něco začíná.

dadako
16.12.2016

Sága byla trochu utahaná. Tato kniha se vrátila ke stylu z povídek. Děj byl akční a odsípal.

witchersbitch
08.12.2016

bouřková sezona zahnala smutek z konce ságy.. Miluju Geralta a jakýkoli další příběh vítám!

Jack_Dark
07.12.2016

Bouřková sezóna se četla dobře, je napsána čtivě a nabídne fandům Geralta další jeho putování za ztracenými meči.

Problém je trochu v té zápletce kdy jsou meče jen cílem pro to, aby se Geralt zamotal do událostí které se mu cestou stanou. Některé jsou zajímavé, další dělají ze Zaklínače až moc velkého prosťáčka co sebou nechá snadno manipulovat. Do toho nesmí chybět intriky, politika a boj o moc.

Ve finále se to čte stále dobře a je z toho cítit Zaklínač, jenže tomu chybí něco co by to posunulo ještě dál k absolutní hranici. Přesto jsem od návratu Sapkowského čekal o malinko víc.

Archie
29.10.2016

Spíše taková milá vzpomínka, hravé dobrodružství, které však potěší spoustou zaklínačských trademarků. Nechybí erotikou nabité čarodějky, hláškující trpaslíci, intriky u dvora ani spousta piruet a kočičích úskoků. Na druhou stranu, nosnější děj a osobnější přístup k charakterům tomu přeci jen poněkud chybí. Příjemné, neotesané, nikoliv nezapomenutelné čtení. Jako doplňkem k sáze mě ale Sapkowski potěšil.

kklepkaa
01.09.2016

Poslední kniha o Geraltovi je za mnou a říkám si, že to mé putování s Geraltem nějak rychle uteklo.

Bouřková sezóna funguje sama o sobě. Na nic nenavazuje a ničím nepokračuje. I když se odehrává před námi známými událostmi ze ságy. Každou stránku jsem si příjemně užila. Bohužel čtení se těžko odkládalo a tak stránky plynuly pod rukama nečekanou rychlostí. Příběh o zaklínačských mečích i s menšími odbočkami, které vlastně zas tak odbočkami nebyly, se mi opravdu líbil. Bála jsem se tohoto samostatného příběhu, že to bude už jen slabší odvar... jen odlesk od záře ságy, ale nestalo se tak. Nenašla jsem v knize hluchá místa, místy jsem se i od srdce zasmála. Vše jsem s Geraltem prožívala a kniha mě naprosto pohltila. Epilog krásně provázal Bouřkovou sezónu s koncem Paní jezera a příjemně pohladil po duši...

Insignitka
01.09.2016

Návrat do světa zaklínače v plné parádě. Skvělá jízda od začátku do konce.

jobile
28.08.2016

Ze začátku jsem se do knihy trochu nutila, ale závěr jsem zhltla jedním dechem. Takže proč 5 hvězdiček? Protože Geralta nejde nemilovat v jakémkoli příběhu Sapkowského. :)