Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222384/zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.31280

Zaklínač

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Sezon burz (2013)

Kniha Bouřková sezóna

hersha

Líbilo.

Nelíísek

Miluji svět herního zaklínače strávila jsem tam snad už stovky hodin, mám prošmejděný každý kout, sebraný jakýkoliv otazníček, udělaný ten nejprimitivnější úkol jako babce najít starou pánev. Z téhle serie se prostě stala moje srdcovka a byla by ostuda kdybych si nepřečetla knihy které předcházely této legendární herní serii.

Příběh možná nenadchne nepolíbeného, který vlastně ani neví kdo zaklínač je ale naopak fanoušci si v tom najdou své nestvůry, čarodějky, elfové trpaslíci, intrika za intrikou, průser za průserem... (nechce se mi dopisovat komentář, jdu číst další díl!)

Mikeira

Jedná se spíše o několik povídek, které jsou k sobě propojeny, než o celistvý román. Docela mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Nakonec to ale bylo příjemné čtení, které mě nalákalo k přečtení dalších knih z Geraltova světa (tohle byla moje první knížka z této ságy).

evismaior

90% - Klasická zaklínačská záležitost, kde tentokrát čtenáři oblíbený charismatický Geralt přijde o své meče a s Marigoldem zažívá lecjaké trampoty při pokusech o jejich znovuzískání. Yennefer se objevuje jen epizodně, za to je tady krásná (jak už to s klišé fantasy postavami bývá) čarodějka Lytta řečená Korál a její půvabná učednice Mozaik. A skupina čarodějů, jejichž pokusy s mutanty se vymkly kontrole a potřebují Geraltovu pomoc. Možná i proti jednomu z nich. A jeden nicotný král, který zas potřebuje osobního strážce na ochranu před svými syny, kterým se nelíbí jeho úmysl znovu se oženit a zplodit konkurenčního dědice. Čte se to jako oddychovka velmi příjemně, knížka je jako vždy plná vtipných a nečekaně aktuálních průpovídek. A bouřková mračna se stahují.

Katuhs

Co jsem si tak pročítala názory na tuto knihu, tak jsem opravdu rada, že jsem po ni sáhla jako po první ze série o Geraldovi. Kniha mě moc bavila a v podstatě jsem ji přečetla jedním dechem. A jestli podle všech těch recenzí jsou ostatní knihy opravdu o tolik lepší ... nooo tak to mě dlouho nikdo neuvidí :D

mr.Zdenek

Dobrá oddechovka na léto

Anoell

Tohle je přesně taková ta kniha, která vás nutí číst dál a dál, ale přitom ji vlastně nechcete přečíst, protože nechcete, aby byl konec. Ač považuji tuto ságu za absolutně skvělou, Ciri nikdy moc nepatřila mezi mé oblíbené postavy, takže po pěti knížkách, kde se to točilo kolem ní, byl tohle příjemný návrat ke starým dobrým Geraltovým dobrodružstvím - a že jich bylo dost, myslím, že by nebylo na škodu, kdyby byly rozdělené jednotlivě stejně jako tomu bylo u prvních dvou knih... Ale nijak mi nevadilo, že tomu tak nebylo, i tak to bylo skvělé čtení. A oceňuji také vysvětlivky vzadu.

ipkkk

Četla jsem jako první knihu z této série knih a nějak jsem se pořád nemohla začíst, asi v půlce jsem pak odpožila.

Pod parou
Pod parou