Bouřková sezóna

kniha od:

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4.3 2329

Zaklínač série

>

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Sezon burz , 2013


více info...

Komentáře (302)

Komentáře 302 Recenze 6

mila2411
mila2411
29.11.2023 5 z 5

Moje první setkání se Zaklínačem v knižní podobě. Moc příjemné. Ani se nedivím výtkám fanouškům vůči Netflixu, že jim jejich oblíbence poněkud przní. I když toto je jiný příběh, než ten televizní, je kniha mnohem lepší než tv zpracování. I přes spousty postav, zemí a souvislostí je děj přehledný a má příjemný spád. Pěkná knížka!

Agatha84
Agatha84
14.11.2023 5 z 5

Maximální spokojenost - hodně sprosťáren, hodně vtipu, hodně nadsázky, spousta mrtvol.
Tahle nějak jsem se potřebovala s Geraltem a Marigoldem rozloučit a zároveň smýt tu podivnou pachuť, která mi tam někde vzadu po posledním dílu s Ciri stále zůstávala...


Palorizek85
Palorizek85
18.10.2023 4 z 5

Je to trochu rozporuplný díl. První část je celkem o ničem a hrozně se to táhne a je to takové nemastné a neslané. Druhá část je o poznání lepší...takže 4*

Joymg
Joymg
08.10.2023 4 z 5

Tento díl mě nějak nepřesvědčil. Na jednu stranu se mi líbil příklon k jednodušší dějové lince a klasickému řemeslu zaklínače, na stranu druhou se to tak podivně zamotávalo a nepřesvědčivě rozmotávalo, že jsem z toho trochu rozpačitá. Rozhodně by se mi líbilo, kdyby byl tento díl pojat povídkově, jednotlivá setkání by měla větší ráz a lepší ukotvení (teď spíše boční zápletky proplouvaly kolem té hlavní a mizely, aniž by zanechaly silnější dojem).
Taky chování postav mi připadalo - - - jako by se tlačilo na pilu.
Tak či tak - kniha je to pořád kvalitní a bavila mě. Místa jsou výborně popsána a třeba vedlejší postavy mají vždycky nějaký charakter nad rámec nálepky “vedlejší postava. Ale na jedničku a dvojku to u mě nemá.

Budulman
Budulman
07.10.2023 4 z 5

(SPOILER) 4 - 4,5* z 5*
Po naprosto zvláštně zamotané zápletce na začátku, kdy se mi moc nechtělo číst dál, se vše rozjede takovým tempem, že to je zase "ono" a hledání démona s naprosto brutálním a nechutným vyústěním je vrcholem celé knížky.
Rissbergští čarodějové (minimálně někteří) byly tentokrát větší šmejdi, než elfové a čarodějové v románu komplet a poučka "účel světí prostředky" tady dostává naprosto nový rozměr.
Pletichy na Kerackém trůnu jsou divnou marmeládou okolo, která končí nevysvětlenou apokalyptickou záplavou. WTF?
Lytta Neyd mě vysírala do začátku do konce, kdy mi zase nebylo naprosto jasné, proč s ní vlastně Geralt cokoliv má, ale to maj u mě stejný asi obecně skoro všechny čarodějky v téhle sáze, včetně Yennefer (dobře, dobře, kromě Triss )
Musím obecně souhlasit s tím, že Sapkowskému jdou (šly) mimo hlavní román víc povídky a tomuhle by to asi formou i klidně navazujících příběhů slušelo taky víc. Díky tomu, že to tak nebylo, došlo během děje k několika vyloženě zvláštním "řešením" předešlých událostí, které neměl ani hlavu, ani patu a jen se účelově stalo...
Jako například "překvapivé" objevení se mečů v hospodě uprostřed ničeho. Ok, překvapení se dostavilo, ale o smyslu se mluvit nedá.
Tiziana, jak se objevila, tak zmizela, jen aby jsme nafasovali zvláštní pozbytí odměny za vlastně celou hlavní pointu příběhu a k tomu vlastně příjemný můstek na jednu z nejlepších zaklínačských povídek Zaklínač z Posledního přání. To zahřálo
No a konec s Aguarou, na kterou jsem vlastně úplně zapomněl a "Epilog" bylo asi to, co mi celkový pocit z knížky vlastně nakonec zlepšilo.
"Všechno je iluze"
Dočítal jsem někdy v půl druhé ráno z pátku na sobotu a v tak pokročilé době mi chvilku trvalo si uvědomit, že se přece SAKRA Nimue a bělovlasým zaklínačem nikdy nemohla potkat.
A tak jsem vlastně dostal tak trošku odpověď na svoji otázku po dočtení Paní jezera.
Vysvětlí se budoucí posedlost Nimue po Zaklínačích a vlastně si minimálně já budu dál myslet to svoje, že Ciri všechny na konci románu zachránila, naučila je cestovat mezi sférami (dimenzemi) a vykonávají svoje řemeslo všude tam, kde je jich potřeba.
A nebo... "Všechno je jen iluze"?

vera5841
vera5841
30.09.2023 4 z 5

Především je mi už jasné, že začínat touto knihou sérii nebylo nejlepší rozhodnutí :)
Na druhou stranu sérii již trochu znám z televize a proto nebylo těžké poznat kdo je kdo i když jsem místy trochu tápala.
Gerald jde z dobrodružství do dobrodružství a všechna se vlastně dořeší až na konci. Nebo ne?
Příjemně napsaná fantasy a jistě budu pokračovat dál

animovanej medv
animovanej medv
26.08.2023 4 z 5

Kniha mě bavila, ale doufala jsem o větší zapojení Jennifer.
Bylo moc príma se vrátit do doby, kdy Geralt chodí po světě a zabíjí potvory :)

Predator3313
Predator3313
11.08.2023 5 z 5

po těch posledních dílech, kdy monstra byly absolutně v pozadí a vše se točilo jen kolem ciri jsem si tuhle knihu fakt užil.
Jen teda bych byl raději, kdyby Geralta zase nezachranovala Yennefer :).

gambinka87
gambinka87
27.06.2023 5 z 5

Po předchozích neméně barvitých dílech opět zažíváme zaklínače při jeho profesi, se zaklínadly a boji s "příšerami", které mi chyběly. Přečteno jako audiokniha. Jako vždy skvěle.Co teď? :-O konec světa zaklínače

Teraesa
Teraesa
17.06.2023 4 z 5

Počas čítania som mala pocit, ako keby som hrala vedľajšie questy v hre. Nie je to úplne hlavná dejová linka, ale s vedľajšími questmi je hra oveľa zaujímavejšia, bohatšia, človek viac spoznáva postavy a fantazijný svet. Aj táto kniha mi prišla ako také príjemné osvieženie toho, čo poznáme a na čo sme zvyknutí. Niektoré epizódky boli lepšie, niektoré menej dobré, ale ja som sa celkovo bavila.
*3,5

krakonos.kraken
krakonos.kraken
13.06.2023 5 z 5

Za mě super. Hlavní dějová linka byla zajímavá a odbočka s vixenou byla moje nejoblíbenější část.

BrooksWasHere
BrooksWasHere
08.05.2023 4 z 5

"Žil proto, aby zabíjel."

V porovnaní s hlavnou Zaklínačskou sériou je Búrková sezóna iba slabý odvar, ale aj napriek tomu predstavuje celkom príjemný návrat do Geraltovho sveta...

Štýl písania je parádny a čítalo sa to skoro samo (to platí pre hlavnú sériu dvojnásobne), ale hlavný problém tkvie v niečom úplne inom - príbeh kombinuje ohromné množstvo nápadov a preto mi v niektorých pasáž prišiel dosť neprehľadný.
Oveľa lepšie by podľa mňa bolo, ak by Sapkowski napísal ďalšiu poviedkovú knihu s viacerými samostatnými príbehmi...

Ale našla by sa ešte jedna vec, ktorá mi prekážala... Táto kniha síce predstavuje pekný návrat Geralta, Marigolda a čiastočne aj Yennefer, ale celý čas som mal jednoducho pocit, že všetky ostatné postavy z hlavnej partie mi citeľne chýbajú...
Búrková sezóna by ma nadchla oveľa viac, ak by sa v nej objavili napríklad trpaslíci, Milwa alebo Ciri...

Bez nich mám z tejto knihy veľmi zmiešané pocity... Dávam 75 %

jjanca
jjanca
26.04.2023 4 z 5

Síce to na ságu nemá, ale aj tak som sa do sveta Zaklínača rada vrátila. Geralt ostal Geraltom, Marigold je stále Marigold. Len mi chýbala Yennefer. V tejto knihe mi hlavu nemotalo toľko politikárčenia, takže sa v nej dalo ľahko vyznať. Počúvané znovu ako audiokniha, ktorá bola brilantne nahovorená Martinom Fingerom.

Lele61
Lele61
15.04.2023 4 z 5

Sapkowski znovu nezklamal! Bělovlasý zaklínač Geralt opět na scéně a myslím si, že v dobré formě (jako vždy) :-) Nad světem se sice stahují černá mračna, přichází bouřková sezóna, ale na Geralta se stále můžeme spolehnout.

Johana
Johana
26.02.2023 2 z 5

Zklamání, kniha je podle mne napsaná z donucení - bez poezie, bez radosti a úplně a zcela bez přesvědčení. Zaklínače sice dostaneme, ale tohoto Geralta bych si nezamilovala. Nedočteno.

Hor89
Hor89
21.01.2023 4 z 5

Sapkowského návrat k Zaklínači po více než deseti letech. Teoreticky jde o román, prakticky o sbírku na sebe navazujících povídek, které autor rozdělil a pozpřehazoval. Což bohužel zapříčinilo, že příběh úplně nedrží pohromadě. Ale i tak jsem se u knihy hodně bavil, Geralt je pořád Geralt, kniha má plno výborných a zapamatovatelných částí, a pochválit musím i překlad s korekturou. Celkově čtyři a půl hvězdy.

martin č.
martin č.
16.01.2023 5 z 5

Taková třešnička na dortu celé předchozí ságy. Věta "kruh se uzavřel" by nemusela být na konci 7. dílu, ale klidně i zde.
(SPOILER) vždyť na konci Bouřkové sezóny se Geralt vydává odčarovat strigu, což bude jeho prvním (ne chronologicky) příběhem první povídkové knížky Poslední přání. Pro mě se tedy kruh uzavřel až zde.
Na rozdíl od předchozích dílů už jsem knihu tolik nehltal, ale vychutnával po troškách s vědomím, že už je to to opravdu poslední. I když samotná kniha (vytrženo z kontextu) je snad o nějaký chlup slabší než předchozí díly.
Celkově je svět Zaklínače tak nádherný, že marně pátrám po beletrii, která by mne v posledních letech tolik oslovila a nadchla.

PabloFuentes
PabloFuentes
11.12.2022 3 z 5

Pěkné, čtivé, ale oproti ostatním dílům Zaklínače trochu slabší. Beru to jako takovou poslední možnost od Sapkowskeho ještě jednou nahlédnout do světa bělovlasého Vědmáka Geralta a prožít si s ním a s ostatními "běžné" dny jejich životů. Aneb co se po.... mohlo, to se po.... :)

Nale
Nale
04.11.2022 5 z 5

"Začalo to meči, přemítal, když po několikáté šlápl do louže. Jak to říkal Marigold? Řada nešťastných příhod a smolných incidentů? Nejdříve jsem přišel o své meče. Ani ne o tři týdny později jsem pozbyl koně. Co bude následovat? Běda pomyslet."

Bouřková sezóna je velkolepý návrat do světa Zaklínače, kde to srší dobrodružstvím, krví, humorem a pořádnou dávnou sarkasmu. Sice se našly i nudnější části (např. okecávání namyšlených mágů) a v porovnání s ostatními díly je tento slabší, ale stejně se máte na co těšit. Je to přece Geralt. A když se k němu přidá Marigold, máte o zábavu postaráno!
Stejně tak putování s Addario Bachem bylo parádní a stránky ubíhaly na můj vkus až příliš rychle. Epilog mě pak upřímně dojal.

"Nechal jsem se okrást, Marigolde, podvést a okrást jako naprostý trouba. Vesemir by mi vynadal, pak by se mi vysmál, a kdyby náhodou byli na Hradišti moji druhové, postaral bych se jim o zábavu a dělali by si ze mě blázny celé roky."

Martianus
Martianus
27.10.2022 4 z 5

Ale jo, svět Zaklínače mi hrozně moc chyběl.

MíšaS.
MíšaS.
04.10.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale vzhledem k tomu, že už mám v sobě Zaklínače uzavřeného s knihou Paní jezera, mi možná tento díl přijde i zbytečný. A abych byla ještě upřímnější, přijde mi to všechno na jedno brdo. Přijde, řežba, dostane se do problému, řežba, dostane se z problémů za určitých podmínek, řežba, snaží se splnit podmínky, řežba, připlete se do něčeho jiného, řežba, dojde na konec, řežba a někdy proběhne i sex...

Hannibal92
Hannibal92
02.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Starej dobrej Geralt. Uzil jsem si tuhle knizku mnohem vic nez knizky 2-7. Konecne je Geralt zase hlavni hrdina, prijima zakazky, klati carodejky, seka koncetiny. Fajn rozlouceni s celou serii. Opravdu jsem rad, ze posledni knizka neni Pani jezera, ktera byla suverene nejhorsi z cele serie.

SUC185
SUC185
29.09.2022 3 z 5

Tuhle knížku jsem přečetl, jako poslední knížku z celé série a musím říci, že to byla nejslabší knížka. Dějově to byl sice Zaklínač, ale takové nemastné a neslané, něco mi tam zkrátka vadilo a nebylo to ono. Nic méně jsem ji rád dočetl.

Martyy
Martyy
25.09.2022 5 z 5

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha.

HaLfy
HaLfy
01.09.2022 5 z 5

Plakal jsem, husina po těle a při psaní tohoto komentáře mám opět na krajíčku. Loučení s Geraltem bolí, obzvlášť když si vzpomenu na epilog. Zbytek bylo dobrodružství zaklínače, tak jak jsme byli zvyklí z prvních knih, nikdo jiný než zaklínač. Mně se to líbilo a jdu číst celou sérii zase od začátku. Děkuji pane Sapkowski

niki-chan
niki-chan
13.07.2022 5 z 5

Ze začátku jsem knize moc nefandila, přeci jen to nebyl ten klasický Zaklínač. Ale zhruba od poloviny mě příběh začal bavit a místy i rozesmál. A když nastoupily do děje příšery opravdové i lidské, byla jsem knihou pohlcena. Takže 5 * dostává oprávněně.

Cady
Cady
29.05.2022 5 z 5

Jelikož jsem velice nemotorný člověk, co se nákupů knih týče, objednala jsem si místo 1. dílu, doplňující příběh.Ve výsledku to však nevadilo, protože jsem si knihu užila i přes mou menší chybu.
Jak jsem již říkala, knihu jsem si náramně užila.U překvapivě velkého množství pasáží jsem se dost nasmála a někdy i kdybych se ani smát neměla. Líbilo se mi, že celý příběh byl seskládán z jednotlivých menších "povídek" které na sebe měli minimální návaznost, ale ve výsledku dávalo vše smysl.
Jelikož je to moje první sektání s knihou pana Sapkowského, tak si nemůžu stěžovat na určitá neporozumění, které se mi vyskytli jak u píběhu tak u jeho světa samotného. Knihu však doporučuji všem, co si již přečetli předchozí díly a nemohou se dostatečně nabažit tého skvělé fantasy ságy. ;)

Samorost693
Samorost693
06.05.2022 5 z 5

Bolo to krásne zakončenie úžasnej fantasy serie ktorú som si užil asi najviac zo všetkých kníh ktoré som kedy čítal, ako u nemnohých kníh, viem že k tejto sérii sa ešte určite par krát vrátim. Bol to nádherní zážitok a doporučujem to každému kto váha.

FantasyCZech
FantasyCZech
22.04.2022 4 z 5

Závěrečný díl jedné z nejlepších fantasy knižních sérií na světě. Sapkowskiho svět je dokonale promyšlen, je plný nestvůr, příšer a nepřátel. Já bych řekl že Bouřková sezóna je hodně dobrá na zakončení celé série. K sérii se určitě vrátím a pokaždé co ji dočtu to pro mě bude stejně úžasný zážitek jako teď. Děkuji Sapkowskimu za super chvíle se zaklínačem Geraltem, půvabnou čarodějkou Yennefer, nenapravitelným trubadúrem a nejlepším přítelem Geralta - Marigoldem, a naší malou zaklínačkou - Ciri. Přeji všem co se chystají Zaklínače číst hodně štěstí!

Kami33
Kami33
20.03.2022 5 z 5

Návrat k Zaklínači jak pro autora tak pro čtenáře. Děj poněkud spletitý, ale důležité je, že Geralt zůstal svůj, stejně tak jako jeho přítel Marigold. Souhlasím, že jako povídková kniha by to asi dávalo větší smysl. Ale i tak milé čtení.