Věž vlaštovky

Kdyby se toho dne po setmění někdo přikradl k chatrči v mokřinách a škvírou v okenici se podíval do světnice, spatřil by i v chabém osvětlení bělovousého starce soustředěně naslouchajícího popelavé dívce sedící na špalku u krbu… * Ciri se léčí z těžkých, téměř smrtelných zranění na samotě v bažinách Pereplutu a vypráví starému poustevníkovi o všem, co se událo od chvíle, kdy na Thaneddu prošla portálem ve Věži racka. Postupně vychází najevo, že jedinou možností, jak uniknout pronásledovatelům a dostat se domů, je projít mytickým portálem ve Věži vlaštovky. Věž však mohou spatřit jen Vyvolení…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97646/big_vez-vlastovky-FfC-97646.jpg 4.63182

Zaklínač 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Wieża Jaskółki, 1997

Kniha Věž vlaštovky

Tano

Mnoho lidí má v některé sáze knihu, přes kterou se nemůže dostat, pro mě to byla Věž Vlaštovky, Ciri mě začínala unavovat.

Wrent

Ač jde o předposlední knihu zaklínačské ságy, tohle je pro mě vrchol celé série. Celá kniha z různých úhlů a časových rovin směřuje k jednomu konkrétnímu momentu a naprosto skvěle tak graduje vyvrcholení příběhu Ciri, jejího zajetí, následného útěku a pomsty.

Thrawn89

Další pokračování ságy lze rozdělit na dvě části. Putování Geralta a jeho družiny a následná druhá pasáž o Ciri. Průběžně dostávají slovo i postavy mimo hlavní linii příběhu jako Dijkstra, Yennefer či čiré zlo Bonhart. Ačkoliv může kniha působit rozdrobeně, drží ve skutečnosti po hromadě a neměl jsem pocit, že se ztrácím nebo čtu vatu. Závěr s Ciri je pak skvělým vyvrcholením (a satisfakcí pro čtenáře, kterým nedělá příliš dobře to jak Ciri téměř celý průběh knihy trpí).

hungryreader00

Ó jak mně se nechce na poslední díl, když vím, že to skončí. Věž vlaštovky je jeden z těch lepších dílů ačkoliv jsou úžasné úplně všechny. Setkáme se tu dostatečně s Ciri, Yennefer i Geraltem. Děj pěkně graduje, a vím, že poslední díl zhltnu jak nic.

TaNya_

Ze začátku jsem se trochu lekla, že celý díl bude pohledem Ciri. Ač je to jedna z hlavních postav, tak mě její linka tolik v předchozích knížkách nechytla. No nejenom, že jsem jí tady přišla na chuť ale všechny ty vedlejší linky a odbočky posouvají celý svět na tak vysokou úroveň, že nezbývá než stránky hltat. Mimochodem celá Geraltova družina je partička k popukání.

niki-chan

Pokračování zajímavé i přes fakt, že tento díl je plný vedlejších odboček a postav. A během čtení mám pocit, že ani nevím, která bije :D Tak už se nemohu dočkat velkého finále.

ela2710

Veža lastovičky sa mi veľmi páčila, aj keď v nej bolo veľa vedľajších postáv a knižka bola vlastne ich rozprávaním, radí sa k mojim naj z tejto série. Dej sa zameriava najmä na Ciri, ktorú nájde Pustovník ťažko ranenú. Stará sa o ňu a Ciri mu porozpráva svoj príbeh. Dozvieme sa ako vlastne prišla k svojim zraneniam a aj čo sa stalo s ostatnými Potkanmi.
V knihe sú aj kapitoly o Zaklínačovi, ktorý ju hľadá aj so svojou vernou družinou. Tiež toho zažijú veľa na svojej ceste za druidmi, od ktorých chce Zaklínač získať informácie o Ciri a zapoja sa do nejedného boja.
Yennefer sa v tejto knižke vyskytuje pomenej, ale tiež sa dozvedáme o tom, čo sa s ňou deje.
Ciri prenasleduje veľa nepriateľov a každý z iného dôvodu. Dokáže im ujsť a nájsť Vežu lastovičky?

Okrem vtipných a sarkastických hlášok, ktoré fakt môžem a spríjemňujú mi čítanie každej knižky, ma veľmi baví aj postava Ciri a celkový prerod jej postavy. Z malej ustráchanej princeznej sa stáva obávaná bojovníčka, ktorá má mimoriadne schopnosti a ide za svojím cieľom.
Som veľmi zvedavá, aký záver pre nás autor pripravil.

Frosty128

Samotné jádro příběhu je stále hodně poutavé a čtivé, i když to pátrání a mluvení o Ciri už začíná být dost únavné. Podle mého to není dost nosná zápletka na 6 knih. Oproti velmi konzistentnímu pátému dílu je zde spousta odboček a různých způsobů vyprávění s mraky vedlejších postav, které nemají žádný vliv na příběh, což mě místy vyloženě iritovalo. Nepotřebuji vědět, že nějaká postava, která byla součástí 58. družiny, pátrající po Ciri, támhle někde svědčí u soudu. Místo toho bych se rozhodně radši dověděl něco o Bonhartovi, Riencovi, Kalousovi a vůbec o komkoliv, kde zasahuje do samotného děje. Pokud bude poslední díl psaný ve stejném duchu, tak představa toho samého + dalších 100 stran mě trochu děsí.