Kamenná opice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/kamenna-opice-50w-1341.jpg 4.3915
Série

Případy Lincolna Rhyma 4.

Žánr
Literatura světová, Horory
Vydáno, Domino
Orig. název

The stone monkey, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Kniha Kamenná opice

Přidat komentář
rekon
13. dubna

Opět skvělá kniha, skvělý L. Rhym spolu se Sachsovou a skvělý J. Deaver!!

Kami33
04. dubna

Skvělá kniha ze série s Lincolnem Rhymem, zajímavé téma, překvapivé zvraty, typický "starý" Deaver.


Kortez
25. března

Audiokniha.
Mám rád sérii s Rhymem a Sachsovou, takže volba Kamenné opice byla otázkou času. Občas jsem se ztrácel v čínských jménech, no příběh měl spád a lokace byla taky celkem zajímavá. Poučil jsem se ohledně problematiky uprchlíků víc než se dalo čekat.

ciaram
22. března

Co říct, klasický Deaver. Přes první polovinu mě přenesl hlas pana Vondráčka a druhou jsem zase byla napnutá jako kšandy. Svět asijských přistěhovalců ve střetu se západní kulturou je zajímavý a rozhodně nás autor láduje hromadou informací. Jediný problém, který jsem při poslechu měla, bylo zapamatování si postav s čínskými jmény. Muži se mi dost pletli, jak jsem neměla jména fixovaná čtením. Teď mám dilema, čekat na další audioknihu nebo se pustit do papíru? :)

Katulinka69
20. března

Trochu jsem se bála, že se nebudu orientovat ve jménech, ale bylo to bez problémů. Už beru další

Medvědářka
02. března

Tentokrát jsem to četla jako audioknihu a jen mě to utvrdilo, že je to stále můj nejoblíbenější díl z celé série.

jefff
13. ledna

Výborná, strhující kniha, která poodkrývá pro mě neznámý svět čínských přistěhovalců do Ameriky. Rhyme zde přenechal prostor Amelii, ale vůbec to ve výsledku nevadí.

ilčidlo
12. ledna

Jako vždy napínavá a čtivá i po přečtení mně nutí se nad ní přemýšlet

1