Kamenná opice

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1341/kamenna-opice-1341.jpg 4.3594

Případy Lincolna Rhyma (4.)

The stone monkey (2002)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

klokan.1905

Kamenná opice...
K amerických břehům se přibližuje čínská nákladní loď s uprchlíky. Na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec nazývaný Duch (jedná se o pašeráka lidí - hadí hlavu)... O spolupráci na případu jsou požádáni i bývalý detektiv - nyní kvadruplegik Lincoln Rhyme a policistka Amélie Sachsová. Když se však pobřežní hlídka vydává Ducha zatknout, tak loď exploduje... Chvíli mi sice trvalo, než jsem se zorientoval v čínských jménech, ale kniha se četla opravdu výborně (určitě se nenechte odradit počtem stran)...
Knihu mohu ostatním jenom doporučit, dávám za pět - Jeffery Deaver mě opět dostal... :-)
... smiřte se se svým omezením. Takového vás udělal osud...

Martinacertik

U této knížky jsem se nemohla začíst, začátek děje mě vůbec neoslovoval, když jsem se prokousala dál knížka se hezky rozjela a četla se sama. Líbila se mi linie čínského detektiva. Škoda, že už nebude v dalších knihách.

Romžiry

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky se spoustou zvratů, doporučuji.

Půca4

Já nemám slov, dokonalejšího autora detektivek jsem nikdy nečetla. Přestože bych řekla, že mě knížka o migrantech, politice a Číně nebude bavit, Deaver to umí podat tak, že mě skutečně bavila. Jeho knížky čtu vyloženě s chutí a nejraději sérii Lincolna Rhyma. Rozuzlení na konci knihy mě (jako vždy) vážně dostalo! Dokonalost, do poslední chvíle netušíte, nastanou změny, drobné detaily, jsou nalezeny nové důkazy a souvislosti, které do sebe najednou začnou zapadat a vy nestíháte koulet očima a přeskakovat na další řádky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu s dokonalou dvojicí Amélie a Lincoln. Musím ale také zmínit dvě zklamání (POZOR SPOILER!!!!!), která jsem cítila společně s Amélií a jejím (ne)otěhotnění a Lincolnem a jeho novým přítelem, díky kterému, přestože nepřežil, dokázali prokouknout celou sabotáž a vyřešit případ. Za mě rozhodně 5*.

PS: Jak jste četli jméno Duch? Poprvé jsem ho přečetla jak [Dač], případ se ale jmenoval GHOSTKILL, takže to byl vážně [Duch]? xD

Schamila

Za mě dobrý - nakoukla jsem do čínské čtvrti, poznala jsem mentalitu čínských přistěhovalců, fajn poznání úplně odlišné oblasti, bylo i napětí a v závěru takové zvraty, fakt síla - do poslední strany. Bezva detektivka - doporučuji všem, co se rádi seznámí i s jiným prostředím, mentalitou a neočekává jen krvavé vraždy na každém rohu ......

Red_

Kamenná opice je moje třetí kniha od Deavera a musím říct, že se mi zatím na spisovateli líbí, jak dokáže zasadit zápletku do nepříliš tradičního děje. Nehledě na to, že dvojice detektivů mi přirostla k srdci.

bigben

Lincoln Rhyme a Amelia Sachsova - dvojka, která nezkazí žádnou detektivku. Takže za mě dobré počtení.

Aichah

Opět prima detektivka. Ve jménech jsem se trochu ztrácela,ale to nevadilo

maroni

Další skvělý počin J. Deavera, kniha bavila :)

katka_dv

Kniha má na Deavera neobvykle nízký počet zvratů; oceňuji zejména nepřekombinovaný závěr oproti „Hmyzounovi“. Nesouhlasím, že by knize chybělo něco, co vás donutí po přečtení trochu o ní popřemýšlet – je zde čínská kultura, problematika pašování lidí a uprchlíků. Ale strhávám hvězdičku za místy pomalý příběh a trochu nudu za opakující se výpisy důkazů z míst činů.

zpevSusannah
29.12.2016

Mno, já nevím. Zdá se mi to, nebo tento díl byl zatím nejslabší?
Za mě docela zdlouhavé a to, že se z Amélie postupně stává superžena, tomu moc nepřidává. Ba naopak!
Naštěstí zajímavé rozuzlení vše téměř zachránilo. Tentokrát za tři, pane Deaver.

tibicards1710
23.12.2016

Nie je to podla mna klasicka detektivka, ale skor taky dobrodruzny thriller. Citatel sa oboznami s cinskymi realiami, nauci sa nejedno cinske slovo a v knihe je vysvetleny system obchodovania s ludmi a ich zivotmi... Od nastupu na lod az po samotny zivot v Nadhernej zemi... Kniha sa mi zdala az prilis roztahana.

miloslav0399
18.12.2016

Průměrná kniha se středně zajímavou zápletkou. Osobní problémy Lincolna a Amelie jsou v tomto díle minimalizovány, kriminální rovina je zde tentokrát klíčová. Od prvních kapitol jsem si kladl otázku, proč pachatel dělá, to co dělá a velmi mě rozčilovalo, že si ji nekladou také vyšetřovatelé. Za minutu 12 k tomu však došlo, takže jsem aspoň částečně spokojený.

Nuny
14.12.2016

Bohužel tuto knihu jsem odložila a začala číst další díl. Nemohla jsem se začíst a nebavilo mě to. Téma o uprchlících není pro mě.

hana4834
10.12.2016

zajimavá kniha doporučuji

haWranka
23.11.2016

Opět velice dobře napsaná kniha. Bohužel mě tu více zajímala osobní stránka Lincolna a Amelie než případ samotný. Nějak jsem se nemohla začíst. Ale rozuzlení mě opět dostalo!

ivoiro
20.11.2016

Kniha mě opět dostala. Po začtení se jsem nemohl skončit. Nemohu hodnotit jinak jenom plným počtem bodů.

dominika2585
28.09.2016

Deaver opět nezklamal. Moc se mi líbilo téma pašování lidí, což je podle mě i velice originální. Líbil se mi také příchod nových postav, jako detektiva Li, a překvapující rozuzlení už byla jen třešnička na dortu další skvělé detektivky.

Lu89
16.08.2016

Velmi poutavý děj, škoda sympaťáka Sonnyho :) Nicméně min. za mě už by se v každém díle nemusela zmiňovat Améliina artritida, touha po dítěti a značka Lincolnova vozíku.

Miila
25.07.2016

Stálé opakování téhož a až moc politiky. Ale i tak zajímavé a občas nečekané. Například postava Sonnyho Li :-)

Aymira
24.06.2016

Určitě zatím nejslabší z knížek, které se týkají Lincolna Rhyma. Alespoň pro mě. Rozjezd pomalejší, hlavně ze začátku jsem měla problém se všemi těmi čínskými jmény - zapamatovat si kdo je kdo. Skutečnou identitu Ducha jsem odhalila poměrně brzy, proto byl pro mě asi závěr tentokrát bez výraznějšího zvratu a to je pro mě asi ten zásadní problém. Váhala jsem mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, nakonec jsem se přiklonila jen ke třem.

MissiPippi
27.03.2016

Ze série Lincoln Rhyme tuhle řadím mezi nejlepší. Tak jako u předchozího dílu se mi velice líbí střet několika kulturních společností. S detektivem Sonny Li vznikali dokonalé kontrastní situace. Kniha nebyla tak moc přehnaně nabitá akcí. Přesně podle mého gusta detektivních případů.

veronie
08.03.2016

Toto je první kniha ze série, která ode mne nedostala plný počet hvězd. Bylo to dobré, bavilo mě to, ale předchozí příběhy byly lepší. Začátek byl celkem nezáživný, až za polovinou vše nabralo spád. Nicméně opět autor překvapil. Zločince jsem neodhalila.

Selinute
06.03.2016

Trochu jiné kafe, ale dobré. I tato "deaverovka" se mi líbila a už se těším na další díly.

cherry_kiss
06.03.2016

Dávám 4 hvězdičky, protože tato knížka nebyla tak dobrá jako předchozí. Toto téma mi není tak blízké. A začátky kapitol, kdy se neustále opakuje výpis důkazů jsem později už jen přeskakovala.
I tak jsem knihu dočetla, a těším se na 5. díl :) Jdu se do něj pustit hned.

Mesič
04.03.2016

Dala bych 3,5* chvílemi mě to nebavilo a začíná mě trochu nudit, jak se opakuje výpis důkazů z místa činu, ale zvraty se mi líbily. Takže, ano, asi zatím nejslabší kniha zatím z celé série, ale od další knihy mě to neodradilo.

TeaPeter
18.02.2016

Téma téhle knihy mi nebylo blízké. V řadě o Lincolnu Rhymovi jí řadím ke slabším.

MAXA71
17.02.2016

Lincoln je Lincoln. Dráma až do konca.

Myšoun33
14.01.2016

Jeffery opět nezklamal, napínavé až do konce.

rengers
05.10.2015

Autor píše mnohem poutavěji než předvedl v této knížce. Souhlasím s ostatními komentáři, že příběh byl zbytečně zdlouhavý a předem čitelný. Něco se tam člověk dozví o Čínské kultuře, to považuji za přínos.