Kamenná opice

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/kamenna-opice-50w-1341.jpg 4.3915

Případy Lincolna Rhyma 4.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Domino

The stone monkey, 2002

Kniha Kamenná opice

rekon

Opět skvělá kniha, skvělý L. Rhym spolu se Sachsovou a skvělý J. Deaver!!

Kami33

Skvělá kniha ze série s Lincolnem Rhymem, zajímavé téma, překvapivé zvraty, typický "starý" Deaver.

Kortez

Audiokniha.
Mám rád sérii s Rhymem a Sachsovou, takže volba Kamenné opice byla otázkou času. Občas jsem se ztrácel v čínských jménech, no příběh měl spád a lokace byla taky celkem zajímavá. Poučil jsem se ohledně problematiky uprchlíků víc než se dalo čekat.

ciaram

Co říct, klasický Deaver. Přes první polovinu mě přenesl hlas pana Vondráčka a druhou jsem zase byla napnutá jako kšandy. Svět asijských přistěhovalců ve střetu se západní kulturou je zajímavý a rozhodně nás autor láduje hromadou informací. Jediný problém, který jsem při poslechu měla, bylo zapamatování si postav s čínskými jmény. Muži se mi dost pletli, jak jsem neměla jména fixovaná čtením. Teď mám dilema, čekat na další audioknihu nebo se pustit do papíru? :)

Katulinka69

Trochu jsem se bála, že se nebudu orientovat ve jménech, ale bylo to bez problémů. Už beru další

Medvědářka

Tentokrát jsem to četla jako audioknihu a jen mě to utvrdilo, že je to stále můj nejoblíbenější díl z celé série.

jefff

Výborná, strhující kniha, která poodkrývá pro mě neznámý svět čínských přistěhovalců do Ameriky. Rhyme zde přenechal prostor Amelii, ale vůbec to ve výsledku nevadí.

ilčidlo

Jako vždy napínavá a čtivá i po přečtení mně nutí se nad ní přemýšlet