Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1132 171

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

kadgam
05.03.2013 4 z 5

Bola to moja prvá "deaverovka" a zaujala. Pútavou rozprávačskou formou aj témou. Mám rada knihy z prostredia odlišných kultúr

lanusinka
15.02.2013 5 z 5

A mě to bavilo, od začátku do konce jsem se nenudila... Navíc to byl zajímavý vhled do čínské mentality a života...

HoneyMM
28.12.2012 4 z 5

Už jednou před docela dlouhou dobou jsem knížku rozečetla, ale musím se přiznat, že mě po první kapitole vůbec nenadchla a nezaujala. Teď jsem se ke knížce vrátila a dočetla až do konce. První půlka knížky není nijak moc závratná, ale od druhé půlky už je dějově zajímavější a následné rozuzlení celého případu už má říz. Konec bych přesto o pár stránek zkrátila. Je to jen můj názor! :)

K.accka
04.09.2012 3 z 5

Musím souhlasit s předešlými komentáři. První polovina knihy mě vůbec nebavila, ale pořád jsem doufala v pořádný převrat. Ten však přišel jen z části,asi posledních 100 stran. Nicméně bych knihu zařadila do slabší poloviny tohoto autora, který má na to a píše mnohem poutavější, napínavější a lepší knihy!

Lenois
19.07.2012 4 z 5

Souhlasím s Čefem. Taky jsem byla na začátku mírně zklamaná po velkém očekávání. Připisuju to spíš novému prostředí, kultuře..... Cca od str. 130 v pohodě :-D Opravdu stojí za to přelouskat pár pro někoho nudných pasáží - pro děj jsou důležité, Jeffery tím rozšiřuje obzory i některým čtenářům a za to jsem mu vděčná. Bohužel jsem si kupodivu Ducha přiřadila ke správné osobě brzo, ale nicméně mě stejně zajímalo, jak všechno autor zpracuje :-)

Petr K.
14.02.2012 2 z 5

Bohuzel musim hodnotit zaporne. Mam rad Deavera, ale toto se mi moc spatne cetlo (nuda) Celkove me prostredi asiatu nesedi. Je to Deaver, tekze napinave chvile a zvraty jsou, to je jasny, ale zbytek je nuda. Uz jsem se tesil az to doctu. Ale je to serie s Lincolnem, takze je to povinnost :-)

čef
27.09.2011 5 z 5

Předcházející komentáře jsou příliš odsuzující na takto kvalitní thriller. Velká očekávání ovlivnila výsledný dojem? Kniha stojí v každém případě za přečtení i pro zmlsaného znalce tohoto žánru. Dotyky s čínskou kulturou jsou jistě inspirativní.

s-reader
23.06.2011 3 z 5

Kamenná opice zjevně trpí neduhem knih, které jsou x-tým pokračováním řady. Postrádá tajemství, postrádá překvapení. Ne že by se Deaver nesnažil, opravdu jeden zvrat střídá druhý, ale dějové zvraty v jeho podání jsou pořád podle stejného pravidla a není těžké předpokládat, jak se bude děj odvíjet dále. Snaha o překvapení pak působí poněkud křečovitě.
Jinak je ale Kamenná opice vděčné čtení pro letní dny, kdy je potřeba relaxovat ze všech sil a nekazit si odpočinek přílišným intelektuálním zatížením.

Caelos
22.06.2011 3 z 5

Divná kniha, místy mě opravdu nudila, místy tam byly dost neuvěřitelné zvraty a Lincoln Rhyme na mě působil dost blbě.

Fiza
07.02.2011 3 z 5

Podle mě neslabší ze všech Deaverovek...

pistalka
30.11.-0001 4 z 5

Zatím asi nejslabší rhymovka, kterou jsem četl. Prostředí čínské čtvrti New Yorku bylo poutavé a jakési "vplutí" do čínské kultury také (vůbec je úžasné, jak jsou všechny případy Lincolna Rhyma tématicky různorodé a pokaždé se nenásilnou formou dozvíte o něčem jiném). Nechyběl ani časový maratón, typický pro většinu autorových knih. Přesto mi tam chybělo něco, čemu se asi říká "mezi řádky". Něco, co vás donutí po přečtení knihy trochu o ní popřemýšlet, uležet si ji v hlavě a ne ihned sáhnout po jiné. Deaver umí i líp.