Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1132 171

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Lincoln je Lincoln. Dráma až do konca.

Myšoun33
14.01.2016 5 z 5

Jeffery opět nezklamal, napínavé až do konce.

rengers
05.10.2015 4 z 5

Autor píše mnohem poutavěji než předvedl v této knížce. Souhlasím s ostatními komentáři, že příběh byl zbytečně zdlouhavý a předem čitelný. Něco se tam člověk dozví o Čínské kultuře, to považuji za přínos.

Market = )
13.09.2015 4 z 5

Oceňuju neobvykle nízký počet zvratů, "čínské téma" mě úplně nenadchlo (na druhou stranu mi trochu rozšířilo obzory, což je fajn), ale i tak to bylo počteníčko :-).

Grety
07.09.2015 4 z 5

Knihu jsem si vzala na dovolenou a vůbec jsem nelitovala. Příběh je zajímavý a poutavý, ale místy mi přišel trošku natažený. Trošku atypický pro Deaverovy detektivky, je tam jasný vrah již od začátku :).

rlupinek
18.08.2015 4 z 5

Další z řady povedených detektivek a dvojící Rhyme + Sachsová. V průběhu děje se čtenář dozví i zajímavé informace ze života obyčejných lidí i politických disidentů v Číně, z jejich kultury i náboženství... Opět příjemné a napínavé čtení, které místy narušují složité čínské výrazy a jména, ale k tomuto případu prostě patří.

soukroma
10.07.2015 5 z 5

Paráda, asi nejlepší, co jsem od Deavera dosud četla (určitě v rámci této série): skvělý příběh s velkou dávkou napětí i emocí, založený na mimořádně zajímavém střetu dvou nesouměřitelných kultur, západní-americké a východní-čínské. Méně "deaverovských" zvratů a akčních úletů, ale o to lepší námět nabízející spoustu témat k zamyšlení...

LejcaS
30.06.2015 5 z 5

Moje první rande s Jeffery Deaverem a s jeho skvělým kriminalistou Lincolnem Rhymem :-) Napínavé od začátku až do poslední stránky. Chvíli mi trvalo zorientovat se v tolika čínských jménech a nutilo mě to vždy zalistovat o pár stran zpět a připomenout si o koho vlastně v případu jde :-) Zajímavé téma a nový náhled na čínské uprchíky.

šipek
15.06.2015 5 z 5

Výborný Deaver, starší detektivka plná napětí a zvratů. Bál jsem se čínské tématiky a byl jsem mile překvapen. Doporučuji.

Kubíííína
08.04.2015 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a musím říct - FAAAKT BOMBAAA! Neuvěřitelné napětí, super četba! Určitě budu číst další knížky :-)

Heraldika
31.03.2015 3 z 5

První kniha ze série Lincoln Rhyme, která mě tolik nebavila a kde jsem velmi brzy odhalila vraha. Což se mi většinou u Deavera nestává.

Jajulle
27.02.2015 4 z 5

Opět velice napínavá detektivka, i když trochu slabší než ostatní Rhymovky. Číňani mně moc nebrali :-)

petshop
22.02.2015 5 z 5

Už je to pár let, co jsem to četla. Ale vryla se mi do paměti jako málokterá detektivka. Přečetla jsem během angíny za dva dny a dodnes si pamatuju, jak jsem v tom ležela a nemohla se odtrhnout pomalu ani na záchod. Ta čínská tématika mě nesmírně bavila, byla to taková přidaná hodnota této knihy. Pro mě z Deaverovek nezapomenutelná.

Nunynka
10.02.2015 5 z 5

Tak tentokrát jsem trochu tušila a až takové překvápko to nebylo. Ale stejně jsem to četla jedním dechem.

aannyy
19.12.2014 4 z 5

Jako obvykle skvělá Deaverova kniha plná napětí i nečekaných zvratů.

danipos
26.11.2014 3 z 5

Pro mě osobně jedna ze slabších s Lincolnem, nějak mě nebavila ta čínská tematika, tentokrát mě nedokázal vtáhnout do děje tak, jako jsem to měla s jeho jinými knihami. Solidní detektivka, ne zas tak, že by to byla ztráta času, ale spíš lepší průměr, rozhodně jsem od něj četla mnohem lepší.

technolog
10.11.2014

Myslim ze je to dobře pokracovani uspesneho autora. Řekl bych ze si uz na jeho knizky zvykam...ještě chvilku a bude to chtit zmenu zanru :)

arram
03.10.2014 5 z 5

Další perfektní případ Lincolna Rhyma. Jefferyho Deavera mám rád čím dál tím více, jeho knihy jsou promyšlené a dokonale napínavé.

Aaaannnn
29.09.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila... škoda velmi sympatického Sonnyho Li, ale jak se říká.... "Bez obětí by nebylo vítězství.." Takže jasných 5 hvězdiček...:-)

ja.ticha
16.09.2014 5 z 5

Jako vždy napínavá až do konce, celkem zajímavé téma, Lincoln jako vždy famózní... :)