Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1132 171

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

Aichah
23.02.2017 4 z 5

Opět prima detektivka. Ve jménech jsem se trochu ztrácela,ale to nevadilo

maroni
31.01.2017 4 z 5

Další skvělý počin J. Deavera, kniha bavila :)

katka_dv
02.01.2017 4 z 5

Kniha má na Deavera neobvykle nízký počet zvratů; oceňuji zejména nepřekombinovaný závěr oproti „Hmyzounovi“. Nesouhlasím, že by knize chybělo něco, co vás donutí po přečtení trochu o ní popřemýšlet – je zde čínská kultura, problematika pašování lidí a uprchlíků. Ale strhávám hvězdičku za místy pomalý příběh a trochu nudu za opakující se výpisy důkazů z míst činů.

zpevSusannah
29.12.2016 3 z 5

Mno, já nevím. Zdá se mi to, nebo tento díl byl zatím nejslabší?
Za mě docela zdlouhavé a to, že se z Amélie postupně stává superžena, tomu moc nepřidává. Ba naopak!
Naštěstí zajímavé rozuzlení vše téměř zachránilo. Tentokrát za tři, pane Deaver.

tibicards1710
23.12.2016 4 z 5

Nie je to podla mna klasicka detektivka, ale skor taky dobrodruzny thriller. Citatel sa oboznami s cinskymi realiami, nauci sa nejedno cinske slovo a v knihe je vysvetleny system obchodovania s ludmi a ich zivotmi... Od nastupu na lod az po samotny zivot v Nadhernej zemi... Kniha sa mi zdala az prilis roztahana.

miloslav0399
18.12.2016 3 z 5

Průměrná kniha se středně zajímavou zápletkou. Osobní problémy Lincolna a Amelie jsou v tomto díle minimalizovány, kriminální rovina je zde tentokrát klíčová. Od prvních kapitol jsem si kladl otázku, proč pachatel dělá, to co dělá a velmi mě rozčilovalo, že si ji nekladou také vyšetřovatelé. Za minutu 12 k tomu však došlo, takže jsem aspoň částečně spokojený.

Nuny
14.12.2016 3 z 5

Bohužel tuto knihu jsem odložila a začala číst další díl. Nemohla jsem se začíst a nebavilo mě to. Téma o uprchlících není pro mě.

hana4834
10.12.2016 3 z 5

zajimavá kniha doporučuji

haWranka
23.11.2016 4 z 5

Opět velice dobře napsaná kniha. Bohužel mě tu více zajímala osobní stránka Lincolna a Amelie než případ samotný. Nějak jsem se nemohla začíst. Ale rozuzlení mě opět dostalo!

ivoiro
20.11.2016 5 z 5

Kniha mě opět dostala. Po začtení se jsem nemohl skončit. Nemohu hodnotit jinak jenom plným počtem bodů.

dominika2585
28.09.2016 5 z 5

Deaver opět nezklamal. Moc se mi líbilo téma pašování lidí, což je podle mě i velice originální. Líbil se mi také příchod nových postav, jako detektiva Li, a překvapující rozuzlení už byla jen třešnička na dortu další skvělé detektivky.

Lu89
16.08.2016 5 z 5

Velmi poutavý děj, škoda sympaťáka Sonnyho :) Nicméně min. za mě už by se v každém díle nemusela zmiňovat Améliina artritida, touha po dítěti a značka Lincolnova vozíku.

Miila
25.07.2016 3 z 5

Stálé opakování téhož a až moc politiky. Ale i tak zajímavé a občas nečekané. Například postava Sonnyho Li :-)

Aymira
24.06.2016 3 z 5

Určitě zatím nejslabší z knížek, které se týkají Lincolna Rhyma. Alespoň pro mě. Rozjezd pomalejší, hlavně ze začátku jsem měla problém se všemi těmi čínskými jmény - zapamatovat si kdo je kdo. Skutečnou identitu Ducha jsem odhalila poměrně brzy, proto byl pro mě asi závěr tentokrát bez výraznějšího zvratu a to je pro mě asi ten zásadní problém. Váhala jsem mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, nakonec jsem se přiklonila jen ke třem.

MissiPippi
27.03.2016 4 z 5

Ze série Lincoln Rhyme tuhle řadím mezi nejlepší. Tak jako u předchozího dílu se mi velice líbí střet několika kulturních společností. S detektivem Sonny Li vznikali dokonalé kontrastní situace. Kniha nebyla tak moc přehnaně nabitá akcí. Přesně podle mého gusta detektivních případů.

veronie
08.03.2016 4 z 5

Toto je první kniha ze série, která ode mne nedostala plný počet hvězd. Bylo to dobré, bavilo mě to, ale předchozí příběhy byly lepší. Začátek byl celkem nezáživný, až za polovinou vše nabralo spád. Nicméně opět autor překvapil. Zločince jsem neodhalila.

Selinute
06.03.2016 4 z 5

Trochu jiné kafe, ale dobré. I tato "deaverovka" se mi líbila a už se těším na další díly.

cherry_kiss
06.03.2016 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky, protože tato knížka nebyla tak dobrá jako předchozí. Toto téma mi není tak blízké. A začátky kapitol, kdy se neustále opakuje výpis důkazů jsem později už jen přeskakovala.
I tak jsem knihu dočetla, a těším se na 5. díl :) Jdu se do něj pustit hned.

Mesič
04.03.2016 4 z 5

Dala bych 3,5* chvílemi mě to nebavilo a začíná mě trochu nudit, jak se opakuje výpis důkazů z místa činu, ale zvraty se mi líbily. Takže, ano, asi zatím nejslabší kniha zatím z celé série, ale od další knihy mě to neodradilo.

TeaPeter
18.02.2016 3 z 5

Téma téhle knihy mi nebylo blízké. V řadě o Lincolnu Rhymovi jí řadím ke slabším.