Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1132 171

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

kokosek
12.05.2021 4 z 5

Opravdu skvěle popsaná činnost čínských hadohlavců (pašeráku lidí - toto je posáno i v knize od Petra Maye - Hadohlavec). člověk se při řešení krimi případu dozví i něco o historii. A to se mi líbí.
Jinak je to klasický Lincoln. Takže pro příznivce povinná četba. Jo a fakt se to čte hodně dobře. Ale ubírám jednu hvězdičku za už přeci jen nějaký ten stereotyp.

rekon
13.04.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha, skvělý L. Rhym spolu se Sachsovou a skvělý J. Deaver!!

Kami33
04.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha ze série s Lincolnem Rhymem, zajímavé téma, překvapivé zvraty, typický "starý" Deaver.

Kortez
25.03.2021 4 z 5

Audiokniha.
Mám rád sérii s Rhymem a Sachsovou, takže volba Kamenné opice byla otázkou času. Občas jsem se ztrácel v čínských jménech, no příběh měl spád a lokace byla taky celkem zajímavá. Poučil jsem se ohledně problematiky uprchlíků víc než se dalo čekat.

ciaram
22.03.2021 5 z 5

Co říct, klasický Deaver. Přes první polovinu mě přenesl hlas pana Vondráčka a druhou jsem zase byla napnutá jako kšandy. Svět asijských přistěhovalců ve střetu se západní kulturou je zajímavý a rozhodně nás autor láduje hromadou informací. Jediný problém, který jsem při poslechu měla, bylo zapamatování si postav s čínskými jmény. Muži se mi dost pletli, jak jsem neměla jména fixovaná čtením. Teď mám dilema, čekat na další audioknihu nebo se pustit do papíru? :)

Katulinka69
20.03.2021 3 z 5

Trochu jsem se bála, že se nebudu orientovat ve jménech, ale bylo to bez problémů. Už beru další

Medvědářka
02.03.2021 5 z 5

Tentokrát jsem to četla jako audioknihu a jen mě to utvrdilo, že je to stále můj nejoblíbenější díl z celé série.

jefff
13.01.2021 4 z 5

Výborná, strhující kniha, která poodkrývá pro mě neznámý svět čínských přistěhovalců do Ameriky. Rhyme zde přenechal prostor Amelii, ale vůbec to ve výsledku nevadí.

ilčidlo
12.01.2021 5 z 5

Jako vždy napínavá a čtivá i po přečtení mně nutí se nad ní přemýšlet

Irika
04.01.2021 4 z 5

Další ze série, moc příjemné a napínavé čtení s nečekanými zvraty. Líbilo se mi to. 85%.

anibeni
25.12.2020 4 z 5

Po výborném Prázdném křesle jsem z této knihy byla nejdříve značně v rozpacích - příliš mnoho asijských jmen, pořekadel a děj nic moc, knihu jsem málem odložila.. protože jsem ale byla zvědavá na vývoj událostí ohledně plánované operace, četla jsem dál a nakonec se i začetla a knihu dočetla. Přesto ale ji považuji zatím za nejslabší díl série..

Christo
18.12.2020 3 z 5

Deaver se tentokrát utápí v asijských vodách a spoustu cizokrajných jmen, že není jednoduché sledovat vedlejší postavy a směr této detektivky. Napětí nebylo v tomto případě tolik, ale je možné, že mi to jen nesedlo....

Rade
14.12.2020 5 z 5

Pro tuhle sérii mám slabost, i když si ji dávkuju jen tu a tam; pak se mi nepřejí a užiju si ji.
Hodně netradiční vyšetřovatel, který vyšetřuje jen na dálku za pomocí svého analytického mozku a hodně schopné parťačky (no, někdy se mi zdá až přehnaně schopná, ale např. to pátrání v nitru potopené lodi, to by bylo dost zajímavé pokoukání na filmovém plátně, že?), vždy spletitý, ale dobře vypointovaný děj.
Tady velké plus, a proto nejvyšší hodnocení, za velice působivé nakouknutí do čínské mentality a kultury.

A ještě poznámka. V detektivkách nás málokdy nějak přehnaně trápí mrtví – tak nějak se počítá, že tu jsou. Ale tady mi v té záplavě mrtvých bylo jednoho zemřelého fakt moc líto, nečetla jsem dopředu komentáře, takže to bylo nečekané… I to je plus pro autora, že si k jeho postavě můžeme vytvořit citové pouto.

Crozz
05.11.2020 4 z 5

Pěkná detektivka, četlo se dobře.

ydnac
27.08.2020 5 z 5

Skvělé, jako vždy :-)

patricia8137
13.08.2020 5 z 5

Další diel zo série - už štvrtý v poradí, sa autorovi Deaverovi opäť podaril. Kladne hodnotím ďalšiu postavu vo vyšetrovaní - čínskeho policajta a náhľad do čínskej kultúry. Dej je napínavý a Lincolne Rhyme je opäť puntičkársky.

petunkav
12.08.2020 2 z 5

Netuším čím to přesně je, ale tento díl jsem nedočetla. Čtu tuto sérii chronologicky. Do teď jsem byla nadšená, ale tento díl mě zklamal.
Hodně asijských jmen, vcelku se mi to pletlo.
Možná se zkusím po nějaké době znovu začíst......

Forest66
08.08.2020 5 z 5

Po několika posledních knížkách od Deavera (nečtu chronologicky, tak tím myslím různé díly i série), které se mu moc nepovedly si zase napravil reputaci :) Je pravda, že tentokrát jsme to měli jednodušší a snad poprvé v případě Lincolna Rhyma jsem na všechno důležité přišel sám

AudreyHorne
01.08.2020 3 z 5

(Audiokniha, báječně načteno)
Body dolů dávám za pro mne poněkud nežáživný začátek, plácání na místě ve vztahu Lincoln x Amélie a místy zbytečné natahování děje. Na druhou stranu oceňuji, že se autor pustil do zcela nového tématu (nelegální imigrace, Čína-medicína, kulturní a politické reálie) řekla bych, že i poměrně úspěšně. Až na začátek děj odsýpá a o napětí není nouze (potápěcí scéna výborná). Za mě asi zatím nejslabší díl série (čtu chronologicky), ale stále velmi příjemná a zábavná detektivka, být to jiný autor, dám hvězdy 4 (promiňte, pane Deaver, sám jste si laťku nasadil vysoko). Těším se na další díl.

tereza1198
27.06.2020 4 z 5

Tenhle příběh s nádechem exotiky se mi moc líbil. Opět propracované, akční a překvapivé. Je pravda, že tentokrát jsem na pár věcí přišla ještě před koncem, ale ničemu to nevadilo. Moc se mi líbil Lincolnův střet se světem pověr, božstev, letících vran a feng shui.