Žirka Žirka komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Závěr mě přišel už moc na efekt, ale doslov autorky to zase napravil.

21.05.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nejsilnější je linka víry. Po Vránách, které dupkaly po povrchu, je Zahrada silná svým závěrem. Je o čem přemýšlet.

30.10.2022 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Několik silných příběhů. Aňuška! A pak další, které jsem přeskákala, protože mně nebavily. A označení, že je to román? Nechápu.

10.09.2023 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Číst tohle brzy po Rybí krvi, která je tak výborná, nebyl nejlepší nápad. Nemohla jsem se začíst...Tedy tentokrát trošku zklamání.

23.01.2021 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Převálcovalo mě to. Při čtení záleží, v jaké pohodě se nacházíte. Pokud to není právě ono, snad se ke knize ani nepřibližujte...Ale jinak po literární stránce od druhé třetiny hodnotím vysoko.

09.07.2020 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Ne, ne, tohle bylo zklamání. Velmi jsem byla na knihu zvědavá, ale nic nového nepřinesla. Náhled na situace z pohledu více postav už se objevilo mnohokrát a autorovi se hodně nepovedla Berucha, kterou v uvažování často prezentuje jakoby byla dospělá. Do reálnosti má hodně daleko odkázané "bohatství" Morrisem, tento happyend je přemrštěný. Vůbec jeho postava je podivný kalkul - bohatý, hodný, nebojácný a do závěru se nám ještě namotá těžká nemoc. Ale mělo to spád a zajímalo mě celou dobu, jak příběh skončí - takže za to tři hvězdy.

30.12.2018 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Román? Mohl by být, a vynikající, díky tak silnému tématu. To by ovšem autorka musela zvolit jiné zpracování a prostředky. Promarněná šance.

18.12.2023 3 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Pro čtenáře, kteří se aspoň trochu orientují, super. Těm, kteří mají o této oblasti jen povrchní znalosti, bych doporučila text více přehlednější. Já jsem se v každém případě dozvěděla spoustu nových informací.

03.02.2021 4 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Pro mě děsivé svědectví o nemoci, kterou většina lidí (i já) jen těžce chápe. Zachycení vnitřních hlasů považuji za stěžejní, je to právě to, co nejvíce vysvětluje podstatu nemoci. Na takhle mladou holku výborná kniha.

03.07.2020 5 z 5

Pravidla skutečných ninjů Pravidla skutečných ninjů Petra Štarková

Je to darebák a nic než pohrdání a trest si nezaslouží. Jenže nic nebývá většinou tak jednoduché, jak se nám to na první pohled jeví...

09.02.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Vydařený text i ilustrace.

29.04.2018 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavé, ale rozuzlení tak málo uvěřitelné.

10.05.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Na mě příliš pohádkové. A zbytečně dlouhé.

10.03.2021 2 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Střípek do mozaiky, jak více chápat duševní nemoci. Styl psaní se mi zamlouval, byť to bylo kratinké.

11.01.2021 4 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Krimi románem ani thrillerem bych tuto knihu neoznačila (lze se dočíst na obálce), volila bych spíše psychologické drama. Kdo touží po drsných scénách a vyšetřovatelích, bude zklamán, a možná ani nedočte. Já jsem se nenudila, naopak.

24.05.2020 4 z 5

Dort pro Fiškuse Dort pro Fiškuse Sven Nordqvist

Sledujte ty detaily v ilustracích...a budete se bavit podruhé.

28.03.2020 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Četla jsem už více knih od tohoto autora a žádná mě nezklamala. Tohle bylo velmi slabé, rozuzlení v závěru jsem se musela smát - naprosto mimo jakoukoli uvěřitelnost.

04.01.2020 1 z 5

Dobro a zlo 21. století Dobro a zlo 21. století Marek Vácha

Hvězdičkovat nebudu. Se mnou se to nepotkalo. Paní Mandausová Marka Váchu obdivuje tak, že to rozhovoru ubližuje. Korektorka text četla?

30.10.2022

Born to Run Born to Run Bruce Springsteen

Nešlo se od čtení odpoutat. Vynikající. Povýšeno perfektním překladem.

24.04.2022 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

I přes úvodní tragédii něco, co přináší čtenáři klid.

06.04.2022 4 z 5