Žirka Žirka komentáře u knih

Ali a dívka ze studny Ali a dívka ze studny Bohumil Krejza

Jo, tohle by mohlo děti bavit. Má to spád, napětí i humor. A krátké kapitoly.

23.04.2024 4 z 5

Náhradka Náhradka Barbora Postránecká

Vynikající kniha. A ty fotky... k některým jsem se musela pořád vracet.

14.04.2024 5 z 5

Amerika na mušce Amerika na mušce David Miřejovský

Ze strany 29 mrazí. Jinak velmi zajímavé. Doporučuji.

14.01.2024 4 z 5

10 000 kroků 10 000 kroků Pavel Baroch

Vše podstatné by se vešlo do článku v časopise, ale protože chceme knihu na vánoční trh s módním tématem, pojďme ji za každou cenu natáhnout - jak obsahově, tak graficky. Nějaká jazyková korektura byla? Kde je avízovaný rozhovor s lékařem? Zkrátka se nestačím divit, co vše je možné vydat...a také, co všechno člověk koupí. Tím myslím bohužel i sebe.

07.01.2024 1 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Román? Mohl by být, a vynikající, díky tak silnému tématu. To by ovšem autorka musela zvolit jiné zpracování a prostředky. Promarněná šance.

18.12.2023 3 z 5

Na slyšenou Na slyšenou Jitka Štichauerová

Ukázka, jak může špatná grafika a redaktorská práce ponížit dobrý nápad. Tlusté modré písmo se špatně čte, text nahuštěný do nepřehledných odstavců, čtenář neví, kdy mluví tázaný a kdy autorka knihy. S obsahem se mělo pracovat úplně jinak. O nakladatelství CPress jsem si nikdy nedělala iluze, ale tohle fakt pokazili.

25.10.2023 2 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Několik silných příběhů. Aňuška! A pak další, které jsem přeskákala, protože mně nebavily. A označení, že je to román? Nechápu.

10.09.2023 3 z 5

U: Ztraceni v metru U: Ztraceni v metru Timur Vermes

Škoda přeškoda, že chybí pořádná pointa. Samotný text není zlý, ale čekala jsem velkolepý závěr.

09.08.2023 2 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Po přečtení všech knih rozhovorů A. Palána se obávám, že se tento model už vyčerpává. Domnívala jsem se, že stěžejní téma - vztahy matek a dcer - půjde na dřeň, přitom bylo leckde vyjádřeno jen okrajově. Tentokrát tedy zklamání. Hodnocení pouze slovně.

04.06.2023

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Závěr mě přišel už moc na efekt, ale doslov autorky to zase napravil.

21.05.2023 4 z 5

Sedm měsíců v Raleigh, New Yorku a Chicagu Sedm měsíců v Raleigh, New Yorku a Chicagu Adam Gebrian

Není to úplně klasický cestopis, ale tipy na seznámení se zajímavou architekturou USA. Pokud tam vyjíždíte s dětmi, nadvakrát využijete. A "výšťava"? O tohle ochudit čtenáře by byla velká škoda, takže paráda, že nám autor tohle kouzelné slovo nezatajil.

16.04.2023 4 z 5

Jsem jejich bůh Jsem jejich bůh Josef Pánek

Škoda, že ti, kteří text četli před vydáním, nebyli k autorovi více kritičtí. Mohla vzniknout solidní novela do 200 stran. Sama jsem četla poctivě půlku, druhou už jen rychločtením. Čas chci věnovat knihám, které mají vypovídající hodnotu někde jinde.

19.02.2023 2 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Bavilo mě to. Ale přemýšlím, zda tuhle knihu může přijmout (vůbec přečíst) starší generace, tedy ta, která je na internetu jen sporadicky. Za to generace třicátníků je jasná cílovka.

10.12.2022 4 z 5

Meteorit z Mušlovky Meteorit z Mušlovky Veronika Valentová

První polovina mně docela bavila, druhá mnohem méně a určité momenty mně přišly uhozené. Pokud bych měla porovnat s Prašinou, jak se nabízí v anotaci na obálce, tak tady není tolik napětí a text i děj je mnohem jednodušší. Doporučuji pro 5.- 7. třídu.

17.11.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nejsilnější je linka víry. Po Vránách, které dupkaly po povrchu, je Zahrada silná svým závěrem. Je o čem přemýšlet.

30.10.2022 4 z 5

Dobro a zlo 21. století Dobro a zlo 21. století Marek Vácha

Hvězdičkovat nebudu. Se mnou se to nepotkalo. Paní Mandausová Marka Váchu obdivuje tak, že to rozhovoru ubližuje. Korektorka text četla?

30.10.2022

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavé, ale rozuzlení tak málo uvěřitelné.

10.05.2022 3 z 5

Born to Run Born to Run Bruce Springsteen

Nešlo se od čtení odpoutat. Vynikající. Povýšeno perfektním překladem.

24.04.2022 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

I přes úvodní tragédii něco, co přináší čtenáři klid.

06.04.2022 4 z 5

Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Petra Braunová

Závěr mně dojal. A teď jsem zvědavá, co na to děti.

30.01.2022 4 z 5