Dobro a zlo 21. století

Dobro a zlo 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503054/bmid_dobro-a-zlo-21-stoleti-KtJ-503054.jpg 5 40 7

Milníky současnosti v rozhovoru se známým knězem a přírodovědcem. Pandemie, válka na Ukrajině a další události přinesly do našich životů dosud neznámou dávku obav a nejistoty. Jak zvládat mezní situace a co za ponaučení si z nich odnést? Proč je v dnešním světě důležitá víra a jak může pomáhat jednotlivci i společnosti? Jak člověka formuje násilí, strach, nemoc a vyhrocené situace? Nejen na tyto otázky hledá Marek Orko Vácha odpovědi v rozhovoru, který vnáší světlo do temných zákoutí nelehké doby.... celý text

nula87
15.04.2024 4 z 5

Zajímavý náhled na palčité problémy dneška nejen z pohledu víry, ale taky obyčejné lidské slušnosti a etiky.

freejazz
03.12.2023 5 z 5

svět je místo hodně komplikované. je ale možné udělat si v něm jednoduchý systém, díky kterému je možné jej začít chápat. a dát si jako základ etická pravidla, jimiž se svět více či méně řídí od nepaměti je snad nejlepší možnost.
číst smysluplné povídání o nesmyslných a často i nepochopitelných aktivitách lidstva je velmi příjemné. žádné rady, žádné dogmy, na všechno musí čtenář přijít sám – pravda, jenom pokud má zájem.
děkuji a doporučuji.

Jana512
11.07.2023 4 z 5

Je dobré znat odpovědi autora, kněze a učitele etiky na lékařské fakultě, které zodpovídá čtivou a srozumitelnou formou. Proto doporučuji.
Přikláním se k názoru "AltraMari" o úvodní fotografii.

Karcoolka2210
12.03.2023 4 z 5

Veľmi zaujímavý rozhovor, nielen k téme viery a kresťanstva, ale aj k aktuálnym udalostiam vo svete. Marek Orko Vácha má veľmi triezvy a reálny pohľad na svet okolo nás a aj akú úlohu by v ňom mala hrať naša viera.

Žirka
30.10.2022

Hvězdičkovat nebudu. Se mnou se to nepotkalo. Paní Mandausová Marka Váchu obdivuje tak, že to rozhovoru ubližuje. Korektorka text četla?

Lilda
17.10.2022

Oceňuji přirozenost rozhovoru mezi Klárou a Markem. Váchův tok myšlenek je čistou vodou, která obmývá rány tak, že se začnou hojit nebo začnou pálit.

AltaMari
02.10.2022 5 z 5

Velmi velmi aktuální, spousta trefných i vtipných postřehů, něco otevřené kritiky, hodně trpělivosti a lásky. Doporučuji k přečtení a popřemýšlení...

(Jen ta portrétní fotka na obalu mi zde připadá nepatřičná, byť je pan Vácha fešák. Hodila by se spíš k biografii autora.)

21. století víra

Autoři knihy