An(n)a.

An(n)a. obálka knihy
Mé hodnocení:

Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417779/an-n-a-S2A-417779.jpg 4.194
Literatura faktu, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Pointa

Kniha An(n)a.

*-*Kleny*-*

Velmi silné téma, dobře zpracované. Ukázat a odradit od úmyslu stát se anorektičkou. Myslím, že splnila svůj účel.
Jediné, co mi trochu vadilo, že téměř chybí popisná složka, díky čemuž jsem se trochu ztrácela a děj byl pro mne ochuzen.

Blondebookdevil

Témata v této knize jsou těžká, temná a je jich až mnoho na jeden příběh, ovšem mladá autorka se s tím popisovala skvěle. Rychle jsem se do ní začetla. Ať už jste tohle nebo něco podobného prožili na vlastní kůži anebo se s anou potýkal někdo z vašeho okolí, začne to celé dávat jasný pravdivý obraz. A tak trochu přemýšlím, jestli si tím autorka také prošla.
Hlodavé myšlenky: kolik to mělo kalorií? má voda opravdu nula kalorií? instagramové účty co mají v názvu "ana" a vzájemně se podporují při shazování kil... Je to šílené a až realisticky bolavé. Výborné.

_Brunetka_

Tak tohle bylo jednoduše skvělé. Knížka byla nesmírně čtivá, ten příběh mě pohltil a já nechtěla přestat číst. A haló na to, že je autorce osmnáct let? Na to je ta knížka úplně luxusní a já tohle napsat, tak si pískám. Příběh nás seznamuje s vážnými tématy/onemocněními jako anorexie, bulimie, deprese, o kterých je podle mě důležité číst, a proto to oceňuju. Navíc tu máme v jistém smyslu i originální prvek v podobě toho, že vidíme, co vlastně hlavní hrdince její vnitřní hlas našeptává. Díky tomuto prvku je to naprosto autentické čtení, kterému budete věřit a je bez jakýchkoli příkras. Vyvolalo to ve mně taky silné pocity, po celou dobu to pro mě bylo hrozně smutné a šílené, otřásalo to mnou a mrazilo mě z toho, protože tohle se vážně děje a já radši nechci vědět, kolik lidí by se v tomhle příběhu našlo. Konec mě dostal jakože úplně. Za mě je tohle vážně pecka nejen pro ty, kteří se o tyto onemocnění zajímají, dle mého názoru by si tuto knížku měl přečíst každý nejen jako výstrahu, ale zkrátka v sobě ukrývá neskutečně silný a věrohodný příběh, z kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě.

sgjoli
25.12.2020

Tato kniha se ke mně dostala jako překvapení od Ježíška. Začala jsem číst hned po Štědrém dnu a už to neodložila, dokud jsem se nedostala na konec. Vím, není to vůbec vánoční čtení. Ale na tom nezáleží. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou.
Jedná se o velmi silný a bolavý příběh zaměřující se na obtížné a dost citlivé téma poruch příjmu potravy a s tím spojených depresí. Kniha sama o sobě byla velmi čtivá, do příběhu jsem se ponořila hned. Autorčin styl psaní mi byl sympatický. Kniha je psaná velmi citlivě (což je vzhledem k tématu víc než adekvátní), na čtenáře se velmi silně přenášejí emoce vyvěrající z knihy - bolest, strach, bezmoc, frustrace. Lítost nad tím, jak se hlavní hrdinka ztrácí před očima, bojuje se svými démony, volá o pomoc a nikdo jako by ji snad neslyšel. A nebo možná slyšel, ale nevnímal a nebyl ochoten podat pomocnou ruku.
Kniha je sice počtem stran velmi útlá, ale přináší v sobě velmi silný a bolestivý příběh, který rozhodně stojí za pozornost. Za sebe rozhodně mohu doporučit, pokud vás zajímá téma PPP a jak je toto téma zpracováváno v beletrii. Nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdami, tato kniha se mne velmi dotkla.

Fani
12.11.2020

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem, i kdyz sem si dělala mezi kapitolama menší přestávky. Je tu velmi smutny příběh a věřím tomu ze timhle si prochází ne jedna dívka. Trošku me mrzí jak to dopadlo. Podle me by si tuhle knizku měla přečíst každá holka a zamyslet se jestli vsechno tohle stojí za to trápení. Opravdu obdivuji autorku že o tom dokazala napsat.

Jadlenka
22.10.2020

Tohle bylo tak depresivní.
Je to motání se v kruhu. Hlavní hrdinka si přeje, aby si jí ostatní všimali, bojí se být sama, má ale pocit, že není dokonalá, a proto věří, že s ní nikdo nechce být. Tím se nevědomě izoluje od ostatních.

Je to jedna z knih, kterou si přečtete jenom jednou a budete si ji pamatovat napořád.

vysokaa
05.10.2020

Hodne silna kniha. Silna, ale dobre napsana. Kniha krasne ukazuje, co se v dnesni spolecnosti deje a jak smutne to je. Nikdo by se nemel tolik stresovat ohledne sve postavy, zalezi na tom, co je uvnitr cloveka. Zni to, jako klise, ale je to pravda.

Daura
21.09.2020

Jelikož jsem si prošla některými věcmi popsanými v knížce, myslím, že můžu říct, že jde o vcelku naivní dílko. Ale autorce držím palce, ať se jí daří do budoucna. Myslím, že na některé věci člověk prostě musí dozrát. Jak na psychickou nemoc, tak i na psaní.