An(n)a.

Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417779/an-n-a-S2A-417779.jpg 510
Pro ženy, Literatura česká, Zdraví
Vydáno, Pointa

Kniha An(n)a.

petra8905

Skvělé a svižně čtení.

Ema22
08.12.2019

Není to veselé čtení, opravdu ne. Zvlášť když se vás osobně dotýká. Knížka má zajímavou kompozici, kombinuje rámcovou, retrospektivní a vložené deníkové zápisy. Rozhovory mezi Anou a Annou rychle posouvají děj dopředu, autentické dialogy dalších postav vás udržují v napětí, jak to vlastně všechno skončí(?).
Zvlášť mě oslovily popisné pasáže detailů, např. "Na parapetu leží mrtvá moucha. Jak je tu asi dlouho? (...) Zkroucená muší křídla odrážejí světlo ze staré lampy na stropě. Divím se, že ji ještě nesežral žádný pavouk. Těch je tu určitě také mnoho. Chci do ní cvrnknout, ale nedosáhnu na parapet, tak ji tam nechám jen tak ležet."

Je mi smutno z bezmoci a samoty autorky, ale současně obdivuji její odvahu vyložit karty na stůl a podělit se o své prožitky a vnímání reality (pro mnohé nepřijatelné a nepochopitelné).
"Čím víc se snažím pochopit samu sebe, tím víc se ztrácím.
Kdo vlastně jsem?
(...)
Křičím z plných plic, volám o pomoc, ale nikdo mě neslyší. Asi mluvím jiným jazykem a nikdo mi nerozumí. Proč mi nikdo nepomůže? Proč si nikdo nevšiml, jak mi je, a nechali to dojít tak daleko?"

vanbook
05.12.2019

Doporučuji jak lidem, co trpí ppp, tak i těm, které téma zajímá a chtějí se více vcítit do nemocné osoby. Jedna z nejlepších knížek o ppp, co jsem četla (a že jich nebylo málo :))

anna4735
05.12.2019

Nádherná knížka! Určitě stojí za přečtení a u mě se stala naprostým favoritem všech knížek, co jsem doposud četla.. Děj vás úplně vtáhne do příběhu a těm, kteří se v tom najdou (tak jako já) vžene i slzy do očí. Skutečně krásně a procítěně napsané! Opravdu klobouk dolů a veliká pochvala❤️ Všem doporučuji všemi deseti :)