Pravidla skutečných ninjů

Do třídy přišel nový kluk a s ním spousta problémů. S nikým se nebaví, sprostě nadává, a navíc se pere. Spolužáci zjišťují, že to s ním nebude lehké. Ale jednoduché to nemá ani sám Ivoš. Naštěstí je tady Lenka, sociální pracovnice věnující se bojovému umění. Díky ní a knize o ninjech se Ivoš stane následovníkem umění starodávných bojovníků. A naučí se, že problémy se neřeší útěkem ani rvačkou. Dokáže se jim nakonec postavit jako skutečný ninja?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422483/big_pravidla-skutecnych-ninju-cfy-422483.png 4.531

Kniha Pravidla skutečných ninjů

Knihomolka506

Název skrývá hodně. Celý soubor pravidel jak se ohánět s pomyslným palcátem, mečem nebo čímkoliv vražedným pomyslíte v ruce proti zlým dětem, ale hlavně proti šílené. Tu zažívá Ivoš. Pochází ze slabých sociálních poměrů, zažil špatné věci a nemá peníze na oblečení . Proto je terčem posměchu a urážek. Aby toho neměl málo je žákem školy, kde nikoho nezná. Pochopí ostatní, že Ivoš to taky nemá v životě jednoduché?

Greena
21.12.2021

Petře Štarkové se povedlo vyprávět čtivou formou příběh čtvrté třídy, která prožívá příchod nového spolužáka. Je jím nemluvný, agresivní chlapec Ivoš. Příběh vypráví různé postavy a ten Ivošův, nám odkrývá jeho nelehké domácí zázemí. Chlapce má v péči skvělá sociální pracovnice Lenka, která mu vysvětluje principy chování na knize o ninjích. Tím získá Ivošovu pozornost, a podle dítěti srozumitelných pravidel se jim společně daří zlepšovat jeho život. I třídní kolektiv pochopí, že chování jednotlivce může mít a vždy má svoje pozadí.
Moment, kdy Ivoš napraví jednou lotrovinu, mi nekompromisně vehnal slzy do očí.
Kniha je skvěle napsaná i ilustrovaná Viktorem Svobodou. Vřele ji doporučuji k přečtení.

LuckyZ
10.12.2021

Knížka byla dobrá.

broskev28
04.08.2020

Přečetla jsem už několik knih této šikovné autorky a psycholožky v jedné osobě a smekám. Nevím sice, jak na ně reagují děti - v naší knihovně si půjčují leda tak Piráta, ale Můj brácha Tornádo nebo Lukáš a profesor Neptun zůstávají zatím ze strany dětí nepovšimnuty - ale určitě vím, že jsou významným pomocníkem pro rodiče i pedagogy.
Za sebe přiznávám, že mě Pravidla velmi zaujala a že přístup sociální pracovnice Lenky (baba Zubatá ovšem taky bodovala, klasika se neztratí!) byl naprosto úchvatný! A ze své téměř desetileté školní praxe můžu potvrdit: zlé (agresivní, útočné) dítě téměř vždy ventiluje komplikovanou situaci v rodině, případně v kolektivu - jiné řešení mu totiž většinou nikdo nenabídl . . .

Žirka
09.02.2020

Je to darebák a nic než pohrdání a trest si nezaslouží. Jenže nic nebývá většinou tak jednoduché, jak se nám to na první pohled jeví...

zupri
24.01.2020

Děti knížka moc bavila. Já občas pozornost při čtení ztratila ... proto o * méně.... i když uznávám, že knížka je pro děti, tak mám moc ráda, když nás při společném čtení baví všechny.

Niff820
02.01.2020

Takový to když berete knihy dětem a čtete je sami.

MartinaF
25.12.2019

Pravidla skutečných ninjů jsem zhltla jako malinu. Kniha se četla velice dobře, čtenář se mohl vcítit do role Ivoše, který je čistě negativní postavou. Ale vše není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Musím říct, že příběh byl skvěle napsaný, napínavý a já v přestávkách na přípravě štědrovečerní ryby četla tuto knihu.