Yorika Yorika komentáře u knih

Strašidelné příběhy Strašidelné příběhy Henry James

V této knize nenajdeme žádné děsivé příběhy, při kterých by nám vstávaly hrůzou vlasy na hlavě.Jde spíše o běsech v každém z nás.O nenaplněných tužbách, starých křivdách a mukách vlastní duše.Běsy v nás samých jsou totiž hrůznější, než přízraky ve starých tajuplných domech.

04.03.2014 3 z 5

Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Skvělé vyvrcholení příběhu.Dantes se konečně dočká své pomsty a ta je opravdu sladká.Geniální Dumasovo dílo.

22.02.2014 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Čtivý příběh bez zbytečných komplikací a složitých zápletek.Nečekala jsem sice nic světoborného, přesto jsem však trochu zklamaná naivitou a nenáročností příběhu.Postavy mi k srdci příliš nepřirostly a milostné eskapády panoše Oty mi připadají nezáživné a v každé Vondruškově knize v podstatě stejné.Vondruška napsal i zajímavější knihy než je právě tato.

22.02.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná detektivka s atraktivním dějem, postupně gradujícím až do velkého finále.Možná trochu překombinované přesto však stále úchvatné.Harry Hole je stále ten neposlušný chlapec, jenž si jede po svých kolejích bez ohledu na mínění ostatních.Možná jen ten závěr knihy postrádá trochu logiku.Zasvěcení ví. :)

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Z této knihy čiší chlad, disciplína, bezohlednost.Přesně takový je totiž hlavní ,,hrdina". Příčiny jeho chování můžeme spatřit už v dětství.Výchova jeho despotického otce, pro kterého poslušnost a disciplína byly vším, zanechala své následky, které pak v sobě Lang úspěšně rozvíjel.Poslušnost především a hlavně se neohlížet zpátky a příliš nad rozkazy nepřemýšlet.Fungovat jako dobře namazaný stroj, bez špetky lidských emocí.Tento přístup je zvrácený, přesto však v něčem fascinující.Silná kniha.

22.01.2014 5 z 5

Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Příběh pokračuje.Dantes je na svobodě a vše se připravuje k velkému finále.Z bezstarostného mladíka se stal zahořklý, tajemný muž, toužící po pomstě.A pomsta bude sladká.Líbí se mi Dumasův styl psaní.Především jeho popis karnevalu v Římě je úžasný.Jako by se člověk na chvíli sám ocitl v mumraji masek a prožíval atmosféru spolu s postavami v knize.

22.01.2014 4 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

První díl úžasné triologie o jedné velkolepé pomstě nás přivádí k mladému Edmondovi Dantesovi.Příběh je teprve na začátku a Dantes má před sebou skvělou budoucnost v podobě kariéry námořního kapitána a svatby s krásnou Mercedes.Všechno se ale nějak zhatí...Literární klasika.

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Část naší krásné a bohaté historie, zpracovaná čtivou a atraktivní formou.Autor nezabíhá příliš do podrobností a neunavuje svého čtenáře přílišnými popisy historických událostí a příbuzenských vztahů hlavních postav.Období Přemyslovců je úchvatná část naší historie a je velmi příjemné vědět, že alespoň v těchto dobách České království v Evropě něco znamenalo.

21.01.2014 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Nenáročná oddychovka vyprávějící o celkem povrchní, rozmazlené dívčině, která však i přes svůj výstřední život touží, jako většina z nás po lásce a pochopení.K srdci mi však nepřirostla.Příběh není příliš originální ale je naštěstí krátký, takže Vám kniha nezabere příliš mnoho času.Za přečtení totiž i přes výše napsané určitě stojí.

21.01.2014 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Silný příběh, který by si zasloužil lepší zpracování.Přesto však je dobře, že takovéto knihy vznikají.Diktatura v Severní Koreji je krutá a lidskému rozumu nepochopitelná.Díky tomuto příběhu, si možná mnozí z nás uvědomí, že svoboda, ve které žijeme, není samozřejmostí.A to je poselstvím této knihy.

21.01.2014 3 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Kniha popisujíci život Mániček, žijících před rokem 1989 Lidé v knize, se po svém bouří proti totalitnímu systému a způsobu tehdejšího života.A tak se děj knihy odehrává především v pochybných hospodách, kde se schází povaleči i různé podivné existence nadávající na život, avšak s nulovou snahou s tím něco udělat.A kolotoč se točí stále dokola....

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nesbova klasika.Dobře napsaná detektivka s občas šokujícími momenty.Nenudí ale také ničím nepřekvapí.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Toto je jedna z knih, kterou by měl číst každý.Není totiž zbytečná.I když je plná životních mouder a rad, což nemusí každému vyhovovat. Naštěstí však je docela krátká, takže skončí dřív, než se čtenář začne opravdu nudit.

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Výborná detektivka.Náš starý známý Harry Hole řeší další svůj případ a jako vždy mu nikdo nevěří.Věčný outsider ovšem opět obrazně řečeno všem vytře zrak.Zpestřením příběhu je válečné téma v podobě vzpomínek jedné z hlavních postav.Rozhodně lepší než Netopýr či Švábi.Autor se postupně zlepšuje a s každou další knihou jsou jeho příběhy komlikovanější a zajímavější.

Druhá císařovna Druhá císařovna Ludmila Vaňková

Další pokračovní královské ságy.Pomalu jsme se přehoupli do druhé poloviny života císaře Karla IV.Autorka se věnuje především soužití Karla s jeho poslední manželkou Eliškou Pomořanskou ale všímá si i politickýxh pletich na evropském dvoře.A příběh se nám pomalu chýlí ke konci...

05.01.2014 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Milé překvapení.Smutná ale čtivá kniha.Je strašné, když člověk musí opustit svůj domov, kde vyrosl a který vybudovaly generace před ním, jen kvůli jakýmsi ,,vyšším cílům " , které však nemusí být vždycky správné.Citlivě napsaný příběh, po kterém Vám zůstane hořká pachuť v ústech.Skvělá kniha.

05.01.2014 5 z 5

Dotkni se nebe Dotkni se nebe Ludmila Vaňková

Výborná sága o životě Karla IV. Pro milovníky české historie takřka povinnost :)

05.01.2014 4 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Pro mě zklamání.Kniha je zbytečně překombinovaná a v některých pasážích až nudná.Život Lievana mi připomíná neuvěřitelné příběhy Jamese Bonda a to není můj šálek kávy.Malým zpestřením jsou recepty, které mají zásadní vliv na život a jednání T.Lievana.

05.01.2014 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Kontroverzní, čtivá, děsivá. Pokud bylo záměrem autora šokovat, myslím, že se mu to podařilo. Literální klasika, kterou by si měl přečíst každý i když místy je kniha silná káva.

05.01.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Myšlenka jistě zajímavá.Jen mi vadilo, že jsem zhruba od poloviny knihy věděla, kdo je pachatelem a jaký má motiv.Knihu jsem pak dočetla vlastně jen proto, abych se ujistila, že tomu tak opravdu je.Slabší průměr.

29.09.2013 3 z 5