Yorika Yorika komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co dodat? Všechno podstatné již bylo o knize napsáno.Osobně jsem zklamaná.Kýčovitý konec, špatné rozložení děje, nudné pasáže...Nejslabší kniha série.

14.09.2013 3 z 5

Taková malá předehra před ,, velkým" finále.Asi bylo potřeba knihu napsat, aby se čtenáři dozvěděli to, co už stejně alespoň někteří vytušili.Také efektivní konec jedné z hlavních postav(možná leckomu i slzička ukápla) a pak už jen čekaní na závěr..Díky bohu alespoň za Snapa!

Zima světa Zima světa Ken Follett

Po výborném prvním díle trochu zklamání.Autor se víceméně soutředil na osudy dětí hlavních postav z předchozí knihy.To je pochopitelné a logické.Vadilo mi však až příliš násilné propojení osudů postav s hlavními dějinnými událostmi.Skutečně je reálné,aby hlavní postavy byly u všech důležitých dějinných zvratů? Myslím si, že ne.Také se mi nelíbí, že autor klouže pouze po povrchu těchto událostí , přičemž ty jsou jako by jen dopňkem k životům hlavních hrdinů. Přitom o nějaké hlubší charakteristice postav, si můžeme nechat jen zdát.Možná si Follett ukousl příliš velké sousto.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Oproti Netopýrovi je znát určitý posun.I když mi připadá, jako by se autor stále ještě hledal a zkoušel si styl psaní, který mu bude nejlépe vyhovovat.Přesto už můžeme zachytit střípky Nesba takového, jakého známe z jeho pozdějších knih.Příběh mě docela bavil.Byl velice čtvivý a výběr exotického Thajska považuji za příjemné zpestření.

07.09.2013 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kde se vytratila ta kouzelná pohádkovost, kterou oplývaly předchozí díly?Kam se poděl humor a nápaditost?Po už tak rozvleklém záčatku knihy,příchazí pro mě nudný popis boje Harryho příznivců s noshledy z ministerstva.Je to příliš suché,chybí tu pořádný náboj,který by děj patřičně oživil.Zkrátka nelíbilo se mi to.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Láska je jen slovo.Už jen v této větě je cítit hořkost, která se prolíná prakticky celým příběhem.I když už hned zpočátku čtenář ví, jak to všechno dopadne, zůstávají stále nezodpovězené otázky.Proč? Jak k tomu všemu došlo?Výborná psychologie postav a to i těch vedlejších, realistický popis života v internátu...Simmelovo stěžejní dílo.

14.08.2013 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Tato kniha se čte doslova sama.Je neuvěřitelné, jak Follett dokázal popsat toto složité období a na osudech několika rodin ukázat nesmyslnost celé války..Obyčejný člověk je jen figurkou v rukou mocných.Jen mi vadí občas přiliš vyhraněné postoje postav a autorův sklon nahlížet na věci pohledem levice..Dělník = kladný utiskovaný hrdina, aristokrat= odporný zlý kapitalista. Nic přece není tak černobílé nebo snad ano?Chtělo by to větší odstup.

13.08.2013 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jedna z těch lepších knih v sérii.Už to není tak dětsky idylické a naivní.Kniha nepostrádá akčnost a čte se opět velice dobře.Sice začátek knihy trochu nudný ale pak se to naštěstí rozjede.Přesto se ale k Harrymu asi již znovu vracet nebudu.

13.08.2013 3 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Kniha napsána živým jazykem a proto velice čtivá.Pohled na události konce války viděný očima mladého chlapce,který má zdá se v hlavě jen děvčata a jazz..Ve své době vyvolala kniha u soudruhů vlnu nevole,dnes už sice nikoho nepobouří ale přesto své kouzlo úplně neztratila.

09.08.2013 4 z 5

Celkem dobré...ale mě hrozně nebaví ty začátky knih odehrávající se u Dursleyových.Je to takové suché, těžkopádné.Naštěstí, když se pak děj přesune do Bradavic je to mnohem lepší.Přesto se mi tento díl líbil asi nejméně z celé série.

09.08.2013 3 z 5

Od moře k moři Od moře k moři Ludmila Vaňková

Vysoká laťka, kterou Ludmila Vaňková nasadila již v první knize série neklesá.Další výborný díl z této zajímavé série...

09.08.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha není špatná ale kvality pozdějších autorových detektivek nedosahuje.Trvalo mi celkem dlouho než jsem se do příběhu pořádně začetla.Nemá to tu správnou šťávu.Možná je to i tím, že příběh se odehrává v Austrálii nikoli na studeném severu.Ta drsná atmosféra tu prostě chybí...

08.08.2013 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Napínavá jako vždy.Možná trochu pomalejší rozjezd a předvídatelný děj ale nad tím se dá přimhouřit oko.Navíc třešinkou na dortu je i fakt, že v ní figuruje naše malá zemička.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Velice čtivé, jako obvykle.Propracovaný děj, nečekané zvraty.A co víc, skutečně jsem fandila hlavní postavě vraha.A to se mi zas tak často nestává. :)

Úděl královský Úděl královský Jiří Hanibal

Je vidět, že autor má bohaté znalosti historie.Bohužel je nezužitkoval zcela podle mých představ.Kniha postrádá jiskru, je psána suchým stylem, postavy jsou málo uvěřitelné.O Václavovi II. jsem již četla i lepší romány.

23.05.2013 3 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Konečně se začalo něco dít.Děj má spád, kniha se čte doslova sama.Charakteristiky postav výborné.Snad si série udrží svůj vysoký standart i v dalších dílech.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Kniha s barvitým dějem, plná nečekaných zvratů.Snad jen ta přemíra postav ji trochu ubírá na kráse ale každá z postav je pro další děj důležitá a není jich zase tolik, aby knihu činila nepřehlednou.Výborně načatá série.

23.05.2013 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Malé zlepšení oproti prvnímu dílu.I tato kniha však trpí suchopárností a místy je dost nezáživná.Chtělo by to více života!

23.05.2013 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborné, jak Orwell vystihl totalitní systém.Děsivé čtení ale velmi poučné.Knihu jsem dlouho nemohla dostat z hlavy.A to je dobře.

23.05.2013 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Velice zvláštní kniha.Ze začátku se čte špatně.Chvíli trvá než si čtenář zvykne na autorův styl psaní.Ale když vás jednou polapí, už vás nepustí.Pasáže plné zvráceností, ze kterých se zvedá žaludek se střídají z nudnými popisy a úvahami.Bylo to úsilí , dočíst knihu do konce.Ale nelituji.Je to kniha, na kterou se nezapomíná.

23.05.2013 5 z 5