Hra o trůny 2

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29110/hra-o-truny-29110.jpg 4.8972

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

A Game of Thrones (1996)

Kniha Hra o trůny 2

Hobo

Dostal se ke mně pouze tento díl Hry o trůny a zřejmě jsem skočil přímo do neznámých bažin. V jednotlivých rovinách příběhu různých osob jsem se v zásadě nevyznal. Kniha postrádá linii hlavního hrdiny a v tom chaosu různých osob jsem nenalezl, s kým se ztotožnit. Přitom to evidentně má hlavu i patu. Přičítám to tomu, že mi chyběla 1. část a hodnotím proto neutrálně. Doufám, že se mi podaří všechny části zkompletovat a pak se možná k hodnocení vrátím.

Jeronym

Chaos v postavách nahradil chaos v bitvách. Přesto mám pocit, že mi nic neuniklo.
Krutost vygradovala, kniha zas o něco potemněla a děj dostal větší spád a stal se ještě více nepředvídatelný.
Jsem rád, že příběh čtu - nachází se v něm mnoho mouder a občas mi přijde, že naráží na dnešní vládnutí.
O něco napínavější než první část, ostatní knihy tedy musí jít zatím stranou. Jde se dál!

katka-kacav3318

Super jako první část. Oceňuji autorovu kreativitu.

střapatá

Jak se v první části nic moc nedělo, v té druhé už děj nabral spád. Nicméně přesto mě kniha bavila o něco méně než předchozí - holt na tento žánr moc nejsem. Nejhorší pro mě byla linie s Daenerys, která mě nebavila, ale bohužel byla zvlášť ke konci zařazována až příliš často. Určitě jsem ráda, že jsem nakoukla do tohoto světa a třeba se do něj časem vrátím.

Nazli

Začíná to dobře. Těším se, co se dočtu dál.

Mabie

Po pomalém rozjezdu se děj rozbíhá a konečně je to propletenec příběhů, které člověku nedovolí se odtrhnout.

Misa25

Druha cast prvniho dilu byla o hodne sviznejsi a tvrdsi nez prvni cast, hodne se umiralo, a popravde jsem hodne srovnavala se serialem, dokonce mam v planu se na serial znovu podivat a zhodnotit, jaka verze se mi libi vic. Do druheho dilu se pustim asi po kratke pauze, nektere postavy mi opravdu lezou krkem :-)

HalleyM
15.11.2018

Jak se první část prvního dílu pomalu rozjížděla, tak musím říct, že v druhé části se to všechno zlomilo a událo se mnohem více věcí. I přesto, že to mělo větší spád, častokrát jsem se přistihla, že jsem se ke knížce vracela jen díky tomu, že jsem si dala výzvu přečíst všechny díly.
Co ale na knize musím vyzdvihnout je poslední kapitola. Na tento okamžik jsem čekala od první stránky tohoto dílu a zakončení bylo naprosto bravurní a já si jej užívala se vším všudy. Díky tomuto doufám, že se do druhého dílu zase začtu a nebudu litovat.

Jsem zlomená
Jsem zlomená