Hra o trůny 2

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29110/hra-o-truny-2-J1f-29110.jpeg 4.71056

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

A Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny 2

evineckY

Šílená doba! Žádný vladař nevěděl, jestli se dožije rána a celý jeho rod s ním. Neměli žádný život. Jenom boj o moc a přežití. Žádná hygiena a každé trošku větší zranění končilo otravou krve a smrtí. Nebylo ušetřeno žen a už vůbec dětí. Jenom sadisti si užívali. I když se vlastně tak moc nezměnilo - pořád je boj o koryta, jenom těch vražd naštěstí ubylo :-(

HDKate

Koncert fantazie, nápadů a zápletek, welké wau!

Briv
12.07.2020

Před pár lety si manžel knihu vypůjčil a začal číst, ale vůbec ho to nebralo. Asi před rokem s tím přišla jeho dcera, že kouká na seriál, jestli se nechceme taky podívat. Prvních pár dílů jsem strávila s očima v notebooku, vůbec mě to nezajímalo, ale pak mě to najednou nějak chytlo. Nakonec jsme viděli všechny série. No a finále přišlo s tím, že jeho dcera chtěla všechny vydané knihy Hry o trůny na Vánoce.
Mě to pořád nedalo a říkala jsem si, že bych to aspoň měla zkusit číst... A pak přišel koronavirus a poslední den, kdy byly knihovny otevřené a já jsem si ji konečně vypůjčila.

Ve druhém dílu už se to rozjelo, napětí graduje, přibývají zápletky a má to větší spád, protože v prvním díle to bylo spíše seznamovaní se s postavami. Jestli jsem se něčím nakazila, tak čtivostí tohoto díla. Doufám, že to vydrží i do dalších dílů. Autor má úžasnou fantazii. Rozhodně doporučuji.

Luigi1
29.06.2020

Začíná to gradovat,autor pokračuje v pěkném tempu,těším se na další

Ellis03
25.04.2020

Asi v polovině četby této knihy jsem začala sledovat seriál. Část kterou jsem měla přečtenou mě vůbec nenutila seriál nějak zaujateji sledovat. Ale ve chvíli kdy seriál předběhl přečtené knihy, úplně mě pohltil. A hlavně se nijak nezměnila chuť do dalšího čtení. Naopak. Už vím co mě tam tak ceka a nemine a jsem zvědavá na to jak je to opravdu popsáno v knize a těším se až si doplním vše to co mi v seriálu uniklo. Seriál je za mě super, knížky naprosto senzační a rozhodne doporucuji přečíst. Určitě je v nich toho ještě mnohem víc než je zfilmováno.

michaela3483
11.10.2019

Nadšení trvá i u druhé knihy první části.

Čte se dobře a má spád... Hodlám přečíst všechny.

Dlouho se mi žádná kniha tolik nelíbila.

david9690
16.09.2019

jedeme bomby! je to moc dobré a vzhůru k dalším dílům

Hobo
28.07.2019

Dostal se ke mně pouze tento díl Hry o trůny a zřejmě jsem skočil přímo do neznámých bažin. V jednotlivých rovinách příběhu různých osob jsem se v zásadě nevyznal. Kniha postrádá linii hlavního hrdiny a v tom chaosu různých osob jsem nenalezl, s kým se ztotožnit. Přitom to evidentně má hlavu i patu. Přičítám to tomu, že mi chyběla 1. část a hodnotím proto neutrálně. Doufám, že se mi podaří všechny části zkompletovat a pak se možná k hodnocení vrátím.
---------------------
Tak jsem sehnal dílo v celku a začal od úplného začátku. Příběh dostal konzistenci a nezbývá než původní 3 hvězdy rozšířit na 5.