Hra o trůny 2

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29110/hra-o-truny-29110.jpg 4.8998

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

A Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny 2

michaela3483
11.10.2019

Nadšení trvá i u druhé knihy první části.

Čte se dobře a má spád... Hodlám přečíst všechny.

Dlouho se mi žádná kniha tolik nelíbila.

david9690
16.09.2019

jedeme bomby! je to moc dobré a vzhůru k dalším dílům

Hobo
28.07.2019

Dostal se ke mně pouze tento díl Hry o trůny a zřejmě jsem skočil přímo do neznámých bažin. V jednotlivých rovinách příběhu různých osob jsem se v zásadě nevyznal. Kniha postrádá linii hlavního hrdiny a v tom chaosu různých osob jsem nenalezl, s kým se ztotožnit. Přitom to evidentně má hlavu i patu. Přičítám to tomu, že mi chyběla 1. část a hodnotím proto neutrálně. Doufám, že se mi podaří všechny části zkompletovat a pak se možná k hodnocení vrátím.
---------------------
Tak jsem sehnal dílo v celku a začal od úplného začátku. Příběh dostal konzistenci a nezbývá než původní 3 hvězdy rozšířit na 5.

Jeronym
25.07.2019

Chaos v postavách nahradil chaos v bitvách. Přesto mám pocit, že mi nic neuniklo.
Krutost vygradovala, kniha zas o něco potemněla a děj dostal větší spád a stal se ještě více nepředvídatelný.
Jsem rád, že příběh čtu - nachází se v něm mnoho mouder a občas mi přijde, že naráží na dnešní vládnutí.
O něco napínavější než první část, ostatní knihy tedy musí jít zatím stranou. Jde se dál!

katka-kacav3318
07.05.2019

Super jako první část. Oceňuji autorovu kreativitu.

střapatá
27.04.2019

Jak se v první části nic moc nedělo, v té druhé už děj nabral spád. Nicméně přesto mě kniha bavila o něco méně než předchozí - holt na tento žánr moc nejsem. Nejhorší pro mě byla linie s Daenerys, která mě nebavila, ale bohužel byla zvlášť ke konci zařazována až příliš často. Určitě jsem ráda, že jsem nakoukla do tohoto světa a třeba se do něj časem vrátím.

Nazli
30.01.2019

Začíná to dobře. Těším se, co se dočtu dál.

Mabie
28.01.2019

Po pomalém rozjezdu se děj rozbíhá a konečně je to propletenec příběhů, které člověku nedovolí se odtrhnout.