Yorika Yorika komentáře u knih

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Těšila jsem se na historický příběh plný intrik,zvratů a uvěřitelných postav a ona se z toho vyklubala červená knihovna.A to bohužel není můj šálek kávy.

23.05.2013 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Opravdu jsem se těšila, až si tuto knihu přečtu.Bohužel ale nesplnila moje očekávání.Zvláštní, překombinovaná, v některých pasážích únavná.Měla jsem problém dopracovat se až ke konci.Vím, že je potřeba tuto knihu brát s ironickým odstupem, protože přesně tak je i napsána.Ale přesto si nemůžu pomoci.I mě toto dílo nechává chladnou.

Společenský agent Jiří Mucha Společenský agent Jiří Mucha Charles Laurence

Rozporuplné pocity z této knihy.Jistě, odhaluje neznámé informace kolem Muchy ale činí tak poněkud suchopárným nezáživným stylem,kterému jsem nepřišla na chuť.Bohužel.

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Dojemná kniha.Smutný příběh malého židovského chlapce v soukolí válečného běsnění.Výborné charakteristiky postav nečekané rozuzlení.Kniha s válečnou tématikou není nikdy zbytečná.Pomáhá nám v tom, aby jsme nezapomněli.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Skvělá kniha a přitom úplně jiná než ta první ze série.Její děj se točí především kolem Lisbeth a jejího otce.Děj postupně graduje do velkolepého finále, které se mi však- i když si autora vážím- zdá trochu přitažené za vlasy.Lisbeth supermanka?Tak na mě totiž na konci tato postava občas působila.No ale uznávám,že by pak kniha zřejmě ztratila trochu ze svého kouzla.

23.05.2013

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Obsáhla ale velice čtivá kniha.Follet má schopnost vtáhnout čtenáře do děje.Kostra příběhu mi připadala hodně podobná s Pilíři země.Ale to vůbec nevadí.Kniha obsahuje vše, aby byla zajímavá.Velkou lásku, padoucha, intriky....To vše v středověkém hávu.Skvělé čtení.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha má trochu pomalejší rozjezd.Ale tím se nenechejte odradit.Jakmile čtenář překoná počáteční obtíže, čeká na něj odměna v podobě brilatního detektivního příběhu s nečekaným rozuzlením.Co víc si od detektivky přát?

23.05.2013

Dravec Dravec Wilbur Smith

Pěkná kniha.Ale od tohoto autora jsem četla už i lepší.

Modrá barva duhy Modrá barva duhy Anna Malchárková

Příběh z hlučínska, specifického kraje ve Slezsku, který oplývá jedinečnou minulostí.A na této minulosti staví autorka svůj román.Na osudu tří generací vidíme, jak se lidé v kraji postupem času měnill a museli se přizpůsobovat novým věcem a okolnostem.Zajímavá kniha ale styl psaní autorky mi připadá trochu suchopárný.

Slezský román Slezský román Petr Čichoň

Příběh o ,,Prajzácích " ,Slezsku a pohnuté minulosti, kteroužto tento kraj oplývá.I když příběh není jen o Slezsku.Možná kdyby se autor držel jen příběhu Slezáků a neodbočoval do jiných vod, kniha by vyzněla lépe..Detektivní zápletka je těžko uvěřitelná a konec knihy se mi zdá hodně přitažený za vlasy.A vím o čem mluvím.Sama z tohoto kraje pocházím.

Písečná kosa Písečná kosa Vladimír Körner

Originální kniha s historickou tématikou, psána vytříbeným českým jazykem.Vyžaduje velkou soustředěnost, není to žádná oddechová četba.Občas mi však připadalo, že těch hlubokých myšlenek a obraznosti je v knize poněkud moc a zbytečně odvádějí od příběhu.Přečetla jsem ji ale vracet se k ní zřejmě už nebudu.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

V některých pasážích těžko uvěřitelná, překombinovaný děj.Zhruba od poloviny knihy, jako by příběh ztrácel spád.Podle mého názoru se najdou v tomto žánru mnohem zajímavější knihy.

23.05.2013 3 z 5

Kdo má rád historii a především Egypt, přijde si na své.Kniha plná hlubokých myšlenek, psána zvláštním stylem, na který si člověk musí nejprve zvyknout.Jakmile se však tak stane, stává se literárním zážitkem.Příjemná knižní klasika.

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Pokaždé mě šokuje surovost a krutost, jaké jsme mi lidé schopni.A v této knize je obojího vrchovatě.Ale válka taková byla.Bohužel.Co mi však na této knize trochu vadí je přehršle postav.V knize je jich skutečně hodně a čtenář má po čase problém, vytvořit si k některé z nich hlubší vztah.Chybí silný příběh je to vlastně obraz ghetta jako takového.Neříkám, že obraz nezajímavý.Jen jsem možná čekala trochu víc.

22.05.2013 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silná kniha.Silný příběh.Ukazuje nesmyslnost války a její fatální důsledky.Ale i sílu a hloubku přátelství v zákopech, kde vše ostatní ztrácí význam.Zůstává jen jediné.Touha přežít.

22.05.2013 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha ze které je cítit láska Vrchlického k české historii.Úsměvný příběh, který má své kouzlo.Téměř totožný s filmem.Přesto však...Filmové zpracování se mi zdá o třídu lepší.

22.05.2013 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Humorný nadčasový příběh.Kniha se čte velice dobře ale vracet se k ní už zřejmě nebudu.

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

I když je to Jirásek, čte se velice dobře.Nekomlikovaný sice staromodní ale čtivý příběh.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Čtivá kniha.Přesto ale...Jako by jí něco chybělo.Nenáročná četba,která nevyžaduje přílišnou soustředěnost.Autor málo využívá potenciálu doby, ve které je příběh zasazen a klouže jen po povrchu.Líbivé popisky krajiny a lidí bez hlubších charakterů.No ale možná je to tak dobře.

Pilíře Země Pilíře Země Ken Follett

Výborná kniha.Velice čtivá.Ale k dokonalosti jí přece jen trochu chybí.Možná kdyby byla o něco kratší byla by ještě zajímavější.Ke konci už mě to tolik nebavilo,příběh ztrácí poutavost.Kdo má rád historické příběhy,ten si však přijde na své.

22.05.2013 4 z 5