Dravec

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14446/big_dravec-H1W-14446.jpg 4.5318

Sága rodu Courtneyů 9.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Alpress

Birds of Prey, 1997

Kniha Dravec

Kacatko86

Tento příběh považuji za slabší, ale není to problém knihy, jako spíš můj. Nezaujalo mě prostředí moře,dlouho mi trvalo se začíst. Nejvíce mě bavila část na souši, zajetí a útěk, hlavní hrdina mi přirostl k srdci a věřím, že v dalším díle zjistím, jak to s ním dopadlo a jak se vlastně Courtneyovi zabydleli v Africe. Opět musím podtrhnout krásný jazyk a vypravěčské umění autora, to prostě nezklame. Naopak poprvé mi vadily chyby v textu.

čef

Klasický dobrodružný příběh střižený hodně silnou romantikou a vyšperkovaný dostatkem sexuálních scén. Ovšem scény bojové na suchu i na moři mají samozřejmě přednost, Courtneyovi bojují o život, ne vždy však zcela úspěšně. Na to je v Jižní Africe příliš mnoho zločinných „sýrových hlav“, ale alespoň máme s kým bojovat i v následujících mnoha stejně pěkných dílech.

Tom121

Příběh prý může být jen tak dobrý, jak má kvalitní záporáky. U Dravce jsem vnímal silnější odpor k záporákům než sympatie k hlavní postavě. Pro mě top postava Aboli.
Fajn dobrodružný příběh se vším co k tomu patří, námořní bitvy, piráti, zlato, ženy... Jen bych občas oželel ty detaily o sebeuspokojování apod.

kalache

... cuchta bleskově chmátla po minci a spustila ji mezi plandavé cecky do výstřihu ušmudlaných šatů ... nějak si to nedokážu představit?!...

Francois17
30.11.2020

Krásná dobrodružná knížka, vůbec jsem nečekal, že to bude tak dobré. Velké překvapení.

Lanley
11.09.2020

Jedna z prvních "velkých" knih které jsem kdy přečetl. Pamatuji si, jak jsem jí jako malý hltal zrovna při plavbě na plachetnici. Nedávno jsem knihu přečetl znova a pořád je dle mého názoru naprosto skvělá. Smith je skvělý vypravěč a dokáže vytvořit tak neskutečný příběh, že člověku prostě nedovolí knihu odložit. Doporučil jsem jí i ženě a ačkoli podobné žánry nečte, byla z ní také unešená! Akorát za mě musím dodat, že pan autor si (i v dalších dílech) libuje ve zvláštních sexuálních praktikách...

Verdel163
14.05.2020

Konečně jsem našel svého autora.Toto mi sedlo ve všech směrech.Historická fakta,poutavý a napínavý příběh,skvělé reálie,dobrodružství a nepředvídatelný konec.Těším se na další a doporučuji.

konicekbily
11.04.2020

První kniha rozsáhlé ságy je sama o sobě poměrně dlouhá a je nabitá spoustou scén ze života středověkých námořníků pobývající převážně na jihu Afriky a v okolních moří. Je založena na historických faktech a po jejím přečtení konstatuji, že autor určitě zná místa i čas/dobu, kam román zasadil. Je to kvalitní čtení, ale vzhledem k délce románu i celé ságy se musíte do čtení "zažrat".