Dravec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14446/big_dravec-H1W-14446.jpg 4.5344
Série:

Sága rodu Courtneyů 9.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Birds of Prey, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Dravec

Rony70
17. května

Moje první kniha od tohoto autora. Po přečtení sta stran jsem přemýšlel, že ji asi odložím, protože mi připadala spíš jako pornografie, než jako dobrodružný román. Kolega z práce má ale tohoto autora hodně rád a přesvědčil mě, abych to nevzdával. No a nelitoval jsem, sexuálních scén ubylo a příběh byl už potom mnohem zajímavější. Takže nakonec se z toho vyklubala zajímavá a napínavá kniha, ve které se téměř na každé stránce něco zajímavého děje. Je teda pravda, že je dost dlouhá a zabrala mi dost času, než jsem ji přelouskal, ale stálo to za to.

mi-380
29.03.2022

17. století, boj o jižní Afriku. Britové, Holanďané, domorodci, korzáři, bohatá kořist, krásná dáma, proradní padouši, ušlechtilý černoch, žhavé milostné eskapády, složité pletichy i přímočaré souboje. Jsou tu všechny ingredience dobrodružných i historických příběhů, a ještě něco navíc. Těmi bonusy jsou nadprůměrná délka knihy a příjemná komplikovanost, což obojí je tentokrát ku prospěchu věci.
90 % (aktuálně 323 hodnotících s průměrem 89 %).

P.S.
Sice jde o devátou napsanou knihu série, ale zároveň také o prequel všech prequelů, tady sága rodu Courtneyů začíná…


Meda77
04.03.2022

Jedna z mých prvních Smithovek a taky jedna z těch mistrovských, skvěle psaná, vyvážený děj i dobré ukončení. Opět plný počet.

niknikita
03.03.2022

Román plný odvahy i věrnosti, ale taky zbabělosti, podlosti a krutosti, který se v dnešních pohnutých dnech nečte zrovna nejlíp. Veškeré dění provází postava blonďaté, nenasytné dračice, které jsem od samého začátku nemohla přijít na jméno a k tomu spousta erotických scén...
Všechno je barvitě a podrobně vyprávěno tak sugestivně, jak jsem na to u mého oblíbeného autora zvyklá.
Ale přiznám se, že kdybych nechtěla vědět, jak bude všechno zlo potrestáno, dávno bych knihu odložila na lepší časy.

witko
24.02.2022

Povedený dobrodružný příběh, který má snad vše, co čtenář očekává. Docela by se mi líbilo filmové zpracování.

drzticka88
05.02.2022

Možná to bylo tím, že jsem měla od Wilbura nějaký čas "klid", ale každopádně jeho styl je nezaměnitelný a mnou obdivovaný.
Nakoplo mě to k pokračování čtení celé ságy, i když teda zjistit, jak je číst obsahově chronologicky za sebou byl oříšek.

Kacatko86
31.07.2021

Tento příběh považuji za slabší, ale není to problém knihy, jako spíš můj. Nezaujalo mě prostředí moře,dlouho mi trvalo se začíst. Nejvíce mě bavila část na souši, zajetí a útěk, hlavní hrdina mi přirostl k srdci a věřím, že v dalším díle zjistím, jak to s ním dopadlo a jak se vlastně Courtneyovi zabydleli v Africe. Opět musím podtrhnout krásný jazyk a vypravěčské umění autora, to prostě nezklame. Naopak poprvé mi vadily chyby v textu.

čef
27.03.2021

Klasický dobrodružný příběh střižený hodně silnou romantikou a vyšperkovaný dostatkem sexuálních scén. Ovšem scény bojové na suchu i na moři mají samozřejmě přednost, Courtneyovi bojují o život, ne vždy však zcela úspěšně. Na to je v Jižní Africe příliš mnoho zločinných „sýrových hlav“, ale alespoň máme s kým bojovat i v následujících mnoha stejně pěkných dílech.

1