Dravec

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14446/dravec-H1W-14446.jpg 4.5297

Sága rodu Courtneyů 9.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Alpress

Birds of Prey, 1997

Kniha Dravec

Lanley

Jedna z prvních "velkých" knih které jsem kdy přečetl. Pamatuji si, jak jsem jí jako malý hltal zrovna při plavbě na plachetnici. Nedávno jsem knihu přečetl znova a pořád je dle mého názoru naprosto skvělá. Smith je skvělý vypravěč a dokáže vytvořit tak neskutečný příběh, že člověku prostě nedovolí knihu odložit. Doporučil jsem jí i ženě a ačkoli podobné žánry nečte, byla z ní také unešená! Akorát za mě musím dodat, že pan autor si (i v dalších dílech) libuje ve zvláštních sexuálních praktikách...

Verdel163

Konečně jsem našel svého autora.Toto mi sedlo ve všech směrech.Historická fakta,poutavý a napínavý příběh,skvělé reálie,dobrodružství a nepředvídatelný konec.Těším se na další a doporučuji.

konicekbily

První kniha rozsáhlé ságy je sama o sobě poměrně dlouhá a je nabitá spoustou scén ze života středověkých námořníků pobývající převážně na jihu Afriky a v okolních moří. Je založena na historických faktech a po jejím přečtení konstatuji, že autor určitě zná místa i čas/dobu, kam román zasadil. Je to kvalitní čtení, ale vzhledem k délce románu i celé ságy se musíte do čtení "zažrat".

evask
22.09.2019

Nebýt sexuálních scén, byla by ta knížka hlavně pro náctileté. Dobrodružné, místy napínavé, ale dost dlouhé čtení, už jsem se pak docela těšila na konec, ke konci už mě to jakoby přestávalo bavit.

Josh
10.09.2019

Jedna z mých osobních TOP knih. Dobrodružství na moři!!! K tomu nechybí statečný muž (nejeden), čest, hrdost, zrada a nakonec láska, co více si přát .... V angličtině to bylo sice s (námořním) slovníkem, ale v češtině za 2 dny. Wilbur Smith je prostě skvělý!!! Když pak stojíte v JAR na místech, kde se kniha odehrává máte mrazení.... Každé další čtení je už jen lepší a lepší:o)

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

Šungitka
02.03.2019

Strhující kniha, jen - pro mě - by tam ty erotické scény být nemusely.

EricNor
24.07.2018

Naposledy jsem od Wilbura četl Řeku bohů a pak se snažil číst knížku, v jejímž názvu se vyskytuje liška, ale to mě přestalo bavit. Tady jsem se rychle začetl a už se těším na pokračování. Námořní dobrodružství mladého Courtneye a jeho spolehlivé partičky klaďasů. Úplně se mi vybavily mayovky, kde všechno bylo jen černobílé, ale proč si to vlastně komplikovat a vymýšlet složité mnohovrstevné charaktery, když to čtenáři takhle milují. Na druhé straně se nám sešla parta extrémních záporáků. Takhle špatné vlastnosti pohromadě se jen tak nevidí. Konec byl hodně zkratkovitý. Já čekal pořádný závěr na 100 stránek, ale nekonalo se. Vše se v dobré obrátilo.

Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko