Monzun

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mistr námořnického řemesla Hal Courtney se po čtyřleté přestávce chystá na svou poslední a nejnebezpečnější výpravu. Pod záštitou Koruny vyplouvá za posláním, která má jen dva možné výsledky - slávu, nebo smrt. Hal však musí myslet také na osud svých čtyř synů. Všichni čtyři sehrají důležitou roli v boji Courtneyovy rodiny o kořist, která daleko přesahuje sny každého z nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2804/monzun-2804.jpg 4.6232
Série:

Sága rodu Courtneyů 10.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Monsoon, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Monzun

Kacatko86
17. září

Tento díl se mi moc líbil. Opět jsme se setkali s Tomem a zároveň jsme viděli vyrůstat a dospívat jeho syny a jejich životní osudy. Nechybělo dobrodružství, napětí, láska, rodinné spory. Zatím nejlepší z celé ságy.

Francois17
14.12.2020

Opět nádherná dobrodružná kniha. Znovu nečekaně výborné. Musím pokračovat dalším dílem, nedá se nic dělat. Tentokrát to bude Kořist, dodatečně dopsaný díl, dějově vložený mezi Monzun a Modrý horizont. Alespoň doufám, že to tak je.


Lanley
11.09.2020

Teď již třetí díl ságy Courtneyů (Pan Smith vydal nedávno knihu Zlatý lev která dějově navazuje na první díl) mě pohltil stejně jako ten první. Celý děj má spád a vypravěčské schopnosti pana spisovatele jsou neskutečné. Příběh nečtete, ten prostě s celou rodinou Courtneyů žijete. Pro mě skvělé čtení na dovolenou...

rengers
08.10.2019

Druhý díl ságy Courtneyů je do detailu vypracovaný román se vším všudy, láska, zrada, hamižnost a krvavé souboje, jak na moři, tak na pevnině.
Povahy všech 4 bratrů Courtneyových jsou rozděleny do dvou táborů, dva chamtiví a krutí, další dva velcí dobrodruzi, odvážní a chytří.

Josh
10.09.2019

Jedna z mých osobních TOP knih. Pokračování knihy DRAVEC a opět:o) prostě skvělý Wilbur Smith. Opět:o) 95 % přečtených stran a opět:o) překvapení, co se to děje hrdinům.... Kniha je jako film, v němž jste přítomni a nikdo o vás neví. Je super být neviděný pozorovatel! Už aby bylo další pokračování této ságy ....

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

Honzula76
08.07.2018

I když napsaný až po časově pozdějších dílech, momentálně se jedná o třetí díl celé ságy. Každopádně se dá číst kdykoliv bez jakékoliv vazby na předchozí nebo pozdější díly. Trošku se tady proplétají osudy bratrů a děj se odehrává chvíli v anglii, chvíli u pobřeží afriky, chvíli mezi araby, ale jedná se o prima čtení, zvlášť pro příznivce tohoto spisovatele.

denib
26.12.2017

Monzun mi připadá rozmanitější a ještě zajímavější než předchozí díl. Oproti Dravci se dění častěji přesouvá z moře na pevninu. Navíc byl výborný tah rozdělit děj mezi více postav a mezi odlišné kultury. Ne snad že by se člověk dozvěděl něco extra nového, ale přece jen jsou to pro mě exotická prostředí a příběh (resp. hlavně jeho konec) je tak vyprávěn z více hledisek. Kniha si zaslouží plný počet hvězdiček a rozhodně si zkusím přečíst i další díl. Jsem prostě zvědavá, co bude dál :-)

1