Monzun

Monzun https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2804/monzun-2804.jpg 5 267 31

Sága rodu Courtneyů série

Mistr námořnického řemesla Hal Courtney se po čtyřleté přestávce chystá na svou poslední a nejnebezpečnější výpravu. Pod záštitou Koruny vyplouvá za posláním, která má jen dva možné výsledky - slávu, nebo smrt. Hal však musí myslet také na osud svých čtyř synů. Všichni čtyři sehrají důležitou roli v boji Courtneyovy rodiny o kořist, která daleko přesahuje sny každého z nich.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Monsoon , 1999

Arev122
Arev122
27.11.2022 4 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst do románového prostředí, připadalo mi příliš zidealizované. Ale pak mě dobrodružství vtáhlo do děje a konec byl napínavý .

mi-380
mi-380
12.05.2022 5 z 5

Dobrodružství a historie nebo historie a dobrodružství? Obojí platí, autorův způsob vyprávění je hustá a plnohodnotná esence těchto žánrů. Vícevrstvá jako tehdejší svět, krutá jako prostředí afrických kolonií, okořeněná bratrskou láskou i nenávistí, nekonečnými podrazy a žhavou erotikou. Nadprůměrný počet stran tentokrát vůbec není na škodu, setkání s rodinou Courtney je pro mě už potřetí úspěšným návratem do jedné etapy mládí, kdy stejný žánr dobrodružné romantiky jsem měl na papíru i na plátně nejraději.
90 % (zatím 238 hodnotících s průměrem 91 %).

Meda77
Meda77
04.03.2022 5 z 5

Jeden z mistrovských kousků. Není co vytknout. Prostě elita od Smithe. Plný počet, za krásnou knihu.

Kacatko86
Kacatko86
17.09.2021 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Opět jsme se setkali s Tomem a zároveň jsme viděli vyrůstat a dospívat jeho syny a jejich životní osudy. Nechybělo dobrodružství, napětí, láska, rodinné spory. Zatím nejlepší z celé ságy.

Francois17
Francois17
14.12.2020 5 z 5

Opět nádherná dobrodružná kniha. Znovu nečekaně výborné. Musím pokračovat dalším dílem, nedá se nic dělat. Tentokrát to bude Kořist, dodatečně dopsaný díl, dějově vložený mezi Monzun a Modrý horizont. Alespoň doufám, že to tak je.

Lanley
Lanley
11.09.2020 5 z 5

Teď již třetí díl ságy Courtneyů (Pan Smith vydal nedávno knihu Zlatý lev která dějově navazuje na první díl) mě pohltil stejně jako ten první. Celý děj má spád a vypravěčské schopnosti pana spisovatele jsou neskutečné. Příběh nečtete, ten prostě s celou rodinou Courtneyů žijete. Pro mě skvělé čtení na dovolenou...

rengers
rengers
08.10.2019 5 z 5

Druhý díl ságy Courtneyů je do detailu vypracovaný román se vším všudy, láska, zrada, hamižnost a krvavé souboje, jak na moři, tak na pevnině.
Povahy všech 4 bratrů Courtneyových jsou rozděleny do dvou táborů, dva chamtiví a krutí, další dva velcí dobrodruzi, odvážní a chytří.

Josh
Josh
10.09.2019 5 z 5

Jedna z mých osobních TOP knih. Pokračování knihy DRAVEC a opět:o) prostě skvělý Wilbur Smith. Opět:o) 95 % přečtených stran a opět:o) překvapení, co se to děje hrdinům.... Kniha je jako film, v němž jste přítomni a nikdo o vás neví. Je super být neviděný pozorovatel! Už aby bylo další pokračování této ságy ....

Kubajzz
Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Honzula76
Honzula76
08.07.2018 5 z 5

I když napsaný až po časově pozdějších dílech, momentálně se jedná o třetí díl celé ságy. Každopádně se dá číst kdykoliv bez jakékoliv vazby na předchozí nebo pozdější díly. Trošku se tady proplétají osudy bratrů a děj se odehrává chvíli v anglii, chvíli u pobřeží afriky, chvíli mezi araby, ale jedná se o prima čtení, zvlášť pro příznivce tohoto spisovatele.

denib
denib
26.12.2017 5 z 5

Monzun mi připadá rozmanitější a ještě zajímavější než předchozí díl. Oproti Dravci se dění častěji přesouvá z moře na pevninu. Navíc byl výborný tah rozdělit děj mezi více postav a mezi odlišné kultury. Ne snad že by se člověk dozvěděl něco extra nového, ale přece jen jsou to pro mě exotická prostředí a příběh (resp. hlavně jeho konec) je tak vyprávěn z více hledisek. Kniha si zaslouží plný počet hvězdiček a rozhodně si zkusím přečíst i další díl. Jsem prostě zvědavá, co bude dál :-)

ferda16
ferda16
23.11.2017 4 z 5

Opět skvělý díl plný napětí. Po přečtení Dravce jsem se těšila na to, jak se postavám v dalším díle bude dařit. A nezklamal. Od tohoto autora se nedá jen tak odtrhnout.

niknikita
niknikita
04.10.2017 4 z 5

Jak jsem očekávala, dostalo se mi vyprávění plné napínavých a dobrodružných situací.

items
items
17.09.2017 5 z 5

Parádne dobrodružstvo! Na konci, rovnako ako pri knihe Dravec, autor trošku zrýchlil dej...stále však nadpriemerné!

kyssling
kyssling
28.10.2016 4 z 5

Pěkný příběh, ani příliš nevadí, že se autor ke konci během pár stran přesouvá velké kusy příbehu dopředu. Připomíná mě to Mayovky.

lucifuk
lucifuk
06.07.2016 5 z 5

Úchvatné a strhujúce. Len málokto dokáže vytvoriť tak dych berúce dobrodružné romány.

jana5843
jana5843
17.06.2016

Kniha je super čtivá a napínavá múžu doporučit

tornádotů
tornádotů
17.05.2015

Taktéž doporučuji všem,co mají rádi dobrodružství a napětí!

Zdenekvdf
Zdenekvdf
26.09.2014 5 z 5

Krásná, čtivá kniha. Dle mého názoru ještě o něco lepší než povrchnější Dravec.

astroweb
astroweb
04.03.2014 2 z 5

Nedočetl, víc se mi líbil Dravec. Pochybuji, že po autorovi ještě sáhnu.