Modrá barva duhy

Modrá barva duhy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136736/modra-barva-duhy-136736.jpg 4 10 4

Modrá barva duhy - kniha zachycuje autentické životní osudy tří generací obyvatelů hlučínského Slezska v podmínkách stále se měnících národnostních a politických poměrů v době světových válek i srpnové okupace naší země až do 70. let 20. století. Na pozadí těchto událostí a pod jejich vlivem pak podává svědectví o skutečných příbězích jednotlivců i celých rodin, o jejich láskách, umírání i složitých vztazích.... celý text

Lotti
08.05.2022 4 z 5

Mé první setkání s Annou Malchárkovou. Po četbě odborné literatury o našich sousedech "za vodou" jsem si v knihovně nabrala náruč knih autorek Tvrdé a Malchárkové ve snaze doplnit mezery v hlučínské beletrii. "Modrá barva duhy" se i přes často neradostná témata četla lehce, několikrát jsem se i upřímně zasmála a zcela na konci rozplakala. Autorka na příběhu jedné rodiny živě popsala hlučínská specifika i dějinné události 20. století, které nejednou krutě zasáhly také do života oběma hlavním představitelkám knihy - Františi a její vnučce Martě. Martin příběh se sice v některých částech mění v červenou knihovnu, nicméně i tak byla pro mě knížka příjemným překvapením. Na závěr oceňuji taktéž krásný jazyk, v němž se mísí "moravština" s řadou místních reálií.

Evišťátko
04.03.2018 5 z 5

Mě se prostě Malcharkové knížky líbí. Možná i proto, že jsou z našeho kraje. Tedy ze sousedního kraje, my jsme ti před řekou, císařáci.

bookcase
28.07.2016 5 z 5

Zajímavé čtení o nelehké době na Hlučínsku.

Yorika
23.05.2013 3 z 5

Příběh z hlučínska, specifického kraje ve Slezsku, který oplývá jedinečnou minulostí.A na této minulosti staví autorka svůj román.Na osudu tří generací vidíme, jak se lidé v kraji postupem času měnill a museli se přizpůsobovat novým věcem a okolnostem.Zajímavá kniha ale styl psaní autorky mi připadá trochu suchopárný.

Anna Malchárková
česká, 1950
2005  70%Současná poezie 2005
2011  93%Grunt
2007  85%Kamenný svědek
2016  86%Záhada kamenného svědka
2009  86%Modrá barva duhy

Kniha Modrá barva duhy je v