Yorika Yorika komentáře u knih

Obrazy z dějin národa českého II. Obrazy z dějin národa českého II. Vladislav Vančura

Kniha psána krásným a rozmanitým českým jazykem, z které je cítit autorova láska k rodné zemi a její bohaté historii.Škoda jen,že toto dílo nestačil již Vančura dokončit.

20.01.2012 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha mě tak vtáhla do děje,že jsem se bála každého šramotu a zvuku výtahu na chodbě.:-) Jen málokterá kniha mě dokázala takto upoutat.Bravo pane Kingu!

22.12.2011 4 z 5

Příběh mladšího bratra Příběh mladšího bratra Ludmila Vaňková

První část triologie o životě krále Přemysla Otakara I tentokrát od paní Vaňkové.Kniha je zajímavě napsána ale vadí mi příliš mnoho historických postav a popis jejich vzájemných příbuzenských vztahů.Po pár stránkách se člověk přestává orientovat kdo je kdo,což ruší celkový dojem z knihy.Méně je někdy více.

21.12.2011 3 z 5

Václav Havel - Necenzurovaný životopis Václav Havel - Necenzurovaný životopis Jan Bauer

V žádném případě nechci snižovat osobnost a zásluhy pana Havla.Vím,že pro tento stát udělal mnoho a i díky němu zde mohu svobodně psát.Jsem však ráda,že tato kniha poukazuje i na slabší stránky této osobnosti a popisuje jeho ne vždy správná rozhodnutí a jednání.Je dobré si to uvědomit právě v těchto dnech,kdy se média snaží z této osobnosti udělat modlu.Myslím,že i panu Havlovi by se tento humbuk kolem jeho osoby příliš nelíbil.

21.12.2011 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi čtivá kniha.Já ji měla přečtenou za dvě odpoledne.Tato kniha se čte rychle a sama.Bohužel stejně tak rychle jsem na ni i zapomněla.Romám spíše na dovolenou a odreagování se.Větší hodnotu nemá.

02.09.2011 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Velmi čtivý román,od kterého jsem se nemohla odtrhnout.A také inspirace pro můj další výlet do Brna.

24.03.2011 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Mé první knižní setkání s Murakamim.Nadčasový román,ve kterém málem ani nepostřehnete,že se jeho děj odehrává právě v Japonsku.Příběh by totiž mohl probíhat kdekoliv na světě.Příjemná záležitost.

13.03.2011 5 z 5