Yorika Yorika komentáře u knih

Pod maskou ušlechtilosti Pod maskou ušlechtilosti Nancy MacLean

Kniha pojednává o historii a aktivitách rasistické organizace Ku-Klux-Klan,která ve své době řádila na Jihu Ameriky a ovlivňovlala tak životy mnoha lidí.Poučná kniha.

20.09.2012 2 z 5

Václav II.: Král český a polský Václav II.: Král český a polský Kateřina Charvátová

Příběh trochu opomíjeného krále,který vyrůstal ve stínu svého otce a proto důsledkem činů otcových jsou ty jeho pokládány za nevýznamné.Tato kniha však dokazuje,že tomu tak není.Václav II. byl především obratný diplomat a to co jeho otec Přemysl dokázal získat s mečem v ruce na bitevních polích,on získával cestou bez krveprolití ne však méně nebezpečnou- na poli politickém.

20.09.2012 5 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Nejslabší kniha z celé série.Spousta autorské vaty a vycpávek ale nic co by mě jako čtenáře zaujalo.Popisy krajinek a událostí bez historické věrohodnosti a podložených faktů.Pokud se chcete dozvědět něco z naší historie,z této knihy to nevyčtete.

20.09.2012 3 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Velice smutné ale tak opravdové....

20.09.2012 3 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Kniha mě bohužel příliš nezaujala.I když se tomu autorka ze všech sil brání,z knihy ční klišé červené knihovny,jako z příběhů červených knížeček,které můžeme zahlédnout na každém novinovém stánku.

20.09.2012 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nejdříve jsem se zalekla obsáhlostí této bichle ale nakonec jsem se do ní tak začetla,že jsem nevnímala čas.Napínavý děj a dobrá psychologie postav totiž udrží čtenářův zájem až do konce.No ten konec....Přiznám se,že jsem z něj poněkud v rozpacích.Ale není to jediná kniha od pana Kinga,kde se mi závěr zdál poněkud rozporuplný.Ale díky kvalitě celé knihy jsem ochotná tuto malou vadu na kráse přehlédnout.

20.09.2012 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Kniha se mi příliš nelíbila a dočetla jsem ji vlastně z pouhého zvyku dočíst každou knížku až do konce.Zpočátku zajímavé a čtivé téma se zhruba v polovině mění v nudnou historickou přednášku.

Královna havranů Královna havranů Anna Bauerová

Červená knihovna v historickém kabátě.Myslím,že další knížky této autorky už číst nepotřebuji.

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Sice mě fascinuje stáří této knihy a její zachovalost ale příběh sám mě příliš nezaujal.Nemám ráda eposy.

19.09.2012 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol byl geniální! Vtipně napsaná divadelní hra s tématem vskutku nadčasovým.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Komlikovaný a dojemný román.Není zrovna jednoduché ho číst.Myslím si,že aby člověk dokázal dílo pně pochopit a strávit musí čtenářsky dozrát.Jinak vnímáte příběh Sophie v osmnácti letech a jinak třeba ve třiceti.Vyjímmečné dílo vyjímečného autora.

Chladná vlast Chladná vlast Andreas Kossert

Jedna z mála knih,jenž se zabývá pro nás Čechy bolestným a tabutizovaným tématem-odsunem sudetských Němců.Autor se nesnaží moralizovat,neviní ani jednu či druhou stranu,spíše se snaží čtenářům přiblížit nelehký úděl těchto lidí,jejich problematické začlenění v ,,domácím" Německu,kde je místní starousedlíci nepřivítali vždy s nadšením.Je dobré podívat se na věci i z druhé strany...

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Možná o něco málo slabší než Hra o trůny.Stále však úchvatná četba,která mě strhla hned od prvních stránek.A to fantasy příliš neholduji.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Boom severských detektivek dostal i mě.Přesto ale....asi jsem od této knihy čekala trochu víc.Slibně se rozvíjející příběh se zhruba v polovině knihy stává překombinovanou spletí událostí a kouzlo a napětí,které bylo na začátku kamsi vyprchává.Přesto v porovnání s většinou dalších detektivek,jenž jsem měla možnost číst je Nemesis nadprůměrným počinem.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Osudy velkého krále Přemysla podané poutavou a čtivou formou,tak jak jsme u pana Vondrušky zvyklí.Oddechová četba aneb proč musí být román vždy komplikovaný?Vždyť historie je sama o sobě komplikovaná dosti...

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak trochu kritika společnosti aneb co všechno jsou lidé schopni udělat díky své závisti a hamižnosti.Spíše než hororem je román psychologickou sondou do života lidí na maloměstě kdesi v Americe.Děj by se ale mohl odehrávat v podstatě kdekoli na světě.Je totiž nadčasový.

19.09.2012 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Mé první setkání s touto autorkou.Asi jsem tuto knihu začala číst spíše ze zvědavosti.Než se stala ona tragická událost,neměla jsem o existenci spisovatelky ani zdání.Kniha je velice čtivá.Nevím do jaké míry autorku inspiroval její vlastní nešťastný život ale je to smutné a varující.Bohužel i takové věci se dějí...

18.09.2012 2 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Silné příběhy žen,těžce zkoušených nelehkým údělem.Při četbě osudů hrdinek,jsem si okamžitě vzpomněla na svoji Omu.Na její vypravování,na její drsné upracované ruce,kterými mě hladívala ve vlasech.Na vypravování o Opovi,který zahynul v uniformě Wermachtu v nesmylsné válce....Kdo nepoznal Hlučínsko nepochopí...

18.09.2012 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Začátek knihy je celkem poutavý.Slibně se rozvíjejjící příběh s kriminální zápletkou se však s každou další stránkou stává nesnesitelně ukecanou a nabubřelou fraškou.Věčné téma viny a odpuštění je zde podáno manipulativní formou,která nedává čtenáři šanci utvořit si vlastní názor.Připadala jsem si při četbě této knihy jako na manifestaci nějaké sekty.

17.09.2012 2 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Velice čtivá kniha ale zdá se mi,že autor se až příliš podřizuje přáním a vkusu čtenáře.Prázdný obsah s krásným obalem.

29.01.2012 3 z 5