Pravdivý příběh lži

Pravdivý příběh lži https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79836/mid_pravdivy-pribeh-lzi-jZG-79836.jpg 3 41 14

Zasněná Natálie touží prožívat „plnohodnotný život“. Když se seznámí s Francouzem, chopí se příležitosti a odjede s ním do Paříže. Brzy však i tady začne trpět nudou. Jednoho dne do jejího života vstoupí Virgil, tajemný osudový muž, a náklonnost k němu se u Natálie rychle mění v obsesi. Virgil jí nabízí vzrušující život bez existenčních starostí, po jakém vždy toužila. Anebo je to všechno jinak? Kdo je vlastně ten okouzlující Virgil?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Pravdivý príbeh lži , 2010

adelinka
28.03.2021 3 z 5

Niektoré pasáže ma úplne chytili, niektoré boli úplne nudné. Niekedy ma Natália úplne vytáčala. Opis francúzskych návykov, zvykov ma viac zaujal ako samotný príbeh....

Han-nah
12.06.2020 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla, zkusím ještě jinou knihu této autorky. Z nevázaného života mladé Slovenky, která se zamiluje a přestěhuje se za svou láskou poznáváme město Paříž mentalitu Francouzů. Zažijeme její vzlety a pády, vezme si z toho ponaučení a najde odvahu změnit svůj život???

vlkcz
01.05.2020 3 z 5

Škoda, že je to napsáno dost nevyrovnaně. Zajímavé pasáže se střídají s nudnými popisy pařížských ulic a uliček a úseky, kde se nic neděje. Takže ani strhující a překvapivý závěr nestačí na víc než na 3,5*.

Aleh
03.07.2017 3 z 5

Natálie pochází ze Slovenska a žije už jistou dobu s francouzským přítelem v Paříži, není však spokojena s prací ani život s přítelem ji příliš neuspokojuje. Až se jednoho dne seznámí s tajemným Virgilem. je tak zamilovaná, že ani nestačí postřehnout, že se její život mění. Přestává pracovat, půjčuje si peníze, dělá dluhy a její život se stává jednou velkou lží. Až se sama diví tomu, jak jednoduché je lhát všem kolem dokola a především sama sobě. Žije přítomností a nemyslí na budoucnost. Vážné důsledky jejího nevázaného života na sebe nenechají dlouho čekat....

regulax
23.09.2016 2 z 5

Nástin života v západní metropoli, chování lidí, způsob pracovní morálky. Příběh okořeněn názvy stanic metra, ulic, kaváren, ale místy to působí až jako místopis Paříže :-). Uvítala bych více francouzské surové reality, ale to je asi na jiný žánr. Zde převládly myšlenkové pochody, úvahy a filosoficko-psychologické snění!

Adelix
08.12.2015 5 z 5

Příběh mi v mnohém připomíná pásmo nápadů, co všechno se dá podniknout v Paříži, když se člověk osvobodí od práce a povinností. Natálie zprvu nadšeně odjíždí pracovat do Paříže, postupně ale zjistí, že život ´´métro-boulot-lit´´ ji nenaplňuje. Příběh je o nevázaném životě mladé Slovenky bez závazků v Paříži a o nešťastné lásce... neměla bych takovou odvahu se vším praštit jako ona, každopádně snít o tom můžu :-)

drprdik
07.11.2013 5 z 5

velmi zajímavá kniha, pro někoho nuda, ale mě velmi pomohla po rozchodu mé velké lásky a asi díky tomu jsem více pochopila děj.

lusila
09.07.2013 2 z 5

Ak sa raz budem chcieť presťahovať do Paríža, budem vedieť, ktorým štvrtiam sa vyhnúť. To je asi všetko, čo mi tá kniha dala.

sumcicka
31.05.2013 1 z 5

Zřídka se mi stane, že nedočtu něco, co jsem začala číst. Ale u této knihy jsem se musela opravdu hodně přemáhat, abych ji přečetla - děj byl pro mě nudný, celou dobu jsem čekala, kdy už se konečně "něco" stane. Až "to" na posledních stránkách konečně přišlo, znechutilo mi to knihu ještě víc...Nedoporučuju

kika 13
29.03.2013 2 z 5

Já mám z románu podivný pocit,jako že mi jeho přečtení nic nedalo.Místy hodně velká nuda.

Niki
24.02.2013 4 z 5

Celkem dobrá kniha, ale čekala jsem, že tam bude více o Paříži a její kultuře.

danuska
03.12.2012 2 z 5

Zo zaciatku sa mi zdalo, ze to bude zaujimave, ale bolo to nudne, a neprehladne.

Yorika
20.09.2012 2 z 5

Kniha mě bohužel příliš nezaujala.I když se tomu autorka ze všech sil brání,z knihy ční klišé červené knihovny,jako z příběhů červených knížeček,které můžeme zahlédnout na každém novinovém stánku.

bookcase
01.02.2012 4 z 5

Zajímavá knížka, pohled na život jedné mladé Slovenky, která žije v Paříži a prožívá lásky se všemi vzlety i pády.

Hana Lasicová
slovenská, 1981