Dědictví

Rámcová novela odehrávající se na Hlučínsku v době od třicátých let 20. století do počátku 21. století.

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52929/big_dedictvi-MVG-52929.jpg 4.4122

Kniha Dědictví

zdenaR
10. listopadu

Poměrně tenká kniha, silné příběhy, psáno úsporně, o to víc působivě.
Je v ní ukryto mnoho bolesti, neštěstí a smutku. Těžká doba.

tittanie

K této knížce jsem se vrátila. Vyplývá mi z ní to, co jsem již psala k jiným knížkám.
Za prvé, to že skončila válka, neznamená, že skončilo všechno zlé.
Za druhé, že Rusáci nebyli osvoboditelé, ale dobyvatelé.
Za třetí, že tehdy měli lidi život opravdu těžký, plný dřiny, že měli víru a nestěžovali si. Že žili tak, jak je naučili předci a bojovali o život a neřešili kraviny.

Zuzana08

Tato útlá knížka by si zasloužila daleko větší výsluní!!!
Budu se opakovat, ale knih na téma druhé světové války je teď fakt hodně. Až je to zarážející, jak dychtivě jsme schopni tuto tragickou část historie hltat a dobrovolně vyhledávat útrapy nevinných. Nicméně, většina tato knih se odehrává (aspoň částečně) na pozadí koncentračních táborů a tak mi pak tyto příběhy připadají prvoplánové, plné citového vydírání!!!
Proto jsem neskutečně ráda za knihu Dědictví. Která popisuje válku očima obyčejných lidí, jejichž útrapy nebyly mnohdy o nic menší, než na frontě či v koncentračním táboru. Cítila jsem opravdovost toho příběhu Agnes, soucítila jsem s ní.
V druhé časti jen krátké příběhy lidí, které již nenavazovaly, ještě víc pocit bezmoci obyčejných lidí umocnily.
Autorce děkuji za připomenutí, že válka má dopad vždy na všechny! Bez rozdílu, za kterou stranu zrovna bojujete (se zbraní v ruce či jen v domečku na konci vesnice).

danielavachova

Kniha mě naprosto nadchla tématem,krajem,často dost krutými osudy žen. Strašná to byla doba.

1alena1

Zajímavý osud jednoho koutu v Česku, určitě to musí být srdcovka obyvatelů kraje, kterého se tento příběh týká. Ač z daleka, moc mě to bavilo. Nebylo to asi lehké v příhraničních oblastech v dobách, kdy se psaly dějiny a je moc zajímavé se o těchto osudech dozvědět.

Josh

1.kniha trilogie od této české, resp. moravskoslezské spisovatelky:o)) Kouzlo této autorky spočívá v takovém zvláštním souladu i nesouladu, dějinách národu i životu jednotlivců, beznaděje i víry. Osobité a silně výrazové vidění situací, emotivní a zvláštně psychologické prožitky, složitý život z jednoduchých maličkostí. Takové zvláštní něco, co umí kouzlo - v jednu chvíli strach a vzápětí pohlazení. Přenesete se do minulosti, přestože dál žijete svůj dnešní život….

Kacased

Tato kniha by si zasloužila větší vědomí. Přesto jsem se k ní dostala a mám radost. Jsem přistěhovaná do Hlučína. Tak o bod navíc. První část parádní. Druhá trochu méně, ovšem bez ní by to nemělo ten správný konec.

skalek

Krásný kniha...obyčejně neobyčejná....