Mrtvou neměl nikdo rád

Mrtvou neměl nikdo rád https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331415/mid_mrtvou-nemel-nikdo-rad-5uY-331415.jpg 3 153 58

Policistka Nina Svobodová na stopě vraha v samém centru Ostravy. Eva Tvrdá překvapivě opouští svou tematiku spojenou s velkými dějinami a přichází s klasickým detektivním příběhem ze současné Ostravy. Knihou se hlásí k žánru Silesia Noir, který vzniká v polské části Horního Slezska.

denib
21.12.2023 3 z 5

Přišlo mi to hrozně obyčejné, průměrné, ničím nezajímavé, nevybočující. Ano, jde to dobře číst, i když ze začátku jsem se ztrácela v množství zejména ženských postav. Takové pohodové čtení. Ale za pár dní už nebudu vědět, že jsem to četla. Nic v ději mě nijak nepřekvapilo. Prostě fakt, že se stane vražda a policie pátrá po vrahovi, ještě samo o sobě nedělá dobrou detektivku.

TamaraKrejčí
22.04.2022 4 z 5

Má první kniha od autorky a určitě ne poslední. Pohodová detektivka, která se dala číst a dobře se orientovat v postavách. A protože pocházím kousek od Ostravy, tak se dostavila nostalgie a už jsem se toulala okolo řeky, po náměstí, ve starém obchoďáku Ostavice, atd atd miluji knihy, příběhy, které se odehrávají ve známých uličkách…

Kerberos
02.09.2021 3 z 5

Knihu jsem poslouchala, celkem průměrný příběh ,naštěstí nebyla dlouhá.

trdlo1
23.08.2021 2 z 5

Celkem chaotická detektivka. Zaujalo mě prostředí Ostravy.

janina66
16.08.2021 3 z 5

Díky tomu, že jsem ji poslouchala audio, tak se kniha dala. Více postav hned zpočátku, ale vyznala jsem se. Čtivá detektivka, do poslední chvíle netušíte vraha. Ale zasloužila by si,kdyby se vyšetřovatelé, v čele s Ninou, zaměřili na postup a směr pátrání po vrahovi. Najednou ho dopadli a byl konec.

zdenaR
14.05.2021 3 z 5

Detektivka byla čtivá, přesto by si zasloužila větší rozpracovanost. Bylo zde zbytečně moc postav, závěr se mi zdál nedotažený.
Hvězdičku navíc dávám za popisy Ostravy, je vidět, že ji má autorka opravdu ráda.

bigal
17.04.2021 5 z 5

Eva Tvrdá ve mně svou knihou probudila těžkou nostalgii po Ostravě, kde jsem moc let žil.
Kulisy příběhu jsou plastické, jako v nezávislém filmu. I příběh je taky fajny, realisticky...

Jiho226
16.12.2020 2 z 5

Tahle kniha rozhodně nebyla trefa do černého,přestože se odehrává v Ostravě. Nepříliš zdařile vystavěné dialogy,chaos v postavách -Bára,Alena,Irena,Denisa,Nina...Temnou detektivku (takto je toto dílko v upoutávce označováno) si představuji zcela jinak.

Verunka926
12.08.2020 2 z 5

Těch postav bylo opravdu moc a já si ani na konci knihy moc nepamatovala, kdo je kdo. Konec byl podle mě celkem uspěchaný, ale zbytek knihy byl celkem fajn. Díky tomu, jak je knížka krátká, ji budete mít přečtenou za chvíli, protože je dost čtivá.

Opatov
16.05.2020 2 z 5

Audio. Počet postav se nedá spočítat. Chování jednotlivých aktérů lze v některých chvílích těžko uvěřit. Naštěstí je to knížka útlá a trápení netrvá dlouho.

IvetaSl
16.01.2020 3 z 5

Poslouchala jsem audio knihu. Ze začátku bylo mnoho postav, ale dalo se v tom zorientovat. Děj odsýpal, konec byl velmi rychlý.

DarthElle
22.11.2019 4 z 5

Na to, jak krátké to bylo, se mi to docela líbilo. Ač těch postav bylo na takovou knížečku hodně málo a konec byl dost uspěchaný, neberu to jako zbytečnou ztrátu času.

sarekaslukova
12.11.2019 2 z 5

Tak tohle nebylo nic pro mě. Styl psaní mi přišel hrozně primitivní. Ze začátku jsem se ztrácela v jménech a vyluštění zápletky také nebylo nic moc.

domihruzkova
05.11.2019 3 z 5

ČV 2019.

Normálně bych po této autorce asi nesáhla, ale úplně špatné to nebylo. Na to, jak je knížka kraťoučká - 176 stran, tak je tam strašně hodně postav.

adelinka
29.10.2019 3 z 5

Zo začiatku mi prišlo veľa postáv, autorka predstavovala všetkých možných podozrivých naokolo. Aby sme mali nad čím rozmýšľať, trochu ma to mýlilo, ale postupne som si na postavy zvykla. Vybrala som si knihu do čitateľskej výzvy. Dalo sa.

Market = )
20.10.2019 3 z 5

Taková útlá detektivka. Na mě možná až moc, jsem zvyklá na trochu košatější typy příběhů, navíc mi v příběhu chyběla jednak část, která by trochu vedla k vrahovi, jednak ukončení nebo vysvětlení alespoň pár dějových linek, ale by to fajn :-). Dala bych 3,5 *.

Pet13
19.10.2019 4 z 5

Byla to první kniha od této autorky a nebýt Čtenářské výzvy asi bych ji nikdy nečetla, přesto se mi moc líbila. Jen jsem měla trochu problém s orientací v podezřelých osobách.

sawako
18.10.2019 2 z 5

Dosti nepřehledná a krátká detektivka. Nebýt tomu, že jsem jí poslouchala jako audio, bych jí odložila už na začátku. Rozhodně bych na ani ne 200 stránkách nedávala tolik postav, které se tam občas kromě úvodu nemají žádnou funkci.

A začátek ohledně povýšení nakonec vůbec nic neznamenal, moc nechápu, proč to tam vůbec bylo řečeno.

Sarah01
18.10.2019 4 z 5

Hrdinka této knížky mně byla hodně sympatická a až na pár posledních stránek příběh dobře odsýpal. Konec byl takový hodně náhlý a i když popravdě tady každý mohl být pachatelem, čekala jsem přesto někoho jiného.
Vztah hlavní hrdinky k rodnému městu byl v knížce moc hezky popsaný, i když já osobně k Ostravě žádný zvláštní nemám, ale viděla jsem se přímo na zmiňovaných místech.

IVANA0123
13.10.2019 4 z 5

Za mě dobrá česká detektivka. Knížka se čte lehce a dobře. Odehrává se v lokalitě, kterou sice znám jen zběžně, ale přesto mě její popis zaujal a možná si při příští návštěvě Ostravy zkusím trochu rozšířit obzory. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila. Už jsem si zadala její další knížky do CHSČ a těším se na ně.
(10/19)