Mrtvou neměl nikdo rád

Policistka Nina Svobodová na stopě vraha v samém centru Ostravy.
Eva Tvrdá překvapivě opouští svou tematiku spojenou s velkými dějinami a přichází s klasickým detektivním příběhem ze současné Ostravy. Knihou se hlásí k žánru Silesia Noir, který vzniká v polské části Horního Slezska.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331415/mrtvou-nemel-nikdo-rad-5uY-331415.jpg 3.497
Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Littera Silesia

Kniha Mrtvou neměl nikdo rád

katy238

Jednoduchá detektivka z ostravských ulic, která neurazí a ostravské obyvatele potěší popisy notoricky známých míst. Přespolní ovšem nemá příliš možnost oslovit, děj staví na velmi dobré znalosti místopisu Ostravy i mentality jejich obyvatel, i tak se jednalo o milou detektivní jednohubku ze známých míst (pro Ostravany).

Ana72154

Knihu jsem měla, přečtenou během 5 hodin s menšími přestávkami. Ze začátku jsem se ztrácela ve velkém množství podezřelých a měla problém, že kniha není řazená do kapitol, na což jsem si poté zvykla.
Text sám o sobě se hezky četl, žádné krvavé nebo dramatické scény, teda až na jednu lehkou u konce,....
Čteno v rámci výzvy.

Teri27

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Příjemná oddychovka, ale žádne velké napětí tam není.

Lejdus

Povedena ceska detektivka. Jak je jiz v nazvu napsano, obeti je zena, kterou jeji okoli nenavidelo. Podezrelych je tedy mnoho, zapletka a rozuzleni je zajimave. Rozhodne doporucuji jako kratkou kriminalni oddechovku.

Fiisha

Jednoduše průměr.

Zlatinka.Emilly

Na českou detektivku moc pěkně napsáno. Žádné zbytečné násilnosti a drastické scény, tak jak to umí severská krimi. Ke knize jsem se dostala díky Výzvě a jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, kde jsem se mohla i částečně dozvědět, jak to vypadá v Ostravě, ve městě, ve kterém jsem ještě nebyla. Rozhodně doporučuji její přečtení a já si moc ráda přečtu i jiné knihy od této autorky, o jejíž existenci jsem do této doby neměla ponětí.

Booky84

Moje první kniha od této autorky a hned spokojenost. Pohová a čtivá detektivka. Na začátku jsem se trochu vyděsila množstvím postav, ale během pár stránek jsem se rychle zorientovala a dokonce i vraha jsem odhalila.

handulli

ČV 11/2019
Do knihy jsem šla s nepříliš velkým očekáváním. Možná i proto mě nakonec překvapilo, že to nebylo zas tak špatné. Ikdyž tedy ten začátek, kdy je na několika stránkách představeno snad 20 postav najednou, mě málem odradilo. Taky jsem v nich pak měla víc než půlku knihy naprostý hokej a občas jsem se vrátila na začátek, abych si připomněla o koho se jedná. Jako detektivka je to podprůměrné dílko, ale přečíst se dá.