Mrtvou neměl nikdo rád

Mrtvou neměl nikdo rád https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331415/mid_mrtvou-nemel-nikdo-rad-5uY-331415.jpg 3 153 58

Policistka Nina Svobodová na stopě vraha v samém centru Ostravy. Eva Tvrdá překvapivě opouští svou tematiku spojenou s velkými dějinami a přichází s klasickým detektivním příběhem ze současné Ostravy. Knihou se hlásí k žánru Silesia Noir, který vzniká v polské části Horního Slezska.

katy238
13.09.2019 4 z 5

Jednoduchá detektivka z ostravských ulic, která neurazí a ostravské obyvatele potěší popisy notoricky známých míst. Přespolní ovšem nemá příliš možnost oslovit, děj staví na velmi dobré znalosti místopisu Ostravy i mentality jejích obyvatel, i tak se jednalo o milou detektivní jednohubku ze známých míst (pro Ostravany).

Ana72154
30.08.2019 5 z 5

Knihu jsem měla, přečtenou během 5 hodin s menšími přestávkami. Ze začátku jsem se ztrácela ve velkém množství podezřelých a měla problém, že kniha není řazená do kapitol, na což jsem si poté zvykla.
Text sám o sobě se hezky četl, žádné krvavé nebo dramatické scény, teda až na jednu lehkou u konce,....
Čteno v rámci výzvy.

Teri27
30.08.2019 2 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Příjemná oddychovka, ale žádne velké napětí tam není.

Lejdus
28.08.2019 4 z 5

Povedena ceska detektivka. Jak je jiz v nazvu napsano, obeti je zena, kterou jeji okoli nenavidelo. Podezrelych je tedy mnoho, zapletka a rozuzleni je zajimave. Rozhodne doporucuji jako kratkou kriminalni oddechovku.

Fiisha
04.08.2019 3 z 5

Jednoduše průměr.

Zlatinka.Emilly
28.07.2019 5 z 5

Na českou detektivku moc pěkně napsáno. Žádné zbytečné násilnosti a drastické scény, tak jak to umí severská krimi. Ke knize jsem se dostala díky Výzvě a jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, kde jsem se mohla i částečně dozvědět, jak to vypadá v Ostravě, ve městě, ve kterém jsem ještě nebyla. Rozhodně doporučuji její přečtení a já si moc ráda přečtu i jiné knihy od této autorky, o jejíž existenci jsem do této doby neměla ponětí.

Booky84
20.07.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a hned spokojenost. Pohová a čtivá detektivka. Na začátku jsem se trochu vyděsila množstvím postav, ale během pár stránek jsem se rychle zorientovala a dokonce i vraha jsem odhalila.

handulli
09.07.2019 3 z 5

ČV 11/2019
Do knihy jsem šla s nepříliš velkým očekáváním. Možná i proto mě nakonec překvapilo, že to nebylo zas tak špatné. Ikdyž tedy ten začátek, kdy je na několika stránkách představeno snad 20 postav najednou, mě málem odradilo. Taky jsem v nich pak měla víc než půlku knihy naprostý hokej a občas jsem se vrátila na začátek, abych si připomněla o koho se jedná. Jako detektivka je to podprůměrné dílko, ale přečíst se dá.

Hana417
29.06.2019

Takové lehčí oddechové čtení. Ideální na dovolenou.

Katuska88
22.06.2019 5 z 5

Nebyl to vyloženě literární skvost, ale od knihy jsem dostala to, co jsem očekávala. Možná právě proto, že jsem neočekávala nic závratného, se mi četba moc líbila. Vraha jsem si tipla správně.
Líbila se mi myšlenka toho, že oběť nebyla žádná milá osoba, které by bylo za hodno litovat. Je hezky ukázaná lidská ubohost. Kniha byla krátká, četla se dobře, bylo tam i pár zajímavých postřehů k zamyšlení.

raffi
14.05.2019 2 z 5

Na to, aká krátka kniha to bola, som z jej čítania neuveriteľne unavená. Neustále opakovanie pár faktov (napríklad čas 14:20 pri predstavovaní zainteresovaných, prízvukovanie, že Irenu každý neznášal, výraz, že je niekto a niečo "vystajlované", "dizajnové" atď.) svedčí skôr o začínajúcej autorke, ktorá sa nevyvaruje chýb. K tomu amatérske dialógy, často v príbehu slúžili iba ako vata... Aspoň tie popisy Ostravy to zachránili, tie boli dobré. Ale ako detektívka to bola veľká bieda.
Knihu som si vybrala kvôli ČV, chcela som si ju spestriť tým, že do nej dám iba 5* knihy, ale ak sú z Ostravy iba takéto typy kníh, obávam sa, že do konca roku žiadnu 5* nenájdem.

Ishir
01.05.2019 5 z 5

Po přečtení první kapitoly jsem se zhrozila z velkého množství postav, ale jak děj ubíhal tak se v množství postav dá celkem snadno orientovat. Je to taková oddechovka, ale dobrá.

Ellissabeth
03.04.2019 4 z 5

Vlastně moc pěkná knížka. Z počátku trochu nepřehledné, moc lidí. Opravdu kniha o Ostravě - o milované Ostravě. Chyběl mi minislovníček, ještě, že je po ruce internet... ;-) Bez výzvy bych k ní asi nikdy nedošla, ale mohu doporučit. Rychle se četla.

Koketa
01.04.2019 2 z 5

Klasická česká detektivka - neurazí, nenadchne. Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě, žádný silný dojem ve mne nezanechala, ale nepovažovala bych ji ani za slabou.

Stejně nějako někteří zde v diskusi, ani já jsem nepochopila, jak přišli na vraha a motiv. Toto si zasloužilo víc rozebrat. Na druhou stranu, alespoň nebyla kniha zbytečně dlouhá, děj "odsýpal", dobře se četla.

Pobavila mě ostravská čtyřproudovka - čekala jsem, zda to autorka v knize zmíní a nezklamala (dva pruhy v každém směru a hned je z toho čtyřproudá silnice). Popis Ostravy pěkný, poznávala jsem některá místa, která jsem na návštěvě tohoto města sama viděla.

Galadwen
25.03.2019 2 z 5

Nijak nenadchlo. Začátek mě málem odradil zdlouhavým představováním jedné (dost ploché a nudné) postavy za druhou, pak se děj nadějně rozjel k větší čtivosti, ale konec skončil úplně do ztracena, k odhalení pachatele v podstatě nesměřují žádné stopy. Dovedu si představit, že milovníci Ostravy ocení popis prostředí, ale mě kniha nijak nezaujala.

klaraj093
20.03.2019 2 z 5

Průměrná detektivka.. Miliarda účastníků, což mi jindy nevadí, ale tady mi to přišlo strašně nudné a utahané..

ještěrka38
11.02.2019 1 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak blbou detektivku... :-(.

LadyTery
31.01.2019 3 z 5

Krásně popsaná ta naše černá Ostrava. Člověk se lépe ztotožní s příběhem, když postavy procházejí nám známými místy. Pro mě lehká, čtivá detektivka. Zbytečně moc postav. Závěr poněkud zrychlený. Ale jako oddechové čtení fajn.

lifeoptimist
28.01.2019 3 z 5

Takový průměr, neurazí, nenadchne

Prateri
27.01.2019 4 z 5

Detektivka z Ostravy - nevraždil sadismus, vraždily emoce, jak už to u našich detektivních příběhů bývá. Kniha průměrná - s tím souhlasím, ale přesto jsem ji nebyla schopná odložit, a četla dlouho do noci. Sice jsem také moc nechápala, jak na pachatele přišli, ale asi jsem nepostřehla myšlenkové pochody detektivů (to bude tou noční četbou).
V Ostravě jsem kdysi byla. Měli jsme průvodkyni, z každého jejího slova čišela velká láska k Ostravě a díky ní na Ostravu vzpomínám jako na hezké město. Jo, a za to přidávám hvězdičku :) .