Mrtvou neměl nikdo rád

Mrtvou neměl nikdo rád https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331415/mid_mrtvou-nemel-nikdo-rad-5uY-331415.jpg 3 153 58

Policistka Nina Svobodová na stopě vraha v samém centru Ostravy. Eva Tvrdá překvapivě opouští svou tematiku spojenou s velkými dějinami a přichází s klasickým detektivním příběhem ze současné Ostravy. Knihou se hlásí k žánru Silesia Noir, který vzniká v polské části Horního Slezska.

koudelu
19.01.2019 3 z 5

Průměrná kniha, ne moc napínavá, čekala jsem velké odhalení a to se nekonalo, na začátku spousta postav, což bylo celkem zbytecné vzhledem k délce (nebo spíš krátkosti příběhu)

Sandruš
19.01.2019 3 z 5

Průměrná detektivka.
Ze začátku jsem si myslela, že se budu ztrácet v postavách, což se nakonec naštěstí nestalo. Konec byl dost rychlý, určitě by to sneslo ještě pár stránek..

iška
16.01.2019 3 z 5

Pro mne celkem slušná detektivka.

ssyyllvvaa
16.01.2019 3 z 5

Zápletka nic moc, ale Ostrava jako vyšitá včetně ostravštiny, takže jsem si to čtení nakonec docela užila.

Makyyy
12.11.2018 5 z 5

Kniha mě potěšila. Případ sice nebyl napínavý, ale líbilo se mi vyprávění autorky. A to, že se děj odehrává v mé milované Ostravěnce, je už jen třešničkou na dortíku.

Dresia
07.11.2018 1 z 5

Ostravu mám ráda, byla jsem zvědavá na zpracování, ale vůbec mě to nebralo.

Esmeralda168
03.08.2018 3 z 5

Taková průměrná detektivka. Podle mě závěrečná zatýkací scéna mohla být následně trochu více vysvětlena - jak vlastně zjistili vyšetřovatelé, co a kde se chystá vrah spáchat a jak na něho nalíčili past, by si zasloužilo trochu více vysvětlení. Trochu mi vadil i neustálý popis toho, co a kde který podezřelý zrovna dělá.

hurwajz
11.06.2018 5 z 5

Začínám přicházet na chuť naší Regionální literatuře. Tohle mě bavilo.

IrenaLuzarová
26.04.2018 4 z 5

Celkem příjemná detektivka, hojně využívá znalosti Ostravy, což mne (jako zarputilou a hrdou Ostravačku) samozřejmě velmi potěšilo (už méně to, že zavražděná, kterou opravdu nikdo neměl rád, se jmenuje Irena - proč když autoři někoho v literatuře takto pojmenují, je to zcela určitě bezcharakterní hnusná mrcha? Poctivě vykreslené charaktery postav i místopis.

Marcik7
11.02.2018

Pro mě překvapivě slušná detektivka, i když na začátku jsem se trochu ztrácela v množství postav, ale vše vynahradila zmiňovaná známá místa mého rodného města.

Januli
28.12.2017 2 z 5

Popisy Ostravy mě potěšily, ale kniha jako taková mi nic moc nedala. Zbytečně moc postav, nedotahnutý závěr, klidně by zasloužil více stran a propracovanosti. Vraha jsem odhadla, takže mě nepřekvapil.

MartinaP
30.09.2017 2 z 5

Nebyla špatná, dobrý počin české autorky. Konec byl trochu rychlý. Ač nejsem z Ostravy, popisy města se mi moc líbily.

Iki1
11.08.2017 5 z 5

Velmi exkluzivně a poeticky je v knize vylíčena Ostrava. V kulisách města se pohybuje řada postav opět velmi skvěle vylíčená včetně popisu jejich duševních pochodů. Kniha je velmi dobře napsaná, moderním jazykem, a díky popisu města i perfektnímu vytvoření charakteristiky všech postav je hodně čtivá. Také překvapivý konec je nadmíru skvěle zvládnutý. Takhle bych si představoval všechny dobré české detektivky.

bagel
30.06.2017 4 z 5

Moc pěkný příběh a velkým plusem bylo pro mě ostravské prostředí.

Kakajko
01.06.2017 3 z 5

Závěr příliš rychlý, kniha by snesla minimálně o 50 stran více...

Lucek
21.04.2017 5 z 5

Fajne jak cyp!

Boboking
19.04.2017 4 z 5

Moje první setkání s E. Tvrdou, které na mne ale udělalo dojem. V rámci detektivnho případu je to vlastně psychologický příběh mnoha postav, které si chtějí urvat svoje místo na světě. Překvapivě dost "nehezké" vyobrazení současných žen.

Belatris
16.03.2017 1 z 5

Vzhledem k tomu, že mám ráda knihy, které jsou především výživné literárně, tak mě tato kniha nechala chladnou. Ostrava se v příběhu objevovala hodně, místy i poeticky (snesla bych klidně víc, emotivní sepětí s městem vyjádřené jako v Knize Ester Marka Pietoně). Ovšem postavy spolu s příběhem mi přišly odfláknuté, nedotažené, spíchnuté rychlou jehlou.
Neholduji thrillerům a krvi, naopak mám ráda detektivky Louise Penny, která dokáže stvořit nádherně napsaný román s dokonale živoucími postavami, a ještě k tomu splést dohromady dobrou zápletku, která udrží člověka v napětí. Ta potěcha ze čtení, to jsem tady nepocítila. Knihu přečtete pohodlně za dva dny, ale já osobně jsem na ni zapomněla hned po dočtení poslední stránky. Škoda, detektivky zasazené do prostředí Ostravska jsou skvělý nápad, ale muselo by se to taky skvěle napsat, což pro mě tato kniha nesplňuje.