Václav II.: Král český a polský

Václav II.: Král český a polský
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27658/bmid_vaclav-ii-kral-cesky-a-polsky-Ykl-27658.jpg 5 19 19

Král český a polský. Předposlední český král z roku Přemyslovců, který se stal též králem polským a pro svého syna Václava III. získal korunu uherskou, patří mezi nejvýznamnější panovníky našich dějin. Za jeho vlády se český stát po nešťastném vyvrcholení rytířské epopeje Přemysla Otakara II. znovu stal středoevropskou mocností a zažil též významný rozvoj hospodářský, spojený především s těžbou stříbra v Kutné Hoře, i nesporný vzestup kulturní. Monografie známé historičky přibližuje krále Václava II. jako politika, stejně tak jako aktivního podporovatele a mecenáše vzdělanosti a kultury, zakladatele klášterů – zejména zbraslavského kláštera cisterciáků, jenž se měl stát místem posledního odpočinku českých králů – a v neposlední řadě i jako člověka.... celý text

Přidat komentář

martin č.
21.06.2022 5 z 5

Dobrá kniha o mém oblíbeném králi. Diplomacie tehdejší doby rozhodně nebyla snadná a myslím, že Václav II. na tomto poli obstál více než dobře. I když mu do vínku nebyl dán dlouhý život ani pevné zdraví a jeho startovací podmínky vůbec nebyly snadné.

Yorika
20.09.2012 5 z 5

Příběh trochu opomíjeného krále,který vyrůstal ve stínu svého otce a proto důsledkem činů otcových jsou ty jeho pokládány za nevýznamné.Tato kniha však dokazuje,že tomu tak není.Václav II. byl především obratný diplomat a to co jeho otec Přemysl dokázal získat s mečem v ruce na bitevních polích,on získával cestou bez krveprolití ne však méně nebezpečnou- na poli politickém.