Dotkni se nebe

Závěrečný díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Lucemburské dynastii se na českém trůnu otevírá skvělá budoucnost. Zatímco polský Kazimír a Ludvík Uherský jsou stále bez mužských potomků, z Karlova konečně šťastného manželství s Eliškou Pomořanskou se rodí dcery i synové, kterým bude patřit polsko-uherské dědictví. V dosud jednotném křesťanství však už klíčí první výhonky nespokojenosti se zlořády v církvi. Kdo se však dotknou nebe, aby poznal pravdu? Děj posledního dílu královské ságy Orel a lev pokračuje až do dne Karlovy smrti, která ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/567/big_dotkni-se-nebe-zbO-567.jpg 4.591

Kniha Dotkni se nebe

Luigi1
25.12.2020

Velice poutavě napsaná sága,Karel IV zemřel.

likaf
25.04.2018

Co dodat? Karel IV zemřel. Slza mi ukápla. Poslední díl, jak jinak, napsaný velmi čtivě. Všem milovníkům doporučuji nejenom tento díl, ale celou sérii.

Kerberos
07.07.2017

šestidílná sága o Karlu IV. a jeho ženách a potomcích nejlepší co napsala.

Fizulka71
21.08.2016

Úchvatné zakončení fenomenální ságy. Moc jsem se na něj těšila a zároveň netěšila. Bylo mi jasné, že s posledním dílem přijde i Karlova smrt. Konečně se dočkal tolik vytoužené obrovské rodiny se spoustou dětí a milované zeny, kterou nebude muset pochovat. Ale dohání ho následky četných zranění z boje a z pokusů o atentát, kterých zažil za svůj život bezpočet. A jeho zdraví těmto následkům podléhá. České země tak přicházejí o nejlepšího vladaře, kterého kdy měly. Jeho práce zůstává zoufale nedodělaná a není nástupce, který by v ní důstojně pokračoval. Zase jsem si skvěle početla a zase jsem si pobrečela. Diky, paní Vaňková, opět jste dostála své skvělé pověsti.

Yorika
05.01.2014

Výborná sága o životě Karla IV. Pro milovníky české historie takřka povinnost :)

jana001
16.02.2013

Všech 6 knih je napsáno moc pěkně.Ráda se k nim vracím a mohu je jen doporučit.