Koupit knihy

Ludmila Vaňková

česká, 1927 - 2022


Nahrávám...

Nová kniha

Čas voní dálkou - Země svobodných, domov smělých

Čas voní dálkou - Země svobodných, domov smělých - Ludmila Vaňková

Historický román o přátelství, lásce, odvaze a touze po svobodě se odehrává v roce 1848. Nadějná mladá herečka Katinka Krákorová má mnoho ctitelů mezi studenty v Praze i ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 51 knih

Komentáře (24)

raty
04. února

Smutná zpráva mě včera velmi zasáhla. Knihy paní Vaňkové mají čestné místo v mojí knihovně a provázejí mě celý život. Dokázala pro celé generace čtenářů přiblížit bohatou historii naší země zajímavou a zábavnou formou. Čest její památce

Ladygeront
04. února

Až se mi včera sevřelo srdce! Zemřela milovaná spisovatelka. Ať je Vám země lehká. Vaši čtenáři na \Vás nezapomenou.

Hamec
03. února

Novinky.cz, 3.2.2022
Zemřela spisovatelka Ludmila Vaňková
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/zemrela-ludmila-vankova-40386044

kniha80
13.08.2020

Knihy paní Vaňkové se mi do ruky dostávaly postupně a trochu jsem se v nich motala, protože některé byly pokračování ....ale to mi vlastně nevadilo, protože se pěkně čtou :-).
Díky jejím knihám mám ráda historii :-)

Ladygeront
23.04.2019

Její knihy jsem četla vždy v prvním vydání. Co četla, hltala! Včetně těch co jsou historickou fantasy. A dodnes je čtu opakovaně. Je mi líto, ale zatím nikdo tak skvělý, jako ona ,se u nás neobjevil. Já vím, Vlastimil Vondruška a František Niedl jsou důstojnými následovníky, ale na paní Vaňkovou pořád ještě nemají. Možná jednou Jiří Dobrylovský, nebo Slovák Juraj Červenák. Ale je to jen možná! Ještě jsem si vzpomněla na Ivanu Špičkovou, ta má velké rezervy a Jitku Svobodovou. Její Přemyslova krev je velmi dobrá. Pro mě ale bude Ludmila Vaňková vždycky královnou historických románů.

emamat
12.09.2018

Podle mě nejlepší autorka historických knih u nás. Přečetla jsem celou serií od Přemyslovců k Lucemburkům. Historické postavy jsou zde úžasně vylíčeny ,jako by je všechny do jednoho znala. Navíc obdivuji i znalost dějin evropských, protože tak jak vylíčila zejména Francii a její panovníky ve středověku, to tedy kloubouk dolů.

Mirka2778
07.07.2018

Paní Vaňková píše famózně. Historii mám ráda odjakživa, ale ona mě tu tam upozorní a já si pak pátrám i hlouběji. Vlastně její romány jsou takovou mnemotechnickou pomůckou. Navštěvuji místa, která mě v knihách zaujmou. A že jsou to úžasná místa nepochybujte! Moje první kniha byl Cval rytířských koní a od té doby se vrhám na vše co vyšlo.
Díky ní : -je mým oblíbeným českým králem Jan Lucemburský
-nevěřím, že by Václava III zabili čeští pánové
-vím kdy vznikala Dalimilova kronika
-čtu a mám po ruce mapu ať vím kde se nacházíme
-vím která královna patří ke kterému králi
-rozlišuji některé menší (dřív mě splývající) regiony i po Evropě
-nikdy se nenudím, protože její romány mohu číst stále dokola a vždy pochopím nebo najdu novou souvislost
Paní Vaňkové děkuji, má můj obdiv.

broskev28
29.07.2017

Ke knihám L. Vaňkové jsem se dostala takto. Jela jsem z Prahy na redakční radu do Brna; ráno před šestou jsem usedla na sedadlo v autobuse, stačila jsem zaregistrovat, že vedle mne sedí pohledný třicátník a otevírá knihu, evidentně beletrii. Potom jsem usnula, když jsem se probrala, pán stále četl. Já opět zalomila, kousek před Brnem jsem procitla a on nepřestal hledět do knihy. To už jsem nevydržela - mužský, který takhle čte, není běžný jev! Nakoukla jsem mu přes rameno, posléze i pod ruku, a našla jsem jméno autorky.
Zbytek už byla hračka, ale vyklubala se z toho láska na celý život. Začala jsem přemyslovskou trilogií a postupně jsem přelouskala všechno, včetně ságy z Afriky i neobvyklé scifi. Můj táta je historik, takže jsem se u něj ujišťovala o pravdivosti některých neuvěřitelných tvrzení. Nikdy jsem autorku "nepřistihla" při lži, základní historická fakta vždy sedí. Ale všechno okolo je její neuvěřitelná představivost, před kterou smekám a kterou nepřestanu obdivovat, ale hlavně číst.

1