Ludmila Vaňková

česká, 1927 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Přemyslovci - Království neumírá

Přemyslovci - Království neumírá - Ludmila Vaňková

Královská sága PŘEMYSLOVCI končí knihou KRÁLOVSTVÍ NEUMÍRÁ (1291-1309) a spojuje romány Žebrák se stříbrnou holí a Královský nach tě neochrání. Přerod věků na začátku 14.... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 48 knih

Komentáře (20)

Přidat komentář
Ladygeront
23.04.2019

Její knihy jsem četla vždy v prvním vydání. Co četla, hltala! Včetně těch co jsou historickou fantasy. A dodnes je čtu opakovaně. Je mi líto, ale zatím nikdo tak skvělý, jako ona ,se u nás neobjevil. Já vím, Vlastimil Vondruška a František Niedl jsou důstojnými následovníky, ale na paní Vaňkovou pořád ještě nemají. Možná jednou Jiří Dobrylovský, nebo Slovák Juraj Červenák. Ale je to jen možná! Ještě jsem si vzpomněla na Ivanu Špičkovou, ta má velké rezervy a Jitku Svobodovou. Její Přemyslova krev je velmi dobrá. Pro mě ale bude Ludmila Vaňková vždycky královnou historických románů.

emamat
12.09.2018

Podle mě nejlepší autorka historických knih u nás. Přečetla jsem celou serií od Přemyslovců k Lucemburkům. Historické postavy jsou zde úžasně vylíčeny ,jako by je všechny do jednoho znala. Navíc obdivuji i znalost dějin evropských, protože tak jak vylíčila zejména Francii a její panovníky ve středověku, to tedy kloubouk dolů.

Mirka2778
07.07.2018

Paní Vaňková píše famózně. Historii mám ráda odjakživa, ale ona mě tu tam upozorní a já si pak pátrám i hlouběji. Vlastně její romány jsou takovou mnemotechnickou pomůckou. Navštěvuji místa, která mě v knihách zaujmou. A že jsou to úžasná místa nepochybujte! Moje první kniha byl Cval rytířských koní a od té doby se vrhám na vše co vyšlo.
Díky ní : -je mým oblíbeným českým králem Jan Lucemburský
-nevěřím, že by Václava III zabili čeští pánové
-vím kdy vznikala Dalimilova kronika
-čtu a mám po ruce mapu ať vím kde se nacházíme
-vím která královna patří ke kterému králi
-rozlišuji některé menší (dřív mě splývající) regiony i po Evropě
-nikdy se nenudím, protože její romány mohu číst stále dokola a vždy pochopím nebo najdu novou souvislost
Paní Vaňkové děkuji, má můj obdiv.

broskev28
29.07.2017

Ke knihám L. Vaňkové jsem se dostala takto. Jela jsem z Prahy na redakční radu do Brna; ráno před šestou jsem usedla na sedadlo v autobuse, stačila jsem zaregistrovat, že vedle mne sedí pohledný třicátník a otevírá knihu, evidentně beletrii. Potom jsem usnula, když jsem se probrala, pán stále četl. Já opět zalomila, kousek před Brnem jsem procitla a on nepřestal hledět do knihy. To už jsem nevydržela - mužský, který takhle čte, není běžný jev! Nakoukla jsem mu přes rameno, posléze i pod ruku, a našla jsem jméno autorky.
Zbytek už byla hračka, ale vyklubala se z toho láska na celý život. Začala jsem přemyslovskou trilogií a postupně jsem přelouskala všechno, včetně ságy z Afriky i neobvyklé scifi. Můj táta je historik, takže jsem se u něj ujišťovala o pravdivosti některých neuvěřitelných tvrzení. Nikdy jsem autorku "nepřistihla" při lži, základní historická fakta vždy sedí. Ale všechno okolo je její neuvěřitelná představivost, před kterou smekám a kterou nepřestanu obdivovat, ale hlavně číst.

Atanone
14.05.2017

Další autorka od které jsem přečetla všechno,co mi přišlo pod ruku. Díky možnosti e-knih mi toho "přišlo pod ruku" ještě trochu,takže doufám v další krásné výlety do historie a fantazie

veverka@ořech
20.02.2017

Knihy Ludmily Vaňkové mě provázely celé mé dospívání. Nejenže jsem se při četbě výborně bavila, ale byla zažehnuta má láska k našich dějinám. Po maturitě jsem šla studovat historii. Základ mého zájmu položila právě tato spisovatelka. Za to má můj vřelý dík!

tomas7164
17.06.2016

Paní Ludmilu obdivuji, je čistým důkazem toho, že všechno jde,když se chce . Když se člověk podívá na její osud,dává mu to sílu jít kupředu.
Chci taky reagovat na Kní
A Havel se o Paní Vaňkové, nebo jejim otci někdy zmínil?
Vždy jde o lidi!

1