Druhá císařovna

Druhá císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/568/druha-cisarovna.jpg 5 104 7

Orel a lev série

Pátý díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Předčasná smrt třiadvacetileté Anny Svídnické zasáhla Karla nejkrutěji jako manžela i milence. Ze ztráty milovné ženy se nedokázal dlouho vzpamatovat a svoji čtvrtou manželku Elišku Pomořanskou si nespravedlivě ošklivil. Teprve prozřetelnost otevřela zatvrzelému manželovi oči. Nezískal zpátky Annu, ale nová choť je natolik odlišná, že stín jeho minulé velké lásky nezasahuje do té nové. Druhá Karlova římská jízda poskytne Elišce zadostiučinění: ona jediná v Římě přijala korunu císařovny z rukou samotného papeže, což se za uplynulých sto let nepodařilo ani jedinému císaři.... celý text

slunicko1958
20.03.2024 5 z 5

Jsem spokojená.
Tento díl je nejen o osudech císaře a jeho synovce Karla V., francouzského krále, ale také o válce o španělskou Kastilii či o přípravě na křížovou výpravu.
Znovu platí, že román se hezky čte. Čtenář se potěší krásnou češtinou a navíc se dozví informace o historii českých zemí i států jižní a západní Evropy.

HáMaPé
27.03.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc, hlavně díky Elišce Pomořanské - dívce naprosto originální nejen ve své době.

Luigi1
25.12.2020 5 z 5

OPĚT POUTAVĚ NAPSANÁ KNIHA,KTERÁ MÁ OD ZAČÁTKU DO KONCE SPÁD A JE POUČNÁ.

Rony70
10.10.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha, vůbec jsem se u ní nenudil a přečetl jsem ji i poměrně dost rychle. Občas jsem se sice v některých věcech ztrácel, ale na to už jsem si u paní Vaňkové zvykl :-) Bohužel poslední díl má někdo půjčený, takže si ho nemůžu přečíst hned.

likaf
19.04.2018 5 z 5

Asi nejpoutavější díl z celé série (Ještě mě čeká jeden díl...). Děj se odehrává od svatby Karla IV po císařskou korunovaci Elišky Pomořanské. Nádherně napsané.

Fizulka71
21.08.2016 5 z 5

Krásná kniha, opět, jak jinak. Ale zase hodně emotivní a smutná. Anna Svídnická umírá a Karel propadá těžkým depresím. Není síly, co by ho z nich mohlo vytáhnout. Ale jako nejmocnější panovník známého světa se musí znovu oženit a jeho čtvrtá žena, Eliška Pomořanská, je o více než polovinu mladší než on a vzhlíží k němu stejně jako Anna. Karel to ale vůbec nedokáže ocenit, nechce, aby mu ze srdce vytlačila milovanou Annu. Eliška tiše trpí, přesto stojí pevně po Karlově boku a doufá, že čas vše napraví. Nakonec je z toho opět obrovská láska, o které se píší romány jak o život.

Yorika
05.01.2014 4 z 5

Další pokračovní královské ságy.Pomalu jsme se přehoupli do druhé poloviny života císaře Karla IV.Autorka se věnuje především soužití Karla s jeho poslední manželkou Eliškou Pomořanskou ale všímá si i politickýxh pletich na evropském dvoře.A příběh se nám pomalu chýlí ke konci...