Žebrák se stříbrnou holí

Děj románu se odehrává na přelomu 13. a 14. století za vlády Václava II., panovníka silnějšího v diplomacii než na bitevním poli. Jeho dvůr je plný intrik, vyplývajících ze složitých mocenských vztahů v tehdejší Evropě. Zároveň je to doba objevení stříbrných dolů v Kutné Hoře. Dramatická látka, romantika, napětí a dobrodružství jsou znaky tohoto románu, v němž se historicky ověřená fakta i postavy kloubí s příběhy a postavami, které dotvořila autorčina fantazie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22391/zebrak-se-stribrnou-.jpg 4.6216

Kniha Žebrák se stříbrnou holí

DuncanIdaho
22.10.2021

Žebrák se stříbrnou holí je pěkná kniha, která pojednává o české historii a zapojujeje i život méně významných a neznámých lidí té doby. Ti nedůležití ale děj knihy obohacují. Po určité době se k paní Vaňkové vrátím.

venca4446
24.01.2021

- #Vaňková za mlada

Luigi1
25.12.2020

Celá tato sága se krásně četla

Petr6438
22.11.2020

Tuto knihu jsem cetl pred mnoha lety a ted bych si opet rad precetl nebot me velmi zaujala

regulax
24.10.2020

Tak to jsem nedala, sorry.

petr59
06.06.2020

Kniha je super,děj je dramatický a příběhy jsou historicky věrné. Je to moje oblíbena autorka. Její romány nemají chybu.
Král Václav II byl velice chytrý panovník a jeho postava je velice sympatická.

Datr1
02.05.2020

Poslední ale stejně čtivý díl, celá sága je opravdu povedená

de_baques
15.06.2018

Téhle knize chybí k dobrému historickému románu velmi mnoho - předně si autorka vzala za cíl pokrýt poměrně dlouhé období - to samo o sobě nevadí, jenže když k tomu přidáte velmi mnoho rovnocenných hlavních postav, které se pohybují na řadě míst, tak z románu zbylo jen útržkovité poskakování z místa na místo od postavy k postavě, od události k události, občas se něco jakože proplete a vyústí to v teatrální romantický konec. Velmi slabé a to jsem myslel, že Romance o Závišovi bude z tohoto historického období nejslabší román, co jsem četl.