Xena011 Xena011 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zvláštní kniha, nad kterou stojí se zamyslet.

27.02.2016 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásná kniha plná vtipu a šťastných chvil dětství spisovatele, které se staví do opozice válce a hrůz spojených s ní. Úžasné vykreslení přírody a chytání ryb v povodí Berounky.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Zajímavá kniha, styl spisovatele se nezapře. Do seznamu maturitních knížek se určitě hodí.

27.02.2016 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Pěkná kniha spojená s Prahou a historickými událostmi.

Synové kata Mydláře Synové kata Mydláře Josef Svátek

Pěkný příběh s historickými událostmi a osobnostmi.

27.02.2016 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Příjemný, vtipný a nenráčný děj. Super oddechovka, u které nechybí romantická zápletka.

27.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

27.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

27.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

27.02.2016 5 z 5

Krásný děj, který je podložen skutečným a silným příběhem. Je zde vykreslen život, zvyky ve starověkém Egyptě, krásný románek, kterému není přáno, i přes všechny nástrahy si k sobě dané popstavy naleznou cestu. Příběh popisující celý život královny, o níž se s láskou stará Taita a snaží se jí se vším pomoct. Bohužel i život jednou skončí, ale pokračuje v potomcích. Ten konec byl hodně smutný a dojemný...každému při čtení musela ukápnout slza. Jsem zvědavá, zda se někdy podaří najít skrytý hrob někde ve skalách či pod pískem. Opravdu hodně silný a překrásný příběh, který se nedá zapomenout.

Dracula Dracula Bram Stoker

Krásná klasika ve strašidelném světě.

27.02.2016 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

27.02.2016 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

27.02.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

27.02.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

27.02.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Úžasná knížka na oddechnutí plná emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

Aliance Aliance Veronica Roth

Tento díl byl pro mě nejslabší. Hodně mě mrzel konec, ale každný příběh nekončí šťastně. Za nejpovedenější považují první díl, na něj už zbývající dva kvalitou nedosáhnou.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Pokračování se mi líbilo trošku méně, než první díl, nicméně je zde plno zápletech a zajímavých scén. Charakter postav se trošku mění. Začátek zdlouhavý, ale od půlky to začalo být zajímavé. Dobré oddechové čtení.

Divergence Divergence Veronica Roth

Úžasný namět na příběh. Nejdříve jsem viděla film, ale knížka byla mnohem lepší. Různé části ve filmu chyběly. Kniha se čte sama, výborná oddychovka.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tato slaboučká knížečka byla podobná kvalitě prvního dílu. Děj se odehrává kolem Tobiase ještě před tím, než potkal Tris. Kapitolka popisuje i jejich setkání. Určitě stojí za to si přečíst.