wildavk wildavk komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Z knihy jsem byl nadšený. Líbilo se mi , že to není jen klasická detektivka, ale je tam více rovin. Líbíl se mi popis prastaré tradice lovů gugů. Bylo to tak reálně vykreslené , že jsem připadal že jsem na tom lovu s hrdiny knihy. Musel jsem se podívat na internet jestli je to postavene na rálných základech a na youtube jsem našel realne video, které popisuvalo a ukazovalu tuto tradici přesně tak jak jak jsem si to představal podle knihy... perfektně popsaná temná atmosféra a drsný život na ostrove Lewis. Doporučuju.

17.07.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Dávám 3,5 hvězdičky. Četl jsem si hodně recenzí celé serie Temné Věže, a vycházelo mi, že první díl je takový "rozjezd" a teprve od druhého dílu to začne pořádně gradovat. První díl jsem přečetl a vrhnu se na druhý díl.

19.06.2017 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Objemná kniha, ale bavila mě. Hlavně ve mě zanechala děsivou atmosféru. Zoufalý boj lidí proti vraždícím upírům. Ze začátku jsem byl zmatný kde zmizeli hlavní postavy , ale konec vše zase spojil. Dám i druhý díl.

07.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Libil se mi nápad psát stejný příběh vyprávěný dvěma sourozenci. Rozhodl jsem se , že budu přeskakovat mezi verzí Jáchyma a verzí Veroniky. Kniha se četla dobře, ale v podstatě ve mě nezanechala nic hlubšího. Jediná hlubší myšlenka co mě napadá je: Mladší sourozenci - jejich příběhy se hoidně prolínali a čím stárli tak se od sebe vzdalovali a i jejich příběhy se čím dál víc vzdalovali. Jinak mi připadala , že kniha klouže jen po povrchu, nejde do hloubky a kromě sourozenců hlavní postavy byli vykresleny jen velmi povrchně. Čtení na dovolenou.

02.06.2017 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

První díl ( Metro 2033) mě uplně dostal.
Byl jsem v roce 2015 v Moskvě a projížděl jsem se metrem a měl jsem takový zvláštní pocit jako bych to metro znal...a takový zvláštní pocit i trochu strašidelný...a pak jsem si uvědomil, že jsem četl Metro 2033. Tak jsem chtěl tento pocit zažít v dalších dílech, ale už se to neopakovalo.
Druhý díl ( Metro 2034) mě zklamal. Třetí díl mi připadal něco mezi. Pochopil jsem , že každá kniha je jiná protože ji vypráví pokaždé jiný spisovatel. Překvapilo mě že ve třetím díle se vůbec nevyskytovali, žádní mutanti, přitom první díl byl věčný boj s nimi. Konec mě zklamal. A tak bych nakonec doporučil jen přečíst Metro 2033.

19.04.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Hodně zajímavá kniha. Prečetl jem ji velice rychle, pořád jsem čekal kam tato kniha povede a jaký bude konec. Kniha jak se vyrovant s beznadějí, bezmocí a nespravedlností. Hodně citová a poučná kniha, psaná jednoduchým záživným jazykem a příběhem. Doporučuji

19.04.2017 5 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Dokumentární dení o strávených dnech novinářek v okolí Kobaní. Je to svědectví, co způsobil IS. Rád jsem si tuto knihu přečetl, ale mě osobně chybělo nějake hlubší proniknutí do problematiky IS a dalších bojujících frakcí. Trochu podrobnější vysvělení je pouze v doslovu.

27.03.2017 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Přečteno za pár dní. Napínavá kniha. Zatím se mi líbila z "Keplerovek" nejvíc. Líbí se mi že každá kniha se odehráva v uplně jiném prostředí. Postředí výchovného ústavu dívek bylo místy velmi hrozivé až horové. Líbí se mi urputnost komisaře Joona Lina a jeho "tah na branku". Trochu mi vadí, že některé scény jsou až nereálné, ale zase je to vyvážené neustálým napětím. Závěr: jdu do dalších dílů :-)

27.03.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tuto knihu jsem přečetl rychle. Velmi čtivá. Zajímava myšlenka. A opravdu scéna rozpojování - ta mi pořád zůstává v hlavě. Ta byla opravdu děsivá.

02.03.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Musím přiznat, že kniha na mě zapůsobila. A byla to pro mě zvláštní kniha. Trvalo mi dlouho než jsem se do tohoto nového světa dostal a začal se orientovat. První půlka knihy neměla pro mě spád a už jsem se chystal , že ji odložím. Ale pak se něco stalo a začala mě bavit. A určitě dám i další díl. Komentář píšu po pár týdnech po přečtení a musím říct, že i po tomto čase ve mě zanechala spoustu myšlenek. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé. Že si čtenář mění v průběhu knihy názor na jednotlivé postavy. Ještě čekám jakou roli bude mít matka hlavního hrdiny - orákulum. Zná budoucnost a zatím my nevidíme co rozpletla aby budoucnost ovlivnila "správným směrem"

02.03.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Vyborně napsaná napínavá kriminálka. Jediné co mi vadilo bylo příliš mnoho zavražděných. Postava profesionálního zabijáka mi připomínala postavu čističe Leona ( fim L. Bessona).

29.01.2017 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

První díl mě zaujal myšlenkou jak lehce by se dalo zničit lidstvo. Druhý díl pokračuje s likvidací zbytku lidstva hodně komplikovaným způsobem, tak jsem to moc nechápal. Asi se záměr vysvětlí ve třetím díle. Zatím mě to přišlo jako "klasické nastavování děje" mezi prvním a třetím dílem. Rozmýšlím jestli se vrhnu do 3tího dílu.

04.01.2017 2 z 5

Genom Genom Sergej Lukjaněnko

Po Nočních hlídkách čtu úplně vše od Sergeje Lukjaněnka.
Není to úplně nejlepší jeho kniha, ale rad jsem si ji přečetl. Zase nové světy, nové civilizace.
Pro mě tato kniha nebyla dějově a tématicky moc obsáhlá a po přečtení jsem měl spíš pocit , jako bych přečetl delší povídku. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Protože je to Sergej tak 4.

04.01.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Všichni porovnávají Larse Keplera ( spisovatelský manželský pár) s Larssonem nebo Nesbem.
Vůbec bych je neporovnával. Neviděl jsem žádnou podobnost. Musím přiznat, že kniha se mi četla jedním dechem a přečetl jsem ji velice rychle. Hned jsem se pak i vrhl na další díl. Líbila se mi hlavně urputnost vyšetřovatele a jeho "tah na branku" A také jeho hláška : " Tak měl jsem pravdu ?" , s kterou pak všchny otravuje. Líbilo se mi napětí a rychle plynoucí děj. Jsou tam něky těžko uvěřitelné věci, které by v reálném životě asi těžko mohli nastat, ale když od toho člověk odhlédne tak se jedná o nenáročné odpočinkové napínavé čtení, které stojí za 4 hvězdičky.

04.01.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Kniha, která mě po delší době ihned vtáhla do děje. Mám rád sci-fi, post-apokalyptické a dystopické romány a tento román mě opravdu zaujal. Perfektně vykreslené prostředí sila, postavy.
Román mě strhl hned od začátku.Sympatická a podrobně popsaná "hlavní postava" jde na smrt. Přece nemůže zemřít hned na začátku. Nebo může...? Uz se chystam na Turnus. Za mě 5 hvězdiček.

26.08.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Kniha mě donutila hodně přemýšlet. Už teď tradiční politické strany selhávají. Nedokázaljsem si ale představit , že by všechny změny vedocí k islamizaci Francie mohli nastat tak rychle.
Hlavní hrdina věru není moc sympatická postava - slaboch, bez zásad, bez smyslu života :-)

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Kniha se mi líbila. Chytla mě a přečetl jsem ji rychle. Už se chystám na druhý díl. Trochu mě kniha evokovala román Hostitel a hlavní hrdinku jsem si spojoval s Hunger games. Zaujalo mě jak jednoduše by se dalo zničit celé naše lidstvo...až z toho mrazilo.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Čtivá kniha. Doporučuji přibalit na dovolenou, dá se přečíst jedním dechem. Děj ubíha rychle a platí tu , že nic není tak jak to na první pohled vypadá.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

První díl (Metro 2033) mě nadchnul. Druhý díl (Metro 2034) sklamal. Vůbec žádné překvapení, emoce, napětí. O hlavním hrdinovi z minulého dílu sem tam nepodstatná zmínka.

30.05.2016 3 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Na tuto knihu jsem četl jen oslavné recenze. Bohužel mi nepřipadal tak dobrá jak jsem na základě recenzi očekával. Příběh byl silný a bylo i silné to že autor tyto všechny hrůzy prožil, ale podle mého názoru bylo poznat, že autor není spisovatel. Někdy jsem se ztrácel v tom kdo právě hovoří. Kniha je napsána z pohledu jedné strany konfliktu a někdyz mi připadalo, že líčení událostí bylo zaujaté. Odsuzovaní role OSN, UNPROFOR...Knihu jsem nakonec docetl jen kvuli tomu abych věděl jak to dopadne.

24.05.2016 3 z 5