Genom

Je druhá polovina 22. století, lidstvo osídlilo několik planet a navázalo kontakt s mimozemštany. Pokroky v genetice umožnily vytvořit osoby vyšlechtěné pro optimální výkon povolání – takzvané speciály. Klony jsou rovněž běžnou součástí života, zatímco lidé s neupravenou DNA se nazývají naturálové. Alex Romanov, velitel posádky kosmické lodi, který je zároveň klonem Sherloka Holmese, musí vyšetřit případ vraždy hmyzí princezny, jinak vypukne válka. Podaří se odhalit viníka? Zakázané planety, genetika dotažená do extrému a morální aspekt s tím související, spiknutí, mimozemšťané, tajní agenti, to vše nabízí román Genom. Je možné geneticky odstranit schopnost milovat a přesto zůstat ještě člověkem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261256/genom-oSv-261256.jpg 477

Genom

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo, Triton

геном, 2003

Kniha Genom

LucieT.

Sherlock Holmes ve vesmíru? Vlastně proč ne, třetím závěrečným operonem se příběh mění v detektivní vyšetřování, čímž dodává celému příběhu lehce zábavný a satirický rozměr. Jinak celkem zajímavý alternativní svět, zajímavé postavy, kolonizace vesmíru, kastovní systém, tajemná loď. A především otázka svobodné vůle, co z nás dělá člověka a co nás dělá jedinečnými - vývoj technologií neznamená, že svět bude lepší a lidé šťastnější. To mě u Lukjaněnka baví nejvíc, vždy přináší něco navíc k zamyšlení.

A je asi úplně jedno, jakou knihou v sérii začnete - jestli to bude prequel Tance na sněhu nebo Genom, který autor napsal jako první - spojujícím prvkem je asi jen svět geneticky modifikovaného lidstva v budoucnosti.

protokol
08.04.2019odpad!

odpad ked to ma bit scifi nech je scifi
pchat do toho detektivku ne

Ládja
09.03.2019

Dalo by se říci, že klasický Lukjaněnko. Aspoň první 2/3 knihy. Mnoho popisků, mnoho nápadů, ale zároveň vlastně o ničem. Čte se to samo, lehce, čtenář čeká na každý nový detail, na každou novou novinku, kterou Lukjaněnko vytáhne z kapsy. Stejně jako u Hlídek. Ale pak to trochu spadne a jako detektivka to moc nejede. Vlastně to detektivka není. Jen soupis pro a proti a kdo a co a kdy. Za přečtení určitě stojí.

jindra_z
15.12.2018

Včera jsem ji přečetl na jeden zátah. Super!
První část je velice napínavá a přitom "o ničem" a ta druhá pak může za to, že jsem šel spát v 3.20

AURIL
15.08.2018

Lukjaněnko mě baví pro svou fantazii... tu rozehrál i v genomu. Ukázal svět, kde se lítá z planety na planetu, kde se lidé "kamarádí" s marťany, kde je člověk běžně geneticky modifikován k nadlidským schopnostem a může vykonávat své povolání šťastně a dokonale. Potud všechno dobrý a čtivý, jenže pak... pak se Lukjaněnko rozhodl napsat meziplanetární detektivku. Proč? Toť záhada.

Neurazí ani nenadchne.

Fanda321
13.06.2018

Tak tohle se Lukjaněnkovi opravdu povedlo, tradičně se drží otázek svobody (asi je to pro ruského psychiatra hodně důležité téma). Děj byl dobrý, rozuzlení také a konec pohladí.. Přečetl jsem od něho téměř všechno a tahle kniha patří k nejlepším.

Martin-cze
14.09.2017

Do poloviny knihy se nic neděje, ale přeci je to zajímavé. Přečteno jedním dechem.

Eyghon
23.08.2017

Velmi dobré, v první půlce knihy není žádná akce a přesto je to napínavé, že se nedá odtrhnout. Dobře vymyšlený příběh, až do konce jsem netušil, kdo je vrah :)

Ready Player One
Ready Player One