wildavk wildavk komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi líbila. Nejenom kvoli tomu, že to byla strhující dobře napsaná detektivka, ale zaujalo mě také že tam byla take i duležitější rovina. Román zabrousil do problematiky eugeniky a nedobrovolné strilizaci žen, které by mohli rodit tzv. "podlidi". Hrozivé zařízení na ostrově Sprogo.
Určitě byla zajímavá postava arabského policejního asistenata Asada. S takovou postavou jsem se ještě v detektivním románu nestekal. Jediné co mě trochu iritovalo, byly několikanásobné pokusy zabít hlavní vyštřovatele. A přitom čtenář celou dobu duší tuší ze z toho vyváznou...

08.01.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Zase budu rok netrpělivě vyčkávat kdy už zase vyjde nový díl. Jinak mě překvapilo, že tuto knihu měli zařazenou v neoluxoru v dětské literaře.

06.01.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha Marťan je hodně čtivá. Takový moderní Robinson Crusoe. Prečetl jsem tuto knihu velmi rychle a pujčil a doporučil známým. Možná někomu může vadit spoustu technických popisů. A trochu přehnaný konec.

01.01.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Pro mě velmi positivní překvapaní. Komplexní, složité a propracované. Ze začátku jsem se neorientoval, ale postupně se mi otvírá nový fantasy svět. Dokážu si představit, že vznikne všech 7 planovaných dílů. A myslím si, že budou lidé které kniha uchvátí a lidé kterým se nebude kniha vůbec líbit.

17.12.2015 5 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Hend po Enderově hře jsem si opravdu ale opravdu musel přečíst i knihu Mluvčí za mrtvé. Zase mě O.S. Card přsesvědčil jak je genialní. Kniha byla uplně jiná jak Enderova hra, ale zaujala mě stejně tak. Nejvíc mě zaujala samotaná postava mluvčího za mrtvé. Myslím jsi že by jsme v dnešní době někoho takového potřebovali. Někoho kdo by nám za každých okolností dokázal říkat jen pravdu ať už to bolí nebo ne....Nádherná kniha, nádhené myšlenky.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tato kniha mě zaujala. O. S. Card je velmi inteligentní autor a má obrovský přehled.

16.12.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Má první kniha od F. Kotlety. Mám rád J. Kulhánka , let ten už dlouho nic nennapsal , tak jsem si řekl, že zkusím i F. Kotletu. Kulhanek je Kulhánek., ale u této knihy jsem se nenudil a přečetl ji rychle.

16.12.2015 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha se mi moc libila. Libila se mi atmosfera tohoto ostrova. Líbil se mi návrat do minulosti a popis jak se nakládalo v minulém století ze sirotky. Určitě přečtu i další díl trilogie.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tato kniha se mě dotkla na srdci. Ukazuje co se dělo v Avganistánu, co prováděl taliban, kdo to byl mulla Umar, který nedavno umřel. Pořád na tuto knihu musím myslet a určitě si ještě od Khaleda Hosseiniho něco přečtu.

Mr. Holmes Mr. Holmes Cullin Mitch

Jsem fanoušek Sherlocka Holmes. Přetel jsem všechny jeho příběhy od A. C. Doyla. Nepřečetl jsim nic od jiných autorů. Nechtěl jsem si kazit original. Ale protože byly dobré recnze této knihy, porušil jsem toto pravidlo a přečetl jsem si poprve o Sherlkou Holmesovi od jiného autora. Příběh je o starém Sherlocku Holmesovi a prolínají se tam tři příběhy. jeho cesta do Japonska. Jeho život venkově a starý případ který sepisuje na základě své paměti. Starý Sherlock Holmes už není to co býval. V první fázi mě zaujal starý případ, který mi ze začátku opravdu připoměl atmosféru případů Sherlocka Holmese. Pak, ale konce všech dějových linií mě zklamali a tuto knihu bych fanouškům osobně nedoporučil.

16.12.2015 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Kostičas mě nadchnul a nemohl jsem se od četby odtrhnou. Těšil jsem se na druhý díl.
Vidořád podle mě nebyl tak dobrý. Uprostřed kniha ztratila tempo. Konec otevřený, ale chápu, že je to příprava na další skvělé díly. A těším se na pokračování.

16.12.2015 4 z 5