Mr. Holmes přehled

Mr. Holmes https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257813/bmid_mr-holmes-GgD-257813.jpg 4 57 57

Píše se rok 1947 a Sherlock Holmes, nyní třiadevadesátiletý, žije na odlehlém venkovském panství v Sussexu. Stará se o své včely, píše si deník. A zatímco se k němu jiní lidé stále obracejí o pomoc, on sám vzpomíná na cestu do Japonska a také se vrací k případu, který by mu mohl poskytnout odpovědi na jeho vlastní otázky – o životě, lásce a hranicích schopnosti poznání. Román pozoruhodné křehké krásy a literární vnímavosti představuje vynikající vhled do duše nejslavnějšího detektiva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Slight Trick of the Mind , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mr. Holmes. Přihlašte se a napište ho.

Nelíísek
28.01.2022 3 z 5

Zajímavý náhled do života Holmse na pokraji jeho života, musím říct že místy se to četlo opravdu těžce ale oproti tomu byly momenty kdy stránka odsypávaly jedna báseň. Moc mi neseděla dějová rovina cestováni Sherlocka v Japonsku ale naopak děj v jeho sídle neměl chybu

Milonak
03.03.2020 4 z 5

Celkem zajímavá kniha. Již velice starý Sherlock už není neomylný geniální detektiv, ale stárnoucí pán s několika neduhy, které stáří přináší - zapomíná, plete si věci, atd.. Také zde už není tolik "akce" a obsah je s přibývajícími stranami spíše psychologický, ale i tak to vůbec není špatné. Naopak se mně toto netradiční zobrazení Sherlocka poměrně dost líbilo. Děj se pohybuje ve 3 časových rovinách, respektive příbězích - návštěva Japonska, případ paní Kellerové a pobyt na venkově zahrnující i spřízněnou duši chlapce Rogera, jehož smrt je velice smutným a dojemným okamžikem celé knihy. Chvílemi bylo toho sentimentu, psychologie a melancholie na mě už celkem dost, ale vždy se děj zase přenesl o kousek jinam a kniha udržela mou pozornost. Váhám mezi 3 a 4 hvězdami, díky netradičnímu pojetí dávám 4.

Aivinka
27.02.2020 5 z 5

Nádherně smutné. Sherlock Holmes je nepochybně největší literární postavou všech dob a vidět ho v úplně jiném světle byl naprosto dechberoucí zážitek. Možná to není úplně objektivní názor, jelikož Sherlock pro mne navždy zůstane něčím étericky dokonalým, ale tato kniha mne opravdu zasáhla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mr. Holmes v seznamech

v dalších seznamech4x