Enderova hra

Čtvrté vydání první knihy Enderovské série. Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. A protože nejlepší obranou je útok, rozhodlo se pro protiúder. Zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt toho pravého vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy. Zdá se, že tím pravým je Andrew "Ender" Wiggin, geniální chlapec, jenž se v útlém věku stane hlavní nadějí na vítězství. Ovšem nároky na něj kladené jsou enormní, pokud zvítězí, stane se pachatelem xenocidy - absolutního vyhlazení mimozemské inteligentní rasy, a pokud prohraje, pak bude lidstvo vydáno na milost agresivnímu nepříteli. Žádný dospívající chlapec dosud nikdy nečelil tak vážné výzvě... Enderova hra je vědeckofantastický román, který můžeme doporučit všem milovníkům dobré literatury. Román nejen o zápasu pozemské civilizace se smrtelným nebezpečím z kosmu, ale také o přátelství, bratrské lásce a nenávisti. Příběh je napsán strhujícím způsobem a patří k tomu nejlepšímu, co moderní světová science fiction produkce nabízí. Román odměněný cenami HUGO a NEBULA....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4761/enderova-saga-enderova-hra-ZXg-4761.jpg 4.4821

Enderova sága (1.)

Ender´s Game (1985)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Adhara
15.12.2017

Silné. To je hlavný pocit, ktorý sa mi spája s touto knihou. Silné aj napriek drobným nedostatkom či prinajlepšom diskutabilným záležitostiam. Osamelosť a depresia z Enderovho života sálajú naozaj intenzívne. Je to jedna z kníh, ktoré nútia človeka premýšľať. Určitá nejasnosť bola možno zámerom, napriek tomu sa neubránim dojmu, že toto je príbeh, ktorý by si zaslúžil podrobnejšie spracovanie. A to nielen v pasážach týkajúcich sa Endera a jeho myslenia, ale aj ohľadom ostatných postáv, mimozemskej rasy a (nezapriem v sebe hardscifistu) aj technológií. Prekvapuje ma, že tento román už vlastne je rozšírením pôvodnej novely, pretože viac okresaný, ako je teraz, si ho predstaviť naozaj neviem.

Moja celá recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=1222

_Peprmintka_
13.12.2017

Navzdory vší famóznosti, ne, nechytlo. Víc ukecané sci-fi jsem snad nepotkala. Námět úžasný, ale snad ze všech postav se mi vaří žluč a popis každé prkotiny je dlouhý jak čtrnáct dní před výplatou. Rozhodně ne můj krígl piva.

B4LU
13.12.2017

Rozpoznání hry a reality, správná dávka pochopení nepřítele, to všechno je násilím implantováno do života desetiletého kluka, který se v rámci vojenského programu stává dokonalým vojevůdcem, který má v budoucnu vést odvetný útok proti nepřátelským Termiťanům, kteří kdysi napadli Zemi. Kniha je neuvěřitelně čtivá, člověk ji přečte během jednoho dne. Přestože se jedná o vyloženě military odrůdu SF, nechává velký prostor k zamyšlení.

fram
11.11.2017

Moje první přečtená kniha od Carda a hned nejlepší, přiměla mne přečíst všechny dostupné Cardovy knihy. Mám ho rád.

sarka45
08.11.2017

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě. Spíš než sci-fi mi to přišlo jako psychologický román. Ukázka vlivu prostředí a podmínek na vývoj osobnosti člověka. Velice nadčasová. Zajímavá.

Danago
10.10.2017

Tak tato kniha je opravdu skvělá sci-fi. Od začátku má skvěle svižné tempo, a to se se drží až do poslední stránky. Velice dobře napsaný příběh, od kterého se dá jen velice těžko odtrhnout. Knížka je super akční , strhující a navíc je i k zamyšlení. Jsem opravdu moc mile překvapená. Na to , že málokdy sci-fi čtu , tak tato knížka mě naprosto dostala. Další díly jsem zatím nečetla, ale určitě se po nich podívám.
Všem fanouškům sci-fi se bude určitě moc líbit. Doporučuji.

Simy
08.10.2017

Pro mě perfektní čtení, které mě absolutně pohltilo. Film jsem neviděl, tudíž jsem nebyl ovlivněn. Kniha krásně utíkala, závěr mi přišel po prostřední části trošku uspěchaný, ale spíš mě mrzelo že "už je konec". 100/100 a pro fanoušky žánru doporučuji.

pafčaodřeky
02.10.2017

"Must read" pro všechny scifisty, legendární dílo, které nezestárlo. (Pozor na neavizované spoilery uživatele SBH)

JPART
17.09.2017

Viděl jsem nejdříve filmové zpracování, které se mi líbilo.
Mám rád sci-fi, jak ve filmu tak v knihách. U filmu vidím jeho nedostatky, avšak přesto mě bavil natolik, že jsem ho zhlédl několikrát.
Trochu jsem se zdráhal šáhnout po knize, ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Kniha má od začátku svižné tempo, které se drží až do poslední stránky. Čtivě a zajímavě psané. Spoustu akce, ale i podnětů k zamyšlení. Z knihy jsem nadmíru nadšen.
Doporučuji všem fanouškům sci-fi.

Aliii
03.09.2017

Jedním slovem brilantní... Příběh má mnoho rovin a myslím, že si každý čtenář najde tu svoji.

Martin_Eli
16.07.2017

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Nedokážu jí ani vytknout trochu zvláštní konec.

Dlouho jsem přemýšlel, proč je pro mě kniha tak dokonalá a domnívám se, že je to prostě tím, že je zcela jiná, než všechny ostatní knihy, které jsem v životě četl. Snesla se na mě prostě nečekaně shůry jako Termiťan a já zůstal po přečtení jen stát s otevřenou pusou.

Jazzmetalista
15.07.2017

Výborná kniha, ktorá rozširuje obzory. Odporučil by som ju hlavne ľuďom, ktorý si chcú pričuchnúť po prvý raz ku sci-fi žánru. Nedosahuje to síce vyzretosť Mluvčí za mrtvé a hlacne Xenocidy, ktoré ukazujú ako jednať a hlavne chápať iné kultúry, ale je to fakt pecka.

Tery702
01.07.2017

Tuto knihu jsem dostala ve škole jako povinnou četbu. I když miluju sci-fi, tak jsem se toho celkem bála, nevěděla jsem, co od toho mám očekávat. Ale musím ří, že to bylo opravdu velmi dobré!!! Líbil se mi děj a postavy v příběhu byly úžasné! Opravdu tuto knihu doporučuji.

Kabátice
27.06.2017

Nemám slov, kniha předčila má očekávání. Film jsem viděla první a nikterak mě neovlivnil. Naopak mě inspiroval k četbě. Jdu hned do dalších dílů a doufám, že jsou stejně geniální.

Lexand
25.06.2017

Přiznám se, že jsem příběh "dopochopil" až po shlédnutí filmu. A závěrečný rozhovor generálů u jezera nechápu do teď, poněvadž ve filmu není:) Ale líbilo. Určitě lituji všechny, kdo dřív viděli film než četli knihu.

Avielin
23.05.2017

Kniha se mi líbila a i když má pokračování, skončilo to pro mě dostatečně, že nemám ani potřebu číst dál, jako u jiných děl.

Shelby14
08.05.2017

Komentáře píšu málokdy, ale u téhle knihy nemůžu jinak, je prostě geniální.

Sawasum
07.05.2017

Jedna z nejsofistikovanjších knih, co jem v životě přečetl. A nebylo jich málo. Nemá smysl vyjmenovávat superlativy. Bylo by to na dlouho. Ba ani knihu nejak filozoficky pitvat - autor to udělá s Vámi a poč mu to oplácet, když zážitek je tak hluboký a stejně na to v porovnání s ním ani náhodou nemáte.

Janadvorackova
01.05.2017

Tak tohle se nepovedlo. Film se mi nelíbil a bohužel jsem jej viděla dřív, než jsem slyšela knihu. A kniha mě bavila tak do půlky. Nic ve zlém, všechna ta strategie a způsob výuky, to beru. Mně nevadil svět, spíš lidé v něm - divné charaktery. Ender mě v jisté chvíli začal příšerně vytáčet - génius, co všechno zmákne. Smrad jeden. Spíš se mi zamlouvaly pasáže s jeho sourozenci.

a.r.nick
24.04.2017

Viděl jsem bohužel film dřív než jsem četl knihu, tak jsem si hlavní hrdiny už nemohl představit po svém ;). Jinak ale knihu hodnotím jako stokrát lepší než film. Propracované postavy, charaktery, všechno do sebe zapadá, všechno je to lehce představitelné (tj. příběh není podle mě překombinovaný) a finále nutí k zamyšlení nad tím, čeho jsme jako lidstvo schopní.

Dave (dejv)
17.04.2017

Kniha mě zaujala daleko víc než film, protože samozřejmě film nedokáže přenést myšlenky. Líbilo se mi rozvinutí dějových linií některých postav a nerušily hlavní Enderův děj. Nečetl jsem sice pokračování, ale základ série je velmi dobrý a lze ho dál rozvíjet

boxas
25.03.2017

Kniha mě překvapila, byla lepší, než jsem čekala. Jednoznačně MNOHEM lepší než film!

Chou
25.02.2017

U mě to bylo nejdřív film a potom kniha. Když srovnám film a knihu tak u mě kniha vyhrává nad filmem. Jako většinou. Kniha mě prostě chytla a už nepustila. Na rozdíl od filmu jsem konečně pochopila postoje některých postav. Ikdyž jsem rámcově věděla co se bude dít, tak jsem stále nacházela nové a nové věci. V některých ohledech může kniha působit jako varování, před tím, čeho všeho je armáda schopná pokud k tomu má volnou ruku.

amaenium
24.02.2017

Kniha se mi velmi líbila a okamžitě mě vtáhla. Bohužel jsem nedávno četla Armadu od Ernesta Clina a tak mi po chvíli došlo, co může následovat a s přibývajícími stránkami jsem o tom byla jen utvrzována. Ale jelikož se jedná o straší dílo, to první, musím říct, že taková myšlenka, na dobu, v které byla kniha napsána, je velmi zajímavá a originální. Ender mi přišel sympatický a líbilo se mi jeho myšlení a vnímání toho, co se děje kolem. Nemůžu se dočkat, až se pustím na další díly.

Toffee
28.01.2017

Upřímně, čekala jsem víc. Dlouho jsem ji měla na seznamu knížek, které si chci přečíst, těšila jsem se a teď ... slovy klasika: "Když to srovnám s výletem na Kokořín..." Ne, že by nebylo zajímavé sledovat tu manipulaci s dětmi, to natahování jejich rozumových, psychických i fyzických schopností až na samý doraz, stejně tak balancování na hraně toho, kdy jde o hru a kdy o skutečnost. Jenže něco tomu chybělo. Místy to pro mně byl jen opakující se řetězec tréninků, tréninkových strategií atd.

Hellrampage
18.01.2017

Ďakujem, majstre. Za to, že som mohol prežiť detstvo s Enderom a jeho súrodencami Petrom a Valentine. Za to, že ste ma na konci knihy 2x prekvapili tak, že mi skoro spadla kniha z rúk (a to sa nestáva často). Za pútavé a veľmi krásne dielo, ktoré som hltal a vžíval sa do každej udalosti, ktorá Enderom otriasla. A za celého Endera, ktorého ste sám stvoril a vytvoril tak tento skvost, ktorý si právom zaslúžil dve ceny. Ešte raz - ďakujem!

"Ačkoliv po těch letech s létajícími dětmi mi fotbal připadá, jako když se dívam na slimáky, kteří do sebe narážejí."

Welinie
10.01.2017

Parádní čtení. Endera jsem si hned oblíbila, škoda že jsem se ještě nedostala k dalším dílům.

barunka.p
31.12.2016

Úžasná sci-fi kniha. Byla jsem z ní nadšená, a to nejsem velká fanynka sci-fi. Nádherný překvapivý závěr, doporučuji!

theale
27.12.2016

Nejsem sci-fi nadšenec, ale Enderova hra je opravdu velmi čtivá a zábavná.

orson
16.12.2016

Četl jsem už poněkolikáté a pořád se mi líbí. Film je o hodně slabší.