Enderova hra

Čtvrté vydání první knihy Enderovské série. Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. A protože nejlepší obranou je útok, rozhodlo se pro protiúder. Zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt toho pravého vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy. Zdá se, že tím pravým je Andrew "Ender" Wiggin, geniální chlapec, jenž se v útlém věku stane hlavní nadějí na vítězství. Ovšem nároky na něj kladené jsou enormní, pokud zvítězí, stane se pachatelem xenocidy - absolutního vyhlazení mimozemské inteligentní rasy, a pokud prohraje, pak bude lidstvo vydáno na milost agresivnímu nepříteli. Žádný dospívající chlapec dosud nikdy nečelil tak vážné výzvě... Enderova hra je vědeckofantastický román, který můžeme doporučit všem milovníkům dobré literatury. Román nejen o zápasu pozemské civilizace se smrtelným nebezpečím z kosmu, ale také o přátelství, bratrské lásce a nenávisti. Příběh je napsán strhujícím způsobem a patří k tomu nejlepšímu, co moderní světová science fiction produkce nabízí. Román odměněný cenami HUGO a NEBULA. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4761/enderova-saga-enderova-hra-ZXg-4761.jpg 4.4748

Enderova sága (1.)

Ender´s Game (1985)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (dříve Laser)

Martin_Eli

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Nedokážu jí ani vytknout trochu zvláštní konec.

Dlouho jsem přemýšlel, proč je pro mě kniha tak dokonalá a domnívám se, že je to prostě tím, že je zcela jiná, než všechny ostatní knihy, které jsem v životě četl. Snesla se na mě prostě nečekaně shůry jako Termiťan a já zůstal po přečtení jen stát s otevřenou pusou.

Jazzmetalista

Výborná kniha, ktorá rozširuje obzory. Odporučil by som ju hlavne ľuďom, ktorý si chcú pričuchnúť po prvý raz ku sci-fi žánru. Nedosahuje to síce vyzretosť Mluvčí za mrtvé a hlacne Xenocidy, ktoré ukazujú ako jednať a hlavne chápať iné kultúry, ale je to fakt pecka.

Tery702

Tuto knihu jsem dostala ve škole jako povinnou četbu. I když miluju sci-fi, tak jsem se toho celkem bála, nevěděla jsem, co od toho mám očekávat. Ale musím ří, že to bylo opravdu velmi dobré!!! Líbil se mi děj a postavy v příběhu byly úžasné! Opravdu tuto knihu doporučuji.

Kabátice

Nemám slov, kniha předčila má očekávání. Film jsem viděla první a nikterak mě neovlivnil. Naopak mě inspiroval k četbě. Jdu hned do dalších dílů a doufám, že jsou stejně geniální.

Lexand

Přiznám se, že jsem příběh "dopochopil" až po shlédnutí filmu. A závěrečný rozhovor generálů u jezera nechápu do teď, poněvadž ve filmu není:) Ale líbilo. Určitě lituji všechny, kdo dřív viděli film než četli knihu.

Avielin

Kniha se mi líbila a i když má pokračování, skončilo to pro mě dostatečně, že nemám ani potřebu číst dál, jako u jiných děl.

Shelby14

Komentáře píšu málokdy, ale u téhle knihy nemůžu jinak, je prostě geniální.

Sawasum

Jedna z nejsofistikovanjších knih, co jem v životě přečetl. A nebylo jich málo. Nemá smysl vyjmenovávat superlativy. Bylo by to na dlouho. Ba ani knihu nejak filozoficky pitvat - autor to udělá s Vámi a poč mu to oplácet, když zážitek je tak hluboký a stejně na to v porovnání s ním ani náhodou nemáte.

Janadvorackova

Tak film se mi nelíbil a bohužel jsem jej viděla dřív, než jsem slyšela knihu. A kniha mě bavila tak do půlky. Nic ve zlém, všechna ta strategie a způsob výuky, to beru. Mně nevadil svět, spíš lidé v něm - divné charaktery. Ender mě v jisté chvíli začal příšerně vytáčet - génius, co všechno zmákne. Spíš se mi zamlouvaly pasáže s jeho sourozenci.

a.r.nick

Viděl jsem bohužel film dřív než jsem četl knihu, tak jsem si hlavní hrdiny už nemohl představit po svém ;). Jinak ale knihu hodnotím jako stokrát lepší než film. Propracované postavy, charaktery, všechno do sebe zapadá, všechno je to lehce představitelné (tj. příběh není podle mě překombinovaný) a finále nutí k zamyšlení nad tím, čeho jsme jako lidstvo schopní.

Dave (dejv)

Kniha mě zaujala daleko víc než film, protože samozřejmě film nedokáže přenést myšlenky. Líbilo se mi rozvinutí dějových linií některých postav a nerušily hlavní Enderův děj. Nečetl jsem sice pokračování, ale základ série je velmi dobrý a lze ho dál rozvíjet

boxas

Kniha mě překvapila, byla lepší, než jsem čekala. Jednoznačně MNOHEM lepší než film!

Chou

U mě to bylo nejdřív film a potom kniha. Když srovnám film a knihu tak u mě kniha vyhrává nad filmem. Jako většinou. Kniha mě prostě chytla a už nepustila. Na rozdíl od filmu jsem konečně pochopila postoje některých postav. Ikdyž jsem rámcově věděla co se bude dít, tak jsem stále nacházela nové a nové věci. V některých ohledech může kniha působit jako varování, před tím, čeho všeho je armáda schopná pokud k tomu má volnou ruku.

amaenium

Kniha se mi velmi líbila a okamžitě mě vtáhla. Bohužel jsem nedávno četla Armadu od Ernesta Clina a tak mi po chvíli došlo, co může následovat a s přibývajícími stránkami jsem o tom byla jen utvrzována. Ale jelikož se jedná o straší dílo, to první, musím říct, že taková myšlenka, na dobu, v které byla kniha napsána, je velmi zajímavá a originální. Ender mi přišel sympatický a líbilo se mi jeho myšlení a vnímání toho, co se děje kolem. Nemůžu se dočkat, až se pustím na další díly.

Toffee

Upřímně, čekala jsem víc. Dlouho jsem ji měla na seznamu knížek, které si chci přečíst, těšila jsem se a teď ... slovy klasika: "Když to srovnám s výletem na Kokořín..." Ne, že by nebylo zajímavé sledovat tu manipulaci s dětmi, to natahování jejich rozumových, psychických i fyzických schopností až na samý doraz, stejně tak balancování na hraně toho, kdy jde o hru a kdy o skutečnost. Jenže něco tomu chybělo. Místy to pro mně byl jen opakující se řetězec tréninků, tréninkových strategií atd.

Hellrampage

Ďakujem, majstre. Za to, že som mohol prežiť detstvo s Enderom a jeho súrodencami Petrom a Valentine. Za to, že ste ma na konci knihy 2x prekvapili tak, že mi skoro spadla kniha z rúk (a to sa nestáva často). Za pútavé a veľmi krásne dielo, ktoré som hltal a vžíval sa do každej udalosti, ktorá Enderom otriasla. A za celého Endera, ktorého ste sám stvoril a vytvoril tak tento skvost, ktorý si právom zaslúžil dve ceny. Ešte raz - ďakujem!

"Ačkoliv po těch letech s létajícími dětmi mi fotbal připadá, jako když se dívam na slimáky, kteří do sebe narážejí."

Welinie

Parádní čtení. Endera jsem si hned oblíbila, škoda že jsem se ještě nedostala k dalším dílům.

barunka.p
31.12.2016

Úžasná sci-fi kniha. Byla jsem z ní nadšená, a to nejsem velká fanynka sci-fi. Nádherný překvapivý závěr, doporučuji!

theale
27.12.2016

Nejsem sci-fi nadšenec, ale Enderova hra je opravdu velmi čtivá a zábavná.

orson
16.12.2016

Četl jsem už poněkolikáté a pořád se mi líbí. Film je o hodně slabší.

Bar16
08.12.2016

Knihu jsem četla v rámci výzvy, sama od sebe bych ji asi neotevřela. Hodně jsem se bála tématu, jelikož mě sci-fi nikdy moc nebralo. Nakonec se to nečetlo špatně, mile mě překvapilo, jak je kniha čtivá a příběh zajímavý. Jen jedinou věc jsem si nedokázala pořádně představit a to bitvy...

Martian
26.11.2016

Tohle pro mě bylo zklamání a sám Ender nesympatický.

Skaen
12.10.2016

Nejspíš moje nejoblíbenější sci-fi, inteligentní, zajímavá, čte se jedním dechem.

habs
01.10.2016

Další zajímavá sci-fi série, už se těším na další knížky.
Na Zemi je stále bipolární svět, ale ve vesmíru se společně bojuje proti mimozemské civilizaci. Cizáci jsou totálně odlišní od nás, lidí, což vede k válce kdo z koho.
Velice zajímavé téma, při čtení jsem stále čekal co se bude s Enderem a jeho sourozenci dít dál. Škoda, že Enderův bratr Petr nedostal v druhé půlce knížky více prostoru.

KikiEli
15.08.2016

Zase jednou skvělá kniha. :) Zajímavý příběh, výborně vykreslené postavy i jejich vývoj, děj má dobrý spád. Jednoduše jsem spokojená. :)

Aredhelka
02.08.2016

Kniha rozhodně nebude čtenáře nudit, nabízí skvělý a poutavý příběh :)

Schary
18.07.2016

Výborná kniha, s filmem se nedá srovnat. Děj od začátku odsýpá a má překvapující konec...

Šošán
22.06.2016

Kniha mě vážně bavila - napětí, čtivost, vykreslení vnitřních pocitů hrdinů, všechno. Nemám problém s tím, že to byli děti, právě ty mají neotřelý pohled na různé situace a věci a geniálních dětí se už pár narodilo, takže proč né...Sice neholduji válečné tématice, ale tady mi to prostě sedlo a těším se, až do knihovny přibude i pokračování.

SBH
14.06.2016

Card je mistrný vypravěč, kniha mě chytila v průběhu prvních pěti stránek. Vlastně co to kecám. Zamilovala jsem se při čtení předmluvy.
Jenže láska není racionální vztah. Sáhla jsem vedle. Ke konci příběhu jsem tak nasákla zoufalstvím, bezmocí, hrdinovým vyčerpáním a ztrátou motivace, že jsem ztratila souznění se všemi složkami díla. Mimochodem – pokud Ender planetu termiťanů zničil, který svět to nakonec kolonizoval?
Malý, přesněji šestiletý Ender je vybrán jako supergeniální dítě, které má zachránit Zemi před invazí inteligentního hmyzu, a dostává se do výcvikového programu armádní mašinérie, která z něj má vychovat bezcitného zabijáka se schopností analytického myšlení, tvůrčího přístupu a neustálého zdokonalování. A pochopitelně nadopovaného ctižádostí. Cíle je dosaženo, mimozemšťané poraženi, aby hrdina posléze zjistil, že celá válka vznikla v důsledku komunikačních obtíží a vzájemného nepochopení. Ach ne!
Jak jsem mohla já, zapřisáhlý pacifista, přečíst válečný román? Snadno, Card se čte hladce. Ale emocionálně jsem trpěla fakt jako zvíře. Na mysli mi tanuly legendy o dětských křížových výpravách. Hluboce nesouhlasím s větou, že lidé rozvíjeli mozek, aby se naučili lépe zabíjet. Já zastávám ten názor, že smyslem existence lidstva je zkomponování Dona Giovanniho.
Úplně stejné téma zpracoval Terry Pratchett v knize Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo, a podle mě nesrovnatelně lépe. Víc humoru, víc moudrosti, víc naděje, smysluplnější prozření. Takže příště sáhnu raději tímto směrem.
Míru zdar a mimozemšťanům zmar!

robin9739
16.05.2016

Hodně dobré Sci-fi má to co potřebuje a nic navíc hned vás vtáhne do života malého kluka který se musí stát zachráncem celého světa a tak rychle jak se mu to povede tak rychle máte přečtenou tuhle knihu všechno to má spád žadné dlouhé omačkování okolo a zakončení které vás dostane..