Xenocida

Pokračování úspěšných knih Enderova hra a Mluvčí za mrtvé. Druhá kniha „Lusitánské trilogie”. Ender a Valentina Wigginovi: bratr a sestra, jejichž životy formovaly historii. Valentina je Démosthénes, jehož podvratné, štvavé články bojují proti nestvůrné moci Hvězdného kongresu, pána Sta světů. A Ender... Ender jako dítě velel válečné flotile, která zničila termiťany. Triumfem jeho života by bylo, kdyby dokázal zabránit, aby se to stalo znovu. A jeho tragédií by se mohlo stát, kdyby neuspěl. Kongres vyslal válečnou flotilu proti Lusitanii, která je domovem Endera, jeho rodiny, dvou mimozemských druhů – a nejmsrtonosnějšího viru, jaký byl kdy znám. Flotila má rozkaz planetu zničit. Spáchat xenocidu. Třetí část Enderovské série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12807/enderova-saga-xenocida-vgQ-12807.jpg 3.9255

Enderova sága 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

Xenocide, 1991

Kniha Xenocida

fatamorgana7487
22.11.2020

Ahoj, mám otázku. Je to již dávno, co jsem četla snad vsechny díly. Nemůžu si vzpomenout na část, jak píše ender o tom, že nelze nemilovat svého nepřítele, že když ho poznáte, tak zjistíte, že ho vlastně milujete... Prosím poraďte mi někdo, kde to najdu. Pripadne mi to pošlete. Moc vám děkuji Šárka

Aprilek
14.08.2020

Trochu horší než minulé díly...

theale
10.06.2020

Card píše opravdu hodně čtivě a tento díl nebyl výjimkou, jen škoda toho zvláštního konce..

BaHa
25.03.2020

Slabsi nez predchozi dily, za me mohla byt cela cast Cesty vypustena. Spousta postav me navic rozcilovala a jakoby jim autor zapomnel uplest rozdilne povahy, chovaly se podle stejneho vzorce.

OUTbrain
18.10.2019

Kniha je bavila, myšlenky byly příjemné, ale celkově mi přišla delší, než byli dobré a zároveň konec je useklý a nedokončený.

tlllk
01.09.2019

Myšlienka výborná ale podanie bolo príšerné. Už dávno sa mi nestalo aby som sa knihou prekusával tak dlho. Samotná pointa a jej dôsledky boli originálne ale to podanie a charaktery postáv boli mdlé, nezáživné až iritujúce. Dej často odbiehal do nepodstatných detailov a hlavná postava sa posunula z pozície vodcu na pozorovateľa s komplexom neschopného rodiča.

pavel.2
28.02.2019

Dobrá kniha, dobrodružná, s oblíbeným a známým hlavním hrdinou, tak není těžké se zorientovat v ději. Mladší čtenáři z Xenocidy už asi nebudou tak nadšení, jako z Enderovy hry, ale to platí pro všechny díly ságy...

Eridan
25.10.2018

Enderova hra byl akční příběh s výbornou introvertní postavou a hravým světem počítačové hry. Mluvčí za mrtvé excelentní dílo plné myšlenek a pochopení lidské podstatě a chybám, které ji deformují. Xenocida bohužel nemá nic z toho. Nemá zajímavý příběh, hlavním hrdinou jsou v podstatě geny a viry - jak neosobní! Jistě, Richard Dawkins by nenapsal lepší sci-fi, kdyby chtěl propagovat Sobecký gen. Tváří se to jako kniha o všem, snad i o vysvětlení teorie Velkého třesku nebo všech záhad fyziky. Ano, ale proto lidé nečtou sci-fi. Přece svět je vymyšlen, přírodovědné povídání patří do učebnic, ne do beletrie. Něco podobného udělal Pratchett a Baxter v Dlouhé Zemi. Nejsem fanda ani této knihy. Takže příběh mizivý, hlavní charaktery nesympatické (Cesta mě nezaujala, kam se poděl ten sympaťak Ender? To z něj vážně zbyl tento nezajímavý nudný manžel, který se nechává vláčet okolnostmi?). Kniha je nesmírně ukecaná. Každá myšlenka je rozepisována na desítky stran a zvažována ze všech úhlů, aby vzápětí byla vyvrácena. Vše bohužel ve stylu zmíněných přírodovědných pouček. První dva díly byly skvělé, tento mě zklamal. A to tak, že možná už v této sérii nebudu pokračovat.