Xenocida

Pokračování úspěšných knih Enderova hra a Mluvčí za mrtvé. Druhá kniha „Lusitánské trilogie”. Ender a Valentina Wigginovi: bratr a sestra, jejichž životy formovaly historii. Valentina je Démosthénes, jehož podvratné, štvavé články bojují proti nestvůrné moci Hvězdného kongresu, pána Sta světů. A Ender... Ender jako dítě velel válečné flotile, která zničila termiťany. Triumfem jeho života by bylo, kdyby dokázal zabránit, aby se to stalo znovu. A jeho tragédií by se mohlo stát, kdyby neuspěl. Kongres vyslal válečnou flotilu proti Lusitanii, která je domovem Endera, jeho rodiny, dvou mimozemských druhů – a nejmsrtonosnějšího viru, jaký byl kdy znám. Flotila má rozkaz planetu zničit. Spáchat xenocidu. Třetí část Enderovské série....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12807/enderova-saga-xenocida-vgQ-12807.jpg 3.9225

Enderova sága (3.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Xenocide (1991)

Kniha Xenocida

pavel.2

Dobrá kniha, dobrodružná, s oblíbeným a známým hlavním hrdinou, tak není těžké se zorientovat v ději. Mladší čtenáři z Xenocidy už asi nebudou tak nadšení, jako z Enderovy hry, ale to platí pro všechny díly ságy...

Eridan
25.10.2018

Enderova hra byl akční příběh s výbornou introvertní postavou a hravým světem počítačové hry. Mluvčí za mrtvé excelentní dílo plné myšlenek a pochopení lidské podstatě a chybám, které ji deformují. Xenocida bohužel nemá nic z toho. Nemá zajímavý příběh, hlavním hrdinou jsou v podstatě geny a viry - jak neosobní! Jistě, Richard Dawkins by nenapsal lepší sci-fi, kdyby chtěl propagovat Sobecký gen. Tváří se to jako kniha o všem, snad i o vysvětlení teorie Velkého třesku nebo všech záhad fyziky. Ano, ale proto lidé nečtou sci-fi. Přece svět je vymyšlen, přírodovědné povídání patří do učebnic, ne do beletrie. Něco podobného udělal Pratchett a Baxter v Dlouhé Zemi. Nejsem fanda ani této knihy. Takže příběh mizivý, hlavní charaktery nesympatické (Cesta mě nezaujala, kam se poděl ten sympaťak Ender? To z něj vážně zbyl tento nezajímavý nudný manžel, který se nechává vláčet okolnostmi?). Kniha je nesmírně ukecaná. Každá myšlenka je rozepisována na desítky stran a zvažována ze všech úhlů, aby vzápětí byla vyvrácena. Vše bohužel ve stylu zmíněných přírodovědných pouček. První dva díly byly skvělé, tento mě zklamal. A to tak, že možná už v této sérii nebudu pokračovat.

Kabátice
14.08.2018

Oproti předchozím dílům úplně něco jiného. Kniha nad kterou jsem si hodně zapřemýšlela a bavilo mě to!

penthyn4419
02.08.2018

Bál jsem se hodnocení, které čtenáři téhle knížce dávali. V mnohém je jejich kritika oprávněná, ale i tak dám plný počet. Tahle knížka není jako ty předchozí. Nemá napínavý příběh od začátku až do konce. Vlastně většina knížky s příběhem moc společného nemá. Vývoj postav? No, přinejmenším nepředvídatelný.
To co mě na knížce tolik zaujalo je ta filosofická stránka. Otázky které si málo kdo z nás dnes klade, natož aby se na ně snažil odpovědět. Není to knížka na zabavení, ale na přemýšlení.

P.S. Chtěl jse ubrat hvězdičku za to, že překladatel užil jiná jména pro prasečíky, kterým navíc říkal vepříci, ale to není chyba autora...

Irsaf
30.07.2018

Proč zde nebyli prasečíci? Proč zde nebyl Kořenář? A Člověk? Nebylo to špatný, ale dva předchozí díly byli lepsi.

KillHurt
04.06.2018

Chápu protichůdné názory. Tohle je bichle plná filosofie, náboženství, fyziky, biologie a několika dalších věd, které ani neexistují a rozhodně se nečte jedním dechem. Card má svůj styl a tady ho pustil z kopce v nákupním vozíku. Příběh si dává na čas a je ho tam poskrovnu. Spíše uvolňuje místo zamyšlením nad různými pohledy na život ve vesmíru. Můj názor: kniha je to skvělá, ale rozhodně není pro každého. Jestli vás baví dumat nad nesmrtelnosti brouka ze všech stran, tak se budete bavit. Jestli vás zajímá příběh, tak budete zklamáni. Nemůžu jinak, dávám pět hvězd.

papajapa
11.02.2018

Jak uz to u serii byva i tato ma sestupnou tendenci a tento dil byl zatim nejslabsi. Svym zpusobem se dej nikam neposunul a bylo zde spousta pro me nadbytecnych odbocek. Jsem ale rozhodnuta serii docist.

Sarkyr
02.11.2017

Jelikož Cardovy knihy poslouchám jako audioknihy v originále, absolutně mi nepřišlo, že by byla nějak dlouhá. Xenocida mě ani chvilku nenudila, a naopak mě nutila neustále namáhat mozek. Takhle by se měla psát filozofie. Je pravda, že osobně s Cardovým mormonským pohledem na svět úplně nesouhlasím, ale jeho vidění světa a možností hmoty a ducha jsou geniální. A když jsem slyšel v audioknize Mirovo pomalé drmolení, bylo mi jasné, jak je pro něj těžké vyjádřit jakoukoli myšlenku slovem. Jen si představte, že zatímco Miro vysloví jednu hlásku, Jane je schopná pomocí filotů obletět celý svět. Za mne 5 hvězd.