WeryNika WeryNika komentáře u knih

Dějiny Anglie. Tudorovci Dějiny Anglie. Tudorovci Peter Ackroyd

Čtivá kniha, dobře a srozumitelně napsána. Neodradila mě ani její tloušťka, četla se opravdu velmi dobře. Jsem ráda, že mám knihu ve své sbírce o Tudorovcích.

15.03.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pokaždé, když ve mně nějaká kniha vyvolá emoce, ať smutné či veselé, si sama pro sebe řeknu, že ta kniha je prostě dobrá, ne-li skvělá. A tato je skvělá :-) Byly momenty, že jsem opravdu brečela smíchy ...a hodně hlasitě :-D

31.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem neváhala a koupila si Tiché roky. Tolik jsem se těšila, že budu opět hltat stránku po stránce...ale to se bohužel nestalo. Za mě tedy docela zklamání. Nevyvolala ve mně vůbec nic...žádné emoce, prostě nic. Takže s jistotou dnes mohu říci, že zítra na ní úplně zapomenu. Což je určitě škoda...

31.07.2019 3 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Velmi dobrá detektivka, přečetla jsem ji za jediný den...napínavá s překvapivým koncem.

22.06.2019 5 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Za mě rozhodně velmi dobré psycho...nechápu, že má knížka tak nízké hodnocení.

21.06.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Od knihy jsem očekávala mnohem víc. Dějové linii z minulosti bych v knize dala rozhodně více prostoru, protože byla opravdu zajímavá. Dějová linka ze současnosti mě nebavila a posedlost novinářky mi přišla trošku ,,přitažená za vlasy".

20.06.2019 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knižní podání je přibližně stejně povedené jako to filmové.

20.03.2019 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Slavík...silný příběh dvou sester v období krušných chvil druhé světové války. Velmi dobře napsaná kniha, dojemná, smutná...ale i velmi poučná. Lidé by knihy na toto téma měli číst častěji, pak teprve by snad mnohým došlo, jak je život křehký a jakou hodnotu má.

20.03.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha mě velice silně, emočně zasáhla. Drsná realita v lágrech je zde tak hodnověrně popsána, že byly momenty, kdy jsem musela knihu na pár minut odložit a vstřebat všechny ty popisované hrůzy. Přečetla jsem ji během jednoho dne, protože děj knihy mě naprosto celou pohltil - nebyla jsem schopna dělat nic jiného, než číst a číst a číst ...

04.02.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi čtivě napsaná kniha se silným příběhem babičky Minky. Byly okamžiky, kdy se mi až ježily vlasy hrůzou. Přečetla jsem jedním dechem - doporučuji!

30.01.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knihu jsem v polovině odložila...jednoduše mě nebavila. Mám doma ještě od autorky knihu Veselí, na kterou se teprve chystám. Ale po odložení knihy To prší moře mám obavu, abych se ke čtení Veselí vůbec přinutila.

16.01.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha má čestné místo v mé knihovně. Je psána krásným jazykem, čtivá a srdce zasahující. Příběh Hany a Miry mě zasáhl tak moc, že jej v mé mysli jen tak snadno nevymažu. Věřím, že dojmy, které z knihy mám, ve mě přetrvají hodně dlouho. Konec knihy je velmi dojemný - ani já jsem se neubránila slzám. Děkuji paní autorce za její tvorbu, kterou nás čtenáře obohacuje... a přála bych si, aby se její díla jednou zařadila na seznam povinné četby.

16.01.2019 5 z 5

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Osud Lídy Baarové je určitě, do jisté míry, velmi zajímavý a smutný. Ale z mého pohledu, byla Lída velká kariéristka, která milovala slávu, peníze a samu sebe. Pro slávu byla ochotna udělat všechno. Proto také, díky jejímu kolaboranství s nacistickými pohlaváry, její rodina skončila tak, jak skončila. Kniha je velmi dobře napsaná.

14.01.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět skvělé čtení. Carter a jeho detailní popisování, které bere dech...je to génius!!!

14.01.2019 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Literární skvost :-)

09.01.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velmi sugestivní a silná knížka. Tuto knihu řadím k těm nejlepším v mé knihovně.

09.01.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nemám slov....jedním slovem: SKVĚLÉ !!!

06.01.2019 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Skvělá kniha.

04.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Prvních asi cca. sto stran mě nebavilo, ale pak začala mít kniha spád a četla se pěkně. Kniha Kříďák není žádné veledílo, ale za přečtení určitě stojí.

04.01.2019 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Skvěle napsané. Kniha u které se zasmějete i pobrečíte. Autora miluji pro jeho krásné a čtivé psaní. Rozhodně doporučuji.

04.01.2019 5 z 5