Dějiny Anglie. Tudorovci

Dějiny Anglie. Tudorovci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313091/mid_dejiny-anglie-tudorovci-pT6-313091.jpg 4 17 5

Dějiny Anglie série

< 2. díl

Od Jindřicha VIII. po Alžbětu I. Kniha předního anglického popularizátora historických témat navazuje na předcházející první díl Dějin Anglie a zahrnuje celé 16. století, plné převratných událostí a zvratů. Začíná nástupem Jindřicha VIII. na trůn a zevrubně přibližuje politické souvislosti jeho vlády v evropském měřítku stejně jako duchovní proudy tehdejší doby, stojící ve znamení renesance a humanismu i zásadních změn v pojetí náboženství a víry. Seznamuje nás s tím, jak se tyto jevy projevovaly v politickém, kulturním, náboženském, ale i každodenním životě Angličanů.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , BB art

Tudors: The History of England. Volume II. Tudors , 2012

sarkafarka1900
30.08.2022 4 z 5

Jako první díl, kniha splnila účel a poskytla ucelený pohled na popisované období anglických dějin. Čte se ještě lépe než první díl. I tady by se mapky hodily. Zde 4 hvězdy bez výhrad.

WeryNika
15.03.2021 5 z 5

Čtivá kniha, dobře a srozumitelně napsána. Neodradila mě ani její tloušťka, četla se opravdu velmi dobře. Jsem ráda, že mám knihu ve své sbírce o Tudorovcích.

Dellphi
30.08.2020 4 z 5

Kniha se četla skvěle. I když místy pro mě bylo těžké vyznat v rozdílech církve, ale to je spíše mou neznalostí (a trochu i nezájmem), takže autorovi to určitě vyčítat nemůžu. Kniha je jinak super.

Elixirzivota
26.04.2019 5 z 5

Veľmi dobré, veľmi náročné. Troška som sa prekúsavala pasážami o rebéliach, no skvelé čo do koreňov legislatívy Británie, postoja ku kontinentálnej Európe, vynikajúca príručka histórie ekonómie. Veľmi odporúčam, hodnotná kniha.

PaulaHortensie
02.10.2018 5 z 5

Moc se mi líbila. Kniha je psaná čtivým vypravěčským stylem. Líbí se mi i spojování souvislostí, aby vysvětlil PROČ+KDO+S KÝM :-)))

Anglie 16. století Tudorovci dějiny Anglie raný novověk

Peter Ackroyd