Dějiny Anglie. Tudorovci

Od Jindřicha VIII. po Alžbětu I. Kniha předního anglického popularizátora historických témat navazuje na předcházející první díl Dějin Anglie a zahrnuje celé 16. století, plné převratných událostí a zvratů. Začíná nástupem Jindřicha VIII. na trůn a zevrubně přibližuje politické souvislosti jeho vlády v evropském měřítku stejně jako duchovní proudy tehdejší doby, stojící ve znamení renesance a humanismu i zásadních změn v pojetí náboženství a víry. Seznamuje nás s tím, jak se tyto jevy projevovaly v politickém, kulturním, náboženském, ale i každodenním životě Angličanů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313091/dejiny-anglie-tudorovci-pT6-313091.jpg 4.76

Dějiny Anglie (2.)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, BB art

Tudors: The History of England. Volume II. Tudors (2012)

Kniha Dějiny Anglie. Tudorovci

Elixirzivota

Veľmi dobré, veľmi náročné. Troška som sa prekúsavala pasážami o rebéliach, no skvelé čo do koreňov legislatívy Británie, postoja ku kontinentálnej Európe, vynikajúca príručka histórie ekonómie. Veľmi odporúčam, hodnotná kniha.

PaulaHortensie
02.10.2018

Moc se mi líbila. Kniha je psaná čtivým vypravěčským stylem. Líbí se mi i spojování souvislostí, aby vysvětlil PROČ+KDO+S KÝM :-)))