Prokletí Lídy Baarové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh české herečky ve světle nově objevených archivních dokumentů a autentických vzpomínek Příběh české herečky ve světle nově objevených archivních dokumentů a autentických vzpomínek. Monografie o Lídě Baarové, jejímž autorem je publicista Stanislav Motl, přináší doposud nepublikovaná fakta, která objevil v českých, německých a britských archivech. Kromě faktografie uvádí také autentické vzpomínky Lídy Baarové, jak je zachytil při svých návštěvách ve Vídni, a konfrontuje je se vzpomínkami, jež publikovala v knihách Útěky a Života sladké hořkosti. Monografie je tak prvním kritickým dílem, které posuzuje osud bývalé milenky Josefa Goebbelse z mnoha úhlů i s jistou dávkou porozumění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13698/big_prokleti-lidy-baarove-VRI-13698.jpg 4.392
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Prokletí Lídy Baarové

konicekbily
28. července

Autor předvedl opět špičkový výkon. Nejenom vlastním psaním, ale přípravou dokumentů, výběrem odkazů na jiné zdroje a z nich vztahujících se citací, a nejvíce osobním kontaktem s Lídou Baarovou. Každý si může o herečce vytvořit svůj vlastní názor na její život, na její kariéru a na její trable. Obětovala svému hereckému snu celý život - a toto vše je potom cenou, kterou za to musela zaplatit!

Jana86
26.11.2020

Velmi zajímavá kniha. Lídu Baarovou mám ráda, i když s ní spousta lidí nesympatizuje. Pro mě to byla skvělá herečka, osobitá, s příjemným hlasem, která si v životě prošla těžkými obdobími. Jestli si za některé mohla sama, nebo ne, je čistě její věc. Nemáme právo ji soudit.

Tato kniha se mi četla dobře. Určitě se k ní zase někdy vrátím. Už se těším na další knihy o ní.


JurijMilkovic
24.02.2020

Velmi zdařila monografie.

Miila
24.02.2020

Lídu Baarovou mám jako herečku velmi ráda, i když tahle kniha mi ji ukázala i v nelichotivém světle. Udělala v životě chybu, za kterou zaplatila ona i její rodina. Informací je v knize spousta, občas jsem se ztrácela ve jménech všech těch lidí a trochu mi vadilo, že na závěr autor uvedl jiné datum její smrti. Vím, je to jen detail... :-) Celkově mi ale styl psaní moc nesedl a knížkou jsem se celkem dlouho prokousávala. I tak se chystám na Sestry B. ... :-)

PeM
08.11.2019

Kniha je dobře napsaná, doplněná bohatým materiálem, za to ty čtyři hvězdy. O samotné hérečce si myslím své....

LiborP
15.01.2019

Velice zajímavé. Moc rád jsem knihu četl a i v budoucnu se k ní hodlám vrátit.

WeryNika
14.01.2019

Osud Lídy Baarové je určitě, do jisté míry, velmi zajímavý a smutný. Ale z mého pohledu, byla Lída velká kariéristka, která milovala slávu, peníze a samu sebe. Pro slávu byla ochotna udělat všechno. Proto také, díky jejímu kolaboranství s nacistickými pohlaváry, její rodina skončila tak, jak skončila. Kniha je velmi dobře napsaná.

dexterman
16.09.2018

Musím říct že zatím nejlepší biografie Lídy Baárové . čte se to opravdu dobře . Plno hezkých fotek a poutavě napsaný příběh této krásné legendární herečky . Která zde k mému překvapení přiznala . Že její sestra byla talentovanější než ona sama . Motl krásně knihu prokládá osobním vyprávěním paní Báarové což je velké plus . Doporučuji všem tuto knihu .

1