Její život v očích panenky

od:

Její život v očích panenky

Dvě zraněné duše. Dva sny o druhé šanci. Potížista, cynik a misogyn Marc je po vážné nehodě přidělen k mravnostní policii. Při vyšetřování jednoho případu potkává jemnou dívku Barbaru. Barbara se stará o slepou matku, svůj život zasvětila péči o nerudnou, zahořklou ženu, která jí oplácí jen výčitkami a nadávkami. Jedinou útěchou je jí její sbírka panenek. Už brzy si bude moct jít koupit vysněný nový kousek, překrásnou panenku jménem Sweet Doriane. Marca vyvádí Barbařin bezelstný pohled z míry. Její křehkost ho dojímá a zasáhne natolik, že je znovu ochoten uvěřit v budoucnost. Zároveň je však přesvědčen, že Barbara je chybějícím kousíčkem skládačky, figurkou, kterou musí manipulovat, aby odhalil psychopata, jemuž je na stopě. Ale co když se mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296379/jeji-zivot-v-ocich-panenky-wBP-296379.jpg 3.882
Originální název:

Sa vie dans les yeux d'une poupée (2013)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Přidat komentář
Princezna22
07. června

Po dočtení této knihy se bojím podívat panenkám do očí,a to že jich moje dcera má doma požehnaně.. brrr ... Nečekala jsem,že to bude až takové,jako to bylo. BOMBA! DOPORUČUJI...

oolinkaa
22. května

dostala jsem na to recence, že je to dost zvrácený.. až tak morbidní mi to nepřišlo, každopádně konec jsem vůbec nečekala :D čte se to velmi dobře, prolínají se kapitoly B. a M. a pěkně plynule to frčí.. jako jooo, nebylo to nejhorší, ale četla jsem o dost lepší

Peyka
25. března

Poradne psycho, ktere stupnuji jeste nastrojene panenky a vymyty mozek hlavni hrdinky.

TracyB
27. února

Po přečtení této knihy mě napadá jediné slovo: dokonalé. Vynikající sonda do nitra silně narušené osobnosti. Myslím, že Barbaru hodně dlouho nedostanu z hlavy.

lenkaBajza
07. ledna

Marc je nesympatický vůl, který si nevidí do huby. Barbara je zvláštní druh nesympatického chudáka, která si s láskou tiskne rodinné fotografie otce, který ji zneužíval. Její matka ji obviňuje ze všeho. Do toho popis znásilnění a jiných zvráceností.
Ale jak je napsané hodnocení na přebalu knihy - mistrovský psychologický triller, postavy jsou zrůdné, ale připoutá vás to k nim. Není tam nic, ale vzbuzuje to hrůzu.
I když je to zvrácený příběh, bavil mě a mohu jej doporučit.

simika
22.10.2017

Nuda, nuda, nuda... Nedokázala jsem se přinutit knihu dočíst. Nevím, jestli to bylo formou nebo nekonzistencí příběhu, ale hlavní protagonisté byli nesympatičtí a mě to nedokázalo zaujmout.

slunečnice777
12.10.2017

Úžasně napsaná knížka, pravda je morbidní, nechutná, přesto překypuje láskou. Autorka dala své zkušenosti ze zaměstnání do příběhu. Přečetl jsem na jeden zátah. Kdo nezažil psychózu, může si tento titul přečíst. Všichni jsme svým způsobem nemocní. U mě se stalo něco podobného v dětství, dokážu se vcítit do rozumových pochodů Barbary. Velmi mě připomíná příběhy mé milované Mo Hayder. Snad vyjdou i další knihy této nadané spisovatelky.

Hella
08.09.2017odpad!

Ujeťárna jako hrom. Psychopati skoro všichni. Kdyby kniha byla aspoň psaná lepším stylem, tak aby vám kromě nevěřícnosti a hrůzy dopřála ještě nějaký jiný pocit ze čtení.... Takhle si říkám, jestli autorka taky nepotřebuje nějakou léčbu....

fruitbueno
02.08.2017

Děj plyne, text působí zajímavě, ale když se to vezme kolem a kolem, zajímavý není. Kniha, kterou jsem bohužel nedokázala plně ocenit.

Matty
04.05.2017

Pěkně napsaná kniha o moc nepěkných věcech, které místy chybí jen krůček k tomu, aby byla označena za nevkusný brak (pomáhá hlavně chytrá výstavba vyprávění s "překrývajícími" se kapitolami). Jestli bylo autorčiným záměrem trumfnout v míře samoúčelných nechutností a mizogynie své mužské kolegy, odvedla skvělou práci. Jestli chtěla upozornit na násilí páchané na ženách a jeho důsledky, nevím, zda bylo nejšťastnějším nápadem učinit hlavní hrdinkou dívku, ze které se po znásilnění stává psychopatka (level "batshit crazy"). Ženské postavy jsou zde obecně osoby, se kterými byste nechtěli být ani okamžik sami v jedné místnosti. Muži na druhou stranu nedopadli o moc lépe a chování hlavního vyšetřovatele taky zavání duševní poruchou. Rád bych věřil, že zalidnění fikčního světa výhradně impulzivně jednajícími magory bylo důmyslným způsobem, jak upozornit na absurditu zápletek podobných knih. Ovšem jedinou indicií, že to autorka nemyslela až tak vážně, poskytuje poděkování, vyznívající zčásti tak, že jej napsala přímo Sweet Doriane. Je to zkrátka problematická kniha, ale převážně podnětným, nikoliv urážlivým způsobem.

bajinecka
21.04.2017

Panenko skakava... Tak to bylo dost dobre:-) Pohled do mysli vsech dulezitych postav (2 hrdinu + v omezenejsi mire i matce). Holky mi bylo neskutecne lito. I policajta jsem si oblibila-tez si prosel svinarnami. Hned od zacatku se dely zvracenosti a chytlo me to, protoze pomale uvedeni do deje me neba... Autorka svele zakomponovala udalosti z minulosti-jen tak,aby se nereklo, ale hned vam to osvetli jejich chovani. Ty nadavky a hulvatsvi se mi zde velmi libily ("ku*rvap*ca, doprdele"), panenka a jeji nahlodavani... A tech prekvapeni...! Ve vysledku velmi chvalim i to, ze hruzu vam zpusobuje jen vysledek, nikoliv popis zvracenosti... Velmi, velmi zdarily psychothriller-doporucuju.

jasmína
01.04.2017

Kniha mě zcela pohltila, a zvrácená Barbara se ocitla ve špatném těle a se špatnými rodiči..

Konec mě překvapil, ač u většiny kapitol byl náznak, že zřejmě se ke konci knihy dočkáme děsivého rozuzlení.

traxina
04.02.2017

Já bych snesla, kdyby to bylo trochu víc do hloubky, nějak jsem se nedokázala sžít ani s Barbarou, ani s Marcem, nezaujatě jsem si přečetla jejich příběh, ale ať to bylo sebevíc nechutný apod., prostě to na mě nezabíralo. Jediný, co mě fakt děsilo, bylo to, jak se chovala k dítěti. Ale to je jen proto, že taky jedno malý mám. A taky mě pobavilo, jak hned po porodu nadšeně sálo ty hektolitry mateřského mléka :-D Ale to je na jinou debatu, haha. Za mě tři stáry.

kikies
23.01.2017

Je to dostatečně nechutné, dostatečně sprosté a ten náhled na postupnou psychickou proměnu hlavní hrdinky stojí za to. Není to lehké čtení a není to zřejmě nic pro slabší žaludky, ale má to něco sebe. Víc takových podobných kusů by se mi určitě zajídalo, ale takhle osamoceně to hodnotím vysoko.

Zara
24.12.2016odpad!

Mé oblíbené brněnské nakladatelství s touto knihou šláplo do obřího exkrementu.. Podle mě šrot na entou maskující svou nulovou literární hodnotu škraboškou nesmyslných a trapných vulgarit a zvrhlostí.

Sobotikova
22.12.2016

Šokující pohled do psychopatovy mysli...přečetla jsem jedním dechem. Drsné, hrůzné, ale skvěle napsané. Tu holku jsem ale měla docela ráda..

perpe2a
13.11.2016

Docela dobře napsaná detektivka, i když znám lepší. I přesto za mě 4 hvězdičky, překvapivý závěr, děj dobře plynul.

Iwonka11czech
04.11.2016

Velmi napínavé a to už od začátku knihy, což se mi málokdy stane. Napínavé. Prakticky jsem ji přečetla v kuse. Tuhle knížku opravdu doporučuji.

katule1992
20.10.2016

Nemůžu jinak než pochválit tento umělecký počin. Kniha rozhodně nepatří k lehkému čtení a nedoporučuji ji slabším povahám, které při sprostém slově skoro omdlívají. Protože právě toto kniha obsahuje v poměrně velkém zastoupení. Přesto kniha nepůsobí sprostě a vulgárně. Pokud mi nevěříte, musíte si knihu přečíst!

Věřím, že se najdou tací, kteří ji přelouskají jedním dechem jako já a po přečtení se nevěřícně usmívají, jak to autorka celé pojala. Doporučuji tedy knihu milovníkům kvalitního psycha, thrillerů a napětí. Nalejte si sklenku vína, přikryjte se dekou a nechte se unášet příběhem. Jsem zvědavá na Vaše reakce. Pěkné čtení.

Sorrow
13.10.2016

Nejlepší sonda do duše psychicky narušené osoby, jakou jsem kdy četla. Tohle tedy byla paráda - pěkně creepy a ujeté. To si musí přečíst každý!

Jitkarka
19.09.2016

Tak na tuto knihu nikdy nezapomenu.... Vážně psycho, včera jsem začala číst a včera dočetla :) Dostalo se mi to hodně pod kůži, někdy mě až mrazilo, no teda. Po dočtení jsem to musela strávit ( jsem slabá povaha ) Zkrátka suma sumárum- moc mě to bavilo.

leny.wood
18.09.2016

Tohle je psychothriller! Stanete se svědkem, jak se psychika jedné dívky dostává tam, kam nechcete, aby se dostala psychika kohokoli z vašeho okolí. Zjistíte, že i misogyna můžete mít rádi. Poznáte, že k srdci vám dokáže přirůst kde jaký magor...
Upozornění: V případě, že vulgarismy (opravdu spoustu vulgarismů) vás odpuzují, sáhněte raději po něčem jiném.