Její život v očích panenky

kniha od:

Její život v očích panenky https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296379/bmid_jeji-zivot-v-ocich-panenky-8k6-296379.jpg 3.9 186
Koupit Koupit eknihu Bazar

Dvě zraněné duše. Dva sny o druhé šanci. Potížista, cynik a misogyn Marc je po vážné nehodě přidělen k mravnostní policii. Při vyšetřování jednoho případu potkává jemnou dívku Barbaru. Barbara se stará o slepou matku, svůj život zasvětila péči o nerudnou, zahořklou ženu, která jí oplácí jen výčitkami a nadávkami. Jedinou útěchou je jí její sbírka panenek. Už brzy si bude moct jít koupit vysněný nový kousek, překrásnou panenku jménem Sweet Doriane. Marca vyvádí Barbařin bezelstný pohled z míry. Její křehkost ho dojímá a zasáhne natolik, že je znovu ochoten uvěřit v budoucnost. Zároveň je však přesvědčen, že Barbara je chybějícím kousíčkem skládačky, figurkou, kterou musí manipulovat, aby odhalil psychopata, jemuž je na stopě. Ale co když se mýlí?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Sa vie dans les yeux d'une poupée , 2013


více info...

Komentáře (57)

Komentáře 57 Recenze 7

Ophelie
Ophelie
02.09.2023 4 z 5

Velmi dobrý psychologický thriller se šokujícím koncem aneb jak neléčená hluboká traumata mohou z člověka udělat šílence. Přečteno za jeden večer, příběh mě ihned vtáhnul do děje a nemohla jsem knihu odložit. Doporučuji.

monushka
monushka
28.09.2022 4 z 5

Zvláštní kniha, během čtení jsem se cítila být součástí všech popisů, jak je to napsané živě a důvěryhodně. Ale ten závěr? Ten mě odrovnal a musela jsem ho rozdýchávat.


BaNaMa
BaNaMa
21.07.2022 4 z 5

Ani nevím co napsat. Chvílemi tak brutální, že jsem musela odložit abych to rozdýchala, ale jinak to bylo dobrý. Zajímavý děj.

Veju007
Veju007
17.05.2022 5 z 5

Co jen k této knížce říct, abych nespoilerovala? No nic.
Brutální psycho, syrové popisy a naprostý chaos, který vyústí v nejepičtější závěr, který jsem snad kdy četla a který mi chvilku proběhl hlavou, ale pak jsem od něj samozřejmě upustila.
Neuvěřitelně zajímavý a silný příběh, kdy je vám líto snad každé postavy, která se v knize objeví.
A abych jen nechválila, mínus bych dala za občas až přehnané zrychlení děje, ale to je ovlivněné i danými postavami, které jsou opravdu pošahané, více či méně.
Moje první poznámka v Deníku knižního závisláka je “ty krávo vole co to bylo?!!”. Tohle bylo fakt boží!

Murasaki
Murasaki
11.09.2021 4 z 5

Začátek knihy mi přišel trochu utahaný a trvalo mi se přes něj dostat, ale postupně to začínalo nabírat grády a rozjel se pořádný depresivní masakr. Během čtení člověku pomalu dochází, co se v určitých chvílích a s určitými postavami děje a po celou dobu čtení mě svíral opravdu ošklivý pocit. Po celou dobu čtení se nade mnou vznášela hodně depresivní aura. Ale dostala jsem se na konec knihy a to teprve bylo.

lucie2371
lucie2371
22.08.2021 5 z 5

Čtení této knihy jsem se trochu obávala, jelikož ne každý psychothriller mi sedne. Ale tato kniha byla vážně dobrá! Neustále vás nutí číst, dokud se nedostanetd až na konec. A ten teda byl!
Pokud vám nevadí hodně sprostých slov, tak určitě doporučuji, stojí za přečtení.

ennlady
ennlady
18.08.2021 4 z 5

Panečku, ta paní Ingrid se s tím teda nemaže! Vykreslila svoje postavy a jejich osudy pěkně natvrdo a surrealisticky až děsivě. Představuje nám hlavně Barbaru, ze které se díky životním prožitkům stala chorobně komplikovaná osobnost, která touží po lepším životě. Ne náhodou se setkává s policistou Marcem, který při autonehodě rovněž utrpěl zranění na těle i na duši. Že je příběh velice depresivní a místy hodně zvrácený, to už tady bylo napsáno. Zároveň je ale plný emocí, jako je strach, nenávist, touha po pomstě, ale taky láska. Prakticky každá ze všech postav ji chce, jenže každá jinou a jinak a těžko rozlišuje, jestli je to vůbec láska nebo něco jiného. Já jsem z těch událostí nejen znechucená, ale i dojatá a hlavně smutná. Vždyť jak který člověk, ať zdravý nebo vyšinutý ví, jak ovládat emoce a jak s nimi naložit, zvlášť když se v jeho dosud zoufalém životě objeví světlo na konci tunelu? Hvězdičku ubírám za nechutnosti, jinak bych dala plný počet.

LuciLu
LuciLu
12.07.2021 4 z 5

Kniha má hodně pomalý rozjezd a popravdě, kdyby mi kamarádka neřekla, že se to rozjede, tak ji asi rozložím. A jsem ráda, že jsem vydržela, protože postupem času kniha začíná mít grády a posledních 20 stránek? WAU. Během čtení tušíte, co se stalo, ale pořád si říkáte, ne to bude jinak, přece by to nebylo až tak surrealistické, zvrácené a nechutné (hodně nechutné). A víte, co? Je! Dokonce v některých případech i horší. Chápete, že hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, chvílemi s ní i soucítíte, ale sakra. ... A kapitán Percoles, tenhle člověk by dle mého názoru neprošel přes psychotesty, navíc chovat se tak a jak se chová a přitom pracovat na mravnostním ... no nevím, takový člověk tam dle mého názoru nemá, co dělat. A je úplně jedno, co má za sebou. ... Po přečtení jsem přemýšlela, kdo je z nich dvou je vyšinutější.

Powder
Powder
18.06.2021 4 z 5

Psáno naprosto surově, syrově, bez servítek a pardónů. Ani kapka něčeho pozitivního. Zvrácenost za zvráceností. Naprosto vyšinuté hlavní postavy. Děj odhadnutelný, přesto je to čtivé.

petrarka72
petrarka72
11.05.2021 5 z 5

Tohle byla smršť! Psychologický thriller s hororovými prvky, drama pro dvě polámané duše a množství agresorů, zručná práce s nespolehlivým/ nespolehlivou vypravěčem/ vypravěčkou. Určité dialogy jako by vedl Dorian Gray se svým obrazem...

Dela111
Dela111
09.05.2021 3 z 5

Tady bude možná chyba v žánrovém zařazení, toto je spíš psychologické drama.
Najít v této knize někoho, kdo není úchyl, psychopat nebo jinak duševně postižený člověk, je téměř jako hledat jehlu v kupce sena. Ani vyšetřující policista se nedá označit za psychicky vyrovnaného člověka a jak se později ukáže, bohužel nepatří ani zrovna k nejbystřejším...

V thrillerech a detektivkách se něco podobného vyskytuje často, ale tady je to přímo koncentrát ujetého chování. Celý děj je jen popis konání narušených jedinců. Není to vyváženo ničím pozitivním, ničím co se dá označit za normální, natož aby tu byla jediná vtipná pasáž či poznámka.

Tohle všechno samo by nebyl důvod pro nižší hodnocení, ale tady navíc chybí překvapení, vlastně od začátku víme, kdo je kdo a co se bude dít, jaký další hnus bude následovat. Ta předvídatelnost mi vadila nejvíc. A aby těch mínusů nebylo málo, tak příběh postrádá poutavost a čtivost, alespoň tedy pro mne. Více než literární zpracování je to popis šílenství.
Námět je výborný a většina z toho je reálná, ale je to špatně napsané.
50%

MíšaS.
MíšaS.
01.04.2021 4 z 5

Kniha je velmi předvídatelná, ale i tak mě dokázala uchvátit. Plný počet nedám, ale určitě si jí přečtu znovu.

IvetKl
IvetKl
06.02.2021 4 z 5

Ze začátku mi přišel děj takový nic moc, ale zhruba od půlky se to začalo rozjíždět a konec bylo opravdové vyvrcholení! Barbara se na první pohled jeví jako pořádná mrcha, ale jde vlastně o chuděru holku, co toho v životě musela hodně prožít a traumata na ní zanechala stopy.

Anastazie0810
Anastazie0810
03.02.2021 4 z 5

Ta kniha má v sobě tolik bolesti a trápení, surovosti..Je to dílo, které nam dokonale ukazuje jak je lidská mysl křehká, a jak snadno zažité trauma může změnit Váš pohled na svět.
Čtivý příběh rozdělen na dva úhly pohledu a na dva osudy, které se samozřejmě v průběhu děje spojí.
Zanechalo to ve mě spoustu emocí. Citáty na úvod "sekcí" byly dokonalé. A rozhodně to stoji za přečtení.
Uchvátil mě výrok Charlieho Chaplina, který byl v knížce použit.
Závěr vnímavý čtenář ke konci vytuší, ale přesto je šokující.
Je to moc dobrá kniha.

Arsi007
Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Bylo to čtivé, vnitřní pohnutky psychopatky byly vykresleny opravdu působivě. Proč byl ale Marc, policista vyšetřující případ takový sexistický, neurvalý a nesympatický hovado to mi prostě hlava nebere. Omlouvám se autorce, ale touhle postavou podle mě knížku pohřbila a zařadila jí mezi průměrné thrillery.

Co se týče dech beroucího závěru tak myslím, že každý pozorný čtenář, co má už nějaký ten thriller za sebou musel díky mnohačetným náznakům už dopředu tušit, ne-li přímo vědět, co se děje a jak to celé vlastně je. Takže pro mě se opět žádné extra překvapení nekonalo.

Musím ale vypíchnout hnus, správně necitlivě, ale věcně popsané scény znásilnění, mučení a sexu obecně, které ve vás vyvolávaly veliký odpor. U jedné scény jsem měla opravdu co dělat, aby se mi žaludek zvedl o trochu méně než je zdrávo.

IG: @hanybooks

monci6485
monci6485
23.11.2020 5 z 5

Slušné psycho. Příběh je trochu předvídatelný, hlavně pro ty, co čtou tenhle žánr. Kapitoly o Barbaře jsou mnohem lepší, Marc je taková nudnější vsuvka. Ale dohromady to funguje skvěle. Kdo má rád brutalitu a šílenství, určitě doporučuji.

ava.s
ava.s
01.11.2020 5 z 5

Výborná kniha.
Na začátek bych uvedla na pravou míru...V knize není žádná mluvící panenka, a kniha také není nijak brutální ...spíš je realistická a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Barbara byla reálný člověk a naopak by mě překvapilo, kdyby knihu napsal muž :)
Kniha je výborně napsaná, čte se sama a negativní komentáře tu píší lidé, co žijí v "růžové bublině", ve které není žádné násilí, pedofilie, znásilnění, deprese, trauma a s tím související psychické nemoci...
Za mě wau, knihu určitě doporučuji.

eva3992
eva3992
21.10.2020 4 z 5

Příběh mladé dívky Barbary, která se stará o svou slepou a nepříjemnou matku. Její vášeň je sbírání panenek a už se těší, že si brzy koupí novou, překrásnou panenku.
A příběh Marca – potížisty, cynika, který je po vážné autonehodě přidělen k mravnostní policii. Při jednom vyšetřování má pocit, že právě Barbara je chybějící kousek skládačky, který mu pomůže odhalit psychopata.

Tak, jak je děsivá obálka této knížky, tak děsivý je i příběh samotný. Je napsán velmi surově, naturálně, nebere si servítky. Nejednou budete překvapeni a budete jen nevěřícně zírat.

Příběh Marca mě úplně tak nebavil, ale ostatní kousky příběhu byly neskutečné, rozhodně mě to nenechalo chladnou a nutilo mě to číst dál a dál. Slabším povahám tuhle knížku moc nedoporučuji.

Kniha nám ukazuje, čeho všeho může být schopný psychicky nemocný člověk a jsou to věci nepředstavitelné.

Za mě velice povedený psychothriller.

Twinny
Twinny
14.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že jsem od knihy čekala něco jiného. Hodně jiného.
Jediná postava, která mi byla sympatická byla Barbara na začátku knihy. Potom už tam nebyl nikdo, koho bych si mohla oblíbit, komu fandit.
Při čtení knihy jsem se zmítala mezi dvěma pocity. Někdy to pro mě byl dobře vypsychovaný thriller, jindy totální nesmyslná slátanina.
Nějak jsem měla problém věřit Marcovi, hlavně ke konci knihy. U Barbary zase občas nebylo jasné, co je a není halucinace.

POZOR SPOILER!
To, že jsou Barbařina matka, Raoul a dítě mrtví jsem si myslela, resp. to bylo z jejich "chování" jasné. U dítěte jsem to poznala hned. U matky a Raoula jsem si musela počkat na upřesnění. Nemyslím si, že ji nutili k prostituci. To už byli dávno mrtví.
KONEC SPOILERU

JessieEx
JessieEx
02.09.2020 4 z 5

Tohle bylo solidní psycho! Na nechutnosti jsem byla připravená, takže mě to nerozhodilo. Stejně ale nedokážu pochopit, jak tohle mohla napsat žena... Ten humus popisuje až naturalisticky a protože já si v tom nelibuji, nemůžu hodnotit plným počtem. Všechno tady bylo divné, žádná postava nebyla normální a to ani kapitán Marc. Trochu mi vadilo, že je tu takový hulvát vykreslený jako génius. Bylo naprosto nerealistické, jak ve své hlavě odhadl povahu zločinů, motiv i pachatele. Jen tak, že ho to napadlo? To byla skutečně blbost.
Konec ovšem si to u mě vyžehlil a byl natolik "wow", že musím ty 4* dát. Ano, celou dobu to k tomu směřovalo, ale autorka schválně mlžila a odváděla čtenářovu mysl jinam, takže nakonec to vlastně bylo překvapení.
Podobnost s knihou Obraz Doriana Graye tady jistě není náhodná, už kvůli jménu Sweet Doriane.
SPOILER: Nedá mi to nereagovat na komentář "RomanDoušek" -
Ad 3) naprosto souhlasím
Ad 2) a 5) tady se obávám, že jste nedočetl až do konce, není se nad čím podivovat, všechno je to výmysl Barbiiny nemocné mysli - nic z toho se "skutečně" nestalo

anája
anája
02.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha je zvláštní, ale psaná poutavým stylem. Je to psychologické drama. Kde hlavní hrdinka je zároveň vražedkyně a oběť zneužívání v dětství i dospělosti. Co dodat, když si představím, že to napsala psycholožka perem života, je to smutné. Podle reakce pode mnou to není čtení pro muže spíš pro zeny... Chápu to, protože, je to na představivosti a trochu jak z hororu Anabel

RomanDušek
RomanDušek
27.05.2020 1 z 5

(SPOILER) Co tohle mělo být? Nenacházím slov...
Mé zklamání nezná mezí...
U čtení prvních několika stran, jsem si říkal, že to bude dobrý příběh, psaný celkem dobrým stylem. Ano, ono to tak skutečně i v reálu vypadalo. Jenomže když pak přišla pasáž o znásilnění Barbary v parku, tak od té chvíle jsem už jenom nevěřícně koukal na to, co mi to autorka předhazuje za příběh. Nespočetl bych, kolikrát jsem uvažoval nad tím, že knihu zavřu a už jí neotevřu. Jen jsem kroutil hlavou a nutil se pokračovat. Ani nevím proč jsem knihu dočetl a jen marně přemýšlím nad tím kde se ve mně vzala síla se znovu donutit knihu opět otevřít a otáčet stránky.
Knihu mám tedy zdárně za sebou a již nyní mohou slavnostně slíbit, že se k ní již v budoucnu doopravdy nevrátím... Jasně, říká se, nikdy neříkej nikdy, ovšem v tomto konkrétním případě platí – UŽ NIKDY VÍCE!!
Proč tolik negativ a taková kritika? Abych byl upřímný, nevím, jak to říct, ale tohle byl více než zvláštní příběh...
Zde předkládám pár bodů které stojí za mým hodnocením:
1) Ze slušné dívky se stane lehká dívka:
Jasně, bylo zde znásilnění v parku. Otřesný zážitek, který by zacloumal s každou dívkou, nebo ženou. Mimochodem, bylo to popisováno opravdu nechutně... Ale aby se po této události z jinak slušné mladé dívky stála prodejná holka, která zjišťuje, že jí tato nová etapa jejího života zcela naplňuje, začíná se k chlapům chovat více a více hruběji a partnery střídá častěji než ponožky, tak to se mi nelíbilo.

2) Mluvící panenka? Ne, tohle ne, prosím, to je na mě moc...

3) Jednání detektiva Percolése vůči ženám:
Zde se takto choval převážnou část knihy. Poté, co poznal Barbaru, jsem ho nepoznával. Najednou z něho byla studna plná romantiky a lásky. Ovšem to, co provedl poručíku Margauxové první den, kdy na ní narazil, to bylo na pěst. To, jak mluvil s prostitutkami, ponechám beze slov...

4) Barbara si kupuje přízeň Raoula jen proto, aby byl její přítel:
Tohle jsem tak trochu nepochopil. Barbara má dítě (otec je ten dotyčný co jí znásilnil) a ona pro něj shání jiného otce. Seznámí se s Raoulem. On je dítětem zaskočen a moc se mu to nelíbí. Ovšem aby jí Raoul neutekl, tak si jeho přízeň kupuje. Tu mu koupí motorku, tu zase něco jiného, jindy mu dá peníze. Pochopitelně vše je z prodávání jejího těla. A světe div se, ono se mu to líbí a tak s ní jakoby je. A po čase chce víc a víc. A Barbara ví, že jí ten hajzlík zneužívá, že jí nemá rád. Že z ní akorát ždímá peníze. Přesto s ním zůstává. Přitom by si mohla úplně v klidu najít normálního slušného chlapa, který by jí na rukou nosil. Proč byla tak hloupá?

5) Matka i Raoul jí nutí k prostituci:
No, tak tohle bylo vážně silný kafe... Poté, co se k ní a její matce Raoul nastěhoval, jednoho dne jí Raoul překvapí tím, že řekne dost jasně, že se Barbara prodává. Zaslechne to její matka. A jelikož Raoul přijde o práci a líbí se mu, když jej rozmazlovala dárky, tak jí s matkou pomocí psychologického proslovu donutí v tom pokračovat...! Jasně, takže místo toho, aby se jí matka zastala a toho "jakoby přítele "který jí jen zneužívá, vyhodila, a Barbaru psychicky podpořila, že tohle dělat nemusí, že to není nutné, tak jí bude říkat, aby šla dál prodávat svoje tělo. My si tady s Raoulem zatím doma nacpeme bříška, dáme si nohy nahoru a ty se běž nabízet, ať nás můžeš živit. Jasný, pohoda...

Ať již to samotné znásilnění, nebo následné sexuální scény se zákazníky, nebo Raoulem, byly popsány detailně a nechutně. Nečetlo se to snadno. Naopak krásné byly kapitoly věnované Barbaře a Marcovi. Romantika a láska zde přímo tryskala proudem.

Surikata369
Surikata369
29.04.2020 3 z 5

Knížku považuju několika způsoby za dost originální. Zezačátku mi tedy trochu trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale pak to šlo samo. Konec byl výborný. Opravdu mě dost udivuje, že to napsala žena, musím říct.

michaela.22
michaela.22
02.04.2020 5 z 5

kniha je drsná, naprosto dokonalý pohled do mysli psychicky nemocného člověka...rozhodně doporučuji :-)

Hvězdinka
Hvězdinka
24.06.2019 2 z 5

Nesdílím nadšení... Pohled do mysli nemocného člověka za každou cenu... Divím se, že tuto knihu napsala žena...

WeryNika
WeryNika
21.06.2019 5 z 5

Za mě rozhodně velmi dobré psycho...nechápu, že má knížka tak nízké hodnocení.

petaSk
petaSk
12.06.2019 4 z 5

Víc než o detektivku se jedná o psychologický román o zlomených lidech, kteří se nedokáží srovnat se svými traumaty. Jedna postava se ke světu staví nepřátelsky a druhá si vytváří alter ego, díky kterému své frustrace ventiluje mnohem radikálnějším způsobem. Obě ale bytostně touží milovat a být milováni. Kniha má velký přesah a nahlíží do mysli psychotika. Závěr sice není překvapivý, ale děsivý určitě ano. Po dočtení mi bylo dost úzko. Nedoporučuji číst ve chvílích deprese. Silná kniha.

RADOST
RADOST
26.05.2019 4 z 5

Tak to byl hluboký ponor! Exkurze do pravého šílenství. A varování, že ne vše se dá chápat, domýšlet a posuzovat dle "normálních" hledisek. Šílenství je jen zdánlivě pochopitelné. Vzbuzuje hrůzu, údiv, odpor i soucit. Je nevyléčitelné, je prostě šílené.

Ďumbierka
Ďumbierka
25.05.2019 5 z 5

Výborné! Táto kniha ma šokovala svojou krutosťou a reálnosťou hneď od začiatku. Tie scény, ktoré sa dejú od prvých stránok boli nezabudnuteľné. Skvelé čítanie. Kniha je sama o sebe dosť surová, špinavá a šialená, no kto v sebe nemá kúsok šialenstva, že?? Veľmi som si čítanie užívala, myslím si dokonca, že pre väčšinu bude koniec tejto knihy šok, ale ak ste hororovým nadšencom, alebo vyhľadávate takéto knihy, tak potom možno nie. Sama neviem, či mi v knihe bola nejaká postava blízka, ale každopádne boli to veľmi zaujímavé a zapamätateľné postavy a ja som sa ich snažila pochopiť. Pochopiť ich myseľ aj ich skutky .... aj to pridalo na desivosti knihy. Sama som mala potrebu o tejto knihe hovoriť medzi známymi a priateľmi.... už ma asi majú plné zuby (haha). Podľa mňa vás kniha núti zaujímavo uvažovať a spájať nitky naokolo. Dúfam, že sa objaví aj nejaká ďalšia kniha od tejto autorky. Veľmi rada po nej siahnem. Zatiaľ, šialenstvu zdar!!!

Rodaw
Rodaw
24.05.2019 5 z 5

JEJÍ ŽIVOT V OČÍCH PANENKY
Francouzi umí točit skvělé horory, které jdou až na dřeň a jsou prostě psycho a tato kniha dokazuje, že je umí i PSÁT. Moc bych si přála, aby u nás od paní autorky vyšly i další knihy - obávám se, že toto přání nebude vyslyšeno, ale naděje je vždycky, že.... K této knize se mi nejlépe hodí slovo PSYCHO. Ale dobrá, kdybych to měla rozvést... depresivní, smutná, zvrácená, utrápená, bezvýchodná... V podstatě vše, co se tu děje, je špatně. Poznáte tu špínu života a ta nejtemnější zákoutí lidské duše. Možná se v něčem uvidíte a nebo v tom uvidíte někoho, koho znáte - o to hůř. Tato knížka z Vás možná vyždímá to dobré, co vidíte na bytí. Vlastně ani jedna postava tu není kladná - mně tu nebyl sympatický snad nikdo! A to je co říct... Psychologická, místy nechutná - ovšem dle mého hodně kvalitní. Přinese děsivý příběh, šokující rozuzlení (i když pro mě zas tak moc ne, ale k tomu se ještě dostanu...) a bude rezonovat určitě ještě dlouho po dočtení. Přemýšlím nad tím, jak velké neštěstí dokáže člověka potkat a kolik hnusu a zla je schopen unést, než sám podlehne.. Jak těžké je zachovat si důstojnost a zdravou mysl v některých případech. Jak tenká hranice je mezi "normálností" a naprostým a čirým šílenstvím... a jak dokáže člověk nebezpečný být - ze své vlastní podstaty. Jak děsivé je, že nevidíme ostatním do hlavy, že nevíme, co se jim v ní honí za myšlenky.. i když ty myšlenky - kdybychom věděli.. možná je někdy lepší nevědět... Svět je šílený a špinavý, alespoň z určitého úhlu pohledu. Jak jsem psala, tato kniha je místy nechutná, ale za mě - klidně toho mohlo být ještě víc:D (a do toho počítám celkově to zlo, násilí atd..). Je to drsné (mě šokoval třeba hned na začátku popis znásilnění), to rozhodně. Konec většinu lidí hodně překvapí - já a možná je to díky všem těm hororům, které jsem za život viděla, jsem to čekala.. ale jako nebudu si zase hrát na drsňáka, i tak to se mnou pohlo, trochu:), ale prostě jsem nebyla TOLIK překvapená.:)
Na konci jsem si vzpomněla na film Noc s nabroušenou břitvou - na samotný ten konec.. protože tam bylo zachyceno za mě to pravé šílenství - a to jsem cítila i v této knize... a bylo to silné.
Tato knížka je hodně psychologická, za mě mohla i přitvrdit, nesedne všem, ale za sebe ji doporučuji. Osvěžující mezi těmi všemi psychothrillery, děsivé a znepokojivé ... Navíc paní autorka je psycholožka, která se specializuje na sexuální kriminologii a při psaní čerpala ze svých zkušeností - to myslím tu knihu posouvá zase na vyšší level a všechno je to... reálnější? Sugestivnější? A s tím jde ruku v ruce ta strašidelnost... Nikdy nemáte jistotu, zda ten někdo není blázen, prostě nevíte...:)
Za mě spokojenost!
Více na mém YouTube :-).

jiri77
jiri77
04.02.2019 5 z 5

Výborný a velmi drsný,chvílemi zvrácený ,až morbidní psychologický thriller,který skvěle popisuje chování psychicky nemocné osobnosti.Naprosto čtivá kniha a ten závěr!

Chillia
Chillia
16.12.2018 5 z 5

Psychothriller! A to doslova!
Šokující příběh, který vypráví o hlavní hrdince Barbaře, u které se po znásilnění naplno rozjede totální psychóza a "objeví" se pomstychtivá Barbie, je zvrácený a někdy dost nechutný, ale skvěle a dokonale popsaný. A do toho všeho ještě ty panenky!, které dokreslovaly neméně psychopatickou atmosféru. Závěr celého příběhu drsný, neskutečný.

Devil-Ivet
Devil-Ivet
10.12.2018 4 z 5

Knihu jsem otevřela na doporučení. Bylo to čtivé, ponuré a konec překvapivý a dech beroucí. Ještě teď mám živě v paměti, jak to Barbara celé zakončila. Neskutečné. Skvělý náhled do narušené mysli.

Jane2016
Jane2016
30.10.2018 5 z 5

Před samotným čtením jsem slyšela pár spoilerů, že tohle bude maličko zvrácený, ale že až takhle!
Za mě bomba, škoda, že autorka nenapsala knih víc. :)

ArwenAragorn
ArwenAragorn
24.10.2018 1 z 5

Dokonalý popis psychopata. Ale hnusné, nechutné, depresivní.

PabloFuentes
PabloFuentes
07.08.2018 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Jen mě mrzí, že se mi už cca od 70 stránky podařilo uhodnout závěr. V každém případě rozhodně nedoporučuji slabším povahám. Je to chuťovka.

Princezna22
Princezna22
07.06.2018 5 z 5

Po dočtení této knihy se bojím podívat panenkám do očí,a to že jich moje dcera má doma požehnaně.. brrr ... Nečekala jsem,že to bude až takové,jako to bylo. BOMBA! DOPORUČUJI...

oolinkaa
oolinkaa
22.05.2018 4 z 5

dostala jsem na to recence, že je to dost zvrácený.. až tak morbidní mi to nepřišlo, každopádně konec jsem vůbec nečekala :D čte se to velmi dobře, prolínají se kapitoly B. a M. a pěkně plynule to frčí.. jako jooo, nebylo to nejhorší, ale četla jsem o dost lepší

Peyka
Peyka
25.03.2018 3 z 5

Poradne psycho, ktere stupnuji jeste nastrojene panenky a vymyty mozek hlavni hrdinky.

TracyB
TracyB
27.02.2018 5 z 5

Po přečtení této knihy mě napadá jediné slovo: dokonalé. Vynikající sonda do nitra silně narušené osobnosti. Myslím, že Barbaru hodně dlouho nedostanu z hlavy.

Štítky knihy

psychologické thrillery

Autorovy knížky

Ingrid Desjours
francouzská, 1976
2016  77%Její život v očích panenky

Kniha Její život v očích panenky je v

Právě čtených3x
Přečtených215x
Čtenářské výzvě32x
Doporučených20x
Knihotéce116x
Chystám se číst127x
Chci si koupit32x
dalších seznamech5x