Její život v očích panenky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvě zraněné duše. Dva sny o druhé šanci. Potížista, cynik a misogyn Marc je po vážné nehodě přidělen k mravnostní policii. Při vyšetřování jednoho případu potkává jemnou dívku Barbaru. Barbara se stará o slepou matku, svůj život zasvětila péči o nerudnou, zahořklou ženu, která jí oplácí jen výčitkami a nadávkami. Jedinou útěchou je jí její sbírka panenek. Už brzy si bude moct jít koupit vysněný nový kousek, překrásnou panenku jménem Sweet Doriane. Marca vyvádí Barbařin bezelstný pohled z míry. Její křehkost ho dojímá a zasáhne natolik, že je znovu ochoten uvěřit v budoucnost. Zároveň je však přesvědčen, že Barbara je chybějícím kousíčkem skládačky, figurkou, kterou musí manipulovat, aby odhalil psychopata, jemuž je na stopě. Ale co když se mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296379/jeji-zivot-v-ocich-panenky-wBP-296379.jpg 3.8121
Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host
Orig. název

Sa vie dans les yeux d'une poupée, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Její život v očích panenky

Přidat komentář
Hvězdinka
24. června

Nesdílím nadšení... Pohled do mysli nemocného člověka za každou cenu... Divím se, že tuto knihu napsala žena...

WeryNika
21. června

Za mě rozhodně velmi dobré psycho...nechápu, že má knížka tak nízké hodnocení.

petaSk
12. června

Víc než o detektivku se jedná o psychologický román o zlomených lidech, kteří se nedokáží srovnat se svými traumaty. Jedna postava se ke světu staví nepřátelsky a druhá si vytváří alter ego, díky kterému své frustrace ventiluje mnohem radikálnějším způsobem. Obě ale bytostně touží milovat a být milováni. Kniha má velký přesah a nahlíží do mysli psychotika. Závěr sice není překvapivý, ale děsivý určitě ano. Po dočtení mi bylo dost úzko. Nedoporučuji číst ve chvílích deprese. Silná kniha.

RADOST
26. května

Tak to byl hluboký ponor! Exkurze do pravého šílenství. A varování, že ne vše se dá chápat, domýšlet a posuzovat dle "normálních" hledisek. Šílenství je jen zdánlivě pochopitelné. Vzbuzuje hrůzu, údiv, odpor i soucit. Je nevyléčitelné, je prostě šílené.

Ďumbierka
25. května

Výborné! Táto kniha ma šokovala svojou krutosťou a reálnosťou hneď od začiatku. Tie scény, ktoré sa dejú od prvých stránok boli nezabudnuteľné. Skvelé čítanie. Kniha je sama o sebe dosť surová, špinavá a šialená, no kto v sebe nemá kúsok šialenstva, že?? Veľmi som si čítanie užívala, myslím si dokonca, že pre väčšinu bude koniec tejto knihy šok, ale ak ste hororovým nadšencom, alebo vyhľadávate takéto knihy, tak potom možno nie. Sama neviem, či mi v knihe bola nejaká postava blízka, ale každopádne boli to veľmi zaujímavé a zapamätateľné postavy a ja som sa ich snažila pochopiť. Pochopiť ich myseľ aj ich skutky .... aj to pridalo na desivosti knihy. Sama som mala potrebu o tejto knihe hovoriť medzi známymi a priateľmi.... už ma asi majú plné zuby (haha). Podľa mňa vás kniha núti zaujímavo uvažovať a spájať nitky naokolo. Dúfam, že sa objaví aj nejaká ďalšia kniha od tejto autorky. Veľmi rada po nej siahnem. Zatiaľ, šialenstvu zdar!!!

Rodaw
24. května

JEJÍ ŽIVOT V OČÍCH PANENKY
Francouzi umí točit skvělé horory, které jdou až na dřeň a jsou prostě psycho a tato kniha dokazuje, že je umí i PSÁT. Moc bych si přála, aby u nás od paní autorky vyšly i další knihy - obávám se, že toto přání nebude vyslyšeno, ale naděje je vždycky, že.... K této knize se mi nejlépe hodí slovo PSYCHO. Ale dobrá, kdybych to měla rozvést... depresivní, smutná, zvrácená, utrápená, bezvýchodná... V podstatě vše, co se tu děje, je špatně. Poznáte tu špínu života a ta nejtemnější zákoutí lidské duše. Možná se v něčem uvidíte a nebo v tom uvidíte někoho, koho znáte - o to hůř. Tato knížka z Vás možná vyždímá to dobré, co vidíte na bytí. Vlastně ani jedna postava tu není kladná - mně tu nebyl sympatický snad nikdo! A to je co říct... Psychologická, místy nechutná - ovšem dle mého hodně kvalitní. Přinese děsivý příběh, šokující rozuzlení (i když pro mě zas tak moc ne, ale k tomu se ještě dostanu...) a bude rezonovat určitě ještě dlouho po dočtení. Přemýšlím nad tím, jak velké neštěstí dokáže člověka potkat a kolik hnusu a zla je schopen unést, než sám podlehne.. Jak těžké je zachovat si důstojnost a zdravou mysl v některých případech. Jak tenká hranice je mezi "normálností" a naprostým a čirým šílenstvím... a jak dokáže člověk nebezpečný být - ze své vlastní podstaty. Jak děsivé je, že nevidíme ostatním do hlavy, že nevíme, co se jim v ní honí za myšlenky.. i když ty myšlenky - kdybychom věděli.. možná je někdy lepší nevědět... Svět je šílený a špinavý, alespoň z určitého úhlu pohledu. Jak jsem psala, tato kniha je místy nechutná, ale za mě - klidně toho mohlo být ještě víc:D (a do toho počítám celkově to zlo, násilí atd..). Je to drsné (mě šokoval třeba hned na začátku popis znásilnění), to rozhodně. Konec většinu lidí hodně překvapí - já a možná je to díky všem těm hororům, které jsem za život viděla, jsem to čekala.. ale jako nebudu si zase hrát na drsňáka, i tak to se mnou pohlo, trochu:), ale prostě jsem nebyla TOLIK překvapená.:)
Na konci jsem si vzpomněla na film Noc s nabroušenou břitvou - na samotný ten konec.. protože tam bylo zachyceno za mě to pravé šílenství - a to jsem cítila i v této knize... a bylo to silné.
Tato knížka je hodně psychologická, za mě mohla i přitvrdit, nesedne všem, ale za sebe ji doporučuji. Osvěžující mezi těmi všemi psychothrillery, děsivé a znepokojivé ... Navíc paní autorka je psycholožka, která se specializuje na sexuální kriminologii a při psaní čerpala ze svých zkušeností - to myslím tu knihu posouvá zase na vyšší level a všechno je to... reálnější? Sugestivnější? A s tím jde ruku v ruce ta strašidelnost... Nikdy nemáte jistotu, zda ten někdo není blázen, prostě nevíte...:)
Za mě spokojenost!
Kdyby to někoho zajímalo, více o této knížce povídám v tomto videu: https://youtu.be/XwgosClLopM :-)

jiri77
04. února

Výborný a velmi drsný,chvílemi zvrácený až morbidní psychologický thriller,který skvěle popisuje chování psychicky nemocné osobnosti.Naprosto čtivá kniha,a ten závěr!

Chillia
16.12.2018

Psychothriller! A to doslova!
Šokující příběh, který vypráví o hlavní hrdince Barbaře, u které se po znásilnění naplno rozjede totální psychóza a "objeví" se pomstychtivá Barbie, je zvrácený a někdy dost nechutný, ale skvěle a dokonale popsaný. A do toho všeho ještě ty panenky!, které dokreslovaly neméně psychopatickou atmosféru. Závěr celého příběhu drsný, neskutečný.

1

Štítky

psychologické thrillery

Autor knihy

Ingrid Desjours
francouzská, 1976

Kniha Její život v očích panenky je v

Právě čtených3x
Přečtených134x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených13x
Knihotéce44x
Chystám se číst114x
Chci si koupit33x
dalších seznamech3x