Její život v očích panenky

Dvě zraněné duše. Dva sny o druhé šanci. Potížista, cynik a misogyn Marc je po vážné nehodě přidělen k mravnostní policii. Při vyšetřování jednoho případu potkává jemnou dívku Barbaru. Barbara se stará o slepou matku, svůj život zasvětila péči o nerudnou, zahořklou ženu, která jí oplácí jen výčitkami a nadávkami. Jedinou útěchou je jí její sbírka panenek. Už brzy si bude moct jít koupit vysněný nový kousek, překrásnou panenku jménem Sweet Doriane. Marca vyvádí Barbařin bezelstný pohled z míry. Její křehkost ho dojímá a zasáhne natolik, že je znovu ochoten uvěřit v budoucnost. Zároveň je však přesvědčen, že Barbara je chybějícím kousíčkem skládačky, figurkou, kterou musí manipulovat, aby odhalil psychopata, jemuž je na stopě. Ale co když se mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296379/big_jeji-zivot-v-ocich-panenky-8k6-296379.jpg 3.9177
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Sa vie dans les yeux d'une poupée, 2013

Kniha Její život v očích panenky

Veju007

Co jen k této knížce říct, abych nespoilerovala? No nic.
Brutální psycho, syrové popisy a naprostý chaos, který vyústí v nejepičtější závěr, který jsem snad kdy četla a který mi chvilku proběhl hlavou, ale pak jsem od něj samozřejmě upustila.
Neuvěřitelně zajímavý a silný příběh, kdy je vám líto snad každé postavy, která se v knize objeví.
A abych jen nechválila, mínus bych dala za občas až přehnané zrychlení děje, ale to je ovlivněné i danými postavami, které jsou opravdu pošahané, více či méně.
Moje první poznámka v Deníku knižního závisláka je “ty krávo vole co to bylo?!!”. Tohle bylo fakt boží!

Murasaki
11.09.2021

Začátek knihy mi přišel trochu utahaný a trvalo mi se přes něj dostat, ale postupně to začínalo nabírat grády a rozjel se pořádný depresivní masakr. Během čtení člověku pomalu dochází, co se v určitých chvílích a s určitými postavami děje a po celou dobu čtení mě svíral opravdu ošklivý pocit. Po celou dobu čtení se nade mnou vznášela hodně depresivní aura. Ale dostala jsem se na konec knihy a to teprve bylo.

lucie2371
22.08.2021

Čtení této knihy jsem se trochu obávala, jelikož ne každý psychothriller mi sedne. Ale tato kniha byla vážně dobrá! Neustále vás nutí číst, dokud se nedostanetd až na konec. A ten teda byl!
Pokud vám nevadí hodně sprostých slov, tak určitě doporučuji, stojí za přečtení.

ennlady
18.08.2021

Panečku, ta paní Ingrid se s tím teda nemaže! Vykreslila svoje postavy a jejich osudy pěkně natvrdo a surrealisticky až děsivě. Představuje nám hlavně Barbaru, ze které se díky životním prožitkům stala chorobně komplikovaná osobnost, která touží po lepším životě. Ne náhodou se setkává s policistou Marcem, který při autonehodě rovněž utrpěl zranění na těle i na duši. Že je příběh velice depresivní a místy hodně zvrácený, to už tady bylo napsáno. Zároveň je ale plný emocí, jako je strach, nenávist, touha po pomstě, ale taky láska. Prakticky každá ze všech postav ji chce, jenže každá jinou a jinak a těžko rozlišuje, jestli je to vůbec láska nebo něco jiného. Já jsem z těch událostí nejen znechucená, ale i dojatá a hlavně smutná. Vždyť jak který člověk, ať zdravý nebo vyšinutý ví, jak ovládat emoce a jak s nimi naložit, zvlášť když se v jeho dosud zoufalém životě objeví světlo na konci tunelu? Hvězdičku ubírám za nechutnosti, jinak bych dala plný počet.

LuciLu
12.07.2021

Kniha má hodně pomalý rozjezd a popravdě, kdyby mi kamarádka neřekla, že se to rozjede, tak ji asi rozložím. A jsem ráda, že jsem vydržela, protože postupem času kniha začíná mít grády a posledních 20 stránek? WAU. Během čtení tušíte, co se stalo, ale pořád si říkáte, ne to bude jinak, přece by to nebylo až tak surrealistické, zvrácené a nechutné (hodně nechutné). A víte, co? Je! Dokonce v některých případech i horší. Chápete, že hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, chvílemi s ní i soucítíte, ale sakra. ... A kapitán Percoles, tenhle člověk by dle mého názoru neprošel přes psychotesty, navíc chovat se tak a jak se chová a přitom pracovat na mravnostním ... no nevím, takový člověk tam dle mého názoru nemá, co dělat. A je úplně jedno, co má za sebou. ... Po přečtení jsem přemýšlela, kdo je z nich dvou je vyšinutější.

Powder
18.06.2021

Psáno naprosto surově, syrově, bez servítek a pardónů. Ani kapka něčeho pozitivního. Zvrácenost za zvráceností. Naprosto vyšinuté hlavní postavy. Děj odhadnutelný, přesto je to čtivé.

petrarka72
11.05.2021

Tohle byla smršť! Psychologický thriller s hororovými prvky, drama pro dvě polámané duše a množství agresorů, zručná práce s nespolehlivým/ nespolehlivou vypravěčem/ vypravěčkou. Určité dialogy jako by vedl Dorian Gray se svým obrazem...

Dela111
09.05.2021

Tady bude možná chyba v žánrovém zařazení, toto je spíš psychologické drama.
Najít v této knize někoho, kdo není úchyl, psychopat nebo jinak duševně postižený člověk, je téměř jako hledat jehlu v kupce sena. Ani vyšetřující policista se nedá označit za psychicky vyrovnaného člověka a jak se později ukáže, bohužel nepatří ani zrovna k nejbystřejším...

V thrillerech a detektivkách se něco podobného vyskytuje často, ale tady je to přímo koncentrát ujetého chování. Celý děj je jen popis konání narušených jedinců. Není to vyváženo ničím pozitivním, ničím co se dá označit za normální, natož aby tu byla jediná vtipná pasáž či poznámka.

Tohle všechno samo by nebyl důvod pro nižší hodnocení, ale tady navíc chybí překvapení, vlastně od začátku víme, kdo je kdo a co se bude dít, jaký další hnus bude následovat. Ta předvídatelnost mi vadila nejvíc. A aby těch mínusů nebylo málo, tak příběh postrádá poutavost a čtivost, alespoň tedy pro mne. Více než literární zpracování je to popis šílenství.
Námět je výborný a většina z toho je reálná, ale je to špatně napsané.
50%