Welinie Welinie komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Chvílemi jsem se v průběhu příběhu ztrácela a musela přemítat zpětně, kdo je kdo. I tak byla kniha neobyčejně napsaná, velmi zvláštním osudem protkaná. Když bych ji měla shrnout do jedné věty: Rozhodně nezáleží na tom, kdo dítě porodí, ale jak a kým bylo vychováno.

07.09.2020 4 z 5

A já si myslela, jaká to bude pecka. Úplně mě to nezaujalo ani nechytlo, do čtení jsem se často nutila. No nic, další díl ani číst nebudu.

03.09.2020 2 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Docela mě překvapilo s jakou suverenitou je tahle kniha napsaná. Samozřejmě nechybí snůška skvělých rad, jak pochopit psa, ale i sebe. V tom však panu Desenskému nemohu upřít, jakým povýšeným dojmem jeho vyprávění působí a snaha tak křehčí povahu něco naučit, může spíše odradit.

20.08.2020

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Mám z toho čtení velmi rozporuplné pocity. Ze začátku je kniha psaná dost poutavě. Postupně jsem zacala pociťovat nudu, do tří čtvrtin. Ke konci bylo opět téma zajímavé a konečně bylo vysvětleno i pár věcí. Sama si neumim situaci úplně představit, ze by všechna včelstva uhynula.

20.08.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha i s úskalím které se v ní ukrývá. Hlavní "hrdinku" příběhu o ní samé, život zkouší každou chvíli. Tento román byl napsán podle skutečné události. Statečnost, radost ze života a touha žít pro svou rodinu.

14.08.2020 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Román mě neurazil ani nenadchl. Připadalo mi, ze se v něm ze začátku nic neděje. V polovině vypadal velmi slibně a aby to nevypadalo, že je příběh moc zdlouhavý, narvu rozjezd, zápletku i rozuzlení na posledních 40 sttanek.. Řekla si autorka. Kniha sama o sobě není špatná, na takovéto letní čtení, úplně stačí. Pokud nehledáte mnoho romantiky. Protože v tomhle příběhu je jí jen po skromnu.

10.08.2020 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Úžasná! Skvělá! Uchvátila mě nejednou při čtení nostalgická nálada. Nejspíš si to zanedlouho dam znovu s tím, že projedu vsechny odkazy z knihy. Většinu jich člověk zná, a co ne, tak si dohledá. Opravdu podařené dílo, pro všechny milovníky sci-fi a fantasy. Jo, tuhle knížku chci číst znovu. ^_^

04.08.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Jako celek se mi kniha líbila, jen v příběhu bylo pár mezer, které doufám, že se v dalších dílech vyřeší.

27.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi pěkně zpracovaný psychothriller. Ach Verity, co jsi to udělala? A komu budete věřit vy?

19.07.2020 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Příběh se odehrává tentokrát ze dvou pohledu. Chvílemi jsem se ztracela, či pohled vlastne čtu, jak mi to stale splývalo v jeden. Druhý dil T.A.J.N.O.S.T.I. mne uz tak nenadchl. Scény se často opakovaly, slova taktéž. Už jsem v tom nevidela takové překvapení, jako u prvního dílu. Zachraňuje to celkem zajímavý konec.

16.07.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Uff.. V kapitole 80 jsem přes slzy neviděla a musela nachvilku přestat číst a trochu se z toho probrat. To nemůže byt pravda, tolik zvěrstev co se kolem 2. světové války točí. Krásně a smutně napsané.

10.07.2020 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Příjemná četba pro ženy na letní večery. Nečekejte žádný propracovaný příběh. Přeci jen je to erotický román, avšak jeho čtení bylo takove milé a nenásilné. Cassie zemře manžel, se kterým manželství nebylo úplně šťastné. Ona v pětatřiceti zůstává sama, bez lásky a sexu. Podaří se ji to v klubu T.A.J.N.O.S.T.I. najít? Viděla jsem, že ma čtení i pokračování, po kterém rada sáhnu.

01.07.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ale jo, bavilo mě to. Ač zatím nejslabší dílo. Konec byl celkem propracovaný, jen některé pasáže v knize zbytečně zdlouhavé.

27.06.2020 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kdyz člověk zažije to, co zažívala hlavní hrdinka tohoto románu, hned na tento problém začne pohlížet úplně jinak. Kniha se mi líbila, při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu. Toto čtení určitě doporučuji, kéž by byl takový konec u všech takových případů.

19.06.2020 5 z 5

První První Kiera Cass

Třetí díl Selekce, velmi pěkne vygradovaný příběh, který mě mile překvapil i dojal. Sem tam sice překotné situace, ale to bych i odpustila. Ve výsledku opravdu pro mě příjemné, romantické čtení, po všech těch detektivkách a válkách, co mě poslední dobou obklopovaly.

03.05.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ne, úplně ne tak dobrý, jako Selekce. Ale celé se to nějak zamotalo, vlastně mě to překvapilo. Okamžitě sahám po dalším díle. V tom přece bude neco víc!

01.05.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ani nevím jak, najednou byl konec. Selekci jsem zhltla doslova jedním dechem a hned jsem sáhla po další. Doufám, že Elita bude stejně tak příjemná na čtení.

29.04.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Musím uznat, že Divka v ledu byla taková ta rozjezdová, pilotní knížka. Druhý a tento třetí díl neměly chybu.

13.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mně se knížka moc líbila. Jak se prolínaly dvě časová pásma a nakonec se vše spojilo dohromady. Již jsem od autorky četla Hanu a ta byla taky skvělá.

11.01.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další neuvěřitelný příběh člověka vězněného v hrůzostrašné Osvětimi. Je mi z těchto knih strašně ouzko, ale každý vy měl takové knihy číst, aby si uvědomil, v jak krásně a pohodové době žije. A že častokrát řeší malichernosti.

06.01.2020 5 z 5